Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Zalim Işidi Esed Mi Kurdu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halid.bin.velid. Allah c.c biliyorki ben Işıd itikati ilk neyse hala öyle oldugunu görüyom

bazen gözler bakar, ama göremez...

iyi bişeymi söyledin kötü bişeymi 2 tarafa çekile biliniyor kelime :)

gözler kulaklar ve hisler kalpler bunlar ne güzel nimet öyle deyilmi
bizler ışıd şöyledir nusra böyledir demekle ilerliyoruz eleştirdiklerimizde bizler burdayız söyleyecekleriniz bize söyleyin diyor

Işıd veya el nusra bunların bir birine düşmesin sebebi kösün üstüne bensin döken alimler olmuştur onlar bu kösü ateşledi

bu ateş esad ve hizbulşeytan işine yaradı birazda işin diyer tarafını düşünün sonuçta ışıd'da biri gittigi zaman ben sizlerle birlikte olmak istiyom dedigi zaman geri cevirmiyorlar bunların içine ve el nusranın içine el muhabaret veya başka bir istibarat grup girerek bu kösün sönmesini engeliyorlar ve her seferinde ateşliyorlar kıvılcımı ama işin bu tarafını düşünen pek fazla kişi yok

onun için müslümanlar müslümanın hakkını korurlar onun için müslümanlar müslümanın diyenni araştırmadan birden kafir ilan ede biliyorlar islam tarihinde hz osman şehit eden kafirler nasıl bir taktik islemişti bir gözden gecirin islam tarihi gerçekten okunması gereken ve okudukca nasıl oyunlar ve sözde müslünlar yetiştirmişler kafir görünmesi lazım

yani olayı tek taraftan deyerlendirmeyin

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdiye kadar işid ile eset askerleri arasında herhangi bir çatışma olayı haberi alan var mı?
büyük ölçülü bir saldırı haberi gibi? Örneğin bu işid sürekli konvoylarla geziyor, araçları var ve büyük kalabalıklar halindeler yani yerleri çok rahat tespit edilebilir bir haldeler, bu esetin uçakları helikopterleri Türkiyeye kadar giriyorlar da bunları hiç mi görmüyorlar??? gerçekten bilgim olmadığı için soruyorum.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ışıd oldugu bölgeye tabikide giriyorlar ama ışıd elinde stinger oldukca fazla oldugu için cezaret istiyor birazdaha

2 tane helikopter düşürmüşlerdi ışıd hata bir helikopteride ganimet yapmışlardı

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
iyi bişeymi söyledin kötü bişeymi 2 tarafa çekile biliniyor kelime :)

gözler kulaklar ve hisler kalpler bunlar ne güzel nimet öyle deyilmi
bizler ışıd şöyledir nusra böyledir demekle ilerliyoruz eleştirdiklerimizde bizler burdayız söyleyecekleriniz bize söyleyin diyor

Işıd veya el nusra bunların bir birine düşmesin sebebi kösün üstüne bensin döken alimler olmuştur onlar bu kösü ateşledi

bu ateş esad ve hizbulşeytan işine yaradı birazda işin diyer tarafını düşünün sonuçta ışıd'da biri gittigi zaman ben sizlerle birlikte olmak istiyom dedigi zaman geri cevirmiyorlar bunların içine ve el nusranın içine el muhabaret veya başka bir istibarat grup girerek bu kösün sönmesini engeliyorlar ve her seferinde ateşliyorlar kıvılcımı ama işin bu tarafını düşünen pek fazla kişi yok

onun için müslümanlar müslümanın hakkını korurlar onun için müslümanlar müslümanın diyenni araştırmadan birden kafir ilan ede biliyorlar islam tarihinde hz osman şehit eden kafirler nasıl bir taktik islemişti bir gözden gecirin islam tarihi gerçekten okunması gereken ve okudukca nasıl oyunlar ve sözde müslünlar yetiştirmişler kafir görünmesi lazım

yani olayı tek taraftan deyerlendirmeyin

her iki tarafın fanatikliğine karşıyım sadece, kötü bir şey kastetmedim.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ışıd oldugu bölgeye tabikide giriyorlar ama ışıd elinde stinger oldukca fazla oldugu için cezaret istiyor birazdaha

2 tane helikopter düşürmüşlerdi ışıd hata bir helikopteride ganimet yapmışlardı
Muhaliflerin elinde yok mu stinger?

isid bolgelerine neden hic varil bombasi atmiyor esed?

Isidi esed kurdu diye bir tezimde yok...

M Çevrimdışı

muhammed murat

Üyeliği İptal Edildi
Banned
dinde zorlama yoktur(la alinti yapamadigim icin boyle yapdim senin meaajin)

Allahdan korkun Allahin ayetleriyle boyle lafa dalipda sakalasmayin hele bir yanina iyrenc smayllarda atmissin subhanallah Allaha ne cevap verecegiz hic dusunmuyormusunuz bu luzumsuz konuda ne.isidi esed kurmusmus.diyorlar talibanda uyusdurucu kacakcisi bir onuda arasdirin dogrulugunu yoklayin o zaman.kafirler her zaman dogru olan taifeye iftiralar atarak insanlarin gozunden onlari salmak isterler.isidin eline musluman kani bulasmis diyorsunuz deyilmi?peki ya musluman gordugunuz diger gruplar iside ilk onlar saldirdi hem de bu alcakca bir saldiriydi isid kendini mudaafa etdi.eyer ki isid tekfircidir desenizki ben oyle oldugunu soylemiyorum Ali radiyallahu anhu havaricleri tekfir etmemisdi.birde bana klavye mucahidi falan diyenlere sozum ben eyerki burda Allah isidin belasini demis olsaydim ayni tepkiyi alirmiydim??cevabini kendim soyleyeyim hayir.tepki almayi birak dua alirdim.benim ne yapdigimi Allah bilir bazilari gibi reklam ajansi degilim kendimi reklam edeyim.hasbinallahu va nimel vekil nimel mevla va nimen nasir

Muhaliflerin elinde yok mu stinger?
isid bolgelerine neden hic varil
bombasi atmiyor esed?
Isidi esed kurdu diye bir tezimde
yok...(ebu hanife buda senin mesajin)

biz biraz bundan once yakinimla konusurken dediki esad simdi geldi bombaladi gitdi her taraf perisan haldeydi iciniz rahat olsun eaad muslumanlari sehit ediyor onu bana soyleyen kardesde sehit oldu kisa bir sure sonra gordum cok endiselisin neden vurmuyor diye onun icin soyledim vuruyor rahat ol..subhanallah bu nasil yaklasimlar

dinde zorlama yoktur:D:D:D:D
Allahdan korkun bu ayet yaa ayet ayeti boyle bir yere yazipda hele bir smilke atmissin subhanallah

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
amerika afganistanda da bir fitne çıkarmayı başara bilirse afganistandan çekilir
şeytan emekli olur
bir zamanlar afganistanda bu fitneler bolca vardı
elhamdulillah taliban tüm fitneleri bitirdi.fakat fitne her daim pusudadır
vah bize ki nede çabuk aldanıp tüm gücümüzü kinimizi öfkemizi küffarın üzerinden çekip kendi kendimizi tüketmekteyiz
Nasil Bitti ordaki fitne?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dinde zorlama yoktur(la alinti yapamadigim icin boyle yapdim senin meaajin)

Allahdan korkun Allahin ayetleriyle boyle lafa dalipda sakalasmayin hele bir yanina iyrenc smayllarda atmissin subhanallah Allaha ne cevap verecegiz hic dusunmuyormusunuz bu luzumsuz konuda ne

Allahdan korkun bu ayet yaa ayet ayeti boyle bir yere yazipda hele bir smilke atmissin subhanallah

Uyarın için ALLAH razı olsun. Bu yanlışa daha önce de düşmüştüm. ALLAH cc affetsin. Ayet olduğunu hatırlamadan böyle bir yanlışa düşmüşüm. Bile bile böyle birşey yapmaktan ALLAH a sığınırım.
Biraz daha yumuşak dille uyarsan daha güzel olurdu. Ama yinede sorun yok. Ben de olsam hiddetlenirdim.

M Çevrimdışı

mutmain

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nasil Bitti ordaki fitne?
fitne asla geri gelmiyecek şekilde bitmez ama en aza indirilebilir
şimdi afganistanda islam adına savaşan talibandan başka belirgin cemaat kalmadı
birliğin sağlanması tek emire itaat sağlanmıştır
bu birliktelik islam kardeşliği suriyede henüz sağlanamamıştır

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdiye kadar işid ile eset askerleri arasında herhangi bir çatışma olayı haberi alan var mı?
büyük ölçülü bir saldırı haberi gibi? Örneğin bu işid sürekli konvoylarla geziyor, araçları var ve büyük kalabalıklar halindeler yani yerleri çok rahat tespit edilebilir bir haldeler, bu esetin uçakları helikopterleri Türkiyeye kadar giriyorlar da bunları hiç mi görmüyorlar??? gerçekten bilgim olmadığı için soruyorum.

kardes, sorun nusra icinde gecerli olur. isid esadin dusmani ama nusrada dusmani el nusra mucahitlerindende ayni sekilde haberler geliyor .. esad bilmiyormiki yerlerini hala varlar .. seni okuyan suriyede var olma sartinin esadla dosluga baglanmis zan eder,

bende gerçekten bilgin olmadığı için soyluyorum

biz biraz bundan once yakinimla konusurken dediki esad simdi geldi bombaladi gitdi her taraf perisan haldeydi iciniz rahat olsun eaad muslumanlari sehit ediyor onu bana soyleyen kardesde sehit oldu kisa bir sure sonra gordum cok endiselisin neden vurmuyor diye onun icin soyledim vuruyor rahat ol..subhanallah bu nasil yaklasimlar

bende suriyede bulunmus kiminle karsilassam isid diyor yakinimda bir suriyeli var kardes bula bula beni bulmus gittim konustum oda isid diyor.. ve bu isid diyenlere peki dedim seyh eymen, ebu muhammed ve bir kac alim farkli konusuyor ne diyorsunuz bu konuda, onlarda diyorlarki bahsetigin kisiler suriyede degillerdi biz ordaydik dedikleri kendilerini baglar ( tartusi haric deger hepsine saygi duyan insanlar biri hala telefonunda seyh eymenin resmini tasiyor) .. sonra orada bulunmus baska bir kardese sordum:

-peki seyh el suri hakinda ne diyorsun

Bak abi mucahid demek içerden her konuyda bilgi sahibi olması demek değil
bir bölgenin mücahididir sadece o bölgeyi bilir
ben konumu gereği her karışını bilirim
her karışından haberdarım
şeyh halide gelince
bir çok rivayet var onun şehadeti hakkında
ama bu rivayetlerin içinde bir tanesi kesin yalanki
oda şeyhi devlenin katletmesidir..
-ellhamdulillah akhi

şeyh eymenin bir çok konuşması var
devleye biat edin diye
eski tabi
evet evet eski iste akhi

devlenin menheci değişmediki

hep aynı idi
Şeyh laden ne diyordu bir konuşmasında vallai vallahi ıraka gidecek bir yol bulsa idim gitmek için hiç tereddü etmezdim
masaallah

eğer sertlik görüyorsa şeyh eymen devlede

vallahi şeyh zerkavi zamanında devle daha sertti
şeyh eymenin zerkavi ve ırak cihadı hakkındaki sözlerini tüm dünya mücahidleri biliyor.

..............................................
neyse bu kardes harici tekfirci biri degil ben sehadet ederim ama devle mucahidi

bir tek seyfullah sisaniyi (rabbim sehadetini kabul etsin) sormadim neden devleden ayrildi insaallah onuda soracagim

bilmiyorum klavye basindakiler haric BENIM gordugum muslumanlar isid taraftari ve onlara duaci ..

isteyen sover isteyen dua eder ama her sahis soylediklerinden hesaba cekilecek .. cahil cesur olurmus Allah swt en dogrusunu bilir buda bizim sinavimiz Allahualem en guzeli belkide konusmak yerine sabir etmek ve beklemek ..

RAHMAN UMMETIN MUCAHIDLERINI KORUSUN AYAKLARINI SABIT KILSIN .. MUHAKKA'KI EN DOGRUYU BILEN ALLAH SWT'DIR ..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
fitne asla geri gelmiyecek şekilde bitmez

Biter biter ,,

Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah'ın oluncaya kadar onlarla savaşın!

Ayrıca IŞİD Türkiye'de de çok güzel işler yapıyor AKP derhal peşmerge kafirlerinin ve ABD nin kuyuruğuna yapıştı , Gül acilen Sisi 'ye tebrik mektubu gönderdi .. Yakında Maliki önderliğinde Obama desteğinde operasyona da kalkışır bunlar IŞİD'e karşı . Yine seçim zamanında olduğu gibi şimdi de sen cehapelimisin diye zırvalayan münafık enikler çıkabilir ama HIRSIZ VAR :D

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@yusuf peki Nusret devle arasindaki durumlar ile ilgili konustunmu. Diger gruplari demiyorum. Sadece Nusret i soruyorum

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bilakis bu soruyu sormadim ben kardesin biriyle konusurken zorlaniyorum dil problemi var .. digerini kisa bir sure gordum ben ne zaman yanlarindan ayrilsam bir seyler aklima geliyor ..

ama sana sunu diyeyim cok ilginctir, gercek manada durumu bilenler taraf olarak isid yanlisi dahi olsalar seyh eymene laf etmiyorlar, suriyeli kardes ben makdisinin talabelerinden ders aldim diyor benim asil ilgimi ceken bunlar turkiyedekiler gibi asiri tepkilide degiller, bu suriyeli akhi konustuktan sonra ben dedimki inan akhi ben haberlere pek itibar etmiyorum cunki ben el kaideden dolayi biraz hazirlikliyim ve benim kalbimde ISID den yana ama ben mutmain olmaya geldim dediki bana kalbin islamdan yana olsun yani isid neki haka uymadiktan sonra yani bunlar taraf degiller bunlar olcmusler bicmisler isid i hakli bulmuslar ..

ben aslinda el nusraya isid nasil bakiyor diye sormam lazimdi derin bir cevab almak icin, inanki soracagim yanliz suriyeli akhi ben collaniyi sevmiyorum dedi o ta eskilerden dolayi sevmiyor bagdadi onu bir bolgeye gonderdi ama orada degisti bagdadinin telefonlarina bile cevab vermedi dedi.

ayrica isid'in harici diye cagirilmasi icinde sunu dedi bunlar haricileri tanimiyorlar suriye halki cahil bir halk isid harici olsa videoyu gosterdi bu adamlarin hepsinin olmesi lazimdi dedi oysa onlar isid icin dua eden insanlar .. yani sunu diyor gercek manada harici olsa (bu forumdada hariciler hakkinda yazilmis bir suru yazi var en bedevisi bile bilir bunlari) isidin etrafinda nefes alan suriyeli kalmazdi .. kardes sunu demeye getirdi her gorduklerini oldurmeleri lazimdi oysa isid bunlarin zaten cahil oldugunu biliyor ..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • ben aslinda el nusraya isid nasil bakiyor diye sormam
birbirlerine bakmasalar görmezlikten gelseler öyle sevinecemkii .....

hamiş:forumda kota niye alamıyoruz basitçe yaaa ???

Y Çevrimdışı

Yasin D.

MUCAHİD TEKFİRCİSİ IŞİD Fitnebazı!
İslam-TR Üyesi
fitne asla geri gelmiyecek şekilde bitmez ama en aza indirilebilir
şimdi afganistanda islam adına savaşan talibandan başka belirgin cemaat kalmadı
birliğin sağlanması tek emire itaat sağlanmıştır
bu birliktelik islam kardeşliği suriyede henüz sağlanamamıştır
taliban afganistands isidin su ana kadar yapamadigini ve hala yapmaya calistigini başardı.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ve bu isid diyenlere peki dedim seyh eymen, ebu muhammed ve bir kac alim farkli konusuyor ne diyorsunuz bu konuda, onlarda diyorlarki bahsetigin kisiler suriyede degillerdi biz ordaydik dedikleri kendilerini baglar

Ahi genel anlamda diyecegim ki, bir kac kisiyi görüp genellemek zulüm olur, iki tarafi detayli incelemeden yazmak cahillik olur.

Ayrica her görüsen, dogruyu söyleyende degildir. Buna benzer benimde isidci biriyle diyalogum olmusdu, sana kullanilan benzer cümleler bana da gelmisdi ama dedigine pisman ettim.

O salak adam sunu bilmiyor mu, bahsettigi bu zatlar dünkü cocuk degil, bizler bu islerin fikhini okuyacak kitaplar ararken bu zatlar bu kitabi yasiyor ve örnek olarak bu asirda yasiyor.

Isine geldigi gibi konusmak seytanin islerindendir, Seyh eymen olsun seyh zevahiri olsun senin benim gibi netten okuyarak ya da bir kac mucahid kilikli cakali dinleyerek ümmete mal olacak demec verecekler öyle mi?

Insanlar hakikaten akillarini ne yaparlar anlamiyorum, bizler bile bi sehir hakkinda konusurken önce orada yedigimiz, ictigimiz ticaret yaptigimiz akidesine güvendigimiz müslümanlarin sözlerini baz alip yine de temkinli konusurken bu kitabi yasayan insanlar orada olmadan hayal dünyasina dönük konusacaklar öyle mi...

Adnaninin zerkaviyi ve el kaideyi tekfir etmesinden bir kac ay önce bu kisiler ahrarin tamamen demokrat nusranin da seriat gibi kaygisi olmadigini hatta savasda sonra ortami demokratlara birakacaklarini kendilerine siar ettiklerini diyorlardi.

Onlara göre seyh eymen de, seyh makdisi vs gibilerde suriyede olmadiklarindan sözlerinin de herhangibi kiymeti olmayacakti.

Muhtemelen konustugunuz kisilerin yasi kadar alim ve seyhlerin mucadelesi zindan ya da daglarda dava icinde gecmisdir. Yazik iki üc kelimenin pesinden gidiyoruz.

Nusraya isidin nasil bakdigini sormaya ne hacet var ki, türkcede güzel bir atasözü var görünen köy klavuz ister mi, adamlar kesip biciyor, buna ragmen hala adamlara siz nasil bakiyorsunuz diye sormak anlamsiz..

Colaniyi bir de suriyeli tarafsiz mucahidlerden dinle ve ayni kisiye bagdadiyi sor bakalim nasil yanit gelecek. Ayni hizipden sorunca muhtemelen alinacak yanit aynidir.

Bu caniler alimleri ve komutanlari kendi cikarlari dogrultusunda istedigi gibi kullanmakta, usameyi de iraka getirirler, eymene de biat ettirirler... Islerine geldigi gibi, ne zaman kendilerine vasat olun, ümmeti öldürmeyin denirse o kisiye cephe olurlar.

Bir bakin seyhlerin mucadelesine, onlar bir müslümanin kanina girmektense yaptiklari davanin bir anlaminin olmadigini bizlere ögreten insanlar, simdiki isid ise müminlerin kellelerini kesen canilerdir..
Arada kocaman bir fark var...

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
forumda ki , fanatik işid'çilerin adını bir kenara not alacağım inşaallah.
onlara bundan sonra , ben den dua falan yok.

not : bu kadar yazılan yorumların arasından, kuteybenin yorumu en beğendiğim yorum.

amerika , işid'i güzel kullanıyor.

ibrahim asafın , yorumları da , çok güzel unutmadan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt