Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Youtube Önerileri Gizle [ Firefox & Chrome Çözümü]

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu,

YouTube de bazen öneriler bölümünde sacma sacma Videolar oluyor. Bunlari kapatma yöntemi var. Kullanilan program AdBlock'a benzer bir program. Tavsiye ettigim program AdBlockun yerine de geciyor, yani AdBlock'u da kullanmaniza gerek kalmiyor.
Eger anlamadiginiz bir adim olur ise veya bir sey anlamsiz ise lütfen haber verin hemen degisitirim veya yardimda bulunayim inshaAllah.

Resimlerle anlatmaya calisacagim biiznillah
(Türkcem biraz kit, Hakkinizi helal edin, eger bir seyi yanlis aktarmissam veya anlatamadiysam)

Kullandigim Browser: Mozilla Firefox ve Chrome
Add-On: uBlock Origin

Firefox Kullanıcılar
1 - Öncellikle Firefox'un Eklentiler sayfasina girmeniz gerek: sag üst tarafdaki 3 cizgiye
2015-08-0815_35_46-moj8swf.png
basin ve "Eklentiler"e
2015-08-0815_36_43-xus9a.png
basin

2015-08-0815_32_06-moboqdr.png

2 - Acilan sayfada "Eklenti edin"e girin ve Arama bölümüne ublock Origin yazip arayin (Enter basin veya sag tarafdaki büyütec'e basin)

2015-08-0815_38_45-ekoryvk.png

3 - Sonuclarda uBlock Origindeki "Kur"a tiklayin

2015-08-0815_58_20-ekkvrv4.png

5 - Firefox programi yükledikten sonra uBlock Origindeki "Secenekler"e basin

2015-08-0815_44_26-ek5pprg.png

6 - Asagiya inin "Kontrol Panelini Göster"e basin

6qfubw.png

7 - Acilan pencerede yukarida "3.taraf süzgecler"e basin

7hfut2.png

8 - Asagiya inin ve "! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_suggestions.txt" deki Ünlem Isaretini (-> ! <-) bastan silin ve az altindaki "Uygula"ya tiklayin.

Icerik kafa karistirabilir. Kafam karismasini istemiyorum diyen Spoiler'i acmasin lütfen!!
yt=Youtube
fb=Facebook
annoyances=rahatsızlık

full=hepsini gizle
comments=yorumlari gizle
suggestions=öneriler (Videonun yaninda olan, Ana sayfadakiler degil) gizle
other=digerleri (ne oldugunu cikaramadim) gizle

Yani sadece önerilerin gizlenmesini istiyorsaniz "! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_suggestions.txt" deki ünlem isaretini silin.
Yorumlari görmek istemiyorsaniz ! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_comments.txt" deki ünlem isareti ve böyle devam.

Böyle gözükmesi gerek:
8roubc.png

9 - Yukari cikin ve "Şimdi güncelle" ye tiklayin (Turuncu basmalik) (Biraz sürüyor yüklemesi)

1022u1f.png

10 - Video acip dene sag tarafta öneriler varmi diye
Önceki hali
nce13jsh.png

Sonraki hali
sonradru9q.png

Chrome Kullanıcılar
1 - Öncellikle bu sayfadan eklentiyi indirin: https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm/related ("Add to Chrome"e basin)

1lzk1r.png

2 - Chrome'un yukar tarafinda kücük bir ekran cikmasi gerek, izin verin ("Ekle"ye tikla)

2qnjck.png

3 - Ve Addonun eklendigine dair bir bilgi gelmesi gerek

3mwkeg.png

4 - Kuru lumdan sonra "Ayarlar"a girin (1. Siyah, 2. kirmizi oklara basin)

4cpj5i.png

6 - "Uzantilar"a girin ve uBlock Origindeki "Secenekler"e basin

53bjh4.png

7 - Acilan pencerede yukarida "3.taraf süzgecler"e basin (Firefox penceresi: önemli degil Chromede ayni)

7hfut2.png

8 - Asagiya inin ve "! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_suggestions.txt" deki Ünlem Isaretini (!) bastan silin ve "Uygula"ya tiklayin.

Icerik kafa karistirabilir. Kafam karismasini istemiyorum diyen Spoiler'i acmasin lütfen!!
yt=Youtube
fb=Facebook
annoyances=rahatsızlık

full=hepsini gizle
comments=yorumlari gizle

Yani sadece önerilerin gizlenmesini istiyorsaniz "! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_suggestions.txt" deki ünlem isaretini silin.
Yorumlari görmek istemiyorsaniz ! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_comments.txt" deki ünlem isareti ve böyle devam.

Böyle gözükmesi gerek
8roubc.png

9 - Yukari cikin ve "Simdi Güncelle" ye tiklayin (Turuncu basmalik) (Biraz sürüyor yüklemesi)

1022u1f.png

Önceki hali
nce13jsh.png

Sonraki hali
sonra84jtb.png

Sorulariniz olursa sorun lütfen :)
Hayirlara vesile olmasi dilegiyle.
Isteyen (Admin veya Mod) bunu daha güzel bir Türkceye cevirebilir.

Selamun aleykum

Son düzenleme:
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
cazakALLAHul hayr lakin bunun google chorum içini olanı yok mu

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu,

YouTube de bazen öneriler bölümünde sacma sacma Videolar oluyor. Bunlari kapatma yöntemi var. Kullanilan program AdBlock'a benzer bir program. Tavsiye ettigim program AdBlockun yerine de geciyor, yani AdBlock'u da kullanmaniza gerek kalmiyor.
Eger anlamadiginiz bir adim olur ise veya bir sey anlamsiz ise lütfen haber verin hemen degisitirim veya yardimda bulunayim inshaAllah.

Resimlerle anlatmaya calisacagim biiznillah
(Türkcem biraz kit, Hakkinizi helal edin, eger bir seyi yanlis aktarmissam veya anlatamadiysam)

Kullandigim Browser: Mozilla Firefox
Add-On: uBlock Origin

1 - Öncellikle bu sayfadan programi indirin: https://github.com/gorhill/uBlock/releases

17cu4q.png

2 - Firefoxun sol yukar tarafinda kücük bir ekran cikmasi gerek, izin verin

2qfups.png

3 - Ve Addonu yükleyin

3fiuw0.png

4 - Kuru lumdan sonra Eklentilere gidin

4ivuhg.png

5 - Ve uBlock Origindeki Seceneklere basin

56mus0.png

6 - Asagiya scrollen edin Kontrol Panelini Göstere basin

6qfubw.png

7 - Acilan pencerede yukarida "3.taraf süzgecler"'e basin

7hfut2.png

8 - Asagiya inin ve "! https://easylist-downloads.adblockplus.org/yt_annoyances_suggestions.txt" deki Ünlem Isaretini (!) bastan silin ve Uygula'ya tiklayin.

yt=Youtube
fb=Facebook
annoyances=rahatsızlık

full=hepsini gizle
comments=yorumlari gizle

8roubc.png

9 - Yukari cikin ve Simdi Güncelle ye tiklayin (Turuncu basmalik)

1022u1f.png

Önceki hali
nce0euw2.png

Sonraki hali
sonradru9q.png

Sorulariniz olursa sorun lütfen :)
Hayirlara vesile olmasi dilegiyle.
Isteyen (Admin veya Mod) bunu daha güzel bir Türkceye cevirebilir.

Selamun aleykum
Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşim. Allah svt razı olsun... Ben beceremesem de çoğu kişiye faydası olacak bir çalışma yapmışsın...

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi
cazakALLAHul hayr lakin bunun google chorum içini olanı yok mu
Ve Entum Fecezâkumullahu Khayran Ahi
Kisaca bir baktim; var gibi gözüküyor. Cumadan sonra onuda eklerim biizniAllah.
(Chrome kullanmasini önermiyorum bunuda burda söylemis olayim ;) benim görüsüm ^^)

Ve aleykum selam ve rahmetullah kardeşim. Allah svt razı olsun... Ben beceremesem de çoğu kişiye faydası olacak bir çalışma yapmışsın...
Ecmain inshaAllah. Yazdigim gibi eger bir soru veya sorun olacak olur ise lütfen sorun. Resimler ile yaptim ki bilgisayar kullanmasini tam beceremeyende takip edebilsin.
(Eger yine olmaz ise, güvendiginiz (!!!!!) ve bunu becerebilen birisi size TeamViewer ile ayarlar. (Lütfen tanimadiginiz birisini TeamViewer ile Bilgisayariniza sokmayin))

(Eger cok kisi beceremez ise Firefox yahut Chrome'e ekler ve programi sunarim (Portable-Version lar var). En son secenek yani.)

-> Video yapip tektek anlatsam (sessiz) daha iyi olurmu, yani daha iyi takip edebilirmisiniz? Buda secenek olarak var. <-

Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ahi,
Eline sağlık,eklentiyi denedim çalışıyor.Bu arada eklentiyi Mozilla Firefox'ta direk eklenti arama kısmında uBlock Origin yazarak kurabiliriz.
Gözlemlerime gelince:
YouTube'daki önerilen videolar kısmından bende nefret ediyordum.Dediğin gibi alakasız videolar çıkabiliyor.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünüyordum ama bir çözüm bulamamıştım.Elhamdulillah bu sorunla uBlock Origin vasıtasıyla kurtulabildik.
Bundan önce Adblock Edge kullanıyordum.Hem bu eklenti benim konumdaki Adblock Edge'ye iyi bir alternatif.Sonra Firefox'ta Adblock Edge'nin sayfasına girdim ve artık Adblock Edge'nin sonlandığını gördüm.ABE'nin geliştiricisi Adblock Edge yerine uBlock Origin'i birkaç nedenden tavsiye ediyordu.Sonra ABE'yi kullanan kullanıcılar geliştiriciden ABE'nin devam etmesini istiyordu.Bazıları uBlock Origin'inin kötü bir arayüzü ve sorunlu olduğunu söylüyordu.Bende ABE yerine uBlock kullanmaya başladım.Bakalım iyi mi kötü mü diye.
Allah razı olsun,eline sağlık ahi bilgilendirdiğin için.İşte internet aleminde biz müslümanların bu tür konulara,çözümlere çok ihtiyacı var.

Uygun bir vakitte,biraz daha uBlock Origin kullandığımda izlenimlerime göre senin konunu derleyerek şu yazıma ekliyebilirim: https://www.islam-tr.org/konu/interneti-muslumanca-kullanmak.38252/

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abla kendinizi bu kadar bu şeylerden korkutmayın.Adımları iyice takip ederseniz bunlarıda yapabilirsiniz.Bir yemek tarifi gibi düşünün.Nasıl adım adım tarife bakıp yemek yapabiliyorsanız bunlarıda yapabilirsiniz.Şayet adımlar yine size daha karışık geliyorsa, adımları dahada açıklamaya çalışırız.Oda olmazsa çözümü videoya alıp veya bizzat güvendiğiniz bir kişi bilgisayarınıza TeamViewer türü programlarla bağlanıp sizin için yapabilir.

Dediğim gibi bu tür şeyleri zor diye düşünüp bu güzel çözümleri bırakmayın.Hele bir müslüman anne bu tür çözümleri uygulamaktan pes etmemelidir.Şahsen bir müslüman benim konumdaki çözümler,bu konu ve buna benzer konulardaki herşeyi kesinlikle uygulamalı.Bu tür şeyleri yapmadan kesinlikle internette gezinmemeli.Bu tür çözümlere çok ihtiyacımız olduğundan ben hep şiddetle tavsiye ederim.Çünkü internette video izlersin,birşeyler okursun ama ondan sonra sayfanın bir köşesinde maneviyatını kirleten açık-seçik görüntüler çıkabiliyor.Hemde günümüzde çocukların ellerinde bilgisayarlar,tabletler,telefonlar..Daha küçük yaşta beyinleri kirleniyor.Müslüman anne ve babalar hem kendileri için, hemde çocukları için bu tür konuların üzerine düşmeleri gerektiğini düşünüyorum.Rabbim bizleri ve çocuklarımızı bu tür şeylerden korusun.Amin.

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ahi,
Eline sağlık,eklentiyi denedim çalışıyor.Bu arada eklentiyi Mozilla Firefox'ta direk eklenti arama kısmında uBlock Origin yazarak kurabiliriz.
Gözlemlerime gelince:
YouTube'daki önerilen videolar kısmından bende nefret ediyordum.Dediğin gibi alakasız videolar çıkabiliyor.Bu durumdan nasıl kurtulabilirim diye düşünüyordum ama bir çözüm bulamamıştım.Elhamdulillah bu sorunla uBlock Origin vasıtasıyla kurtulabildik.
Bundan önce Adblock Edge kullanıyordum.Hem bu eklenti benim konumdaki Adblock Edge'ye iyi bir alternatif.Sonra Firefox'ta Adblock Edge'nin sayfasına girdim ve artık Adblock Edge'nin sonlandığını gördüm.ABE'nin geliştiricisi Adblock Edge yerine uBlock Origin'i birkaç nedenden tavsiye ediyordu.Sonra ABE'yi kullanan kullanıcılar geliştiriciden ABE'nin devam etmesini istiyordu.Bazıları uBlock Origin'inin kötü bir arayüzü ve sorunlu olduğunu söylüyordu.Bende ABE yerine uBlock kullanmaya başladım.Bakalım iyi mi kötü mü diye.
Allah razı olsun,eline sağlık ahi bilgilendirdiğin için.İşte internet aleminde biz müslümanların bu tür konulara,çözümlere çok ihtiyacı var.

Uygun bir vakitte,biraz daha uBlock Origin kullandığımda izlenimlerime göre senin konunu derleyerek şu yazıma ekliyebilirim: https://www.islam-tr.org/konu/interneti-muslumanca-kullanmak.38252/

Bazen Ağaçlar yüzünden ormanı göremez insan :uzgnm: Sanirim Firefoxun eklenti arama bölümünden bunu kurmak bir hayli daha kolay olur ve gözü korkutmaz. Firefox'un kurma versiyonunu degistiririm biizniAllah.

Abla kendinizi bu kadar bu şeylerden korkutmayın.Adımları iyice takip ederseniz bunlarıda yapabilirsiniz.Bir yemek tarifi gibi düşünün.Nasıl adım adım tarife bakıp yemek yapabiliyorsanız bunlarıda yapabilirsiniz.Şayet adımlar yine size daha karışık geliyorsa, adımları dahada açıklamaya çalışırız.Oda olmazsa çözümü videoya alıp veya bizzat güvendiğiniz bir kişi bilgisayarınıza TeamViewer türü programlarla bağlanıp sizin için yapabilir.

Dediğim gibi bu tür şeyleri zor diye düşünüp bu güzel çözümleri bırakmayın.Hele bir müslüman anne bu tür çözümleri uygulamaktan pes etmemelidir.Şahsen bir müslüman benim konumdaki çözümler,bu konu ve buna benzer konulardaki herşeyi kesinlikle uygulamalı.Bu tür şeyleri yapmadan kesinlikle internette gezinmemeli.Bu tür çözümlere çok ihtiyacımız olduğundan ben hep şiddetle tavsiye ederim.Çünkü internette video izlersin,birşeyler okursun ama ondan sonra sayfanın bir köşesinde maneviyatını kirleten açık-seçik görüntüler çıkabiliyor.Hemde günümüzde çocukların ellerinde bilgisayarlar,tabletler,telefonlar..Daha küçük yaşta beyinleri kirleniyor.Müslüman anne ve babalar hem kendileri için, hemde çocukları için bu tür konuların üzerine düşmeleri gerektiğini düşünüyorum.Rabbim bizleri ve çocuklarımızı bu tür şeylerden korusun.Amin.

Bilgisayardan anlamayan birisi bunu deneyip neyi beceremedigini yazmis olsa, ona göre talimati degistirirz. Lakin cogu kisi denemeden pes ediyor; üzücü bir sey.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
tşk ederim kardeşim yükledim inş...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

Çok haklısın kardeşim ama işte bi yaştan sonra anlamak zor oluyor, geçenlerde de bişey anlatmaya çalışmıştın bana inan o kadar denedim olmadı, böyle olunca da bi zaman sonra pes ediyorum. Rabbim zihnimi açıp kuvvet versin inşaAllah. Yoksa tabiki çoluk çocuğun böyle ahlaksız reklamlar görmesini tabiki istemem. Birde çevremde öyle oturup bana anlatıp gösterecek pek kimse yok, sonuçta bişey diyemiyorum herkesin işi gücü var..Yoksa inanın önemsiz gördüğümden değil ve internette boş boş gezinenlerden de değilim zaten. Aslında yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum da ama 50 kere deneyip başaramayınca da:((

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet bir müddet uBlock Origin'i kullandım.Yalnız Adblock Edge veya Adblock Plus'taki gibi Youtube'da sağ tarafta videoların resimlerini kaldırmak aynı yöntemle olmuyordu.Sadece bir tanesini engelleyebiliyordum.Bende bir tane yöntem buldum onu paylaşayım belki benim gibi yapmak isteyenler olabilir:
1)uBlock Origin'in Kontrol Paneli'ne gidin. abdullah622 ahinin resimlerle gösterdiği gibi kontrol panelinin nerde orduğunu görebilirsiniz.Oraya geldikten sonra Süzgeçlerim kısmına gelin.O gelen boş kısma şunları yapıştırın:
Kod:
||i.ytimg.com^
||yt3.ggpht.com^
Sonra orada bulunan değişiklikleri uygulayı seçin.

bu ikisi youtube'da sağ taraftaki videoların resmini ve kanal sahiplerinin profil resminin gözükmemesini sağlayacak.

uBlock'ta şu an gördüğüm bir sıkıntı Adblock Edge veya Adblock Plus ile kullanmış olduğum FlashBlock eklentisiydi.FlashBlock eklentisi youtube'da uBlock Origin ile tam uyumlu çalışmıyor.Bu sorunuda daha güncel olan Mozilla Firefox eklentisi olan Flash Control eklentisiyle çözdüm.Flash Control uygulamasını bakalım bir müddet kullanacağım acaba sıkıntı çıkaracak mı diye..

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
elhamdulillah uBlock Origin'de güzel şeyler varmış.Facebook'ta sevmediğim birşey vardı.Hani şu anasayfada sağ tarafta tanıyor olabileceğiniz kişiler gibi bir kısım vardı.Orada alakasız şeyler çıkabiliyordu.O kısımdan kurtulmak için yukarda youtube önerilerinin gözükmemesi için ünlem işareti ile başlayan yere gelin.Orada bu sefer şu adresin:
Kod:
https://easylist-downloads.adblockplus.org/fb_annoyances_sidebar.txt
başından ünlem işaretini kaldırıp uygulayı tıklayın.Ondan sonra şimdi güncelleyi tıklayın.

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed Faruk kardes allah senden radi olsun. Facebook kullanmadigimdan oradaki rahatsizliklari engellemek aklima gelmedi. Kisacana Facebookun kodlarinida tanitayim dedim biizniAllah.
Eger anlasilmayacak bir adim olursa lütfen sorun; elhamdulillah kardesin dedigi gibi

Facebookta hangi kod ile nelerden kurtulabilirsiniz: (Kirmizi bölgedeki uyumsuz esya engelleniyor).

1 - https://easylist-downloads.adblockplus.org/fb_annoyances_full.txt
Facebooktaki tüm rahatsizliklari engelle (2 numara + 3 numara daki engellenenler + diger rahatsizliklar (sag taraftaki oyunlar, tüm öneriler))
2 - https://easylist-downloads.adblockplus.org/fb_annoyances_sidebar.txt
Facebookun sag tarafindaki rahatsizliklari engelle (Arkadas önerisi, Grub önerisi, Popüler ne vb.)
3 - https://easylist-downloads.adblockplus.org/fb_annoyances_newsfeed.txt
Facebookun orta alanindaki rahatsizliklari engelle (Begenebilecegin müzik sayfalari, Begenebilecegin eglence sayfalari, gelecekteki etkinlikler vb.)
bildschirmfotovon20155roge.png

Hangisinden rahatsiz oluyor iseniz, en yukarida anlatildigi gibi uBlockun Kontrol Paneline girin. 3. taraf süzgeclere basin. Sayfanin en altinda bu kodlari yine bulabilirsiniz. Orada engellemek istediginizin basindan ünlem isaretini silin, hemen altindaki Uygula ya tiklayin ve son olarakta sayfanin yukarindaki Simdi güncelleye tiklayin.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhi. Acaba Youtube'A girdiğimizde abone olduğumuz kanallar dışında gelen önerileri de bu veya benzer şekilde kapatabiliyor muyuz?

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhi. Acaba Youtube'A girdiğimizde abone olduğumuz kanallar dışında gelen önerileri de bu veya benzer şekilde kapatabiliyor muyuz?

Ahi Youtube'da şunları engelleyebiliriz:

ytannoyances.png

Youtube'da sadece öneriler kısmını engelleyerek(Block only suggestions) şu aşağıdakilerin engellebileceği yazıyor:

Youtube Kanal Sayfasında İlgili/Öne Çıkan/Popüler Kanallar ve Youtube Ana Sayfasında Önerilen Kanallar engellenebiliyor..

Eğer söylediğin yukardaki gibiyse,konunun ilk mesajında anlatıldığı gibi yapabilirsin.Youtube'da Block only suggestions kısmı sadece youtube sağ taraftaki ve video sonundaki önerileri engellemekle kalmıyor yukarda söylediğim kanalla ilgili kısımlarıda engelleyebiliyor.

Eğer istediğin bunlardan biri değilse,mümkünse bir resmini çekip yollayabilir misin?Belki bir çözüm bulabiliriz inşAllah.

A Çevrimdışı

abdullah622

Üye
İslam-TR Üyesi

...
Eğer söylediğin yukardaki gibiyse,konunun ilk mesajında anlatıldığı gibi yapabilirsin.Youtube'da Block only suggestions kısmı sadece youtube sağ taraftaki ve video sonundaki önerileri engellemekle kalmıyor yukarda söylediğim kanalla ilgili kısımlarıda engelleyebiliyor.

Eğer istediğin bunlardan biri değilse,mümkünse bir resmini çekip yollayabilir misin?Belki bir çözüm bulabiliriz inşAllah.

Aslinda Block only suggestions ile onlar da gizlenmesi gerek, lakin YouTube herhadle degisikler yapmis ve bunun ile aktüel olarak gizlenmiyor. Ben az denedim ve (galiba (ve bence)) iyi bir sonuc cikarabildim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En yukarida yazildigi üzere Kontrol Paneline gidin. Bu sefer 3. taraf süzgeclere degilde, Sügeclerime girin. Oraya bu iki satir'i ekleyin:

Kod:
! Ana sayfadaki tüm önerileri kaldir (Abone oldugun kanallar dahil) - Abonelerinizi "Abonelikler" bölümünde bulabilirsiniz
www.youtube.com###content > .branded-page-v2-secondary-column-hidden.branded-page-v2-container-flex-width.branded-page-base-bold-titles.branded-page-v2-container

Ayni burada oldugu gibi:
2015-09-1116_16_08-ubypqeu.png
Ve Degisikleri uygulaya tiklayin. Youtube'un ana sayfasindaki tüm öneriler kalkmis bir durumda olup, beyaz bir sayfa bulacaksiniz. Sayfada Kanallarima tiklayip takip ettiginiz kannalarin yükledigi icerikleri görebilirsiniz.​
Youtube'un ana sayfasi (uygulamadan sonra):
2015-09-1116_12_19-yoszrd3.png

Aboneliklerinizi bulabileceginiz yer:
2015_09_11_16_11_13_ab6qga.png

Rabbim hayirlara vesile kilmasi dilegi ile

Not: Vaktim olunca, ilk mesaji düzenler ve yeni eklenen bilgileri de oraya eklerim (hepsi bir arada olmasi temennisi ile)
Not 2: elhamdulillah kardesden rabbim radi olsun, yardim ve önerilerinden dolayi :)

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Aslinda Block only suggestions ile onlar da gizlenmesi gerek, lakin YouTube herhadle degisikler yapmis ve bunun ile aktüel olarak gizlenmiyor. Ben az denedim ve (galiba (ve bence)) iyi bir sonuc cikarabildim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

En yukarida yazildigi üzere Kontrol Paneline gidin. Bu sefer 3. taraf süzgeclere degilde, Sügeclerime girin. Oraya bu iki satir'i ekleyin:

Kod:
! Ana sayfadaki tüm önerileri kaldir (Abone oldugun kanallar dahil) - Abonelerinizi "Abonelikler" bölümünde bulabilirsiniz
www.youtube.com###content > .branded-page-v2-secondary-column-hidden.branded-page-v2-container-flex-width.branded-page-base-bold-titles.branded-page-v2-container

Ayni burada oldugu gibi:
2015-09-1116_16_08-ubypqeu.png
Ve Degisikleri uygulaya tiklayin. Youtube'un ana sayfasindaki tüm öneriler kalkmis bir durumda olup, beyaz bir sayfa bulacaksiniz. Sayfada Kanallarima tiklayip takip ettiginiz kannalarin yükledigi icerikleri görebilirsiniz.​
Youtube'un ana sayfasi (uygulamadan sonra):
2015-09-1116_12_19-yoszrd3.png

Aboneliklerinizi bulabileceginiz yer:
2015_09_11_16_11_13_ab6qga.png

Rabbim hayirlara vesile kilmasi dilegi ile

Not: Vaktim olunca, ilk mesaji düzenler ve yeni eklenen bilgileri de oraya eklerim (hepsi bir arada olmasi temennisi ile)
Not 2: elhamdulillah kardesden rabbim radi olsun, yardim ve önerilerinden dolayi :)

جزاك الله خير

Üst Ana Sayfa Alt