Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Virüs Hakkında Yardım ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum ve rahmatullah akhiler

Android Telefonumla nete girince şöyle bir mesaj geliyor karşıma
477bd51fba9e46f43d73dd318e77e511.png

buna nasıl bir çözüm bulabiliriz ?

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam ve rahmetullah abi,
Bildirim panelinden gördüğüm kadarıyla birkaç tane virüs programı yüklü gözüküyor.(Avg,avast vb.)
Onlardan bir tanesi kalsın diğerini sil inşAllah.
Gereksiz ve işini görmeyen program varsa onları sil inşAllah.
Tarayıcının(Opera'nın) tüm geçmişini sil, öyle birde dene inşAllah.

Ve ayrıca bu tür virüsle ilgili uyarılar reklamlar yüzünden gelebiliyor.Şayet telefonunda yavaşlığa sebep olmayacaksa Mozilla Firefox'u indir.Eğer yapabilirsen orda eklentilerden uBlock Origin'i indirmeye çalış inşAllah.

Bu tür virüs var gibi uyarılar gerçeği yansıtmıyordur.Bunlar genelde reklamlardır.

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi girdiğiniz sitenin yalanı bu,normal sitelerde mesala bizim forumda çıkmaz.Yapmanız gereken geri tuşuna basıp o sekmeyi kapatmaktır.Virüs programlarıda bir işe yaramıyor boşuna işlemci yormayın bence

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
muhammed faruk akhi resmi başka bir forumdan aldım onunla aynı problemi yaşıyoruz diye resmi alıntı yaptım,bende google chrome yüklü idi onu kaldırdım mozilla yükledim keza o da öyle

foruma girince de aynı uyarı geliyor bana

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammed faruk akhi resmi başka bir forumdan aldım onunla aynı problemi yaşıyoruz diye resmi alıntı yaptım,bende google chrome yüklü idi onu kaldırdım mozilla yükledim keza o da öyle

foruma girince de aynı uyarı geliyor bana
Abi şu an sorunu kestirmek zor.Onun için birde telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsen sorun belki öyle çözülebilir.Sıfırlamadan evvel telefon hafızasındaki dosyalarını yedeklemeyi unutma inşAllah.

Bu arada telefon rootlu mu abi?Yani telefonun sistemine daha fazla erişmek için herhangi bir yazılım yükledin mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
akhi rootlu değil,yanlız dün akşam fabrika ayalarına çevirdim baya bi günceleme vardı hepsini güncelledikten sonra adblock yükledim ordan nete girince virüs reklamı çıkmıyor ama çok geç açılıyor sayfalar neyse google chrome güncellim dedim orda google chrome dev isminde tarayıcıyı yükledim ordan girdim aynı virüs uyarısını ona da geldi bu sefer normal google chrome girdim foruma hiç bi sıkıntı çıkmadı :) bu da bi gelişme akhi şimdilik böyle takılayım :)

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
chrome kullanıyorsan abi normal chrome kullan.Chrome dev olanı kullanma.Telefonda mobil internetle mi bağlanıyorsun?Ayrıca Google Settings(Google Ayarları) uygulamasına gir.Orda reklamlar kısmına gir.Yine orda sizinle ilgili reklamların gösterilmesinden vazgeçin gibi bir yer olması lazım.O işaretli değilse işaretliyelim onu.

Birde abi uygulamaları play storeden mi indiriyorsun? Ayrıca senin başka kullandığın uygulama var mı? Belki onlar içinde zararlı yazılım bulaştıran uygulama vardır.

Adblock dediğin uBlock Origin galiba.Onu Firefox'ta eklentilerden yüklüyorsun değil mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
chrome dev kaldırdım normal olanı kullanıyorum,herhangi bir uygulamayı play storeden indiriyorum akhi fabrika ayarlarına çevirdiğimden dolayı kendi orjinal uygulamaları var sadece, mobil veri ve wifi ikisinde de aynı sıkıntı akhi hatta başka bir wifi den girdim durum aynı

google ayarlar kısmın da reklamlar diye bişey bulamadım akhi ? emin misin olduğuna ?

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Google Ayarları diye bir uygulama var.Şayet yüklüyse onda reklamlar kısmı var.Yüklü değilse boşver onu yükleme.Genelde otomatik yükleniyordu onun için söyledim.

Şu an sıkıntı tarayıcılarda devam ediyor mu?

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Next Browser ı kullanmayı deneyin. Ben zamanında memnundum

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Abi tarayıcının son guncellemesini geri almayı deneyebilirsin. Benzer problem benim samsung tablette vardı guncellemeyi geri alınca düzeldi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Google Ayarları diye bir uygulama var.Şayet yüklüyse onda reklamlar kısmı var.Yüklü değilse boşver onu yükleme.Genelde otomatik yükleniyordu onun için söyledim.

Şu an sıkıntı tarayıcılarda devam ediyor mu?

akhim tşk ederim google ayarlarından reklam seçeneği vardı onu işaretledim.sonra var sayılan tarayacıyı yahoo yaptım bu ara çıkmıyor :)

Üst Ana Sayfa Alt