Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Youtube telif hakkında ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum rahmatullahi ve berekad akhiler

bu sabah yeni hazırladığım Ntv bbc live adında bir belgeselden görüntü alıntı yapıp youtubede 7 dk bir video koydum videoda görüntü sahiplerinin bbc live diye not bile düşmeme rağmen yinede bloke edildi ayrıca daha önce the aurora adlı videoyu da bloke edildi

bunlar zaten nette alenen yayınlanmakta benim anlamadığım telif hakkını belirtmem rağmen neden bloke ediliyor ? bilgisi olan var mı ? valla çok sinirlendim ya

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuh

O içerik youtube'da daha önce yayınlanmış bir içerikse youtube'un sistemi o videoyu çözüyor ve bloke ediyor. Mesela bir ses koysan hazırladığın videoya ve o ses youtubeda telif hakkı ile korunuyorsa ses için bile kısıtlama getiriyor. Uyarı veriyor.

Youtube'un bu sistemi acımıyor yakalıyor hemen. Nette var olması değil sorun, sorun senin alıntı yaptığın video başka birileri tarafından zaten paylaşılmış.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bilgi için sağol akhim tşk ederim

Üst Ana Sayfa Alt