Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zamane Hanımları

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yeri gelmişken nasıl söylemem ki.

Kardeşlerim ister ağlayin ister gülün, ister hak verin isterseniz ayıplayıin, gerçeklerin önüne geçilmez.

Koca denen bir insan, dinini yaşamaz ve ailesine öğretmezse, aklı başında bir hatun o adamın kocalığını kabullenmez. Zaten baştan böyle biriyle evlenmez diyeceğim, emme velakin, hatun dinini evliliğinden sonra kendisi kavramıştır. Ama adamı kavrayamamış.

Yok yemek zamanın da hazır olmamış efendim vur tencereyi pişmekte olan yemekle mutfağın ortasına.

Bilhassa erkek evlatlarınla gereğince ilgilenmezse, yavrular kimden ne öğrensinler ki.

Hanımı yalnız oruç tutar namaz kılar, tesettürüne dikkat eder, çocuklarına sahib çıkar. O adamın o evde ne işi varki.

Yabancı hanımların açık taraflarına şevkle bakmak huyu olan o adamı kim nasıl sayar ve sever.

Hanımına otur evde, ben size bakarım, yabancıların içine karışma diyeceğine, hanımını yardımcı olsun diye işyerine alırsa çocukların hali ne olur.

Ha ben var ya, koca denen bu adamı boşarım. Kadıin da boşarmıymış demeyin. İslamı yaşama olmayan evlilikte elbette olur.

Ailesine, hatununa, evlatlarına sahib çıkamayacak bir erkek evlenmese bence daha doğru. Hiç olmazsa başkasının günahına girmez.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TV de hucaya soruyor kadının biri ; benim kocam namaz falan kılmaz içki içer üstüne üstük Allah kitaba söver diyor müslümanmıdır bu adam diyor...hocanın cevabı; içki içti diye kafir olmaz diyerek başlıyor anlatmaya kıvırmaya durumu düzeltmeye....kadın Allaha kitaba küfür ediyor ama dese de nafile.....hoca kocadan az zalim değil........zaten nikahlı değilsiniz siz düşmüş o nikah demesi gerekirken......

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
amiiiiiin.......................O Razı olmazsa ne olur bizim halimiz.......ki ne yapıyoruz rızayı kazanmak için.....Rabbim bağışla affet sen af etmeyi seversin cömertsin bizi bağışla..

Üst Ana Sayfa Alt