Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

10.000 peşin ayda 1000-1200 taksitle ev arıyorum

F Çevrimdışı

faris-i

Guest
Bir Adam Helal Yoldan Kendisine ev almak istiyor. Bunu islamda yasaklayan hiç bir alamet yok iken. Aksine ev ve bineğin olması gerekliği ile hadisler var iken.

Adama yardımcı olma noktasında mesajlar yazmanız gerekir iken.

Elindeki para ile Şunu yaparsan böyle olur bu dunya hayatı söyle böyle Sen sunu yaparsan allah sana daha cok verir derken neden Allah Adına konusuyorsunuz.?

Adam size parayı ne yapim dememiş ev alacam bilginizvarmı demiş.

Biliyorsan cevablar bilmiyorsan nasihatini başka zaman yaparsın.

Herseye illa bir cevabımız mı olmak zorunda anlamıyorum ki.?

bismillah: 1.sen Allah (a.c) herkesler bırebır konusup hayır yollarını bıldırmesınımı beklıyorsun?2.insanlar bırbırıne nasıhatı kestıgındden dolayı bu haldeyız . bilemiyorum benım konustuklarımmı yanlıs . eger yanlıssa bunca sahabe bunca alımler . zuhd hayatını yasayarak yanlısmı yapmıslar ... ben yaptıgının yanlıs oldugunu soledıgımı sanmıyorum . fakat . pervasızca konusup . hakıkatı savusturmayalım. islam adının gectıgı bır yerde bu gıbı. nasıhatlesmekten dolayı azarlanılıcakkmıyız... vallahı ben buna razıyım yeterkı hakıkatten baska bırsey cıkmasın agzımızdan....

T Çevrimdışı

turk19

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşimizin sorusu açık, 10 000 TL param var aydada 1000TL ile 1200TL peşinat ödeyebilirim bana yardımcı olabilecek varmı ? diyor. Adama neler yazmışsınız ? Kardeşim Yok şöyle adam gibi zengin müslüman şirketi yok hepsi 3 kaatci.

T Çevrimdışı

turk19

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim kitlenir bir kutu al. Her ay o 1000 veya 1200 TL yi içine at ve unut. İnşaallah Ev sahibi olursun.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
emin evime %10 peşinat (7 bin)+3750 organizasyon bedeli+1050 ilk taksit ile 60 aylık sistemle girdim

bu hafta çekiliş var.ilk 10 kişi belirlenecek ve ev parası için 70 bin tl ödenecek

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
70 bini kurada çıkan kişiyemi veriyorlar.?

Sonra gidip evmi alıyorsun. nasıl oluyor sistem anlamadım ben fazla.

Mesela taksitleri ödemeyince faiz uyguluyorlarmı ?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
7 bin peşinat verdiğim için kur'a ilk aydan başlıyor peşinat vermezsen çıksa biel 7.aydan itibaren veriyor.

kur'a sana çıkarsa evi kendin buulyorsun.ev sahibi ile tapuya gidiyorsun eminevim gelip parasını orada teslim ediyor ev sahibine.Sana senet imzalatıp eve satılamaz şartı koydurtuyor.

tabi evi almadan önce kat mülkiyetli olmas lazım ve ekspertiz lazım.onu zaten kendileri gönderiyor.

ev çıkmadan önce taksitleri ödeyemeyecek olursan 15 ayda 3 kez,30 ayda 5 kez öteleme hakkın var.tabi haber vermen gerekiyor.3 den fazla olsa da haberli olursa hallediyorlar.

eğer ev çıktıktan sonra gecikme olacaksa o ay enflasyon oranı ne ise senin paranı kendi ceplerinden diğer iştirakçilere verdikleri için o kadar fark alıyorlar.enflasyon 0 ise fark almıyorlar.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
inşaallah.ev sahibine şimdiye kadar 30-35 bin vermişim.araba olduğu için 20-30 da öyle harcadık 6 yılda zaten 60 bin gitmiş bile.

Üst Ana Sayfa Alt