Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bir İnsana Vahiy Nasıl Gelebilir?

L Çevrimdışı

leeonn99

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
öncelikle sa foruma yeni üye oldum.kafamda bi soru var lütfen bu sorunun cevabını bilen varsa yardımcı olsun.

Soru:bana bir insana nasıl vahiy gelebileceğni mantık çerçevesinde anlatr msnz ?

Lütfen acil cevap werin.

L Çevrimdışı

leeonn99

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
teşekkurler. benim bir arkadaşım islama karşı ve onu islama kazandırmaya çalışıyorum. fakat kişi mantıklı cevaplar istiyo başka detaylı bir cevabınız varsa yazar mısınız lütfn.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
teşekkurler. benim bir arkadaşım islama karşı ve onu islama kazandırmaya çalışıyorum. fakat kişi mantıklı cevaplar istiyo başka detaylı bir cevabınız varsa yazar mısınız lütfn.

Allah'a inanıyormu arkadaşınız , eğer inanıyorsa sorun yok vahiy konusunu birşekilde izah edebilirsiniz ama inanmıyorsa önce Allah c.c. varlığna iman etmesi lazım , o konuda çalışma yapmanızı tavsiye ederim

Allah niyetinizi halis kılsın

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Arkadaşının mantığı cibrili kabul ediyor mu?

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
doğruyu istiyen insanlara Allah cc merhameti nazarıdır vahhi çünkü milyarlarca insan var buda şunu getiriyor milyarlarca doğru peki gerçek doğruyu arayan insanlar bunu nasıl bilebilirler işte bu noktada yaratıcının rabliğinin gereği olarak gerçek doğruyu kullarına bildirmesi bir nevi kullanım kılavuzu şöyle düşünün bu mükemmel sistemi yaratan bir mühendis var ama kullanma kılavuzu yok yani şöyle düşünün dünyanın en zeki muhendisi bir çihaz yapıyor ve onu insanlara sunuyor ama birşeyi untmuş cihazın nasıl kullanılacağı bu o mühendisin eksikliğini göstermez mi işte herşeyeden münehzeh olan Allah cc bunları yaratıpta nasıl kullanılacağını bildirmez mi umarım anlata bilmişimdir

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah inanmayan bir ataistse bir yere kadar tebliğ edin... bir noktadan sonra terk edin derim çünkü garip garip sorular soracaktır... şeytanın bile aklına gelmeyen srularla karşılaşabilirsin... örn. doğada var olan herşeyin doğanın kanunu olduğunu söylerler sık sık... sen 1 damla meniden nasıl yaratıldğını düşnebiliyormusun desen o , doğanın kanunu diyerek sıyrılacak inkar yolunu seçecektir....tabı bu söylediklerim Ataist ( Allaın var olduğuna inanmayan veya kuşku içinde olan ) lar için geçerli...

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a iman etmeli. Sanırım arekadaşınız Allah'a da iman etmiyor.
Öncelikle kainata baktığımız zaman, Güneş, ay, yıldızlar, bulutlar hepsi şuursuzdur. Bir perdedir. Şuurlu olsalardı, bizim gibi seçme hakları olurdu. Yani bir bulut kendi kafasına göre istediği yere yağmur yağdırabilirdi. Güneş, yıldızlar, rüzgar bunlar Allah'ın emri ile hareket etmekde, aksi taktirde dünyada bir düzensizlik baş gösterirdi. Vucudumuz da aynı şekilde. Yediğimiz yiyeceği organlar vucutta dolaştırıyor. ama şuurlu olduklarından mı. Kalp " ben bugün çok çalıştım, biraz dinleneyim " demiyor. Çünkü şuurlu değil. Organlar hatasız çalışıyor. bağarsaklardaki dışkı kazara başka yerden çıkmıyor ( eğer ki bir hastalık yoksa ) Bir yaratıcı tarafından idare ediliyor. Vucud Allah'ın Ruha giydirdiği, teşbihde temsilde hata olmasın, bir elbise gibidir.

Üst Ana Sayfa Alt