Aklımdaki Akhi (üye)

Muhammed Taha

La İlahe İllallah
Üye

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi

Melhame-i kübra

Erkek
Üye
ALLAH hidayet etsin,pişman olacağını umuyorum sonradan,tekfir bir hastalık günümüzde , bunu en iyi şuan bulunduğumuz ülkede hanzala tayfası yapıyor görüyoruz.tekfir edince ne geçiyor ellerine onuda bilmiyorum.Allah bizi ilimsizlikten, 2 tane video izleyip sonra bilmişlik taslamaktan.İlim ehline saygı duymamaktan korusun.geçen bi tekfirci ile konuştum,beni çileden çıkarttı,kendine selefim diyor. mezhebleri inkar ediyor, ne gerek var diyor ,kaynak açık ortada,aç bak uygula diyor.dedim ki hangi kaynaktan bakıyorsun en çok , bana dediki imam buhariden bakıyorum dedi,peki dedim. imam buhari mezheb olarak hangi yolu seçmiş ? dedi ki bilmiyorum.dedim ki imam şafii (r.h) , yani dedim sen imam buhari kadar hadis biliyormusun,ilmin varmı. onuda kenara bıraktım o da aradan yüz yıllar geçmiş. en sağlıklı islam dönemlerinde yaşamış.
keza, imam nevevi ve ibn hacer (allah onlara rahmet etsin) öyle,sen hangi ilim ile onların içtihadlarına hadsizlik yapıyorsun dedim.sonra bana onları peygamber edinmeyin dedi,dedim ki eden yok kardeşim,sen öyle görüyorsun,adam senin önüne yemek yapmış ye diyor,ne malzeme parası istiyor, ne de zaman konusunda bir ücret,adam sana kolaylık sağlamış. vs... uzayıp gitti böyle, anlamayınca anlamıyor arkadaş,en iyisi susmak bu konularda,ilimin ile meşgul olmak,bu işleri ilim ehline bırakmak,bizler 2 cilt buhari okuyoruz,ohh bizden iyisi yok , en iyi biz yaşıyoruz dini,Allah bizi affetsin.
 

Muhammed Taha

La İlahe İllallah
Üye
Metin Öztürk abi ile son konuşmamızda bana çalıştığı yeri söylemişti. Haftaiçi gidip onu orda bulmaya çalışıcam inşallah:kötü:
 

Sükunet

Twitter: @sknttt
Üye

Muhammed Taha

La İlahe İllallah
Üye

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 2)

Üst Alt