Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Seçime Dair

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugün şeriat için canını ortaya koyan ve şehid(inşAllah) olan Şeyh Said ve Kürt mücahidleri hatırladıkça ibnelere oy veren Kürtlerden tiksiniyorum...
Ewet akhi 1 yuzyilda bir millet bir kawim asimile olup dinlerinden yuz cevirerek kufur milletine tabi oldular.Allah swt ayaklarimizi sabit kilsin.(kurtlerin geneli hakkinda konusmuyorum)
1.dunya savasini galibi olan ingiltere O zamanlar...yasadigimiz topraklarimizda eyalet sistemi ve doguda kurdistan devleti kurmayi planlamis lakin donemin sartlari uygun olmadiginda bundan vazgecmistir...

Neden vezgecmistir diye sorarsaniz cevabi o zaman dogu halkinin islam uzerine oldugundan bu sistem ve devletin kendi menfi sartlarina uygun olmadigiydi...

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Malumunuz akparti tekbaşına hükümet kuramıyor. Yani müslümanları zor günler bekliyor. Sorunları dile getirmek kolay. Çözüm önerileri sunalım. Ne gibi hazırlıklar yapmamız lazım ya da nasıl bir davet çalışması yapmamız lazım ?
Aleykum Selam.Ben cihaddan başka bir izzet göremiyorum.Ne kadar ak parti tagut olsa da bazen Müslümanlara yardımları oluyordu.
Cnn de hemen seçimden sonra suriyeli konusu konuşulmaya demeye başladılar
Kılıçdaroğlu salağı da suriyelileri sürme heveslerinde sınırı zaten kapatırlar
Zillet içerisinde olmaktansa izzetlice ölmeyi tercih ederim.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam.Ben cihaddan başka bir izzet göremiyorum.Ne kadar ak parti tagut olsa da bazen Müslümanlara yardımları oluyordu.
Cnn de hemen seçimden sonra suriyeli konusu konuşulmaya demeye başladılar
Kılıçdaroğlu salağı da suriyelileri sürme heveslerinde sınırı zaten kapatırlar
Zillet içerisinde olmaktansa izzetlice ölmeyi tercih ederim.
Türkiyede kaç muvahhid var ve bunlardan kaçı tr de cihad eder? Bence çok az :/

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiyede kaç muvahhid var ve bunlardan kaçı tr de cihad eder? Bence çok az :/

bu soruyu birkaç sene önce suriye için sorsaydın muhtemelen cıkacak rakam aynı olurdu
insanlar ölmeye başladığında işid bile destek buluyor ise türkiyede kıyam başladığında sanıldığından fazla destek görür
fakat bunun için erdoğandan daha zalim birinin iktidara gelmesi gerekebilir

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki akhicim bu ayeti önceden biliyordun neden tek başına tr de cihad etmedin ? :)
Ahi kusura bakma da çok saçma bir soru olmuş.Kendi kendine düşün bir sürü neden bulabilirsin.Er geç bu ülkeye cihad gelecek elimize imkan geçtiğinde Allah için şehid olmak için her şeyi yaparım(Allah riyadan uzak tutsun).İçimdeki aşkı bilmeden böyle sorular sorma bence...
Bu ülkeye gelmezse bile Rabbime yalvarıyorum.Tek isteğim bu...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu soruyu birkaç sene önce suriye için sorsaydın muhtemelen cıkacak rakam aynı olurdu
insanlar ölmeye başladığında işid bile destek buluyor ise türkiyede kıyam başladığında sanıldığından fazla destek görür
fakat bunun için erdoğandan daha zalim birinin iktidara gelmesi gerekebilir
Bu konuda çok katiliyorum. nitekim ebu musab suri de mukaveme kitabinda halkin cihad ile egitilmesini savunur

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yerli şebbihalar yalan atıp suriyelileri tehdite başlamış
CHAUzxVUIAEBa4E.jpg

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi kusura bakma da çok saçma bir soru olmuş.Kendi kendine düşün bir sürü neden bulabilirsin.Er geç bu ülkeye cihad gelecek elimize imkan geçtiğinde Allah için şehid olmak için her şeyi yaparım(Allah riyadan uzak tutsun).İçimdeki aşkı bilmeden böyle sorular sorma bence...
Bu ülkeye gelmezse bile Rabbime yalvarıyorum.Tek isteğim bu...
Akhi icindeki istegi biliyorum da cihad nasil baslar ? bu konudaki fikirleriniz neler onu merak ettim. Soruyu kotu bir amacla sormafim yani :) cunku aynisi benim icin de gecerli

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi icindeki istegi biliyorum da cihad nasil baslar ? bu konudaki fikirleriniz neler onu merak ettim. Soruyu kotu bir amacla sormafim yani :) cunku aynisi benim icin de gecerli

genelde cihad zalimin zulmüyle başlar
türkiyede ise küfür var fakat zalim yok

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi bizimle savaşmayanlarla zaten savaşmamamız emredilmiş.Nasıl başlar konusunda şöyle düşünüyorum.Eğer bu chp mhp hdp gibi partiler başa gelirse bunların ilk işi suriyelileri kovmak olur.Buna dayanamayan muvahhidler ölmek pahasına saldırıya geçerler.Bir kıvılcımla yangın olabilir.Ya da bu partiler başa gelir Müslümanlara zulmeder o eski Müslümanlar yok artık dayanamazlar ve saldırıya geçerler.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Her gün bir fetih suresi okuyalım falan vardı, dua paylaşma ya da ezberleme konuları falan vardı yararlı olarak. siz bi tartışın bi iki konu çıkarın olmaz mı her gün ne yapabilirsiniz ne ezberleriz ne okuruz gibi yararlı şeyler gibi

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
#SONDAKİKA mhp chp hdp ilk ortak kararı aldılar cumhurbaşkanlığı yerleşkesi yeniden çankaya olacak önerge hazır

Benim fikrim : Uzun vadede bu olaylar Tayyibe yarar.Mazlum edbiyatını çok iyi yapar tayyip.

bu adamlar mal
vallahide mal billahide mal
yahu tek derdi bumuymuş malların
bunca seçim çalışmaları, zangır zangır meydanlarda bağırmalarının nedeni bumuymuş
akp nin karşısında böyle mallar oldukca daha çok yıllar iktidarda kalırlar