Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Buyrun Ankete

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
valla istediği gibi sonuçlansın. bi kere örtülü kız örtü takmasını bilecek. çevreye bakıyorum örnekleri anlatmaya gerek yok sokağa bile çıkarmamaları lazım bu halde. günaha girmez hiç olmazsa.
not: doğru giyinen üzerine almasın

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ortunmenin sekli belli hepimizce malum ve bu yaygarasi koparilan turban davasinin bizim aklimizdaki olmasi gereken hal ile uzaktan yakindan alakasi olmamakla bberaber su tip durumlarda meydana gelmektedir.otobuste yolda giderken yasli teyzem turbanli kizlara bakip aferin evladim ne guzel olmus bakin cok guzel diyor kizlar indikten sonra baska biri ne bu boyle gibi hertaraflari kapali nasil nefes aliyorlar unlar diyor.en garibi cocuk acik sacik olan annesine bakip anne niye oyle giyiniyorlar diyor annenin cevabi gercekten cok ilginc ALLAH (Celle celaluhu) oyle istiyor oluyor ikinci soruda bende sasiriyorum sen neden oyle giyinmiyorsun anne hemen lafi ceviriyor baska yerlere otobus musait olunca yasli teyzeme donuyorum diyorumki sizin kapanisiniz ISLAMA uygun kizlarinki oyle degil ama sizin hosunuza gitti diyorum diyorki evladim hep oyle baslar arkasi gelir bizede zor gelmisti o zamanlar ben diyecek birsey bulamadim ,,ne diyor KUR'AN da hidayet ancak ve ancak ALLAH a aitdir.(celle celaluhu)..vesselam....

UMEYMA Çevrimdışı

UMEYMA

Üye
İslam-TR Üyesi
Ortunme konusu hep gundemde ve kapanmayan bir yaradir. Simdikilerin ortusude malumunuz modaya uygun bir sekilde benim fikrim oyle ortunmek degildir sadece ilgi cekmektir. Neden yuce mevlam ozellikle gencler giyim kusamlarina dikkat etsinler demis ? Neise biz ne kadar caba gostersekte bos gibi geliyor bana ama mucadele vermek gerekli bazi bacilarimiza ornek olmak adina..

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sokakta örtülü geçinenlerin yüzde 90'ı örtülü olduğu halde ilgi çekiyorlar. Birincisi başlarını sarmalayıp bir ton makyaj yapıyorlar yada makyaj yapmasa da Allah'ın vergisi o ilgi çekici yüzlerini ön plana çıkarıyorlar. İkincisi o başlarına sardıkları rengarenk, parıl parıl kumaşlara hiç girmeyeyim. Böyle bir örtünme anlayışını savunuyorlarsa ben karışmıyorum. Ben samimi bir şekilde örtünen ve olabildiğince ilgi çekmemeye çalışan hanım kardeşlerimizi savunurum. Lakin ben bu putperestlerin anlaşmadan yana olacaklarını pek sanmıyorum. Bu iş sadece örtüyle sınırlı değil. Bir müslüman bu topraklar üzerinde Allah'ın her emrini özgürce yerine getiremediği, bir Hudeybiye Antlaşması yapılmadığı sürece putperestlerle aramızdaki sorunlar bitmeyecektir. En doğrusunu Allah bilir.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
allah ıslah etsin ne diyelim şu kadın için konuşmaya bile değmez. üniversitede öğretmenlik için okuyor ama daha iki kelimeyi bir araya getirip konuşmasını dahi bilmiyor. konuşma çelişkilerle dolu... bir bakıyorsun tek tip forma gibi diyor bir bakıyorsun 75 milyon çeşidi var... bir insan cahilliğini bu kadar belli etmez ki... bilmiyorsan sus bari...

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
onun gibi düşünenler çok fazla bu ülkede maalesef ....bakarmısınız kadının dediğine ;burası afganistan değil böyle örtünemezler diyor ve kimse dinini belli etmek zorunda değil diyor bana bakın benim dinimin ne olduğunu siz anlıyormusunuz? diyor.... müslüman olmadığın kesinde be insan!ne diye %99 müslüman olan bir ülkede yaşıyorsun ???

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gönül isterdiki bu akp nin bir zaferi değilde islamın zaferi olsun....Ama bu müslümanlar açısından çok iyi birşey olacak bence üniversteden çok ortaokul ve liselerde serbest olması çok mükemmel olacak....lisede örtülü bir hocam vardı derse girdiğinde başını aşıyordu yaptığını tastik etmiyorum hiçbirşey Allahın hükmünün önüne geçemez... işte bu yüzden bu islamın değil akp nin zaferi olacak eğer budurumdan razıl olmadıklarını söylediği halde ameli ile razı oluyorsa islam onlara zafer vermez...ahmet kalkanın ''baş örtülü çıplaklar'' diye bir yazısı var okumanızı tavsiye ederim

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sudenur uktiyy bu memleketin %99 müslüman demişsin ama malesef durum öyle değil....

tek_dileğim Çevrimdışı

tek_dileğim

Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleyküm sudenur kardeşim. Videoyu izledim..
Ne demeliyim inan bilmiyorum. Öyle karışık konuşuyor ki..
Ne dediğini o da bilmiyor..
Onun gibi düşünenler çok bu ülkede, haklısın..

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ewet haklısın kardeşim bende durumun öle olmadığının farkındayım çoğu sözde müslüman ...nüfusta öle ...sadece

Geçen hafta derste okumak için bir yazı hazırlarım teseddürle ilgili ahmet kalkanın . m islamoğlunun ve bir bacını makalelerinden kesitler yaptım....şöyle bir şey yazmıştı ; ''tesedtür kadını güzelleştirmek için bir araç değildir aksine kadının güzelliğini saklamak içindir'' çok güzel bir tesbit. Allah subhan katını umumi kılmamıştır çünkü umuma açık olan değerli değil özel olan daha kıymetlidir...böyle yaparak Allaha isyan ettiği gibi kendini de kıymetsizleştiriyor....

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Geçen hafta derste okumak için bir yazı hazırlarım teseddürle ilgili ahmet kalkanın . m islamoğlunun ve bir bacını makalelerinden kesitler yaptım....şöyle bir şey yazmıştı ; ''tesedtür kadını güzelleştirmek için bir araç değildir aksine kadının güzelliğini saklamak içindir'' çok güzel bir tesbit. Allah subhan katını umumi kılmamıştır çünkü umuma açık olan değerli değil özel olan daha kıymetlidir...böyle yaparak Allaha isyan ettiği gibi kendini de kıymetsizleştiriyor....
tesettürün bi güzelliği de kadının çirkinliğini de örtmesi. malum herkes güzel olmayabilir.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
önemli. tesettürü çıkarınca sonra takke düştü kel göründü durumu oluyo çok gördüm

Ü Çevrimdışı

üye olduk işte

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben ihl son sınıftayım şuan ünüversiteye hazırlanıyorum %100 kazanacağımdan emin olsam bile srati mustakimde haram olmaığı için asla acmayacagım benim için hiç farketmez ya okulla cihat edeceğim yada okulsuz cihat edeceğim bu yüzzden basörtü madurlugunu kabul etmiyorum. madur olmam demek cihat etme hakkımın elimden alınması demek bu yüzden madur degilim
önemli de değil sonuçlar kim takıyor ki yasak koyanları yada yasak koyduklarını sananları..