Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Zalim Işidi Esed Mi Kurdu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
forumda ki , fanatik işid'çilerin adını bir kenara not alacağım inşaallah.
onlara bundan sonra , ben den dua falan yok.

not : bu kadar yazılan yorumların arasından, kuteybenin yorumu en beğendiğim yorum.

amerika , işid'i güzel kullanıyor.

ibrahim asafın , yorumları da , çok güzel unutmadan.

öncelikle işidçi falan değilim hatta suriyedeki davranışlarını çok sert bir dille eleştirdim ve eleştirmeye devam ediyorum

ama şuan ırakta olanlar çok farklı dünyanın bütün müstekbirleri mesteşikleri kafirleri işide kanlı terör örgütü katil gözüyle dünyaya servis ediyorlar saf avam cahil halk da ben Müslümanım demesine rağmen işide terör örgütü gözüyle bakıyorlar haberleri olmadan islama şeriata karşı duruyorlar.

ben inanıyorum ki ışidin ırakta tek derdi islamdır ve Allah Teala onlara yardım etsin. güzel şeyler oluyor olacak da inşallah.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Geçen IŞİD'i eleştirmiştim ancak aklıma şu hadisler geldi ve bu hadislerin şu anki duruma uyabileceğinden ötürü sözlerimi geri alıyorum. Ne Nusret Cephesini, İslami Cephe'yi kafir görüyorum ne de IŞİD'i baği, harici görüyorum. İki grup hakkında da yalan haberler yapıldığına inanıyorum ve muhtemelen kendilerine ulaşan münafıkların yaymış olduğu yalan haberleri de kabul ediyorlar, Allahu alim. İki grubun da bir yerde hataları olabilir, bu savaş iman-küfür savaşı değil, biraz temkinli davranmak lazım. Suriyede münafıklar diledikleri gibi haber yayıyorlar, IŞİD'in sebepsiz yere sivillere saldırdığı haberler pek mantıklı değil, Allah yolunda cihada çıkmış hiç bir grup sebepsiz yere sivillere saldırmaz, Suriye halkını tekfir ettiği haberini IŞİD yalanlıyor. Aynı şekilde Nusret Cephesinin baği ve harici gördüğü IŞİD'e istişhad eylemi(!) gerçekleştirdiği pek mantıklı değil, El Kaide gibi bir grup, baği ve haricilere bu tür saldırıların caiz olmayacağını bilir.

"İnsanların başından öyle bir zaman geçecek ki bu yıllar ‘aldatan yıllar' olacaktır: Yalan söyleyenler hep tasdik edilecek, doğruyu söyleyenler tekzip edilecek, hain kimselere güven duyulacak, güvenilir kimseler ise hain diye nitelendirilecek. Ve bu gibi ortamlarda sözü ‘ruveybida' kimseler söyleyecek.
‘Ruveybida' ne demek Ey Allahın Rasulu diye soranlara: ‘Kamu meselelerinde hep fikir beyan eden sefih (ahmak)kimse' diye buyurdu.
(Hadisi Ahmed b. Hanbel rivayet etmiştir.)

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘İnsanlar üzerine öyle hayırsız yıllar gelir ki o zamanda yalancı doğrulanır, doğru yalanlanır, haine güvenilir, emin kimseye güvenilmez! O zamanda Ruveybida konuşur buyurdu.
Denildi ki: −Ruveybida nedir?
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem): −‘Sefih kimse genelin işi hakkında konuşur buyurdu.”
(İbni Mace 4036; Albânî Sahiha 1887)

Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in bir kısım hadislerine göre, fitne yoksa çıkaran, çıkmış ise büyütüp geliştiren ve fertleri fitnenin getireceği şerlerin içine atan en mühim amillerden biri de "dil"dir. Fitneye karşı mü'minleri uyarmak maksadıyla varid olan bir kısım hadislerde dilin rolüne dikkat çekilerek, dilin kılıç gibi, hatta kılıçtan da beter olduğu ifade edilmiştir.

Ebu Davud'da gelen Ebu Hüreyre rivayetinde: "Sağır, dilsiz ve kör fitne gelecek. Fitneye azıcık meyledenin üzerine o, süratle gelir (kendine çeker). Fitnede dilini oynatmak aynen kılıç oynatmak gibidir" denir. Abdullah İbnu Amr'ın rivayetinde ise, dilin kılıçtan daha beter tesir icra edeceği ifade edilir: "Haberiniz olsun ki, ilerde Arapları darmadağın edecek fitne çıkacak. O yüzden ölenlerin hepsi ateştedir. O zaman dil(i kullanmak) kılıç kullanmaktan beterdir."

Yine Abdullah İbn-i Amr'dan gelen bir rivayette, Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in gelecek fitne ile alâkalı tasvir ve ihbarları üzerine, "O çıktığı zaman ne yapalım?" diye soranlara: "Evine çekil, diline sahip ol, maruf ile amel et, münkeri terket, kendi çolukçocuğunla ilgilen, başkasıyla meşgul olma." şeklinde cevap verdiğini görmekteyiz.

Hadiste yasaklanmış bulunan "fitnede dil oynatmak" tan maksad nedir?

Aliyu'l-Kârî'nin Mirkat'ta naklettiği açıklamalara göre, halkın dedikodusunu yapmak, fitneye karışanların lehinde veya aleyhinde konuşmak, bir tarafı kötülerken bir tarafı övmek suretiyle iki gruptan birini ta'n etmek, hep bu yasağa girmektedir. Hatta zalim idarecilere haber götürüp (ispiyonculuk yapmak) da bu yasağın tahtındadır. Zîra bu davranış idarecinin öfkesini kabartarak öldürme, hapis, sürgün vesair pek ciddi öyle fenalıklara sebep olur ki, kılıç kullanmak bu kadarını yapamaz.

Münâvî, "dilini tutmak" emrinden, "konuşmazdan önce iyice düşünerek sadece lehine olacak hususlarda konuşup, kendini ilgilendirmeyen hususlarda hiç konuşmamayı" anlar.

Yukarıda kaydettiklerimizden öyle anlaşılıyor ki, Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in Hz. Muaz'a bir vesileyle söylemiş bulunduğu: "Ey Allah hayrını veresice Muaz, insanları yüzüstü ateşe atan şeyin, dilleriyle haset etiklerinden başkası olduğunu mu zannediyorsun?" sözü fitne hakkında da aynen doğrudur: İnsanı fitneye atacak veya fitneden koruyacak en mühim amillerden biri dildir.

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
konu dışında bir şey sorabilir miyim?

Bundan sonra burada; Işıd denen aşırı tekfir hastalarını mudafa eden kim olursa; "yazısıyla, link ve ismiyle" bana özel mesajla bildirin inşeallah

din ve düşünce özgürlüğü , insana verilmiş en büyük nimettir. islam da düşünce suçu diye bir kavram yoktur.
aykırı ve karşıt yorumlar olsada, öğrendiklerini başkalarına öğretmek hakkına herkez sahiptir.
muhaliflere tanınan düşünce özgürlüğünü,dünyada hiç bir düzen yada siyasal rejim tanımamıştır.
herkez siyaset yapma hakkına sahiptir. bakara279
haksızlığın her çeşidi yasaklanmıştır. bakara283

benim isteğim de, forumun düşünce ve fikirleri savunma alanını genişletmeleri.
tabi ki, saygı ve hürmet çerçevesi dahilinde.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bundan sonra burada; Işıd denen aşırı tekfir hastalarını mudafa eden kim olursa; "yazısıyla, link ve ismiyle" bana özel mesajla bildirin inşeallah
bu bir tehdit midir.ilk defa bir sitede böyle üyelerini ne yazmaları gerektiği hususunda tehdit eden bir admin görüyorum.daha önce bu yazıyı görmemiştim.bu kadar düşmanlığın ileri gideceğini düşünmemiştim.ben bu zihniyet algısı ile tehdit altında bu sitede artık yazmayacağım.Siteden yöneticiliğimin de kaldırılmasını rica ediyorum.Özel mesaj filan da göndermeyin.Hakkınızı helal edin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bu bir tehdit midir.ilk defa bir sitede böyle üyelerini ne yazmaları gerektiği hususunda tehdit eden bir admin görüyorum.daha önce bu yazıyı görmemiştim.bu kadar düşmanlığın ileri gideceğini düşünmemiştim.ben bu zihniyet algısı ile tehdit altında bu sitede artık yazmayacağım.Siteden yöneticiliğimin de kaldırılmasını rica ediyorum.Özel mesaj filan da göndermeyin.Hakkınızı helal edin.

Yazik tek kelime yazik, ne usul var ne hak ne de kadir kiymet var.

Ahi zaten bu sekilde bu sitede yönetici olarak kalamazdin ahi, zira yine isid yanlisi haberlere baslamistin.

Abdulmuizzin bu uyarisinin tarihine bakarsan isid o zamanlar cok SIK sekilde mucahidlerin kanini akitmakla ümmete köstek olmakla gündeme gelmisti hatta gidip o tarihleri incele kendin bile isidi elestirmissindir.

Dedim ya eskiden insanlar rüzgarin yönüne göre akide degistirirdi simdilerde rüzgarin yönüne göre cihad gruplarini destekliyorlar.

Allah islah etsin diyorum.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Yazik tek kelime yazik, ne usul var ne hak ne de kadir kiymet var.

Ahi zaten bu sekilde bu sitede yönetici olarak kalamazdin ahi, zira yine isid yanlisi haberlere baslamistin.

Abdulmuizzin bu uyarisinin tarihine bakarsan isid o zamanlar cok SIK sekilde mucahidlerin kanini akitmakla ümmete köstek olmakla gündeme gelmisti hatta gidip o tarihleri incele kendin bile isidi elestirmissindir.

Dedim ya eskiden insanlar rüzgarin yönüne göre akide degistirirdi simdilerde rüzgarin yönüne göre cihad gruplarini destekliyorlar.

Allah islah etsin diyorum.
olay eleştiri meselesi değil.hatalar eleştirilir.ben işidi de nusrayı da yazılarımda eleştirmişimdir ama asla haddimi aşmam.Bir yönetici olarak tehdit içeren kelimeler kullanmak ise çok yanlış.bu bir prensip meselesidir.sitenin böyle bir prensibi olamaz.kim olursa olsun .olaya işıd meselesi yönünden bakmıyorum,kişilerin ne yazması gerektiği konusunda yapılan tehdidi haddi aşmak olarak görüyorum.biz müslümanız sonuçta,biz böyle durumlarda birbirimizi ispiyonlama ve kişiyi tağutlara bildirme tehdidi altına sokamayız.ne olursa olsun.ben ışıd veya nusra arasında fitne yayılmaması için bu sitede en çok çaba gösterenlerden birisiyim.olayın işidci olmakla bir alakası yok.gerçekten bu sitede işıd tarafı olanlara o kadar hakaretler oluyor ki,kimse kendini karşı tarafın da bazı konularda haklı olabileceği düşüncesi ile onun yerine koymuyor.birisi köpek diyor,diğeri şerefsiz diyor,öbürü cehennem köpeği diyor v.s.bunları söyleyenlere arka çıkılıyor dua ediliyor.gerçekten çok yazık.birisi de çıkmış dua etmeyeceğim.sonra bu kişilerin ismini not alacağım gibi tehditler savuruyor.bu kişileri uyarma gereği bile duymuyorsunuz.Neyse bu sitede artık doldum.kimsenin kalbini de kırmak istemiyorum.en iyisi burada herkesi kendi haline bırakmak.Esselamü aleyküm.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
öncelikle işidçi falan değilim hatta suriyedeki davranışlarını çok sert bir dille eleştirdim ve eleştirmeye devam ediyorum

ama şuan ırakta olanlar çok farklı dünyanın bütün müstekbirleri mesteşikleri kafirleri işide kanlı terör örgütü katil gözüyle dünyaya servis ediyorlar saf avam cahil halk da ben Müslümanım demesine rağmen işide terör örgütü gözüyle bakıyorlar haberleri olmadan islama şeriata karşı duruyorlar.

ben inanıyorum ki ışidin ırakta tek derdi islamdır ve Allah Teala onlara yardım etsin. güzel şeyler oluyor olacak da inşallah.
boş ver akhi ışid için bir güzel söz söylesen ışidci oluyorsun bu forumda bir de seni ışidci die itham edenlerin 1 gün önceki entryleri ışid kokuyor (hepsi değil bir kısmı). ışid kafir değil müslüman kardeşimiz sevmeye çalışıyorum dedim, 1 gün önce ışidi savunan şahıslar laf etti en iyisi okumak bu forumda ara ara okucan.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
olay eleştiri meselesi değil.hatalar eleştirilir.ben işidi de nusrayı da yazılarımda eleştirmişimdir ama asla haddimi aşmam.Bir yönetici olarak tehdit içeren kelimeler kullanmak ise çok yanlış.bu bir prensip meselesidir.sitenin böyle bir prensibi olamaz.kim olursa olsun .olaya işıd meselesi yönünden bakmıyorum,kişilerin ne yazması gerektiği konusunda yapılan tehdidi haddi aşmak olarak görüyorum.biz müslümanız sonuçta,biz böyle durumlarda birbirimizi ispiyonlama ve kişiyi tağutlara bildirme tehdidi altına sokamayız.ne olursa olsun.ben ışıd veya nusra arasında fitne yayılmaması için bu sitede en çok çaba gösterenlerden birisiyim.olayın işidci olmakla bir alakası yok.gerçekten bu sitede işıd tarafı olanlara o kadar hakaretler oluyor ki,kimse kendini karşı tarafın da bazı konularda haklı olabileceği düşüncesi ile onun yerine koymuyor.birisi köpek diyor,diğeri şerefsiz diyor,öbürü cehennem köpeği diyor v.s.bunları söyleyenlere arka çıkılıyor dua ediliyor.gerçekten çok yazık.birisi de çıkmış dua etmeyeceğim.sonra bu kişilerin ismini not alacağım gibi tehditler savuruyor.bu kişileri uyarma gereği bile duymuyorsunuz.Neyse bu sitede artık doldum.kimsenin kalbini de kırmak istemiyorum.en iyisi burada herkesi kendi haline bırakmak.Esselamü aleyküm.

Bu sitede prensibleri yönetim koyar, yönetimin koydugu prensiblerde kuran ve sünnete aykiri olmaz.

Yönetim mucahidlerin, müminlerin kellelerini kesen haricilerin reklamini yapanlari siteden atmayi kendine menhec bilmektedir.

Ortada olan fitne muminlerin kellelerini kesenlere tavir almamakla olur, köpek ve serefsiz diyen insanlarda isidin tamamina degil kelleri kesen canilere demekte, hos birileri bu serefsizlerin yaptigi serefsizliklere serefsizlik diyemiyorsa yazmaninda anlami olmasa gerek.

Bizim yayinlarimiz 2002e dayanir, daha isid ortada yokken isidin suanki atilan temellerinin videolarini turkiyede ilk sunan bizdik ve düne kadar mucahidlere dua ediyorduk ama ne zaman o silah muminlerine üzerine cevrildi o zaman bizimde tavrimiz degisti, bunun isidle vs alakasi yok ayni durumda nusrette namluyu muminlere cevirirse ayni tavri onlara gösteririz. Iste durumda bundan ibarettir üyelerin serefsiz köpek dedikleri muminlerin kellelerini övüne övüne kesip facelerde twitlerde yayan canileredir.

Ve bu kisiler her defasinda bunu aciklamalarina ragmen hala bir malzeme gibi bunu sunanlari da anlamiyor degilim...

Ve siteden asil atilmasi gereken muminlerin kellelerini övünerek kesenlere serefsiz ya da köpek diyenler degil asil atilmasi gereken bu canileri reklam edip bu canileri mehdinin ordusu gibi görenleri atmak gerek.

Adam cikacak muminleri dograyacak alimleri gruplari tekfir edecek üyelerde onlara ses edecek biz de diyecegiz ne konusuyorsunuz fitne cikarmayin mi diyecegiz.

Asil fitne bu canileri masum gibi gösterip demogoji edebiyati ile laf kalabaligi yapmaktir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
boş ver akhi ışid için bir güzel söz söylesen ışidci oluyorsun bu forumda bir de seni ışidci die itham edenlerin 1 gün önceki entryleri ışid kokuyor (hepsi değil bir kısmı). ışid kafir değil müslüman kardeşimiz sevmeye çalışıyorum dedim, 1 gün önce ışidi savunan şahıslar laf etti en iyisi okumak bu forumda ara ara okucan.
Güzel kardeşim,bence yanılıyorsun.Bence burada körükörüne bir ışid düşmanlığının olmadığına inanıyorum,daha dün ışidi ve videolarını bu siteden tanıdım,bu gün eğer birileri ışidin yaptıklarını eleştiriyorsa,demekki kör bir taasubçuluk yok,hakikatı elekten geçirme sözgeci var,bunda isabet edilir veya edilmez o ayrı bir konu,sonuçta burası bir forum ve herkes doğru bildiğini yazmaya ve delillendirmeye çalışıyor.Hiç bir yer mükemmel ve kusursuz değildir,hiç bir harekette mükemmel ve kusursuz değildir.Ancak hatada bile bile ısrar etmek ve ALLAHın men ettiği cürümleri hiç bir şekilde önemsemeden işlemek tenkidi hak eder ve hatta onu bertaraf etmek gerekir.Bizler duygusalız,bazen meseleleri duygusallıkla ele alır ve akıl sözgecinden geçirmeden,bir anda hüküm veririz.Unutkanız ve çabuk karar veririz.halbuki ilkelerimiz olmalı ve asla sarsılmamalı,rüzgarın yönüne göre şekil almamalı.eğer sağlam temeller özerine anlayışımızı bina etmezsek,yıkım kaçınılmaz olur..

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ahiler..
Allah bize hakkı hak olarak göstersin ve onunla amel etmeyi nasip etsin
Batılı da batıl olarak göstersin ve sakınmayı nasip etsin.

Okuyan araştıran, tefsir, hadis, akaid derslerine katılan, tefsir, hadis, fıkıh ve akaid kitaplarını sürekli okuyan ki günde 2-3 saat civarı kitap okur araştırma yapan biriyim.

Belli başlı şeyleri hepimiz bilmekteyiz.
İnsanlar her kuşakta eski kuşakların devamı niteliğinde olmuştur değil mi? Yani bir önceki kuşakta olan bir insanın yaptığı işler yani ameli sebebiyle benzerlik gösterir ve genelde "dönemin filankesi" diye bir önceki dönemdeki insana olan benzerliği dile getirilmektedir. ,

Kuranı kerimin mucizevi özelliklerinden biri de canlı olması ve okuyan kişiye göre cevap vermesi, bir sureyi okuyan genel anlamı dışında ihtiyacı olan cevapları alabilmektedir, her akıl seviyesinin anlayabileceği özelliğidir bu. Ve kuran bize bizi anlatan, insanları bize anlatan, ailemizi, çevremizdekileri, dostlarımızı evlatlarımızı bize anlatır ve her okuduğumuzda şaşırırız ve hayretler içinde kalırız. Haliyle insanı tanıyor hale geliyoruz.

Bu zamanda firavn var mı evet var hemde sayısız firavn var örnekler verebiliriz değil mi her birimizin aklından bu zamanda yaşayan 3-4 tane firavn ismi geçer, nemrut var mı, aynı şekilde var, ebu cehil, ebu leheb, ebu talip, Abdullah bin ubey b. selul, evet hepsi var

Peki, Hz. Hamza gibi yiğitler var mı evet, Hz. Ömer, Hz. Abubekir gibiler (asla kimse onlar gibi olamaz da ancak aynı istikamatte gidenler var) var değil mi? Hattab, şeyh Ladin, şeyh Yasin, şeyh Abdullah Azzam gibi önderler bu zamanın korkusuz sahabeleri gibiydiler değil mi? Mallarını canlarını feda ettiler onlar gibi, Allah hepsine rahmet eylesin.

Ve bu zaman da mürcie de var, kaderiyye, harici, mecusi...yani her iklimden insan o zaman olduğu gibi şimdi de var.

Ve herkes kendince haklıdır değil mi? Çünkü bunların hepsi doğru olduğuna inanır. Bugün bir firavn kalkıp ben bu çağın firavnuyum der mi? Elbette demez çünkü o firavn aynen bakara-11'de yüce Allah (svt) : "Onlara yeryüzünde fitne çıkarmayın denildiğinde bizler ıslah edicileriz derler" bize açıkladığı savunmayı yapar. Firavnlar demokrasi ile kavimleri ıslah ettiklerini söylerler. bu örnekleri çoğaltabiliriz, aranızda tefsir okuyan varsa ne dediğimi daha iyi anlıyordur.

Hariciler o gün harici olduklarını kabul ettiler mi? Hayır etmediler. Evet İbni Abbas gidip onlarla konuştu ve 2000 tanesi vazgeçip geri döndü. Ancak o topluluğun büyük kısmı dönmedi harici olduklarını, yanlışta olduklarını kendilerine Rasululahın "cehennem köpekleri" demesini üzerlerine almadılar.

Peki bu zamanda hariciler var mıdır? Elbette var pek bu zamandaki haricileri kimler?
Bakın hiçbir şekilde Işid'i ima ederek söylemiyorum ve ben hak tarafın kim olduğu konusunda mutmain olduğumda yapacağımı biliyorum Allah'ın izniyle. Ancak gerçekten merak ediyorum bu zamanın harici kavmi kimlerdir.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşidin içinde hariciler mevcut bunu çok iyi biliyoruz.Adam bana kafir diyor bana neden kafir dedin diyorum sen şunları tekfir etmiyorsun diyor hayır onları tekfir ediyorum diyorum takiyye yapıyorsun diyor.Domuz diyor bilmem ne diyor.Bu adam işid içinde savaşanlardan biri.O kadar cani olmuş ki artık her önüne gelene haksız yere kafir diyor.Ancak bu adam var diye işidin hepsine harici demek de yanlış olur.İşidi o kadar çok seviyordum ki bunun tarifini yapamam.Nasıl oldu böyle oldu diye düşünmeye çalışıyorum olmuyor.Birebir bilmesem inanmazdım işidin mücahidleri katlettiğine.Yazılarıma bakanlar işide olan eleştirilerimi mücahidlerle savaşmadan çok önceler yazdığımı görür.O dönemlerde işid ahrar mücahidlerini haksız yere tutukluyor ve infaz ediyor.Ahrar emirleri ise onlar bizim kardeşimizdir sakın saldırmayın diye emir veriyordu.Sonraları işidin caniliği açığa çıktı.Nusrettekilerin kafasını kesip poz vermeler.Süphanallah dedim nerede o bizim gururumuz işid.Nerede Amerikaya kan kusturan rafizilerin korkulu rüyası işid? Ümit ediyorum ki ırak kolu aynıdır.Türkiyeden giren o pislik harici zihniyetindekiler ortalığı kızıştırmıştır.Allah ıslah etsin.Soruya gelecek olursak işidin içinde hariciler var denilirse kabul ederim işid mücahidleri katlediliyor denilirse kabul ederim ama işidi esad kurdu denilirse kabul etmem.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
konu dışında bir şey sorabilir miyim?

din ve düşünce özgürlüğü , insana verilmiş en büyük nimettir. islam da düşünce suçu diye bir kavram yoktur.
aykırı ve karşıt yorumlar olsada, öğrendiklerini başkalarına öğretmek hakkına herkez sahiptir.
muhaliflere tanınan düşünce özgürlüğünü,dünyada hiç bir düzen yada siyasal rejim tanımamıştır.
herkez siyaset yapma hakkına sahiptir. bakara279
haksızlığın her çeşidi yasaklanmıştır. bakara283

benim isteğim de, forumun düşünce ve fikirleri savunma alanını genişletmeleri.
tabi ki, saygı ve hürmet çerçevesi dahilinde.

"Konu dışında bir şey sorabilir miyim?" diyerek söze başlıyor ve yazımı alıntı yapıyorsun, fakat sorunu göremiyoruz, yerine kendince doğru sandığın zanlarınla açıktan taktik veriyorsun. Mucahidleri kafir görerek silah doğrultanlara "siyaset yapma hakkı" diyerek sitede reklamını yaptırarak fitneye sebeb olma çalışma gayretini kınıyorum!

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm kardeşim akhi islamforever,

Avam biri olarak gücümün yettiği kadar Işid olsun Nusret cephesi olsun kimin Ne olduğunu anlamaya çalışıyorum.
Işid kafirmi veya haricimi yazımı kilitlemişsin. Hatalarımdan dolayı Rabbime sığınırım. Hatam varsa Rabbim bağışlasın.
Ama islam coğrafyasının bu rezil hali beni çok üzüyor.

Bir araştırmamda suriyehaberajansi.co m sitesinde Nusret cephesinin IŞİD'e yazmış olduğu bildiri açıkca IŞİD diğer cihadi örgütlerle savaşır olduğunu bildiriyor.
Neden yapıyor IŞİD Bunu.....?
Esad ve Nusayri bölgerine saldırmayıp Ehli Sünnet cihadi grubplara saldırı var.

Allah bizi fitneden korusun.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede prensibleri yönetim koyar, yönetimin koydugu prensiblerde kuran ve sünnete aykiri olmaz.

Yönetim mucahidlerin, müminlerin kellelerini kesen haricilerin reklamini yapanlari siteden atmayi kendine menhec bilmektedir.

Ortada olan fitne muminlerin kellelerini kesenlere tavir almamakla olur, köpek ve serefsiz diyen insanlarda isidin tamamina degil kelleri kesen canilere demekte, hos birileri bu serefsizlerin yaptigi serefsizliklere serefsizlik diyemiyorsa yazmaninda anlami olmasa gerek.

Bizim yayinlarimiz 2002e dayanir, daha isid ortada yokken isidin suanki atilan temellerinin videolarini turkiyede ilk sunan bizdik ve düne kadar mucahidlere dua ediyorduk ama ne zaman o silah muminlerine üzerine cevrildi o zaman bizimde tavrimiz degisti, bunun isidle vs alakasi yok ayni durumda nusrette namluyu muminlere cevirirse ayni tavri onlara gösteririz. Iste durumda bundan ibarettir üyelerin serefsiz köpek dedikleri muminlerin kellelerini övüne övüne kesip facelerde twitlerde yayan canileredir.

Ve bu kisiler her defasinda bunu aciklamalarina ragmen hala bir malzeme gibi bunu sunanlari da anlamiyor degilim...

Ve siteden asil atilmasi gereken muminlerin kellelerini övünerek kesenlere serefsiz ya da köpek diyenler degil asil atilmasi gereken bu canileri reklam edip bu canileri mehdinin ordusu gibi görenleri atmak gerek.

Adam cikacak muminleri dograyacak alimleri gruplari tekfir edecek üyelerde onlara ses edecek biz de diyecegiz ne konusuyorsunuz fitne cikarmayin mi diyecegiz.

Asil fitne bu canileri masum gibi gösterip demogoji edebiyati ile laf kalabaligi yapmaktir.

Adaletten bahsediyorsunuz ya Örnek vereyim;

Bu Gülnisa denen kız, Hadis İnkarcılığı yaptı hala yapmaktadır, Demokratları Rabiacıları bilfiil desteklemekte ,

Acaba merak ediyorum, Bir kişinin öldürülmesi mi daha büyük bir tehlikedir yoksa İTİKADİNİN gitmesi mi?

Ben İddia ediyorum ki HADİS İNKARCISI KİM OLURSA OLSUN KAFİRDİR...

Şimdi site böyle birine yaptırım uygulayacağına Varsa yoksa Cehennem Köpeği Harici Işid dedi durdu. Ne oldu etki tepkiyi doğurdu üç beş Işid den dahi bihaber adam gelip burda hakaret etti ve gitti. Her gelene Tabiri caiz ise Işid misin nusra mısın diye baskı yaptığınız için Adeta ;

BİR ZAMANLAR EL KAİDE DİYE YAFTALANAN BU İNSANLAR ŞİMDİ IŞİD DİYE HEM DE CİHAD HABERLERİNİ PAYLAŞAN BİR FORUMDAN DIŞLANDILAR... SUPHANALLAH

Allah ıslah etsin ne diyeyim...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Adaletten bahsediyorsunuz ya Örnek vereyim;

Bu Gülnisa denen kız, Hadis İnkarcılığı yaptı hala yapmaktadır, Demokratları Rabiacıları bilfiil desteklemekte ,

Acaba merak ediyorum, Bir kişinin öldürülmesi mi daha büyük bir tehlikedir yoksa İTİKADİNİN gitmesi mi?

Ben İddia ediyorum ki HADİS İNKARCISI KİM OLURSA OLSUN KAFİRDİR...

Şimdi site böyle birine yaptırım uygulayacağına Varsa yoksa Cehennem Köpeği Harici Işid dedi durdu. Ne oldu etki tepkiyi doğurdu üç beş Işid den dahi bihaber adam gelip burda hakaret etti ve gitti. Her gelene Tabiri caiz ise Işid misin nusra mısın diye baskı yaptığınız için Adeta ;

BİR ZAMANLAR EL KAİDE DİYE YAFTALANAN BU İNSANLAR ŞİMDİ IŞİD DİYE HEM DE CİHAD HABERLERİNİ PAYLAŞAN BİR FORUMDAN DIŞLANDILAR... SUPHANALLAH

Allah ıslah etsin ne diyeyim...

Oradan forum yönetmek kolay görünüyor sanirim. Amac hata edeni atmak olsaydi emin ol benim disimda kimseyi birakmazdim.

Gelelim yapmis oldugun batil kiyasa, senin kafayla forumda gelenleri atsaydik bir cogunu kazanmaya vesile olmayacaktik, bugün bir cok hadis inkarcisi, menzilcisi, tasavvufcusu, furkancisi, nurcusunu forumda ehli sünnete döndügüne vesile olduk, direk teshis koyup adamlari dinlemeden, adamlara ehli sünneti tanitmadan atsaydik bu dini kime anlatacaktik, sen bana ben sana anlatacaksam bu forumun amaci ne ola ki?

Gelelim yapilan kiyima, bana göre kisisel kisinin yaptigi hata ki bu hata onun kafir olmasini gerektirse bile onun zarari sadece kendinedir ama burada büyük bir cemaatin islamin tüm ümmetini kiymasi durumu var, birinde tek kisi digerinde tüm ümmet , senin kiyasin nasil bir kiyasdir ki tek kisiyi ümmete mal ediyorsun.

Bos yere kelamcilik yapip akil oyunlari ile karsima gecme buna pisman olursun.

Ayrica hadis inkarcisi ise bunu o kisiye konu altindan yaz, yaptigi hadis inkarciligini forumda yaymaya meshur etmeye calisiyorsa yetkili adminleri özelden uyar, özelden yetkili admin sizi takmazsa forumun geneline konuyu ac millet görsün.

Konusmak cok kolay, acaba merak ediyorum o hadis inkarcisi deyip kafir ilan ettigin kisiye dua edenler, mesajlarina katilanlar ve ona konularda dostluk düsmanlik uygulamayan üyelerin durumu nedir.

Batil her zaman HAK karisisinda maf olacaktir, isidin yaptigi cürümler karsisinda savunamadiginizdan alakasiz örnekler veriyorsunuz.

Ayrica atmis oldugun iftirada sana yeter.

Biz kimseyi el kaide diye yaftalamadik ve de yaftalandi dediginiz kisiler gelipde burada cihad haberleri ekledi diye onlari forumdan atmadik, isidi sevmedigimizi delillendirmemize ragmen bir ac gözünü foruma bak her gün kac tane isid yanlisi haber olmakta ve gercekde haberin icinde isid gecen her konu silinse ve her kisi atilsa bu kadar isid bu forumda konusulur muydu?

El insaf diyorum..

Abdulmuizz Fida

Admin
Evet TEHDİTTİR!

Mucahidleri Kafir görerek şehid eden AŞIRI TEKFİR HASTALARInın avukatlık ve reklamını yapacak olanların siteden uzaklaştırılacaktır. Bu sebeble Mucahidlere Kafir diyenlerin kendilerine uygun yerlere gitmeleri için uzaklaştırılmayı beklemeden kendileri uzaklaşsınlar, yahut mucahidleri kafir görenlerin avukatlığını burada yaparak fitne çıkarmasınlar!
Böyle bir tehdidimi 2 senedir sitede üye olmana hatta maalesef yönetici konumuna getirilmiş birisi olarak görememen senin hatandır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sakin olun.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Evet TEHDİTTİR!

Mucahidleri Kafir görerek şehid eden AŞIRI TEKFİR HASTALARInın avukatlık ve reklamını yapacak olanların siteden uzaklaştırılacaktır. Bu sebeble Mucahidlere Kafir diyenlerin kendilerine uygun yerlere gitmeleri için uzaklaştırılmayı beklemeden kendileri uzaklaşsınlar, yahut mucahidleri kafir görenlerin avukatlığını burada yaparak fitne çıkarmasınlar!
Böyle bir tehdidimi 2 senedir sitede üye olmana hatta maalesef yönetici konumuna getirilmiş birisi olarak görememen senin hatandır.

selamun aleyküm abi vallahi bilmediğimden soruyorum ben ahrarüş şam komutanını kesmelerinden sonra hüngür hüngür ağladım o gün uyuyamadım doğru dürüst fena oldum fakat haricilerin hükmüne baktım 5 çeşit çıktı karşıma 2 sı kafir 3 ü değil ben ışid'in tekfir edileyemeceğini düşündüm ve bu hareketlerine buğz etmemle birlikte rafizilere amerikaya ve kafirlere karşı ışid'i savunuyorum ayrıca Allah müminler kardeş dediğinden ötürü sevmeye çalışıyorum yaptığım yanlış mıdır. selametle abi.

Abdulmuizz Fida

Admin
selamun aleyküm abi vallahi bilmediğimden soruyorum ben ahrarüş şam komutanını kesmelerinden sonra hüngür hüngür ağladım o gün uyuyamadım doğru dürüst fena oldum fakat haricilerin hükmüne baktım 5 çeşit çıktı karşıma 2 sı kafir 3 ü değil ben ışid'in tekfir edileyemeceğini düşündüm ve bu hareketlerine buğz etmemle birlikte rafizilere amerikaya ve kafirlere karşı ışid'i savunuyorum ayrıca Allah müminler kardeş dediğinden ötürü sevmeye çalışıyorum yaptığım yanlış mıdır. selametle abi.
Âleykum selam we rahmetullah ;

Ben Işıda kafir demiyorum, Işid ve buradaki taraftarları bana kafir diyor!

Ali (r.anh), kendisini tekfir eden Haricileri tekfir etmese de, sevgi beslememişti!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ben Işıda kafir demiyorum, Işid ve buradaki taraftarları bana kafir diyor!
yok abi ben diyorsun demedim zaten. abi ben sert bi adam değilim mümin adamın ayağını öperim şeriat için uğraşana canım feda vallahi sordum sadece. hanefiyim ışid taraftarı da değilim fakat rafizilere ve kafirlere karşı ışid'den yanayım bu tavır doğrudur dimi. Allah içindeki samimi insanları kurtarsın inşallah bu tekfir belasından. vela bera akidesini deiştirsin inşallah. Allah'a emanet ol abi. selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt