Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

www.alparslankuytul.com - Alparslan Kuytul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah swt hocanin ilmini artirsin .. ben dinliyorum kendisini .. ama sikayetciyim kesin konusmuyor .. bidat ehlinin cehenneme gidecegini soyluyor ama kesin bir dille kesip atmiyor, konusmanin sonunda onlara yinede kardesiz diyiyor, birazda osmanlici, said nursiyede buyuk alim diyiyor lakin sonunu iyi getiriyor ve diyiyorki tamam iman ondan aldiniz ama hareket metodunuz yok , hareket metodu resulullahtan alinir, her konusmasi ortada kesin konusmuyor tasavvuf icinde islamin nasil fikihi var ise tasavvufuda bir ilim olarak var diyiyor ama sonunu iyi getiriyor ve diyiyorki butun bidatler atestedir, oyle kafaya civi cakmak bagira cagira trans zikir islamda yoktur, biz gormedik diyiyor.. ben dinliyorum onun icin duaciyim , en azindan sirki, bidati biliyor sunnete yapismamiz gerektigini anlatiyor seriati savunuyor, ataputada atiyor bazen , birde kesin konussa daha cok sevecegim lakin bir turlu kesin ve keskin konusmuyor ... selefilerden bahsederkende osmanlicilik varya mucahidleri pek tutmuyor ( vahabi osmanli muhabeti tasiyor gibi) bu benim zahiren gordugum, icini rabbime birakiyorum ,,, ben sahsima dinliyorum ve onun icin hayir duacisiyim rabbim ilmini artirsin hatalarini gidersin, ona web sitesi araciligiyla soru sordum cevap vermedi olsun belki sorumu iletmediler .. yanliz islami hic bilmeyen bu sahisla yanilabilir ( Allahu alem ) ..

S Çevrimdışı

slf-71

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sa

Bu kisi kaynak arastirmayi avam icin kerih görür !! . zamaninda tahkik yapilmis , söylenecek sözler söylenmis , istihatlar, icmalar , kiyaslar yapilmis ,ittifaklar ve ihtilaflar yasanmis SEN SIMDIK ARASTIRACAKSIN , TAHKIK , TAHLIL YAPACAKSIN DA NE OLACAK DIYEN BIRIDIR BU ADAM.Bu hususlarda , kendilerini selefe nisbet edenlere agir ithamlarda bulunur.

Hak kimden gelirse gelsin kabul görmeli , alinmali , bunun ile beraber seytanlarin dahi bazan hakki ikrar ettiklerini de unutmamak lazim.

sa

C Çevrimdışı

chd26

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah swt hocanin ilmini artirsin .. ben dinliyorum kendisini .. ama sikayetciyim kesin konusmuyor .. bidat ehlinin cehenneme gidecegini soyluyor ama kesin bir dille kesip atmiyor, konusmanin sonunda onlara yinede kardesiz diyiyor, birazda osmanlici, said nursiyede buyuk alim diyiyor lakin sonunu iyi getiriyor ve diyiyorki tamam iman ondan aldiniz ama hareket metodunuz yok , hareket metodu resulullahtan alinir, her konusmasi ortada kesin konusmuyor tasavvuf icinde islamin nasil fikihi var ise tasavvufuda bir ilim olarak var diyiyor ama sonunu iyi getiriyor ve diyiyorki butun bidatler atestedir, oyle kafaya civi cakmak bagira cagira trans zikir islamda yoktur, biz gormedik diyiyor.. ben dinliyorum onun icin duaciyim , en azindan sirki, bidati biliyor sunnete yapismamiz gerektigini anlatiyor seriati savunuyor, ataputada atiyor bazen , birde kesin konussa daha cok sevecegim lakin bir turlu kesin ve keskin konusmuyor ... selefilerden bahsederkende osmanlicilik varya mucahidleri pek tutmuyor ( vahabi osmanli muhabeti tasiyor gibi) bu benim zahiren gordugum, icini rabbime birakiyorum ,,, ben sahsima dinliyorum ve onun icin hayir duacisiyim rabbim ilmini artirsin hatalarini gidersin, ona web sitesi araciligiyla soru sordum cevap vermedi olsun belki sorumu iletmediler .. yanliz islami hic bilmeyen bu sahisla yanilabilir ( Allahu alem ) ..

Hangi siteye soru yolladınız bilmiyorum ancak. Birçok soru gidiyor ve biliyorsunuzki her soruya cevap vermek mümkün değil.Binlerce soruya nasıl cevap verebilir ki..

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hangi siteye soru yolladınız bilmiyorum ancak. Birçok soru gidiyor ve biliyorsunuzki her soruya cevap vermek mümkün değil.Binlerce soruya nasıl cevap verebilir ki..

selam aleykum

furkan vakfi adina sordum .. sonra biri cevap yazdi sorumda bulunan bir yazimi delillendirmemi istedi bende delilendirdim ... tamam dediler lakin donmediler .. benim bu konuda problemim yok sadece sorumla hem onlari dusunceye itmek istedim hemde konuya yaklasimlarini merak ettim .. muhum degil

rabbim cumlemizin hatalarini gidersin tevhid uzere bir kilsin .. amin

selametle

C Çevrimdışı

cennettalibi

Üye
İslam-TR Üyesi
sa

Bu kisi kaynak arastirmayi avam icin kerih görür !! . zamaninda tahkik yapilmis , söylenecek sözler söylenmis , istihatlar, icmalar , kiyaslar yapilmis ,ittifaklar ve ihtilaflar yasanmis SEN SIMDIK ARASTIRACAKSIN , TAHKIK , TAHLIL YAPACAKSIN DA NE OLACAK DIYEN BIRIDIR BU ADAM.Bu hususlarda , kendilerini selefe nisbet edenlere agir ithamlarda bulunur.

Hak kimden gelirse gelsin kabul görmeli , alinmali , bunun ile beraber seytanlarin dahi bazan hakki ikrar ettiklerini de unutmamak lazim.

sa
aynenkatılıyorum sızlere cok duyarsuz ve tutarsız konusmaları var ve ben bılırım baska yok
ve haat usame bın laden rabbım onu kaorusun varmiki diyen kişi
rabbim islahetsin iyi yonleride var ama akidede sakatlık olmamalı vakıfla dernekle olmayacagını birkere bilmeli cihad icin ulkeler sınır acsında duzenlı ordu yollayalım dıyecek kadar kamıklesıyor bazen bu yolun yolu ve yordamı var oraya gıdenler sınırdan duzenlı ordu gesıylemı gectı neyse selem hakka tabı olanlara olsun

C Çevrimdışı

chd26

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynenkatılıyorum sızlere cok duyarsuz ve tutarsız konusmaları var ve ben bılırım baska yok
ve haat usame bın laden rabbım onu kaorusun varmiki diyen kişi
rabbim islahetsin iyi yonleride var ama akidede sakatlık olmamalı vakıfla dernekle olmayacagını birkere bilmeli cihad icin ulkeler sınır acsında duzenlı ordu yollayalım dıyecek kadar kamıklesıyor bazen bu yolun yolu ve yordamı var oraya gıdenler sınırdan duzenlı ordu gesıylemı gectı neyse selem hakka tabı olanlara olsun

Eleştirirken samimi olun lütfen.. Şu sözünü beğenmedim diyebilirsiniz,bana ters geldi diyebilirsiniz... Ama tutarsız demek çok yanlış olur çünkü hayatımda gördüğüm en tutarlı insanlardan birisidir... O nede Bu neder diye konuşmaz, kitlelere,sürülere oynamaz, neye inanıyorsa onu söyler.Buda çok büyük tutarlılık örneğidir.
Tevhidi gençler Alparslan Kuytul'u çok iyi tanımanızı tavsiye ederim yoksa ileride çok pişman olabilirsiniz,neden daha önce tanıyamadım diyebilirsiniz... Hakkında konuşulanlara bakmayın hiçkimseyi karşısına almaktan korkmadığı için her yanlışı söylediği için hakkında bu kadar çok konuşuluyor,suçlanıyor..

Selametle

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
alparslan kuytul osmanlıcıdır...ecdadımız gibi atalarımız gibi keliemeleri sıkça kullanmaktadır....
tipik bir taklid ve mezhep savunucusudur...
saidi nursiyi öve öve göklere çıkarmaktadır...
tarikatlara övgüler düzmektedir...
videolarında konferanslarında selefiler-vahabiler sapkındır gibi söylemleri geçmektedir...
cihada ve mücahidlere karşı en azından soğuk olduğunu rahatlıkla anlayabilirsiniz...
particilere açıktan tepki göstermemeye dikkat etmektedir...
türedi liderlerden sadece bir tanesidir..
tevhid ehli olarak yeni bir mustafa islamoğluna ihtiyacımız yok...islamoğlunu sevmiyoruz onun benzerlerini de sevmiyoruz...

son olarak;

herkes gibi kuytulun da doğrularını alırız yanlışlarını terkederiz

ama şurası açık ki onun yanlışları çoktur...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt