Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Vesveseden Kurtulmak İçin Çok Etkili Dua ve Tavsiyeler Verebilir misiniz?

E Çevrimdışı

ebu islam

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞEYTAN LANETİNİN VESVESESİ İÇİN DUA HADİS BİLEN VARSA YAZSIN.BAŞIMDA SIKINTILAR VARDA KARDEŞLER.ŞEYTAN LANETİ TARAFTARLARI BENLE UGRAŞIYOR NAMZA KILARKEN O DUA YI ŞÖLE OKU BÖLE OKU DİYE AKLIMA ŞEYLER GETİRİYOLAR BENDE ÇOK RAHATSIZ OLUYORUM.AGLADIGIM GÜNLER BİLE OLUYO.İMANIMIN GİTMESİNDEN KORKUYRUM.ALLAH KORUSUN.YARDIMCI OLUN İNŞ...BU KONUDA AYET MUSKA FALAN YAPIP YANIMDA TAŞISAM OLMAZ MI?ÇÜNKÜ AKŞAM YATARKENDEN AKLIMA GELIYOR 3-4 GÜNDÜR KURAN-I KERİMLE YATIYORUM KORKUMDAN .ŞUAN BUNLARI YAZARKEN BİLE UGRAŞIYO.YARDIMCI OLUN İNŞ....AEO
 
Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcınız olsun inşeAllah kardeşim.
Bu linkten faydalanabilirsiniz, Bakara sûresini okumaya gayret etmek gerekiyor.
Nuskalar câiz değildir ve bunlardan sakınmak gerekir, bugün nuska diye yazılan şeylerin çoğu da zâten uyduruk yazılardır, mağdur olanın daha çok rahatsız edilmesi ve uzun süreli olması için içine cin isimlerinin yazılı olduğu nuskalar da halka yutturulmaktadır.


Cinler İnsanlara Nasıl Rahatsızlık - Zarar Verir ?


https://www.islam-tr.org/konu/cinle...zlik-zarar-ve-korunup-kurtulma-yollari.12065/
 
N Çevrimdışı

nazmi1999

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMIN ALEYKÜM.KARDEŞİM ŞEYTAN ve YANDAŞLARI İMANI OLAN HERKESE VESVESE VERİR.SANADA BU VESVESE GELİYORSA VE SENDE BUNDAN RAHATSIZSAN BİLKİ İMANIN ŞEYTANI RAHATSIZ EDİYOR.KORKMA ŞEYTAN ALEYHİLLANENİN SENİN ÜZERİNDE HİÇBİR NÜFUZU OLAMAZ.TAKİ SEN ONDAN KORKMAZSAN.O MELUNUN VESVESESİ İNSANA ZARAR VEREMEZ AMA İNSAN KORKUPTA ONA KORKU KAPILARINI AÇARSA O ZAMAN MELUN SENİ SENİN SİLAHINLA VURMAYA ÇALIŞIR.SENİ KORKUTUR,USANDIRIR,KORKMAZSAN ÖNEM VERMEZSEN İNAN MELUN GİDER.SEN MELUNUN OYUNLARINI SEYRETME BIRAK FAZLA KALMAZ USANIR GİDER.SANA TAVSİYEM RAHAT OL GENİŞ OL ve BU KONUDA YARARLANABİLECEGİN KAYNAKLARA BAK İÇİN RAHATLAR.BEDİÜZAMAN VESVESE RİSALESİNDEN YARARLANABİLİRSİN.BEN BURAYA KISA BİR NOT AKTARİM İNŞAALLAH FAYDALANIRSIN.

Fısıltı, hışırtı ve fışırtı gibi gizli ses, fiskos. Kalpte meydana gelen şüphe, tereddüt, vehim, kuruntu, iç üzüntüsü, nefis ve şeytanın meydana getirdiği iç karışıklığı anlamları için kullanır.
Zıddı tereddütsüz, kararlı, emin ve azimli olmak demektir (el-İsfahanî, el-Müfredât, İstanbul,1986, 819, vesvese mad).
Vesvese kelimesi Kur'ân'da dört yerde geçmektedir. Şeytanın Cennette bulunan Âdem (a.s) ve Havva validemize nasıl vesvesede bulunduğu Yüce Allah tarafından şöyle haber verilmiştir:
"Derken Şeytan çirkin yerlerini kendilerine göstermek için onlara fısıldadı (vesvesede bulundu): - Rabbiniz başka bir sebepten dolayı değil, sırf ikiniz de birer melek ya da ebedi kalıcılardan olursunuz diye sizi bu ağaçtan menetti" (el-A'raf, 7/20).
Bu âyette geçen vesvese kelimesi, fısıldama şeklinde anlaşılmakta ve tercüme edilmektedir.
Bir de şeytanın Cennete nasıl girdiği ve Âdem (a.s) ile Havva validemize nasıl vesvesede bulunduğu hususunda, alimlerin farklı yorumları vardır. Bu hususta çeşitli görüşler ileri sürülmüştür (Geniş bilgi için bk. el-Maverdî, en-Nuketü ve'l-Uyun, Beyrut 1992, II, 210).
Kur'ân'ın başka bir yerinde, Tâhâ sûresinin 120. âyetinde de şeytanın Âdem (a.s) ve Havva validemize yaptığı bu vesvese dile getirilmiştir.
Vesvese ile ilgili diğer bir âyetin meali de şöyledir: "Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin ona ne vesvese verdiğini (fısıldadığını) biliriz. (Çünkü) biz ona şah damarından daha yakınız" (Kaf 50/16).
Bu âyette de Yüce Allah'ın kudretine işâret buyurulmaktadır. O, insanı yaratan, yoktan var edendir. İnsanların gizli ve açık her şeylerinden haberdardır. İnsanın kalbinden geçirdiği vesvese ve düşüncelerin tamamına vakıftır. Nitekim Hz. Muhammed (s.a.s), bu âyetin tefsiri mahiyetinde açıklamada bulunurken; "Şüphesiz Yüce Allah, ümmetimden olan kişilerin kalbinden geçirdikleri şeyleri, söylemedikleri ve işlemedikleri takdirde affeder; günah olarak saymaz" diye buyurmuştur (Buharî, Itk, 6; İmân, 15; Neseî, Talâk, 22; İbn Mâce, Talâk, 16).
Başka bir âyette ise, vesvese hakkında şu bilgiler verilmiştir: "De ki: Sığınırım ben, insanların Rabb'ine insanların padişahına, insanların ilâhına. İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine (kötü düşünceleri) fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan (olan bütün vesvesecilerin şerrinden Allah'a sığınırım)" (en-Nas, 114/1-6).
Burada geçen "vesvâs" kelimesi, şeytan için kullanılmıştır. Yani bununla şeytan kastedilmektedir ve vesvese de onun eseridir. İnsana vesvese veren şeytan iki türlüdür. Biri cinlerden ve diğeri de insanlardan olan şeytanlardır. Bu şeytanlar, insanların kalbinde vesveseyi meydana getirecek akıl ve fikirlerini çeler, onları kötü emeller işlemeye sevkeder. Allah yoluna gitmekten, insanlık gayesine ermekten alıkor. Nihayet din ve imandan çıkarır, ebedi helâke sürükler. İnsanların kalbine fısıldayıp duran, onları gaflete düşüren, her şerrin başı olan vesveseyi meydana getiren herşey, "hannâs" ve "vesvas" olarak kabul edilir (ez-Zemahşerî, el-Keşâf, Mısır 1977, VI, 265 vd).
Hiç şüphesiz, şeytanın verdiği vesvese insanı imandan ve ibâdetten uzaklaştırır; fert, aile ve toplumun hayatında çeşitli sıkıntıların meydana gelmesine sebep olur. Medine çevresinde badiyede yaşayan Müslümanlar, koyun ve sığır kesip etini satmak üzere şehre getiriyorlarmış. Bu eti yemekten çekinen bazı Müslümanlar Hz. Muhammed (s-.a.s)'e giderek;
"Ya Rasûlüllah! Bazı badiye halkı bize et getirip satıyorlar. Bunların, hayvanı keserken besmeleyi söyleyip söylemediklerini bilmiyoruz" diye sormuşlar. Bunun üzerine Hz. Muhammed (s.a.s) şu cevabı vermiştir:
"Bismillah deyiniz ve sonra bu eti yeyiniz" (ez-Zebidî, Sahihi Buhârî Muhtasarı Tecridi Sarih Tercemesi, trc. Kamil Miras, Ankara 1974, VI, 354 vd).
Rasûlüllah (s.a.s) bununla vesveseden uzak durmaya işaret buyurmuştur.
Başka bir konu ile ilgili olarak Hz. Muhammed (s.a.s)'e şöyle sormuşlar:
"Ya Rasûlüllah! Birisi namaz kılarken abdestim bozuldu diye gönlünde bir vesvese hissederse, bu kişinin namazı bozulur mu, bozulmaz mı? Hz. Muhammed (s.a.s) bu soruya şu cevabı vermiştir:
"Hayır. Bir yellenme sesi veya bir kokuyu duymadıkça namazı bozmaz" (ez-Zebidî, a.g.e., VI, 355).
Burada da Rasûlüllah (s.a.s) vesveseden uzak durmayı, abdestin bozulduğuna dair kanaat hasıl olmadıkça namazı bozmamayı tavsiye etmiştir.
Fıkıh usulünde de vesvese kötü bir şey olarak kabul edilmiştir. Her şeyde tereddüt ve vesvese ile hareket edenin sözüne itibar edilmemiştir. Hz. Muhammed (s.a.s) vesvese ile hareket edenin talâkının geçerliliğini kabul etmemiştir (Buharî, Talâk, 11). Yani hanımını boşayıp boşamadığını veya söylediği sözler hakkında vesvese içinde olan bir kişinin talâkı (boşaması) geçerli kabul edilmemiştir.
Görüldüğü gibi, Kur'ân ve sünnette vesvese tasvib edilmemiştir. Bilhassa vesvese ile ilgili bütün âyetlerde, vesvesenin şeytandan geldiğine işaret buyurulmuştur. Buna göre İslâm vesveseden sakınmayı istemiştir. Çünkü vesvese faydalı değil, zararlı olan bir şeydir. Vesveseye kapılan insan, ibadetlerinde yanılır, çeşitli hatalara düşer ve haz almaz. Vesvese insanı yanlış ve batıl yollara saptırır. Hatta vesvesenin neticesinde insan akli dengesini bile kaybedebilir.
Nureddin TURGAY
SEN GÖNLÜNÜ SERİN TUT KARDEŞİM. SELAMIN ALEYKÜM
 
K Çevrimdışı

karabatak

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Felak-nas ve ihlas suresini avuçlarına oku ve vücudunu ellerinle sıvazla.Sıkıldığını hissetsen bile kuran okumaya veya dinlemeye devam et.Bir zaman sonra rahatsızlık duyan cin buna engel olamadığını anlayacağı zaman kaçıp gidecektir.Namaz vakitlerinde ezan'ı caminin dibinde dinle ki şeytan yellene yellene kaçsın.
Cesur ve kuran okumasını bilen bir kardeşinden senin için şifa nyetine şifa ayetlerini okumasını iste.Hatta bu ayetleri bir suya üfleyerek okusun.Bu sudan hem iç hem de banyo yap.
Kur'anın şifa olduğunu göreceksin.Kur'an şifadır.Buna olan inancını yitirme ve şunu kesinlikle aklından çıkarma :
Allah azze ve celle izin vermediği sürece sana hiçbir cin zarar veremez.Kafir veya günahkar müsluman cinler sana zarar verecekte buna şahid olan tevhid ehli cinler boş mu duracak.Allah'ı zikreden bir kulun yanında bulunan melekler buna seyirci mi kalacak.Elbette onların bir planı varsa müslümanlarında bir planı vardır.
Birde unutmadan bunlar insanların korkularından beslenirler.Halbuki alayı korkak ve pısırıktırlar.Yani alayı fıs,alayına gider yapacaksın.
 
E Çevrimdışı

ebu islam

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler Allah razı olsun sizden.ne güzel bi dinimiz var demi.ben sizi sizde beni görmeden birbirimize hayır dua edebılıyoruz.ben sizi ALLAH için seviyorum.Allah' dan dilegğim beni ve sizi müzlüman olarak katına almasıdır.
 
eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Osman b. El-As radiyallahu anh’dan şöyle rivayet edilmiştir:" Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem’a dedim ki:

" Ya Rasulallah! Şeytan benimle namazım ve Kur’an okumamın arasına giriyor bana unutturuyor."

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle dedi:

" Bu şeytana hınzeb denir. Onun varlığını hissettiğinde ondan Allah’a sığın (Eûzubillahimineşşeytanirracîm, Kovulmuş olan şeytanın şerrinden Allah'a sığınırım) ve sol tarafına üç kere tükür. (tükürür gibi yap) "

(Müslim 4/1729)
 
M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ALLAH sıkıntını gidersin kardeşim
 
Üst Ana Sayfa Alt