Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yatakta ölmeyi unutun!!!

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bprTy.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
maşaALLAH akhi

emeğine sağlık

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cezekallahukayran

Evinde Ölü Bulundu, Dağda Şehid Bulundu
evinde ölü bulundu başlığı altında adının geçmesini istemiyordu doğduğu yerde ölenler listesinde olmak arka vagona binmek gibi bir şey diyordu.Çoğu insan gibi torun sevgisini tadarak ölüm meleğinin kendisine uğramasını da istemiyordu
Çoğunluğa inat bedeninin ter ve kan kokulu bir şekilde defnedilmesini istiyordu.Kefeni hiç sevmediği gibi kefene dürüm yapılmaktan da Allah sığınırım derdi

Yatağına uzanırken dağda geceleyen kardeşlerini düşünürdü.Aynı ay ışığı altında gecelemek sıkıyordu kendisini.Ay, sıcak yatağında olmasına şahitti Ay, utandırıyordu kendisini mahçuptu

Ayak bağlarını çözüp dağlara kanat çırpan kardeşlerin, imanın zirvesinde gecelediklerini düşündü.Hepsi bir ağızdan; Sen neden burda değilsindemişler gibi, yüzü kızardı... Ağlayamıyordu da! Ne oldu bana deyip bir ok gibi fırladı yatağından.Akrep iki ile üç arasında yorgun bir mücahid gibi ağır ağır yol alıyordu.Balkona çıktı ve siyah yorgan altında geceleyen kardeşlerini üşüten rüzgâra göğsünü açtı

Derecesini düşüre düşüre gelen rüzgâr selam getirmişti.aleykümselâm dedi gözyaşlarını şahit tutarak.Sulu gözleri onlarca yıldıza ev sahipliği yapmıştı.küçük cephem dediği balkon dar gelmeye başlamıştı bize ne oluyorki ile başlayan ayet yatağından kalkmasına yetmişti.Ama hala yerlerinde oturanlar safındaydı
Üşüyordu
Hayata bağlayan resimleri tek tek gözler önüne getirdi.Kimler yoktu ki.Her bir resmi firdevs ile arasına koydu.Baba!dedi, ilk resime zormuş evlatla imtihan diye mırıldandı.İkinci resim, çocuğunu kucaklayarak; Ben dul, çocuğumuz yetim mi kalsın?dedi ağlamaklı bir şekilde.Aman ALLAH m! Bunlar neler söylüyorlar?Dedi
Tevbe24, diğer resimleri bir bir çağırıyordu.Et, kan ve deriden oluşan resimlere beton yığınları da eklenince firdevse arasında kalın bir duvar örülmüş gibi oldu.Tevbe4, kâğıt üstünde durduğu gibi durmuyordu

Tevbe-24 hazırlıksız yakalanmıştı.Yıllarca tefsir dersi yapmışlardı oysaki.Bu ayet yaşanarak tefsir edilirdi ancakTevbe-24n kıskacına girmişti bir defa.Çıkmak ne mümkün!

Her resim birer ayak bağı idi.Sünnete uygun bir şekilde çözülmesi gerekiyordu.Nereden başlayacaktı, bilmiyorduResimler çok canlıydı.Dokunabiliyordu Firdevs resimleri soyuttu.Bir türlü can veremiyordu firdevs resimlerine işte sıkıntı burada.dedi.

Kalp atışları hızlandıkça ayak bağında gevşemeler olduğunu hissetti.Tevbe4 tebessüm etmeye başlamıştı.hoşlanmasanızdanın muhatabı olmak istemiyordu.Başını göğe kaldırdı ve Rabbim! DediKendisini Allah hiç bukadar yakın hissetmemişti

Her gece küçük cephesinde rabbim!Demenin tadını çıkarıyordu.Gece bir bereketti onun için.Milyonların uyuduğu saatte Rabbi, sanki kendisine özel bir vakit ayırmış gibi mutluydu.Küçük cephesi her geçen gün sevimli gelmeye başlamıştı

Hiçbir cihada küçük demiyordu.sadece cepheler küçük ya da büyük olur.diyordu.cihad bir okuldur. Diplomasını alan her mezun staj yapmak için çıkıyorlardı imanın zirvelerine diyen arkadaşına hak veriyordu

Hazırlık sınıfı olarak algılıyordu küçük cephesini.Gök aynı gökdü Ay ve yıldızlar aynıydı.Hazırlık sınıfının zemini yumuşak, rüzgârı serin, soruları zordu.Küçük cephesinde Rabbine saygıyla secdeye vardı.Burnu ayaklarıyla aynı düzlemdeydi.Gözyaşları sünnete uygun bir şekilde yuvasını terk ederken:

Rabbim! Dedivinde ölü bulunduar listesinde olmaktan sana sığınırımSen beni dağda şehid bulundular listesine al!Sana tüm güzel isminle yalvarıyorum dedi ve sabah namazına uyanmak için gözlerini o geceye yumdu.

Feyzullah Birışık

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun akhi

ne şeker bi abi imiş :) RABBİM,şehadetini kabul buyursun amin en yüksek makam olan firdevsle mükafatlandırsın inşaALLAH,Kondüsyonu geliştirin derken akabinde,ben yine iyimişim baksana dökülenler varmış derken koptum :)

Üst Ana Sayfa Alt