Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü "Zaman Gelecek Hayızlı ve Nifaslı Kadına "Namaz Kıl, Oruç Tut Diyecek Bel'amlar Çıkacaktır" Hadisi Sahih mi?

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Selamun Aleyküm Muhterem Büyük ve Kücük Kardeslerim,

Sekos Belamin (Z.Beyaz) Gecen Ramazandaki Gene Cehennemlik sözleri yer almisti Hayizla ilgili,
Bazi kisilerde Hemen Kanmis herne hikmetse
Hocama Hadis falan Yokmu Bu Belami Yalanlamak icin demistim, Hocam var Hatta Sahih oldugunuda Hatirliyorum, Zaman gelecek Bazi kisiler Hayizli Kadinlarda, Oruc, namaz vs. gibi Emirleri Yapabillecegini buyurmustu dedi Hocam..
Kaynak sordum, Hocamin Bircok Eseri Tr de Kaldigi icin Kaynagi Hatirlamiyormus, Oda aramis Suan ki eserlerinde Lakin Bullamamisti, Birisinde Bu hadisin Tam metni ve Kaynagi varsa Ve Buraya Yazarsa cok Sevinirim..

ALLAH simdiden Sizlerden Razi olsun

Selam ve dua ile

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim bahsettiğiniz; "Hayızlı , nifaslı kadına "Oruç tut, namaz kıl diyecek bel'amların geleceği" anlamında, elimizdeki kaynaklarda sahih bir hadise ulaşamadık.
Var diyenin delil getirmesi gerekmektedir.

Üst Ana Sayfa Alt