Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vicdani(imani) Red Mevzusu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fida abi ben hüküm vermiyorum ki
Ben bahsettiğim gibi davranan kişileri samimi bulmuyorum. Ben bir adama fayda sağlamaktan kaçınıyorsam samimi olmak adına ondan fayda almam.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Fida abi ben hüküm vermiyorum ki
Ben bahsettiğim gibi davranan kişileri samimi bulmuyorum. Ben bir adama fayda sağlamaktan kaçınıyorsam samimi olmak adına ondan fayda almam.
Bahsettiğin kişiler Harici olmadığı için mi samimi değiller?
Saydığın özelliklerin samimiyetsizliğin göstergesi olduğunu zikreden bir âlim söyle (ama ehl-i sunnet olsun!)

Abdulmuizz Fida

Admin
Alimler söylemiyor. Samimiyet evrenseldir.
Evrensel bakışla Heykel imalatı; Güzel sanatlar adı altında üniversitelerde branş dersi olarak okutulurken; Mûminin dininde, akidesinde adı puttur ve parçalanması emirdir!
Muslumanın akidesini evrensel bakış belirlemediğini bilmez misin?
İslam'da ruhsatı kullananlar evrensel bakan sana göre Samimiyetsiz, sahtekar munafıklar mıdır?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın selameti üzerine olsun abi. Ben seninle yenişemem.

Abdulmuizz Fida

Admin
EyWAllah kardeşim, çunku nice samimileri tanıyorum. Gerçi Allah karşısında kimseyi temize çıkaramayız fakat zahiren görünen, samimiyet alâmetleri ve bu yolda çektikleri sıkıntılara şahid olduklarımız oldu. Genel olarak şöyle yapanlar böyledir diye genelleme yapmak ve ilmi veya somut bir delil olmadan böyle bir iddia ile ithamda bulunmak kalbleri okuma iddiasında bulunmak gibidir. Herkesi aklayamayacağımız gibi karalayamayız da.
Konu tatlılıkla kapanmış, anlaşılmıştır inşeAllah. Fi emanillah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt