Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Zaman Öyle Olacak Ki Taşlar Dile Gelecek Yahudi Burada Diyecek

F Çevrimdışı

fatihim_06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ARKADASLAR ZAMN OYLE BIR OLACAKKI YAHUDILER DUNYADA KACACK TOPRAK BULAMIYACAK HELAK OLACAK VE HANGI TASIN ARKASINA SAKLANSA TAŞ DILE GELECEK VE YAHUDI BURDA DIYECEK EMINB OLUN RAHAT OLUN ALLAHA EMANET OLUN
 
Y Çevrimdışı

yeşilsancak10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben böyle bir düşünceye katılamıyorum malesefki...

bu düşünce inanılmaz bir yahudi kinine dayanıyor...
arkadaşlar müslüman insan HOŞGÖRÜ sahibi olmalıdır...
bu din HOŞGÖRÜ dinidir...

''zaman olcakki... vs vs ''

biraz sert olabilir ama ben bunları SAÇMALIK olarak niteleyebilirim kendimce...

insanı Yaratandan ötürü sev diyenlerin TORUNUYUZ biz...
unutmayalım...
 
M Çevrimdışı

muhammed uyan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yeşil sancaka hatırlatmak ısterımkı fatihim 06 nın bahsettigi husus hadisdir.Siz kendi kafanıza göre bir sonuca varmaya kalkışmış ama dogru sonuca ulasamamısınız.İkinci olarak bu din hoşgörüden bahsettigi kadar cihadtan da bahsetmiştir hatta daha fazla bahsetmiştir.Dinin bir tarafını alıp diger tarafını bırakmak UYGUN DEGİLDİR.Nerde nasıl davranmamız gerektigini bu din bize bildirmiştir.O şekilde davrandıgımız surece kazanabilir ve meselere çözüm getirebiliriz.Selametle
 
M Çevrimdışı

muhammed uyan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mehmet varlık kardesime hatırlatmak ve kaynagıyla belırtmek ısterimki bu konuda hadis mevcuttur.Hem hadisin nerede gectigini ve metnini bildireyim."Buhari ve Müslim Ebu Hureyreden Rasulullah'ın(a.s)şöyle rivayet ettigini bildirmiştir:"Müslümanlarla Yahudiler arasında savaş olmadıkça kıyamet kopmaz.Müslümanlar Yahudileri öldürür hatta bir yahudi bir taş ve ağacın arkasına saklanır.O taş ve ağaç:"Ey müslüman!Ey Allah'ın kulu!Şu arkamdaki yahudidir,gel ve onu öldür"der.Sadece Garkad ağacı bunu söylemez.Çünkü o yahudi ağacıdır"(Buhari, cihad(6.13-fethul bari),Müslim,fiten(18:44-45 Nevevi şerhi).Bu konuda bize bilgi veren ayetlerde söz konusudur mesela İSRA SURESİ 4 İLE 9. AYETLERDE bildirildigi üzere .Burada iki defa bozgunculuktan bahsediliyor ALLAHU ALEM ikinci bozgun kıyametten önceki bozgun olsa gerek ve Allah salih kullarını gönderecek ve ...sonuç olarak demek istedigim şudur ki bu konuda hadiste mevcuttur ve Allah'ın lanetlediği bir kaavimden güzel seyler sadır olmasını beklemiyorum .ayrıca ALLAH hiç kimseye zulmetmez onlar kendileri yaptılar kendılerı buldular Allahta onlara hakettıklerını verdı.selametle
 
M Çevrimdışı

mucahit571

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
BENCEDE hadisi-şerif olması lazım,AYRICA BU HADİSTE MECAZ ANLAM MI? YOKSA GERÇEK ANLAMDA MI?TAM OLARAK BİLMİYORUM
 
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
gargad ağacıyla ilgili hadis hadis tam olarak aklımda ama sizlere birazdan yazarım
 
F Çevrimdışı

fatihim_06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BENIM BILDIGIM BU YAHUDIOI HELAKININ TYER ALDIGI OLAY HADIS DEGIL AYETDIRR AMA KESIN KONUSMUYORUMM KURAN GECIO DIYE BILIYORUMMM KURANDA GECDIGI IUCINDE PEYGAMBERIMIZIN SAHABELERIN ILLAHKI BU KONU HAKKINDA YORUMLAR VARDIRR YUANI BU KONU HAKKINDA HADISDE AYETTE VAR DENEBILIR
 
M Çevrimdışı

muhammed uyan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuyla alakalı hadisi yukarıda numarası ile verdik ama bazı insanlar halen bunun üzerinde neden ısrar ediyor anlamıyorum.Bir konudan bahsediliyorsa rastgele konuşulmaz.Yarım yamalak ifadeyle de olmaz.Mesele hakkında bilgi sahibi ise yazısını gönderir ve bu konudakı delillerinide sıralar.Çünkü bu önemlidir.Eger bilgisi yoksa tartışmayı biliyor havasıyla karışması hiçte uygun olmayan bir davranış olacaktır.Din hususunda her zaman ciddi ve titiz olmak dilegiyle.Selametle
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
Ravi (ra) : Abdullâh b. Ömer Rivâyet olunduğuna göre, Resûlullah salla'llahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmuştur: (İleride) Müslümanlar Yehûd ile harb edecek (ve onları tamâmiyle kırıp mahvedecek). Hattâ onlardan bir Yehûdî taş arkasına saklansa (da sağ kaldığı farz edilse) taş parçası da (dile gelerek) ey Allah’ın kulu şu arkamdaki yahudidir. Onu da öldür! diyecektir

(Ebu) Hüreyre'den gelen) bir rivâyette de: Müslümanlarla Yehûd arasında kanlı bir harb olmadıkça kıyâmet kopmaz, buyurulmuş ve hadîsin geri kalan kısmı zikr edilmiştir (ki, bu harbde müslümanların yehûdîleri tamâmiyle tenkîl etmesinden ve bir tânesinin taş arkasında saklı kaldığı farzedilse bile taş da izhâr-ı husûmet ederek: ey müslüman, arkamda saklanan yehûdîyi de öldür! demesinden ibârettir).


kaynaklarıyla hadisler belirtilmiştir. kuranı kerimde oldgunu hatırlayanlar belki de kurandaki dipnotlardaki yazılar akıllarında kalmıştır. öyle değilde bir ayet oldugunu bize deilil olarak gösterirse Allah ondan razı olsun inşallah ki bizi bilgilendirdigi için ona duacı oluruz. s.a.
 
P Çevrimdışı

platini10

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bence hoşgörüde olmalıdır ancak bunlara hoşgörü ile yaklaşılırsa daha fazla azıtırlar ve de bizim de kimbilir sonumuz hiç hayırlı olmayabilir. Bence çok haklısınız bu bir gerçek bilgidir.Ben buna katılıyor ve inşallah gerçekleşmesini ALLAH'tan diliyorum.İnşallah onların halini Allah'a bizlere gösterir.Allah' emanet olun!

***~~ ES'SELAMÜN ALEYKÜM ~~***"
 
H Çevrimdışı

HARIS

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hadis No : 5007
Ravi: İbnu Ömer
Tanım: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Yahudilerle savaşacak ve onları öldüreceksiniz. Öyle ki taş dahi: "Ey Müslüman, işte Yahudi, arkamda (saklandı), gel, öldür onu!" diyecek."

Kaynak: Buhari, Cihad 94, Menakıb 25; Müslim, Fiten 79, (2921); Tirmizi, Fiten 56, (2237)

Müslümanlar Yahudilerle savaşmadıkça kıyamet kopmaz. Bu savaşta müslümanlar Yahudileri öldürürler. Hatta bir Yahudî taşın, ağacın arkasına gizlenir. Bunun üzerine o taş, o ağaç, “Ey müslüman, Ey Allah’ın kulu! İşte arkamda bir Yahudi. Gel, onu öldür” der. Yalnızca garkad bir şey söylemez. Zira o, Yahudilerin ağaçlarındandır.”2

Kaynakları

Hadis-i şerif, “muttefakun aleyh” yani Buhârî(v. 256) ve Müslim’in (v. 261) Sahih’lerinde bulunan bir rivâyettir. Ayrıca Abdurrezzak b. Hemmam’ın (v. 211) el-Musannef’i,3 Ahmed b. Hanbel’in (v. 241) Müsned’i,4 Tirmizî’nin (v. 279) Câmi’i5, İbn Hıbbân’ın (v. 354) Sahih’i6, Taberâni’nin(v.360) el-Mu’cemü’l-evsat’ı7 gibi tasnif devri hadis kaynaklarında ya aynen ya da sonucu değiştirmeyen ve fakat hadisteki asıl mesajın anlaşılmasını kolaylaştırıcı biraz farklı ifadelerle yer almaktadır. Ayrıca pek tabiî olarak, bu kaynaklardan seçmelerle gerçekleştirilmiş olan el-Beğavî’nin (v. 516) Mesâbihü’s-sünne’si,8 ve Şerhu’s-sünne’si9, en-Nevevî’nin (v. 676) Riyâzü’s-sâlihin’i,10 M. Ali Nasıf’ın, et-Tâcü’l-câmi’i11 gibi sonraki dönem ve çağdaş hadis kitaplarında da hadisimiz yerini almış bulunmaktadır.
 
S Çevrimdışı

sahibisin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu görüntedeki konuşma insanları daha çok kışkırtmaya neden olmuyomu yeri gelicek bütün müminler aynı yerde toplanmayacakmı orda herkese hakettiği verilmeyecekmi ayetimiz veya hadisimizde yazıyo ama elbette ozaman gelirse göreceğiz hepimiz RABBİMİZ HEPPİMİZİ KORUSUN
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
haci başlka nezman kışkıracaz yasence duruldugumuz yetmezmi bırakalım artık kışkırsın millet ya bak ne halşdeyiz . hep daha kötüye gidiyoruz kışkırtmamız lazım kışkırtmamız yeter artık uyansın millet. kalksın yataktan inş. s.a.
 
H Çevrimdışı

HARIS

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bahsi Geçen Harb Allahualem Melhame-i Kübra Savaşıdır... Bu Savaş Allahualem çok yakındır... Allahualem belkide içindeyiz... !

http://img122.imageshack.us/img122/7154/deccalveiman6sk.jpg

Büyük Alametleri İyi Değerlendirmek gerek ;

O. Çataklı, L. Doğan, Cevad Akşit Hocalar Şöyle demektedir... ;

ÖNSÖZ

Elinizdeki kitap, Gümüşhaneli Ahmed Ziyâeddîn Hazretleri'nin hazırladığı Râmûz el-Ehàdîs isimli hadis mecmuasından alınmış, kıyamet ile ilgili hadis-i şeriflerden oluşmaktadır.

1949 - 1952 yılları arasında Abdül'aziz Bekkine Hazretleri'nin yapmış olduğu Râmûz el-Ehàdis derslerinde, Osman Çataklı tarafından tutulan notlar, Lütfi Doğan ve M. Cevad Akşit tarafından "Râmûz el-Ehàdîs, Hadisler Deryası" adı altında neşredilmiştir (1982). Bu kitabın hazırlanmasında sözkonusu tercüme esas alınmıştır.

Kitabın hazırlanma amacı, hazırlayanı tarafından şöyle ifade edilmiştir:

"Hülâsa olarak şu söylenebilir ki: Kıyametin küçük alâmetlerinin hemen hepsi zuhur etmiş ve sıra büyük alâmetlere gelmiştir.

Binâen aleyh, her müslümanın imanını koruyabilmesi için buna göre hazırlanması, bilhassa Deccal fitnesine karşı müteyakkız olması, kendisi için bir kurtuluş vesilesi olacaktır.

Bu eserde kıyametin yaklaşmasına ait alâmetleri belirten hadis-i şerifleri, tasnif edilmiş bir şekilde takdim etmekle, din kardeşlerimize faydalı olmaya çalışılmıştır.

Tevfik Allah'tandır.

http://www.dervisan.com/kitap/kiyamet/index.html
 
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konu ile alakalı hamim.sayfasi.com vardı şuan kapalı eğer elinde o sitenin arşivi olan varsa aktarabilir
 
Üst Ana Sayfa Alt