Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yılbaşı Özel Herkesin Izlemesini Tavsiye Ederim

el_kassam Çevrimdışı

el_kassam

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum müslümanlar biliyoruz ki yılmaşı denen müsibet gelıyor bunu farkında olabılmek için ufak bir çalışma yaptım inşallah beyenır yorum yaparsınız ve bunu aile veya müslümanlara sinevizyon seklinde izletirsiniz diye düşünüyorum ki ben bunu daha çok derneğimize gelen kişilere izletmek için yaptım bu vesileylede buraya aktardım inşallah hayırlı olur

yılbaşı özel müslümanlara - Dailymotion video

linkini isteyen olursa inşallah onuda neticeye göre yarın nasıp olursa aktarırım

E Çevrimdışı

enes bin malik

Guest
Ashabı Kehfi izleminizi tavsiye ederim...
Arkadaşlar Biz bunu gündeme getirerek adamların ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.Burada Yılbaşını kutlayanın olacağını sanmıyorum.Böyle bir Konuyu Laikleri ya da Dinsizleri forumlarında açmış olsaydınız desteklerdim ancak burada bu konuyu açmak ile tamamen gündemimizde olmayan bir şeyi gündemimize sokmuş oldunuz.Tebrik ederim!

el_kassam Çevrimdışı

el_kassam

Üye
İslam-TR Üyesi
ibnul Harise Hem filmi eleştirmişsin hem Avatarında onun sözü var.Ama Yine haklı olabilirsin Araştırmak gerek.Ama ısrarla Ashabı Kehfi izlemini tavsiye ederim...
Arkadaşlar Biz bunu gündeme getirerek adamların ekmeğine yağ sürmüş oluyoruz.Burada Yılbaşını kutlayanın olacağını sanmıyorum.Böyle bir Konuyu Laikleri ya da Dinsizleri forumlarında açmış olsaydınız desteklerdim ancak burada bu konuyu açmak ile tamamen gündemimizde olmayan bir şeyi gündemimize sokmuş oldunuz.Tebrik ederim!

siz her buraya girenın sizin gibi düşündüğünü ve laik kimsenın olmadıgını mı sanıyorsunuz ve dıyelim ki hepsi senın gibi düşünüyor yukarda belirttiğim gibi bunu aile veya müslümanlara sinevizyon seklinde izletirsiniz diye ekledim tabi bu müslümanlar ise ılımlı olan yeni yeni bilgi sahibi olan kişiler olucak ve birde adamların ekmeğine yağ degıl bunu kendimize hatırlatıp önlem almamız gerektiğini düşünüyorum çünkü ayet de geçtiği üzere sen onlara hatırlat der ilahi ezgi marşa gelelim sadece bu konu hakkında şunu demek istıyorum nebevi hareket metedunda muhammed münir gabban derki ilahi ve ezgilerin müslüman olmuş veya müslüman olmaya ılımlaşmış kişilerin üzerinde çok önemli etkeni vardır bunların vesilesiyle daha çok islama sarılıp daha çok islamı ögrenmektedirler ki bende bu vesileyle buralara kadar geldim beyenmiyorsanız izlemeyin ve tavsiyede etmeyin yoruma gelince eleştirmek belki hakkınız eleştirebılırsınızde artık eleştirsenızde birsey demek istemıyorum yazılanlara cvp vermıyecem inş

İ Çevrimdışı

İbnu'l Harise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nebevi hareket metedunda muhammed münir gabban derki ilahi ve ezgilerin müslüman olmuş veya müslüman olmaya ılımlaşmış kişilerin üzerinde çok önemli etkeni vardır bunların vesilesiyle daha çok islama sarılıp daha çok islamı ögrenmektedirler ki bende bu vesileyle buralara kadar geldim beyenmiyorsanız izlemeyin ve tavsiyede etmeyin yoruma gelince eleştirmek belki hakkınız eleştirebılırsınızde artık eleştirsenızde birsey demek istemıyorum yazılanlara cvp vermıyecem inş

Yazılarımıza cevap ver ya da verme önemli değil İnşaAllah...Ama nebevi metodda müzik kullanmak kadar büyük bir saçmalık yok hadislerle müziğin her türlüsünün haram olduğunu söyledik tebliğde müzik kullanmak YOKTUR!!! Muhammed Münir Gabban dediğin kişide tebliğ metodunda nebevi metodda müziğin kullanılması gerekliliğini iyi uydurmuş...

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ibnul Harise Hem filmi eleştirmişsin hem Avatarında onun sözü var.Ama Yine haklı olabilirsin Araştırmak gerek.Ama ısrarla Ashabı Kehfi izlemini tavsiye ederim...

aslında gündemlerimizde var olan birşey.Biz kutlamıyor olabiliriz.Ama çevremizdeki insanların birçoğu bunu kutlayacak.Bu insanlara kutlamaması gerektiğini nasıl analatcağım diyenlere ve dernek veya vakıflarda genç çocuklarla ilgilenenlerin çocukların aileleri kutluyorsa anne babalarına kutlamamaları gerektiğini anlatabilmke bu tarz videolar gereklidir.

İ Çevrimdışı

İbnu'l Harise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aslında gündemlerimizde var olan birşey.Biz kutlamıyor olabiliriz.Ama çevremizdeki insanların birçoğu bunu kutlayacak.Bu insanlara kutlamaması gerektiğini nasıl analatcağım diyenlere ve dernek veya vakıflarda genç çocuklarla ilgilenenlerin çocukların aileleri kutluyorsa anne babalarına kutlamamaları gerektiğini anlatabilmke bu tarz videolar gereklidir.

Evet bu tür videolar çok gerekli...Ama birçok cihad filminde de uyarılarda bahsedildiği üzere aynı videoda ayet ve müzik bulunmamalı...

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müzik konusundaki ikazlar tebliğ babında üzerine alın kardeşim...Rabbim halis niyetini kabul etsin... kardeşlerin dediği gibi çalgı aletleri hakkında sahih hadisler çok sayıda var buna ramen ehli sünnet alimlerinin bir kısmı muhaleft ettiyse de genel görüş haram olduğudur....bence usanma çalışmalarını geliştir ve emin ol arka plana müzükten daha güzel müziksiiz neşidler var....

Biz bu Kur'an'da insanlara her türlü örneği verdik. Fakat insan, tartışmaya son derece düşkün bir varlıktır.KEHF - 54

Üst Ana Sayfa Alt