Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Ya ResulAllah Demekte Sakınca Var mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Ya resulAllah demekte sakınca varmı ? Bide Yolda giderken yada otururken Allahı zikretme yada sure okumakta yada la ilahe ilallah veya estağfirullah cekmekte sakınca varmı bunlarda bidat değildir artık.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah Valla ehil olmayan kimseler olaylara mudahil olunca hersey o kadar karisiyor ki neyin ne olduguna bazen kafa bile almayip beyin pes ediyor dogruyu savunayim derken pes edecek dereceye geliyoruz mesela adini unnuttum bir allah dostu ALLAH ondan razi olsun biri yanlis birsey konustugunda yanlis konusuyor ALLAH dusmani demistir ne beddua etmis nede o tarz birseyler birseyi savunuyorken elinde delil varsa o delilleri anlayip amel etmeden konusmamak lazim cunku anlamiyorsun farkli bir kelime gelince de o hadis bu ayet google cokuyor rabbim bize sahih amellerde bulunan kullarindan ihsan eylesin

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam bunlar demek caizmi değilmi bu sitede bir cok sey bidat ve degisik yorumlanmis ondan mrak ettim görüsünüzü ya resulAllah demekte varmi bi sakinca cünku sefaat ya resulAllah demekte varmis ondan kafam karisti birde tabletteyim konuuyu daha acik bir sekilde yazamiyorum bu sitede herkesin kafasi karisik zaten bende Allah yolunda
Delircem az kaldı :)

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tür başlıkları bir yerden tanıyorum sanki.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Nerden acaba

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es'Selamu Aleykum. Kardeşim öncelikle bu tür soruları Abdulmuizz Hoca'ya sorarsan daha net ve daha doğru cevaplar alırsın.

Ya resulAllah demekte sakınca varmı ?

Neden diyeceksin?

Bide Yolda giderken yada otururken Allahı zikretme yada sure okumakta yada la ilahe ilallah veya estağfirullah cekmekte sakınca varmı bunlarda bidat değildir artık.

Hayır. Bilakis. Ancak Allah Allah zikri ile ilgili:

http://nakilkursusu.com/tr/bilgi/21-allah-allah-diye-bir-zikir-varmi

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam neden diyceksin derken anlamadım

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynı bu tür konular açıp da sürekli forumdaki kardeşlere "siz vehhabi misiniz, ışidçi misiniz, el kaideci misiniz, vehhabiler herkese kafir mi diyor" gibi şeyler soran bir eleman vardı bir kaç hafta önce.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Hitap ederken dicem

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
sen peymber efendimizi anmiyormusun yada ağzına almıyormusun hic konusurken ya resulAllah ne demekki ben anlamadım o zman

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Ya resullAllahın hayatını okurken ağladım desem birine böle hitap etsem ne demis olurum yanlıs bir seymi var

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen peymber efendimizi anmiyormusun yada ağzına almıyormusun hic konusurken ya resulAllah ne demekki ben anlamadım o zman
Ya resullAllahın hayatını okurken ağladım desem birine böle hitap etsem ne demis olurum yanlıs bir seymi var
Şimdi anladım ahi. Tamam. Amacım öyle gıcıklık için niye niye diye sormak değil vakıayı anlamaktı. Şimdi ahi, arapçada birine seslenirken "Ya" (يا) denir. Yani sen birine "Ya Rasulellah'ın hayatını okurken ağladım." dersen şöyle demiş olursun. "Ey Allah'ın Rasulu'nün hayatını okurken ağladım." Görüldüğü üzere hatalı ve saçma olur. Es'Selamu Aleykum ve Rahmetullah.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Tamam Allah razı olsun ebu hayseme konuya acıklık getirdi.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynı bu tür konular açıp da sürekli forumdaki kardeşlere "siz vehhabi misiniz, ışidçi misiniz, el kaideci misiniz, vehhabiler herkese kafir mi diyor" gibi şeyler soran bir eleman vardı bir kaç hafta önce.
onun ismi nicki nedir ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...