Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinler Arası Diyalog Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeşlerim ben siteye yeni üye oldum:tekbir
İslam-tr'nin forum üyeleri bu konu hakkında ne düşünüyor?

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed, Allah'ın Resülüdür. Onunla beraber olanlar, inkârcılara karşı çetin, birbirlerine karşı da merhametlidirler. (Fetih 29)

Devamında bir çok şey daha yazacağım bekleyin inşallah

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun

bu saçmalık olmaz yani: )
teşekkürler görüşünüzü bir ayetle delillendirğiniz için

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Dinler arası diyalog!
İslam ve tahrif edilmiş; hristiyanlık ve yahudiliği birleştirmek...
İslamın üstünlüğünü ve tek hak olan din sıfatını ortadan kaldırmak...
İslamın cihad anlayışını kaldırıp, dünyaya hükmetme vasfını zihinlerden silmek...
Üç kitabı iki kapak arasında birleştirmek...

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Dinler arası diyalog!
İslam ve tahrif edilmiş; hristiyanlık ve yahudiliği birleştirmek...
İslamın üstünlüğünü ve tek hak olan din sıfatını ortadan kaldırmak...
İslamın cihad anlayışını kaldırıp, dünyaya hükmetme vasfını zihinlerden silmek...
Üç kitabı iki kapak arasında birleştirmek...

ALLAH razı olsun çok harika bir yorum teşekkürler!

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
  • Allah katında din, şüphesiz İslam'dır(3-19)
  • Kim, İslâm'dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır.(3-85)
  • Ey iman edenler! Kendi dışınızdakileri sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri durmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Gerçekten, kin ve düşmanlıkları ağızlarından (dökülen sözlerinden) belli olmaktadır. Kalplerinde sakladıkları (düşmanlıkları) ise daha büyüktür. Eğer düşünüp anlıyorsanız, âyetlerimizi size açıklamış bulunuyoruz.(3-118)
  • ...müşrikler nasıl sizinle topyekün savaşıyorlarsa siz de onlara karşı topyekün savaşın ve bilin ki Allah (kötülükten) sakınanlarla beraberdir.(tevbe 36)
  • (Sana şu talîmatı verdik): Aralarında Allah'ın indirdiği ile hükmet ve onların arzularına uyma. Allah'ın sana indirdiği hükümlerin bir kısmından seni saptırmamalarına dikkat et. Eğer (hükümden) yüz çevirirlerse bil ki (bununla) Allah ancak, günahlarının bir kısmını onların başına belâ etmek ister. İnsanların birçoğu da zaten yoldan çıkmışlardır.(maide-5)
birazdanda diyolog önderinin ağzından küfür zölerini yayınlayacağım inşallah

A Çevrimdışı

ahmed_aftirhanov

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
  • peygamberimiz "yahudi mutlaka müslüman olsun! demiyor, "Hrıstiyan mutlaka müslüman olsun demiyor(polemik değil diyalog 35)
  • ben diyorum ki, İslam Ehl-i kitabı, tek seçenek olarak-son dinin mensubu olmak manasında-Müslüman olmaya çağırmıyor.(polemik değil diyalog 37)
  • Dinin tamamı Allah için oluncaya kadar kafirlerle savaşma vazifesi "Ehl-i kitap değil, müşriklerle ilgilidir.(polemik değil diyalog 37)
  • bütün insanların müslüman olmaları dinin Kur'an'ın hedefi değildir (polemik değil diyalog 39)
    • şimdi bir adam hem ehl-i kitap olur, hem de kafir olmayabilir mi? Evet bu mümkün(polemik değil diyalog 41)
    • benim anlayışıma göre Kur-an-ı Kerim, hangi yahudi kafir,hangisi değil,hangi hrıstiyan kafir hangisi değil bunu anlatıyor (polemik değil diyalog 43)

• Ey Müslüman!bu iftiralara duyarsız kalma! Dinine, imanına sahip çık!

daha ayrıntılı bilgi için sitedeki islami kavramlar-belam bölümüne bakabilirsiniz Selamun aleykum wa rahmatullah wa berakatuh

Abu_ibrahim Çevrimdışı

Abu_ibrahim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum kardeşlerim ben siteye yeni üye oldum:tekbir
İslam-tr'nin forum üyeleri bu konu hakkında ne düşünüyor?

بسم الله الرحمن الرحيم

Ve Aleykum Selam ahi, dinler arası diyalog müslümanlar aleyhine kurulmuş çirkin bir tuzaktır. Allah katında tek hak din islamdır. İslam, bütün peygamberlere imanı gerektirir. dinler arası diyalog ise bir kısım insanlara (Yahudilere ve Hristiyanlara) bazı peygamberleri inkar edebilme yetkisi vermektir ve şüphesiz küfürdür.

Üst Ana Sayfa Alt