Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zevahiri, Yine Türkiye'ye Seslendi

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
resim.php

el Kaide Hareketi'nin iki numaralı ismi Zevahiri, Türkiye hükümetinin Afganistan savaşında oynadığı olumsuz rolden ötürü sert eleştirdi.
CNN International'da yayımlanan videoda Eymen Zevahiri, "Türkiye devleti müslümandır. Fakat işgale katılmaısyla İslam'a ve müslümanlara karşı suç işlemektedir" dedi.

Zevahiri, "İslam’e ve müslümanlara bağlı olan her Türk müslüman bilmeli ki, Türk güçleri Afganistan'da köyleri yakan, evleri yıkan, kadın ve çocukları öldüren, Müslümanların topraklarını işgal eden, Şeriat'a karşı savaşan ve ahlaksızlık, ayyaşlık ve müstehcenliği yayan Haçlı seferlerinin komutasını üstlenecektir" diye konuştu.

Zevahiri, açıklamasına şöyle devam etti: "Yahudilerin Filistin'de yaptıklarının aynısını Türk askerleri de Afganistan'da gerçekleştirecek. Dindar ve özgür Türk Müslüman halkı, İslam'a ve Müslümanlara karşı böyle bir suç işlemeyi nasıl kabul edebilir? Türkiye hükümetini, Afganistan'daki müslümanların kanının dökülmesine ortak olmaya hatta müslümanlara karşı uygulanan hamleye komuta etmeye iten sebep nedir? Afganistan Türkiye'ye karşı ne yaptı ki Türkiye, böyle düşmanca bir girişimde bulunuyor?"

Afganistan'da muharip güç bulundurmayan Türkiye'nin bölgede, 1775 askeri görevi yapıyor. Türkiye, ISAF'in Kabil Bölge Komutanlığı'nı Kasım 2009'da devraldı

isra haber

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bakalım bu açıklama Türkiye'de ne gibi sonuçlar getirecek.

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
"Türkiye devleti müslümandır. Fakat işgale katılmaısyla İslam'a ve müslümanlara karşı suç işlemektedir" dedi.

???????devlet müslümanmı??????

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kafir diyecek hali yokya...kafir dese...burada işgal devletlerine yardım ediyorsunuz...demesi abes olur du

M Çevrimdışı

MuhenneD

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
isra haber malumunuz rafizilerin haber kanalıdır...açıkçası bu açıklamayı müslümanlar onaylamadığı müddetçe ben temkinli olunması gerekir diye düşünüyorum...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hakli ve Yerinde bir Konusma yapmis, ama iste Politika, Hakliyi dar agacina götürür demokrasi

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Zevahiri'nin "Türkiye Devleti müslümandır" açıklamasını yaptığına ihtimal vermiyorum. Kendi ağzından çıkanı türkçe tercümeye çevirerek Devleti kelimesi de sokuşturulmuş olabilir. Kimbilir belki "Türkiye müslümandır" demişde olabilir. Bu tür kelime oyunları fasık,zalim ve kafir basın yayın organları tarafından yapılabilinir olduğunu müslümanlarca bilinmektedir.

Herhalukarda bunu demiş olsa dahi kendisine "Türkiyenin yapısının nasıl bir yapı olduğu" bildirildikten sonra yine bu sözün altına imza atıp, atmaması kimilerine bir delil olabilir.

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu açıklamada ve hiçbir açıklamasında Şeyh Eymen devleti müslüman olarak görmüyor ve dillendirmiyor. Bu kasıtlı bir şekilde çarpıtılmış. Şeyh Eymen ez Zevahiri Türk Halkı'nı genel bir şekilde Müslüman olarak görüyor devleti değil!

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence de Eymen Zevahiri t.c. devletini müslüman olarak görmüyordur.Burada bir çeviri hatası olduğunu düşünüyorum sanırım haber kaynakları çeviri hatası yapmış gibi.Abdulmuizz abi bu konuda senin fikrin nedir?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bence de Eymen Zevahiri t.c. devletini müslüman olarak görmüyordur.Burada bir çeviri hatası olduğunu düşünüyorum sanırım haber kaynakları çeviri hatası yapmış gibi.Abdulmuizz abi bu konuda senin fikrin nedir?

Kardeş neyin fikrini soruyorsun?

Heralde tc devletini müslüman görmeyecek, Şeyh'in konuşmalarının geneline bakarsak, Osmanlıdan dolayı türklere karşı çok ılımlı, Şeyh itidalli olup buradaki müslümanlara nasihat etmekde, yoksa ne kanunları ne de içinde bulunan kafirleri hoş görmekte değildir.

Konuyu sulandırmaya gerek yok, kimi mürciyeler bu tür konuşmaları baz alıp herkes müslüman der, kimi hariciler şeyh nasıl osmanlıyı övdü deyip şeyhide tekfir eder.

Bize düşen bu tür konularda verilen ince siyaseti anlayıp, ne müslümanı tekfir etmeli, ne de tağutları ve kafirleri müslüman görmemeliyiz.

A Çevrimdışı

akilli55

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş neyin fikrini soruyorsun?

Heralde tc devletini müslüman görmeyecek, Şeyh'in konuşmalarının geneline bakarsak, Osmanlıdan dolayı türklere karşı çok ılımlı, Şeyh itidalli olup buradaki müslümanlara nasihat etmekde, yoksa ne kanunları ne de içinde bulunan kafirleri hoş görmekte değildir.

Konuyu sulandırmaya gerek yok, kimi mürciyeler bu tür konuşmaları baz alıp herkes müslüman der, kimi hariciler şeyh nasıl osmanlıyı övdü deyip şeyhide tekfir eder.

Bize düşen bu tür konularda verilen ince siyaseti anlayıp, ne müslümanı tekfir etmeli, ne de tağutları ve kafirleri müslüman görmemeliyiz.

Yalnız şu var. Bazıları bu sözleri delil olarak sunabilir ve der ki "Siz kim oluyorda Türkiye'ye darul harptir dersiniz, devleti küfr devleti olarak kabul edersiniz. Bakınız sizin en çok kabul ettiğiniz alimlerden Zevahiri bile "Türkiye Devleti Müslümandır" diyor, siz nasıl küfr ile suçluyorsunuz?". İşte bu tip insanların bu sözlerine hangi yönden itiraz edilmesi gerektiğini birileri açıklamalı.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gereksiz gereksiz zırvalıyorsunuz yaaa... size göre bi adamı tekfir etmek için kelimelerinin arasından bir cımbız yapmak yeterli utanmasalar eymen el-zevahiriyi tekfir edecekler.... Rasulullah bir kişiye tebliğ ederken o kişinin hoşı-una gidecek övgüler kullanmıyormu..hem maslahat gözetilerek yapılmış açıklamalar bunlar...hepimizde biliyoruzki tc. ile aranın bozulması küresel cihadın (cihadcı) işine yaramaz...çünkü tc bir geçiş yolu bir üs olarak kullanılan bir ülke....üstelik çeviri de de sıkıntı olabilir...halkı kastederek söylemiş olabilir...

Binti Abu Qatade Çevrimdışı

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gereksiz gereksiz zırvalıyorsunuz yaaa... size göre bi adamı tekfir etmek için kelimelerinin arasından bir cımbız yapmak yeterli utanmasalar eymen el-zevahiriyi tekfir edecekler.... Rasulullah bir kişiye tebliğ ederken o kişinin hoşı-una gidecek övgüler kullanmıyormu..hem maslahat gözetilerek yapılmış açıklamalar bunlar...hepimizde biliyoruzki tc. ile aranın bozulması küresel cihadın (cihadcı) işine yaramaz...çünkü tc bir geçiş yolu bir üs olarak kullanılan bir ülke....üstelik çeviri de de sıkıntı olabilir...halkı kastederek söylemiş olabilir...

Küresel cihadla tc hükümeti ile aranın bozulması ne alaka??
TC Hükümeti mücahidleri hapise tıkıyor,böyle bir'hükümet' ile aranın bozulmaması diye birşey söz konusu olabilir mi?!
Tamam,çeviri yanlış olabilir ama böyle bir düşünce bile sözkonusu olamaz..

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maslahat için demişsiniz;Madem maslahat bu kadar önemli o zaman (haşa) Rasulullah'da maslahat adına onların putlarına tapsaydıda belki onların başına geçer,daha çabuk İslam'ı yayabilirdi.
Olur mu demeyin işte maslahat adına(!) Hayır,ama Rasulullah ben sizin taptıklarınıza tapmam dedi.
Ve maslahat adına böyle birşeyde yapmadı. Yazdıklarımıza dikkat edelim kardeşler..

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maslahat için demissiniz;Madem maslahat bu kadar önemli o zaman (hasa) Rasulullah'da maslahat adına onların putlarına tapsaydıda belki onların başına geçer,daha çabuk Islam'ı yayabilirdi.
Olur mu demeyin işte maslahat adına(!) Hayır,ama Rasulullah ben sizin taptıklarınıza tapmam dedi.
Ve maslaht adına böyle birşeyde yapmadı. Yazdıklarımıza dikkat edelim kardeşler..

bence bu söylediğiniz benim yazdığımı çoook uç noktaya taşımaktan başka birşey değil...şeyh eymenin politikaya veya parlemantoya girsin v.s. gibi bir örneklendirmede bulunmadım yani küffardan görünür gibi yapıp v.s maslahat yapıyor da demedim...maslahat değince sadece onu anlıyorsunuz malesef... Küresel cihadcıların tc ile arası iyi olması konusuna gelince... tc. birçok ülke mücahidlerince üss olarak kullanıldığı aşikardır örn. arap bir mücahid pakistan ya da afganistandan dirk suudi arabistana gidememektedir. hemen gözaltı yhapılmaktadır... ama türkiye üzerinden çok daha güvenli gidip gelinmektedir bu örnek sadece araplar için geçerli değil....bütün dünya mücahidleri için geçerlidir veya yaralı bir mücahid türkiyeye gelip tedavi ettirilebilmektedir....bu yasdıklarımın asabiyetle bir ilgisinin olmadığını belirmek isterim Allaha sığınırım

Binti Abu Qatade

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim meseleyi uç noktaya falan götürdüğüm yok..
Wela ve Bera kavramlarıda imanın esasındandır.. Kuffarın içine girmiyor ama 'maslahat için söylesin canıım ne olurkii' gibi bir izlenim sezdim sizde..
Küresel cihadın Tc.Hükümeti ile iyi olması hususuna gelince;Ewt bunda Tc.nin rolü çok büyük.Bakın çeçen komutan 2008 yılının Kasım ayı (olması lazımdı)
tutuklanıp,Ruslara teslim edildi..Kim etti? = TC !
303367_426140274086525_1799653185_n.jpg
Yine 3-4 yıl önce İstanbul-Ümraniye'de 3 tane mücahid susturucu silahla öldürüldü..
Hatta ismini hatırlamıyorum,mücahid komutanlarından birisi mücahidlerin tedavi olmak için Türkiyeye geldiklerini fakat öldürüldükleri ile ilgili yazı falan yazmıştı.
İslam Dünyası dergisinde yayınlanmıştı sanırım,orda okumuştum..
Görüyoruz çook iyiymiş Türkiye ile Küresel Cihadın arası..
Sadece öldürülüp hapse tıkılıyorlar olay bu..

303367_426140274086525_1799653185_n.jpg