Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Yeni Taşınılan Evde Bulunan Muskanın Amacı Nedir?

Y Çevrimdışı

yatyu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni taşındığımız evde tadilat yaparken mutfak iç kapısının üstünde görünür yerde duran poşet gördük. Poşeti açtığımızda içinde aşağıdaki fotolarda bulunan şeyler çıktı. Bunların ne olduğunu ne anlama geldiğini bilen açıklayabilecek olan var mı? Arapça bilem kişilere sorduğumuzda kimse okuyamadı ve bunun arapça olmadığını ama kötü bir şey de olmadığını sandıklarını söylediler, nazardan gözden korunmak için bir şey olabilirmiş kurşun benzeri bir tabakada var çünkü içinde.

29983

29984

29985

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Okunacak anlamlı kelimeler göremedim, rastgele harfler birbirine bitiştirilmiş gibi. Önemli de değil zaten.

Temiz bir şekilde imha edip, böyle şeylere takılmamanızı tavsiye ederim.

Elveravelbera Çevrimdışı

Elveravelbera

السلام عليكم
İslam-TR Üyesi
bunu yazan arapçayı bilmiyor çünkü yazılar soldan sağa doğru yazılmış ve sallamasyon senin anlayacağın yazdıranlar tokatlanmış gibi gözüküyor.

Y Çevrimdışı

yatyu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bunu yazan arapçayı bilmiyor çünkü yazılar soldan sağa doğru yazılmış ve sallamasyon senin anlayacağın yazdıranlar tokatlanmış gibi gözüküyor.

Arapça bile bir kaç kişiye sorduğumda bu yazıların kesinlikle arapçayla alakası olmadığını söylediler farsça osmanlıca benzeri bir şey dediler kimse ne yazdığını anlayamadı ama sanki kağıdın arkasındaki yazı ALLAH yazmaya çalışmışlar

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şekilde bakarak ne için yapıldığını çözmek çok zor genelde büyücüler kalem karalaması yapar veya cin isimleri yazar zaten büyü size karşı yapılmadıysa ne için yapıldığının pek bir önemi yok tutmayın direk imha edin bunlar fayda değil daha çok zarar getirir büyü yapanları ve yaptıranları Allah helak etsin...

Y Çevrimdışı

yatyu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şekilde bakarak ne için yapıldığını çözmek çok zor genelde büyücüler kalem karalaması yapar veya cin isimleri yazar zaten büyü size karşı yapılmadıysa ne için yapıldığının pek bir önemi yok tutmayın direk imha edin bunlar fayda değil daha çok zarar getirir büyü yapanları ve yaptıranları Allah helak etsin...

Hocam tabiki bana göre zaten bir kağıt parçasından korkmak bile haşa şirke girer. Ben sadece merak ettim. Ama her bakan kötü niyetli değil de koruma amaçlı nazardan gözden falan olduğunu söyledi çünkü içinde kurşun falan olduğu için fotoda da gördüğünüz üzere. Eski inanışlarda göz nazarı falan kurşunla uzak tutmak varmış

Üst Ana Sayfa Alt