Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüreğinizi En Çok Yakan Şehid Kimdir ?

T Çevrimdışı

takva30

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH cc yolunda her şehid yüreğimi yakar onlardan biri olmak için herşeyimi verebilirm

Acem Çevrimdışı

Acem

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tanıdıklarımın hepsi ama özellikle Hz. Hamza r.a., Musab bin umeyr, Ahmet yasin,Metin yüksel Mücahit şener ve Furkan kardeşim.

Allah bizleride onların yanına onların katına şehadet şerbetini içirerek alsın.Amin

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Seyyid Kutup Ve Zerkavi ( Allah şehadetlerini kabul buyursun)

Seyyid Kutup ile ilgili bi not : Son mahkemesinde tağuti rejmin savunucusu hakim idam kararı vermişti.İdam edileceği gün Dar ağacının önünde seyyid kutuba sordu infazcı : Davandan vazgeç seni asmayalım.

Kutubun cevabı : Ölürümde davamdan vazgeçmem....

Uğrunda canını verebileceği bu dava ne idi ? La ilahe İllallah mefhumu...

M Çevrimdışı

muwahhid04

Üye
İslam-TR Üyesi
Şehid Abdullah Azzam beni çok etkilemiştir,o samimiyet,davaya gönülden bağlılık,sözlerinde duranlardı onlar,Rabbim firdevsinde buluştursun onlarla inşAllah.

bumerang Çevrimdışı

bumerang

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Her biri ayrı yurek sızısıdır .Birini diqerinden ayirmak cok zor Rabbim hepsinden razi olsun.......

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Musab ez-Zerkavî, Şeyh Usame bin Ladin..Bir de Molla Dadullah'ın tek ayaklı bedeni sedyede yatarken kameramanların çekim yaptığı kareyi unutamıyorum...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
lqD4z.jpg

https://www.islam-tr.org/islami-videolar/33733-usame-bin-ladenin-hayati-belgesel.html

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2010 AFGANİSTANIN taze güllerİ... YUSUF (ORHAN ) , MUHAMMED FARİS, MAHMUD.......canlarını Karşılığında cenneti almak üzere Allaha satan yiğit kardeşlerim....Rabbim sizi bizlerin şefaatcisi kılsın ... dökülen kanlarınız bu dinin yeniden filizlenmesine vesile olsun...yusuf kardeşimin ALLAH KENDİ YOLUNDA BÜTÜN BEDENİMİ LİĞME LİĞME ETSİN değişi hala kulaklarımda...Rabbim Dualara nasılda icabet ediyor yeterki göz yaşı olsun yeterki samimiyet olsun...........RABBİM BİZİ BAĞIŞLA, BİZİ AFFET, BİZE MERHAMET ET, BİZİ CEHENNEM ATEŞİNDEN KORU, AYIPLARIMIZI ÖRT, HADSİZLİĞİMİZİ BAĞIŞLA...ALLAHUMME AMİİİN

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hattabın şehadetini evime geldiğimde öğrenmiştim vallahi günlerce üzüldüğümü bilirim o sıralar şamil basayevinde şehadeti çok yüreğimi yaktı ama ne yalan söylim akhiler vallahi Şeyh usama şehit dediler tvlerde görünce çok üzülmüştüm.:(

ansar al islam Çevrimdışı

ansar al islam

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş sözlerine dikkat et kahrolmak ne demek sen biliyor musun Allah seni gerçek manada kahrederse görürsün Allah korusun kardeş lütfen sözlerimize dikkat edelim çok üzülmüşün anlaşıldı beni yalnış anlama uyarmak istedim

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benim yüreğimi yakan hep ashabın tam teslimiyetle şehadetleri aklımdan çıkmıyor,onların hayatlarını hem okuyunca,şehadetlerini hep hatırlayınca yüreğim hep sızlar..