Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Alparslan Kuytul Yine Sapitti

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kur'anda iki çesit yonetici var biri tagut biri ulul emr ve de ulul emre itaat farzdir. kuran bunlarin arasinda baska bir yoneticiden bahsetmiyor. Ya ulul emr ya tagut. Tayyip hangisi herkes kendisine sorsun.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hebbith kerrih ulul emr nedir alim kimse demektir.peki avamı bu sınıflamada nereye koyacaksın.koyamıyorssan sınıflaman eksiktir.

Mesela sen şayet tağut değilim ve ulul'emr im ben der isen senin fetva verme makamında olman lazım
Halbuki ulul'emr de alim olmak gerekir.
Bence düşünceni bir daha gözden geçir
Bir sonrakinde detaylandırabilirim.

Ulul emrin alim olduğu bir yorumdur. Yani hak da olabilir olmayabilir de. Kelime asli itibariyle emr, amir yöneticiden geliyor.

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş, kastı yöneticiler iki sınıfa ayrılır: ya tagut, ya ulul emr. Bahsettiğin nakildeki kişi zaten başkan değildir veya bir halifeden sonra halifelik ilan etmiştir ki bu müslüman da olsa onu öldürmek helaldir.
Kaldı ki sahabe kavilleri dinde tek başına delil değildir.
Zira kendi aralarında ihtilaf ettikleri meseleler de olmuştur.

İ Çevrimdışı

İsim teferruattır.

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi müslüman olması emir olacağı anlamına nasıl geldi .onu bir benzeme benzetme yönü benzetme edatı gibi açarsak anlaşılsın.

ben gömlek değiştirdim dediğine çok anlam veremiyorum taqiyye felan mı yapıyor acaba.çünkü insanın zihin dünyasını değiştirmesi zor olur.
Gulbeddin Hikmetyar gibi birinin yanında videosu vardı.
Acaba laiklik gibi söylemlerinden şöyle bir çıkar yol mu arıyor.
İnsan ya inanır ya inanmaz.gerçek kişi
Ama devlet akıl sahibi birşey değildir mükellefiyeti yoktur tüzel kişidir
dolayısıyla devlet laik olabilir ama birey olamaz dediğini izledim.

Mübarek bunun altında resimle video koyacaktım diğer konuya yazmışım

Ben insanların doğruyu kast edeceğini hesap ediyorum
nedeni mi işte nedeni =
İmam-ı Âzam hazretlerine bir kişi, onu aciz bırakmak için bazı sorular ayarlayıp sormak için, huzuruna geldi.
Dedi ki: Ya imam, bir kişi şöyle diyor:
“Cennet’i ümit etmiyorum, Cehennem’den korkmuyorum, Allah’tan korkmuyorum,
ölü eti yiyorum, rükû ve secdesiz namaz kılıyorum, hakka buğzediyorum,
fitneyi seviyorum, yahudi ve hıristiyanları tasdik ediyorum, görmeden şahitlik yapıyorum.
” Bu adam hakkında ne dersiniz? İmam Âzam hazretleri, adamın kendisine: Senin, bu hususta şahsî bilgin nedir? diye sordu. Adam: Ben bir şey bilmiyorum, deyince talebelerine sordu.
Onlar: Bu sayılan şeyler küfür alâmeti olduğu için, bu sözleri söyleyen adamın felâketine delalet eder, dediler.
İmam hazretleri ise:
— Aksine, bu sözleri söyleyen adam Allah dostlarındandır. Bakın bunların manalarını açıklayayım, diyerek
şu açıklamayı yaptı:
Cennet’i ümit etmiyor, yani Cennet’in Rabbini ümit ediyor.
Cehennem’den korkmuyor, Cehennem’in Rabbinden korkuyor.
Allah’tan korkmuyor, çünkü Allah’ın rahmetle muamele edeceğini ümit ediyor.
Ölü eti yiyor, yani balık eti yiyor. Rükusuz, secdesiz namaz kılıyor, yani cenaze namazı kılıyor.
Hak’ka buğzediyor, ölüm haktır, ona buğzediyor, yani daha fazla yaşayarak daha fazla ibadet etmek istiyor.
Fitneyi seviyor, çünkü Kur’ân-ı Kerîm’de (meâlen): “Evlatlarınız sizin için birer fitnedir (imtihân vesilesidir).
” (Enfal suresi 28 ayet ) buyuruluyor. O şahıs çocuklarını seviyor.
Yahudi ve Hıristiyanları tasdik ediyor, yani onların birbirleri hakkında söylediklerini tasdik ediyor.
Görmeden şahitlik yapıyor ki, onun da manası şudur . Allah’ı görmediği halde Allah’ın varlığı hakkında şahitlik yapıyor.

Tabi biz birilerini kurtarmaya hüsnü gayret ederken ,o birileri nasıl olsa birileri hep bizi kurtarır düşüncesiyle hareket edip habire zor söylemler kullanırsa bende zor duruma düşerim,Bunu alışkanlık yaparsada AYIP EDER
.
tumblr_najo1uKyAq1skugylo1_400.jpg

Burada video da var ama tam anlayamadım video kalitesiz.

Acaba ŞÖYLE Bir soru sorulsa cevabı ne olur=Tağutluk mu daha ağır Taqiyye mi
Elbette hakk varken bunlara gerek yokta... neyse :)

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mübarek bunun altında resimle video koyacaktım diğer konuya yazmışım

Ben insanların doğruyu kast edeceğini hesap ediyorum
nedeni mi işte nedeni =
İmam-ı Âzam hazretlerine bir kişi, onu aciz bırakmak için bazı sorular ayarlayıp sormak için, huzuruna geldi.
Dedi ki: Ya imam, bir kişi şöyle diyor:
“Cennet’i ümit etmiyorum, Cehennem’den korkmuyorum, Allah’tan korkmuyorum,
ölü eti yiyorum, rükû ve secdesiz namaz kılıyorum, hakka buğzediyorum,
fitneyi seviyorum, yahudi ve hıristiyanları tasdik ediyorum, görmeden şahitlik yapıyorum.
” Bu adam hakkında ne dersiniz? İmam Âzam hazretleri, adamın kendisine: Senin, bu hususta şahsî bilgin nedir? diye sordu. Adam: Ben bir şey bilmiyorum, deyince talebelerine sordu.
Onlar: Bu sayılan şeyler küfür alâmeti olduğu için, bu sözleri söyleyen adamın felâketine delalet eder, dediler.
İmam hazretleri ise:
— Aksine, bu sözleri söyleyen adam Allah dostlarındandır. Bakın bunların manalarını açıklayayım, diyerek
şu açıklamayı yaptı:
Cennet’i ümit etmiyor, yani Cennet’in Rabbini ümit ediyor.
Cehennem’den korkmuyor, Cehennem’in Rabbinden korkuyor.
Allah’tan korkmuyor, çünkü Allah’ın rahmetle muamele edeceğini ümit ediyor.
Ölü eti yiyor, yani balık eti yiyor. Rükusuz, secdesiz namaz kılıyor, yani cenaze namazı kılıyor.
Hak’ka buğzediyor, ölüm haktır, ona buğzediyor, yani daha fazla yaşayarak daha fazla ibadet etmek istiyor.
Fitneyi seviyor, çünkü Kur’ân-ı Kerîm’de (meâlen): “Evlatlarınız sizin için birer fitnedir (imtihân vesilesidir).
” (Enfal suresi 28 ayet ) buyuruluyor. O şahıs çocuklarını seviyor.
Yahudi ve Hıristiyanları tasdik ediyor, yani onların birbirleri hakkında söylediklerini tasdik ediyor.
Görmeden şahitlik yapıyor ki, onun da manası şudur . Allah’ı görmediği halde Allah’ın varlığı hakkında şahitlik yapıyor.

Tabi biz birilerini kurtarmaya hüsnü gayret ederken ,o birileri nasıl olsa birileri hep bizi kurtarır düşüncesiyle hareket edip habire zor söylemler kullanırsa bende zor duruma düşerim,Bunu alışkanlık yaparsada AYIP EDER
.
tumblr_najo1uKyAq1skugylo1_400.jpg

Burada video da var ama tam anlayamadım video kalitesiz.

Acaba ŞÖYLE Bir soru sorulsa cevabı ne olur=Tağutluk mu daha ağır Taqiyye mi
Elbette hakk varken bunlara gerek yokta... neyse :)

:D

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

2.19 seyyid kutuptan giriyo. arada humeyni de var. humeyni de huseyin demiş. bu adamın irancı olduğundan hala şüphe eden var mı?

saydığı isimler mevcut otariteye baş kaldırmış alparslan efendi bu yüzden övüyor. suriyede müşrik nusayrilerin otoritesine baş kaldırınca"böyle olmamalıydı, için zehri oturun aşşa" diyor.

tek kelime ile iki yüzlü.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey harici elbisesi giymiş zevzek. Senin bu gerizekalı tekfirini hariciler bile yapmamış onlar bile tekfir ederken birşeye dayanarak tekfir ediyorlardı ama senin gibi zır deli manyaklar gider ayak tekfir ederler insanları. Sebeb olarakta Suriyedeki iç savaşı eleştirmesi imiş. Ben bir mümin olarak Kuytul'un Suriye savaşı ile alakalı görüşlerine katılıyorum. Benide mi tekfir edeceksin Kurtuluş Savaşcı sempatizanı.

sen ne ahmaksın. hz aliyi tekfir edenlerle alparslana zındık diyenleri karşılaştırıyorsun.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Mehmet Emin Akın denilen adama tek söyleyeceğim şey : YUH SANA VE HOCALIĞINA. İlimden zerre kadar bahsetmeden duygularını insanlara din diye takdim ediyorsun. Dikkat ediniz ilimle konuşmayan laf kalabalığı yapan bu tip adamlar göz boyamaktan ve Allah yolundan saptırmaktan başka bi'şey yapmazlar

bu Kurtuluş Savaşçı sempatizanları neden bu kadar göz boyuyor
Senin M.E.Akın hocaya sarf ettiğin bu sözler ehli sünnet akidesi mi oluyor?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
selametle zubeyr__

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne o kanınıza mı dokundu Kuytulun Suriye görüşünü savunmam? Emin Akın diye kendini millete hoca diye kabul ettirmiş adam yapmıyorsa ben mi yapayım? Hem niçin delil kullanayım ben bir yanlışa işaret ediyorum. Eğer temiz akıl sahibi isen anlarsın zaten bu M. EMİN akının çöplük ithamlarının bir şey olmadığını.

mehmet emin akın, alparslan kuytul sapığıyla kıyaslanamayacak derecede iyi bir hocadır.Senin terazin bozulmuş.alparslan kuytul 5 yaşındaki çocuğun yapacağı saçma sapan yorumları yapan zavallı ve iran yanlısı bir sapık.takiyyeci bir sapık hemde.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne o kanınıza mı dokundu Kuytulun Suriye görüşünü savunmam? Emin Akın diye kendini millete hoca diye kabul ettirmiş adam yapmıyorsa ben mi yapayım? Hem niçin delil kullanayım ben bir yanlışa işaret ediyorum. Eğer temiz akıl sahibi isen anlarsın zaten bu M. EMİN akının çöplük ithamlarının bir şey olmadığını.

Senin hocan kurtlar vadisi izleye izleyee konplo teorisyenci irancı bi bidatcı herif. Öyle anca konuşuyor şii mutah çocyklarına sevgi besliyor belliki bi laf bile edemedi. İşiniz gücünüz laf kalabalığı kıytırık hocanız gibi!! Adam herbişeyin arkasında ABD var zannediyor. Allah şifa versin.

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
He ya ben kendimi elhamdülillah Selefe uyan biri olarak görüyorum onu ise sırf bu ahlaksızlığından ve çirkin ithamlarından dolayı onların yolundan giden biri olarak görmüyorum. Bakınız bu adam oy vermeye davet eden kafir İhsan Şenocak'a yazdığı reddiyede aynı sertlikte cevap vermiyor ama Kuytula gelince yaptığı ithamların ne denli bir pislik olduğunu ortaya koyuyor. Görün bu kendini İslam akidesine nispet eden adamın çirkefliğini. Kuytulu açıkça tekfir ediyor ama şenocak kafirini tekfir etmeyi bıram hoca tabirini kullanan bir pislikten bahsediyoruz.
Bir hoca baska bir hocaya (senin dedigine göre) iftira etmis olsa bile ona "pislik" demek selefe uymak mi? Sen neden bukadar hiddetleniyorsun madem kuytulcu degilsin?