Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Çarşaflı Olduğum İçin Kimse Beni İşe Almak İstemiyor, Bu Durumda Çarşafı Çıkarmamda Günah Var mıdır?

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a uzun zamandır iş bakıyordum, fakat çarşaflı bir bayan olduğum için kimse iş vermiyor.
hatta çok büyük tepkiler gösteriyorlar, neredeyse çarşafımı çıkartacağım buna mecbur bırakıyorlar,
şartlar gereği bunu yapmam da, bir günah varmıdır.
koşullar böyle, insanı zor durumda bırakıyorlar. çalışmak zorundayım, bu duruma çok üzülüyorum, sanırım çarşafımı bırakacağım, ALLAH günahını affetsin.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin rızkını onlar vermiyorlar bacım.Allah mutlaka bir yol açar.Sen sabret inşAllah.
Allah sabredenlerle beraberdir(Bakara 153)
Bugün iş için çarşafını açarsan yarın başka bir taviz vermek zorunda kalırsın.
Yok mu çevrende muvahhid kişiler? Yardım etsinler iş bulsunlar sana...

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bacım eğer çarşafını bırakmaktan kastın, saçını açmak ise Allah'tan kork, sakın böyle bi hata yapma derim. Mesela çalışmak istediğin yer kadınların islamı açısından sıkıntılı bi yer değilse çarşaftan başka da hicap türleri vardır. İlla da çalışmalıyım diyorsan tesettür şartlarını sağlayan başka hicapları denemeni tavsiye ederim. Bol ve dikkat çekmeyen bi pardesü üzerine gerdanı, omuzları ve saçı örten bi eşarp giyebilirsin inşallah. Yüzü örtmenin farziyyeti konusunda ihtilaf var diye biliyorum.

Tesettürü tamamen terketmektense, ihtilaflı olan güçlü görüşlerden birini tercih etmen daha khairlıdır Allahu alem...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senin rızkını onlar vermiyorlar bacım.Allah mutlaka bir yol açar.Sen sabret inşAllah.
Allah sabredenlerle beraberdir(Bakara 153)
Bugün iş için çarşafını açarsan yarın başka bir taviz vermek zorunda kalırsın.
Yok mu çevrende muvahhid kişiler? Yardım etsinler iş bulsunlar sana...

İş buldum bir kaç tane , ama çarşaflı kesinlikle istemiyorlar.hatta bulduğum bir firma yetkilileri dindar insanlar olmasına rağmen, çarşafla kabul etmediler, yanlarında açık bayanlar çalışıyordu.

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
basörtü ile de taviz vermeye baslayinca gerisi geliyor nedense bazilarinda? o dindar adamlar neden carsafli istemiyorlarda, basi acik calistiriyorlar? wow nekadarda dindar adamlarmis. bacim illaki carsaf olacak degil ama yinede bol olsun. disarda bazi "kapali" paylancolar gibi "kapanip" kendine yazik etme. Allah durumunu düzeltsin, Allah yardimcin olsun kardes. hic üzülme bol bol dua et. ve sakin taviz verme.:harika:

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allâhu velîyyullezîne âmenû - Allah inananların velisidir. bakara 257

Ahmed_CN Çevrimdışı

Ahmed_CN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İllaki birşeylerle imtihan olacağız bu hayatta. Sıkıntıların ve karşılaştığın zorlukların inşâAllah svt cenneti kazanman için birer vesileler. Allah'a tevekkül ettiğinde o sana bir kapıdan rızık verecektir.

S Çevrimdışı

sehit58

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu güzel dualarınız için, hepiniz den ALLAH razı olsun.

Aleyna, ben sana kadın olarak çalışmayı tavsiye etmem, başka yerlerden para geliyorsa, hele hele normal başörtüsü dedikleri, ama tesettür ile hiç alakası olmayan giyinim şekilleri yanlıştır.

Bu adamlar senden başörtüsünü çıkarmayı istedikleri niyeti nedir acaba?

Eğer kadın başka müşteriler için kendisini, başörtülü bile olsun, pazarlama taktikleri bulmaya çalışıyorsa, bu tesettür ile hiç alakası bile yoktur. Senin o işe almak isteyen kişiler, senden çarşafı bırakıp ve daha açık olan modeli ve şekili başörtüsü olsun, girilmesini istiyorlar. Tesettürun Modası olmaz, ister bir kimseler desinler.

Ve ben sana başka bir hikaye anlattıyim ki, benim anlattıklarım, sadece "vivi vivi" ıvır sıvır değil, kendi hayatımdada karşılaştım bir gerçek bir olaydır.

Ben iki ay önce kız istemeye gideceğim ve benim kendi ailemden bir kaç kişi bana gayri meşru öğütler verdiler :
-Sakalını kes
-Sakalını kes ve sonra büyütürsün (Yani kızı kandır)

Ve beni bu günaha teşvik ettiler.
Ben ama dedim ki, eğer ben sakalimi kesecek olursam, ben asla ve asla evlenmicem. Ben o zaman kız istedikten sonra, o kıza doğruyu söyleyip "ben asla sakalimi kesmicem" dedim. Ve Allahın kerameti burdan sonra geliyor. O kız (benim nişanlım) bana dedi ki, benim sakalı halimi beğeniyor ve bana sakalimi kesmeme diye tenbih etti. Allahın yolunda gidersen, Allahın böyle mucizelerine şahid olursun.

Sen o kişilere sakin bir alışveriş yapma dinin hakkında ve onları bırak. Ve namazlarda secde halinde Allah sana hayırlı bir eş versin diye dua et.

Sen açlıktan öl, ama dinini satan gibi ölme.
Sen bekar öl, ama dinin satan gibi ölme.
Sen düğünsüz öl, ama dinin satan gibi ölme.
Sen namuslu öl, ama dinini satan gibi ölme.

Allah inşallah sana yardım eder...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyna, ben sana kadın olarak çalışmayı tavsiye etmem, başka yerlerden para geliyorsa, hele hele normal başörtüsü dedikleri, ama tesettür ile hiç alakası olmayan giyinim şekilleri yanlıştır.

Bu adamlar senden başörtüsünü çıkarmayı istedikleri niyeti nedir acaba?

Eğer kadın başka müşteriler için kendisini, başörtülü bile olsun, pazarlama taktikleri bulmaya çalışıyorsa, bu tesettür ile hiç alakası bile yoktur. Senin o işe almak isteyen kişiler, senden çarşafı bırakıp ve daha açık olan modeli ve şekili başörtüsü olsun, girilmesini istiyorlar. Tesettürun Modası olmaz, ister bir kimseler desinler.

Ve ben sana başka bir hikaye anlattıyim ki, benim anlattıklarım, sadece "vivi vivi" ıvır sıvır değil, kendi hayatımdada karşılaştım bir gerçek bir olaydır.

Ben iki ay önce kız istemeye gideceğim ve benim kendi ailemden bir kaç kişi bana gayri meşru öğütler verdiler :
-Sakalını kes
-Sakalını kes ve sonra büyütürsün (Yani kızı kandır)

Ve beni bu günaha teşvik ettiler.
Ben ama dedim ki, eğer ben sakalimi kesecek olursam, ben asla ve asla evlenmicem. Ben o zaman kız istedikten sonra, o kıza doğruyu söyleyip "ben asla sakalimi kesmicem" dedim. Ve Allahın kerameti burdan sonra geliyor. O kız (benim nişanlım) bana dedi ki, benim sakalı halimi beğeniyor ve bana sakalimi kesmeme diye tenbih etti. Allahın yolunda gidersen, Allahın böyle mucizelerine şahid olursun.

Sen o kişilere sakin bir alışveriş yapma dinin hakkında ve onları bırak. Ve namazlarda secde halinde Allaha dua et.

Sen açlıktan öl, ama dinini satan gibi ölme.
Sen bekar öl, ama dinin satan gibi ölme.
Sen düğünsüz öl, ama dinin satan gibi ölme.
Sen namuslu öl, ama dinini satan gibi ölme.

Allah inşallah sana yardım eder...

Allah , sana da nişanlınla beraber uzun ve çok mutlu bir hayat versin.