Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2015 Seçime Dair

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Lailaheillallah sancağından başka bir sancağı yüceltenler, peygambere yakıştıramadıkları metodları ve davaları "islami" görenler farkında olmadan ve de istemeden de olsa ümmette tefrikaya sebebiyet vermekteler. iyi niyetli kardeşlerimizi seviyoruz ama yanlış yapmaktalar.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben asla biz tek bedel ödüyoruz demedim,hem bizimkiside bedelmi?3-5 kardeşimz şehid olmuş,buna bedel denmez,dahada vermeliyizki mücadele müslümanların kanıyla bereketlensin,hem arakan ,suriyeye bakınca bedel değil,sefahattayız..
Git diyarbakırdaki fuhuşu diyenlere bak,görende kendi muhitinde bu işi bitirmişsin sanır..Bilmiyorum anlatsana?de haydi anlat,lafla peynir gemisi yürümüyor,hiç birşeyde yapmıyorsun,kendinize bizide kandırma,ALLAH cc görüyor herşeyi...Evet pkk bugün bu bölgede islamın önündeki en büyük engel,türkyede yaşıyorsan ve bunu görmüyorsan,uzaya gitmen lazım,bu kadar memleketine ve halka uzak olursak olacağıda budur..
İşte sendede kavmiyetçilk hastalığı var,kürdistan denilen bölge,yüzyıllar önce vardı,devlet bunu değiştirdi diye,gerçekler değişmez,ben bunu dedim diye milliyetçimi oldum..sübhanALLAH...kürdün dinsiz olanını,türkün müslüman olanına,onun tırnağına kurban ederim, bir bölgenin adını anmakla milliyetçimi olduk,eskiden orası öyleydi ama tarihi kayıtlara bak,atatürkün mşllyetçlik hastalığı sayesinde adı değişti diye devletin söylemine uymak zorundamıyım?ben kürdüm bu coğrafyanın adı kürdistandır yüzyıllardır,ama devletin ders kitablarına bakarak karar verirsen sende milliyetçi olursun,türkistan neyyse kürdistanda obu kadar basit.istanbul demekle,diyarbakır demek nasılki bir normallikse,bu durumda bu....teşhisleri iyi yapman lazım..
Benim gibilerine sabır gösterilmesi ve varlığım sana zor gelmesin,alışman lazım..her kafana uymayanı silersen,dünyayı temizlediğinimi sanırsın?sadece gözlerini kapamış olursun..işte uyan dememim sebebide bu..
bugün çok yazdım...yoruldum..selametle..

laf olsun torba dolsun tipi konusmalarindan gina geldi artik ... Sen istedigin kadar süsle püsle ... Senin Sirkin temizlenmiyecek ..
Evet lafla peynir gemisi yürümüyor ... Buna en cok sizinkiler örnek ... Hele su sizin siteleri bi dolas belki anlarsin ...
Istanbulun adini vermiyecegim semtine fuhusun basi Muhavvidler tarafindan nasil ezilmis arastir derim ...

PKK bugün hicbirsey icin engel degil .... Engel sizler gibi Bidatciler ... Sizin gibi Dini Camiilere hapsedenler ...
PKK'nin Küfrü ancak Imani tazeler .. Sistemperestler de kalpteki imani ve sahih akideyi heba eder ...

Kürdistan lafzina kimse birsey demez, demiyorum da ... dediklerimi carpitma ... Rahatsizlik veren laik "Kürdistan Devletine" yakilan yesil isikdir .. carpitma laflarimi ... sana burdan ekmek cikmaz ...

Seni kaale almiyorum ki sileyim ... Sen burda eyyamclik yaptikca sadece cevabini alirsin ...

Sunlarin AKP'den ne farki var Allah icin söyleyin ... Söylemleri bile nerdeyse ayni ...

CGqdfUIU8AE0OUn.jpg:large

AKP nasil pis isleri icin Islami kullaniyorsa bunlar da aynisini yapiyor ...

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sunlarin AKP'den ne farki var Allah icin söyleyin ... Söylemleri bile nerdeyse ayni ...

CGqdfUIU8AE0OUn.jpg:large

akp'den pek bir farkı yok zaten akhi.Hem farkı olsaydı dahi küfür ve şirk içinde yüzdüğü gerçeği değişmezdi.Bu kafir sistemde amaç veya araç olarak farketmez parti kurmak küfürdür.İsterse adını şeriat ve hilafet partisi koysun isterse mecliste yemin etmesin veya kendince küfür amel işlememiş olsun sonuç yine değişmez.idrarlı suyla abdest alınmayacağı gibi ondan çok daha fazla kere demokrasi ve partiyle şeriat gelmez.Gelse bile(ki asla olmazya) buna şeriat denmez.

ve ayrıca bazı hüdapar üyeleriyle tartışmıştım ilk kurulduğu zamanlarda onlar sadece ahlakı güzelleştirmek,ilim öğretmek,güya müslümanların önünü açmak v.s.gibi şeyler için parti kurduklarını şeriatı bununla tabiki getiremeyeceklerini söylemişlerdi.Oysaki insanları şirke soktuktan sonra ahlakı güzel olsa ne olur olmasa ne olur?

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Hattab Amedi kardeşim bende birkaç sene önce X partide mahalle başkanı ve sandık görevlisiydim. Muhavvid birkaç kardeşle tanıştım elhamdulillah. (Her hatırladığımda Allah'a hamd ediyorum). "Demokrasi bir dindir" kitabını falan okuduktan sonra birkaç seçimden beri oy kullanmıyorum. Bana senin kadar nasihat edende olmadı tekfir edende olmadı. İnat etme canım kardeşim bırak demokrasi, parti, takım davalarıni gel tövbe et kardeşim. Seni Allah rızası için seviyoru(z)m.

VV8ZnV.png

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu söz bana mı?
sözüm sana degildi ama seninde kalbin onlara gidip geldigi asikar ...
Benim sahislara düsmanligim yok ... taa ki Pis davalarini burda reklam yapana kadar ...
O zaman bile merhametli olmaya calisiyorum ... cok konustuk yazdik cizdik ...
Daha Fazla bu konuda konusmak istemiyorum ...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim sahislara düsmanligim yok ... taa ki Pis davalarini burda reklam yapana kadar ...
O zaman bile merhametli olmaya calisiyorum ...
Benim kalbim onların partilerine, cemaatlerine gidip gelmiyor! Benim kalbim güneydoğuda ve doğuda pkk'ya karşı (müslüman oldukları için) verdikleri bedellere ve Pkk'ya karşı verdikleri mücadeleye gidip geliyor. Hatta gidip gelmiyor bu konuda onların yanındayım(partilerinin değil), ki doğu ve güneydoğuda sadece onlar da bedel vermiyor, müslüman kimliğine sahip herkes bedel ödüyor...

Bu gün kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgelerde pkk müslümanlara rahat vermeyecek ve vermiyor... Bu konuda eğer pkk ve yandaşlarına bir söz söylemiyorsan veya az söylüyorsan, onlara karşı sözlü olarak verdiğin mücadelen hizbullah cemaastine olan sözlü mücadelenden fazla olması lazım!!!

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim kalbim onların partilerine, cemaatlerine gidip gelmiyor! Benim kalbim güneydoğuda ve doğuda pkk'ya karşı (müslüman oldukları için) verdikleri bedellere ve Pkk'ya karşı verdikleri mücadeleye gidip geliyor. Hatta gidip gelmiyor bu konuda onların yanındayım(partilerinin değil), ki doğu ve güneydoğuda sadece onlar da bedel vermiyor, müslüman kimliğine sahip herkes bedel ödüyor...

Bu gün kürtlerin çoğunlukta olduğu bölgelerde pkk müslümanlara rahat vermeyecek ve vermiyor... Bu konuda eğer pkk ve yandaşlarına bir söz söylemiyorsan veya az söylüyorsan, onlara karşı sözlü olarak verdiğin mücadelen hizbullah cemaatine olan sözlü mücadelenden fazla olması lazım!!!

Yahu Kürtlerin en az yüzde 85'i zaten PKK'yi destekliyormus ... bunu yine gördük ... yani meydanlardaki 100 binler bosmus ...
PKK'nin soyu kurusun .. ama sözde dindar Kürtler Bidatler icin meydanlari doldurduklari kadar PKK'ya da kosuyormus ...
O yüzden PKK'ya karsi mücadeleyi Islam Davasi gibi göstermeyin ...

Ayrica Sen benim mücadelemi nerden biliyorsun ki konuyu kisilestiriyorsun ... Aynisini sana sorsam bu cocukca olmaz mi? Yönetici olmussun ama tarafsiz olmayi ögrenememissin ... Hizbullah gecmisin var diye Adaletten sapma .... Ve Muhavvidelerin sitesinde Particilerle ancak bu kadar empati kurabiliyorum .... sahislar ve cemaatleri de ayri degildir bu arada ...
Benim icin konu kapanmistir ...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu Kürtlerin en az yüzde 85'i zaten PKK'yi destekliyormus ... bunu yine gördük ... yani meydanlardaki 100 binler bosmus ...
PKK'nin soyu kurusun .. ama sözde dindar Kürtler Bidatler icin meydanlari doldurduklari kadar PKK'ya da kosuyormus ...
O yüzden PKK'ya karsi mücadeleyi Islam Davasi gibi göstermeyin ...

Ayrica Sen benim mücadelemi nerden biliyorsun ki konuyu kisilestiriyorsun ... Aynisini sana sorsam bu cocukca olmaz mi? Yönetici olmussun ama tarafsiz olmayi ögrenememissin ... Hizbullah gecmisin var diye Adaletten sapma .... Ve Muhavvidelerin sitesinde Particilerle ancak bu kadar empati kurabiliyorum .... sahislar ve cemaatleri de ayri degildir bu arada ...
Benim icin konu kapanmistir ...
işte bid'atler için meydanları doldurup sonra pkk nın peşinden koştuklari için TEBLİĞden bahsettim.

Ayrica ben yönetici değilim, sadece medyacıyım.

meseleyi Kişiselleştirmedim, sadece eğer pkk ya karşı herhangi bir mücadelen yoksa "pkk ile mücadeleyi islam davası sanma" deme hakkın yok... hizbullahın akidesini bende eleştiririm ama haksızlık yapmam.

Ben 23 yasindayim, büyük ihtimal benden büyüksün. Şuan işin başındayım ve ben elimdeki fırsatlara göre pkk ile mücadele ederim, Mesela ailemde 2 kişiyle mücadele veriyorum...ama bu mücadele inşeAllah nebevi metodla yapılıyor, yoksa küfürden kurtarıp bid'atlara yönlendirmiyorum...

neyse bu tartışmaların bize faydası yok gibi...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O zaman bile merhametli olmaya calisiyorum ... cok konustuk yazdik cizdik ...
Daha Fazla bu konuda konusmak istemiyorum ...
Kardeşim daha bir kac gün önce "A.Yolcu cemaatiyle konuştum, neredeyse ikna oluyordum, artık bu kadar sert konuşmayacağim" tarzında açıklama yapan sen değil miydin? Kimse sana çıkıp "ne o kalbin demokrasi yanlılarına mı kayıyor" dedi mi.. Ahi burada isteyen istediği fikri savunabilir (benim açımdan).. Hatta bir ara bir "kardeş" vardı beni de tekfir ediyordu ama adamla normal konuşuyorduk.. önemli olan birbirimizi tahrik etmeden akidemizi savunmak..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sen ajitasyon deyip sıyrılmaya çalışsanda,hakikat değişmez.Dava sahibleri davetçi olmayı beceremiyor ve bu beceriksizliğimze kılıf bulmada çok becerikliyiz.Yıllardır bunlar çalışıyorken sen,ben ne yaptık?gördüğün gibi islamın hakim olması burada konuşmakla olmuyor,adamlar meydanlarda,cop yiyiyor,gaz yiyiyorda sen ne yaptın?Bak bir rahatlık ortamı vardı kısmende olsa,bundan istifademi ettik?varsa işimiz gücümüz süslü büyük mesajlar vermek,geçin bunları kardeşim,bunlar milleti doyurmuyor.Alana in,sahaya in,meydana in,çalış,terle,yorul,açlık çek,yokluk gör,sıkıntı,eziyet,işkence gör...sorarım sana onların binlercesi hapistedir yıllarca,sen ne bedel verdinde bu kadar rahatsın? Bak syere efendimiz nasılda mücadele vermiş,hak ve batıl mücadelesinde bedeller vermiş,yılmamış,usanmamış halka gitmiş,kovulmuş,taşlanmış ama sabırla davetçi ahlakıyla onlara anlatmış..heyhat...birde bizlere bakın,bizi görende gece gündüz mücadele ettiğimizi sanır,ne zaman öğreneceğiz kendimizi sorgulamayı ve tefekkür etmeyi,yüksekler ahkam kesip,diplerde bişey bulamıyorsak sorunu kendimizde bulmayı...Madem davan büyük,madem hedefimiz büyük,o zaman büyük bdeller vermeyi ne zaman öğreneceğiz...Adamlar köy köy dolaşıyor,ev ev dolaşıyor,kadın,yaşlı hasta demeden uğruyor ve anlatıyor,acınacak halimize kılıf bulmada ne mahiriz,uyanın kardeşim,hayaller ile yaşayan ama ütoppyadan başka birşey görmüyoruz,bunlar zorumuza gitmesin,işte herşey ortada.Toplum islam düşmanlarının istediği bir hayat sürüyor ve dinini unutmuş,sen istediğin kadar oy vermek şirktir de,kimin umurunda...bİR ÇIK VE SOR KİM UMURSUYOR,BIRAK UMURSAMAYI DIŞLANIYORSUNİ,ANLAŞILMIYORSUN...o zaman oturupta nerede yanlışımız var demek gerekir,ama yok beleşe alışmışız,hemen anlamayanlarda sorun arıyoruz,hiç gübreden ve tohumdan başka birşey bilmeyene atom ve hücreden bahsedilirmi?Br kere bu insanların şirk ve parti anlayışını farkedebilmesi için iyi bir altyapı kurman gerekir,davetini mükemmeleştirip onların hanesie,ve kalbine inmen gerekir.Neden bu pencereden biraz bakmıyoruz?ister kabul edelim,ister etmeyelim,mızrak çuvala sığmıyor?Acaba yarın eşcinselelrin bakan olduüu bir memlekette halen bunları konuşabilecekmisin?
Bir kere yüzümüz biraz kızarsın arkadaş...Bu müslüman ülkede eşcinseller,ibneler,gayler ve daha neler neler hiçkimseden çekinmeden toplumun içine çıkıp biz buyuz size ne iya kabul edip alışacaksınız,yada alıştıracağız diyorlar ve şimdi adaylarını meclise gönderiyorlarsa,birazda bu içimizi hiçmi sızlatmaz...yıllardır biz hep yönlendirilen olduk,kendi irademizlemi bazı şeyleri kabul ettik,hayır.Hep birileri bize baş oldu bizde o başa uymayız dedik ama ayak olduk.ne başkaldırdık,nede ayağa kalktık,oturduğumuz yerde güreş yapıyoruz....

Şeytan yaptıklarımızı süslü göstermesin ;

Allah'ın radı olmadığı metodla, nebevi olmayan bir yolla ilerleyenlerin, kendilerinin bu bâtıl davada say'larını (dört senede bir seçimden seçime afiş, bayrak asmaları uğruna başlarına gelen sıkıntılar vs.) cihad ediyor sanmaları safsatadan öteye geçmeyecektir.

Demokratik küfür sistemlerinin izin ve standartlarına uyarak, resmi usûllerinden partizani mucâdele yoluna kendiniz girdiğiniz gibi, diğer insanlarında sizin vesilenizle batmasına çaba sarf ederek meşrûlaştırmanız vebal olarak size yeter. Her ne kadar sen bundan ecir umsan da bu yolun yolcularını bekleyen akıbetler budur.

Huda par olarak bilmiyorum amacınız tam olarak gerçekten neydi? % 0,1 oyla neye tâlibdiniz?

(Demokratik mucâdeleyi benimseyen -küfür görmeyen- anlayışına göre konuşacak olursam) madem kürt halkın temsilcisi HDP olmasın diyorsunuz, Bölgenizde HDP'nin tek rakibi olan AKP'den desteğinizi çekerek neden farkın açılmasına ve HDP'nin tek parti ve temsilci olmasına sebeb oldunuz?
Yok AKP'nin siyaseti ve kimliği bizi temsil etmiyor, hırsız , İslami duyarlılığı yetersiz veya yok diyorsanız, evvela ne AKP'nin ne Huda Par'ın İslama uygun olmadığını, Allah'ın radı olmadıkları kurumlar ve yöntemler olmadığını itiraf edelim ve İslam sözünde samimiysek Rabbani metoda teslim olacağız ve demokrasinin onay verdiği hakimiyet yollarından hem kendimizi hem neslimizi hem de muslumanları sakınıb sakındıracağız.

Şunu bilin ki, küfür sistemlerinin amentusu gereği teklif etmenizin dâhi suç kabul edileceği mevzûları, iktidar olmayı bırakın, meclise girme ihtimali olmayan partilerin dillendirmiş olması, söylediklerini yapacağını veya mümkûnatının olduğunu göstermemektedir. Bu durum şimdilik dikkate (kâale) alınmadığınız için görmezden gelinmektedir.

Size ve sizin gibi olan kardeşlere nacizâne tavsiyem;
HDP gibi partilerin kâfirliği, rezilliği, size şeytanın yeryüzü şubeleri olan demokratik düzenlerden icâzet alan partizan mucadeleyi meşrulaştırmayacaktır.
Dâr'un Nedve reisliği verilerek Kurayş'in yönetimi teklif edilmesine rağmen ' bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz ben bu davadan dönmem' diyerek şirk düzeninin idareciliğini reddeden Rasulullah'ı ve tavrını , aleyhine olmasına rağmen kendine delil alman, gerçekten acınacak bir durum meydana getirmiş.

Demokratik mucadele uğruna yediğiniz joplar, gazlar ve çeşitli sıkıntılar; gerçekten onların düzenlerine ve ilahlarına Bil'al (r.anh) gibi 'ahad', 'ahad' diyerek Rasulullahın rıda ve menheciyle reddederken gelmiş olsaydı çektiklerinizden dolayı ecir umabilir, kutsal davanızda bize sitem edişinizde haklılık payınız olabilirdi.

Yapmanız gereken bir ırkın temsilciliğine soyunmak yerine, Muhammed (a.s.)'ın ummetçiliğine davet ederek Rabbani metoda çağırmanız ve o yol üzerine insanlara davette bulunmanızdır.
Rabbim bizlere Hakk'ı söylemeyi, söyledikleriyle amel etmeyi nâsib eylesin. (âmin)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kardeşim daha bir kac gün önce "A.Yolcu cemaatiyle konuştum, neredeyse ikna oluyordum, artık bu kadar sert konuşmayacağim" tarzında açıklama yapan sen değil miydin? Kimse sana çıkıp "ne o kalbin demokrasi yanlılarına mı kayıyor" dedi mi.. Ahi burada isteyen istediği fikri savunabilir (benim açımdan).. Hatta bir ara bir "kardeş" vardı beni de tekfir ediyordu ama adamla normal konuşuyorduk.. önemli olan birbirimizi tahrik etmeden akidemizi savunmak..
Şimdi gördüm yiğenim hemen dua ettim:D Biraz torpil oldu ama:)