Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Yılbaşında Dağıtılacak Hediyelere Etiket Yapmak Câiz midir?

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
essalamu alyum ve rahmetullah ben matbaa reklam işleri yapıyorum genelde giyim için etiketler yapıyoruz çalıştığım müşteriler genelde rusya polonyaya mal satan türkler bunlar hem yılbaşında hediye vermek için hemde yılbaşından önce veya sonra kendileri kullanmak için kalem çakmak ajanda vs yaptırıyorlar bunları onlar satmam caiz olurmu

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
essalamu alyum ve rahmetullah
ben matbaa reklam işleri yapıyorum genelde giyim için etiketler yapıyoruz çalıştığım müşteriler genelde rusya polonyaya mal satan türkler.
bunlar hem yılbaşında hediye vermek için hemde yılbaşından önce veya sonra kendileri kullanmak için kalem çakmak ajanda vs yaptırıyorlar,
bunları onlar satmam caiz olurmu
Âleykum selam we rahmetullah,
Yaptığınız iş ve sattığınız mallar aslen helal olan mallardandır. Üzerlerinde reklam mahiyetinde firmaların isim ve bilgilerinin olması reklam mahiyetinde olup, meşrû olmayan (kufur, şirk, haram) bilgiler olmadığı sürece üretip satmanız câizdir.

Üst Ana Sayfa Alt