Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
aminnn ALLAH razı olsunnn..
ALLAH kabul etsinn..Ezberledimm inşaallahh.. :))

cevan_pedayi2 ' Alıntı:
Gönderen: ruveyda.
selamu aleyküm kardeşlerim bu haftaki dersimizi veriyorum...şimdiden .Rabbim ecrinizi kat kat versin inşALLAH...........selametle

a.s ALLAH razı olsun ölmessek inş.

neden ölüyon kardeş sen, yani nerden çıktı şimdi :huhuuhuu

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
Gönderen: sifir
neden ölüyon kardeş senn yani nerden çıktı

s.a bunu bana deli kardeş söyledi :muhaha :muhaha :muhaha

benide alet ettiniz yaw :muhaha

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kıtmir ' Alıntı:
Ey Rabbim, beni ve kardeşimi bağışla, bizi rahmetine kabul et. Zira sen merhametlilerin en merhametlisisin!

rabbiğfirliy ve li ehiy vedhilna fiy rahmetike ve ente erhamur rahimiyn

amin...
amin allah razı olsun kardeşim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
amin...
çok güzelmiş duamız her zamanki gibi :öptüm:/// :öptüm:///
ALLAH razı olsun selametle... ben ezberledim bilem :dillll

:öptüm:/// :öptüm:/// maşallah maşallah ezber dersinde

haftanın birincisi kıtmir kardeşim
haftanın ikincisi sümeyye kardeşim
üçüncüsü aşkhamalı kardeşim

yüce allah hepinize bitmek tükenmeyen ecir versin Onun rızasını kazanan kullarından eylesin firdevsi alada ağırlasın.....selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
aşkhamalı ' Alıntı:
sifir ' Alıntı:
aşkhamalı ' Alıntı:
sifir ' Alıntı:
Hocam ders tamamdır Elhamdülillahh..
Hakkını helal et..
Rabbim razı olsunn inşaALLAHhh..

aşk olsun sifir bizim kardeşliğimiz bu mu?
bensiz ezber yaparsın haaaa beni çağırma zaten aferin sana :(
zaten oyunlar o kadar gündeme geliyorki bu gibi güzel forumları göremiyoruz :(
neyse zararın neresinden dönülürse kardır :) :) :)

yaa canım benim ya ben nerden bilim seninde katılmak istediğini hem bilmem görmüş olacağını düşündümm kusura bakmaa :huhuuhuu :agliyorum

şaka yaptım bakma sen dediğime :)
sadece forum çok hoşuma gitti geç görmüş olmak zoruma gitti :)

rüveyda kardeşimede teşekkür ederim maş maş :) çok güzel bi faaliyet ;)
Rahman yardımcınız olsun,inşlh artık bende barım :)

saolasın rabbim kabul buyursun yaptıklarımızı inşallah.hepimizin yardımcısı olsun inşallah......

ezberlediğini tahmin ederek haftanın üçüncüsüsün inşallah........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
cevan_pedayi2 ' Alıntı:
Gönderen: ruveyda.
selamu aleyküm kardeşlerim bu haftaki dersimizi veriyorum...şimdiden .Rabbim ecrinizi kat kat versin inşALLAH...........selametle

a.s ALLAH razı olsun ölmessek inş.
forumuza yeni katıldın ama maşallah hayır yolunda şenlendirdin bizleri....... senin gibi kardeşlerim deniz dibinde zor bulunan inci taneleridir inşallah.......allaha adanmış onun dinini hakim kılmaya adanmış bir ömür geçirmeni yüce allahtan isterim...öyle bir ömür yaşaki... arkandakiler peşinden bir takım boşluklar vardı onun yerini doldurdu rahmetli demesin ......öyle bir mümindiki peygamberlerden sonra onun bıraktığı boşlukları dolduracak insan zor gelir .....desinler.....işte hedefin allahın rızasında öyle bir hayat olsun.....ama illaki allah rızası için olsunki yaptıkların boşa gitmesin....selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
cevan_pedayi2 ' Alıntı:

Aleyküm selam kardeş oldu mu şimdi hiççç :huhuuhuu deliye uyulur mu :dillll
cıkcık :huhuuhuu seni neye alet etmişiz daha doğrusu ben ne etmişim :huhuuhuu

C Çevrimdışı

cevan_pedayi2

Üye
İslam-TR Üyesi
sifir ' Alıntı:
cevan_pedayi2 ' Alıntı:

Aleyküm selam kardeş oldu mu şimdi hiççç :huhuuhuu deliye uyulur mu :dillll
cıkcık :huhuuhuu seni neye alet etmişiz daha doğrusu ben ne etmişim :huhuuhuu
bu güzel bir alet edinme espiri şakalar yerinde olursa ha bide az olursa sizin gibi bazen arada bi uğra forumada ayda yıldada olsa espiri yaz inş. selametle

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
rüveyda kardeş bu hafta dua ezberi vermediniz .oysa biz dersimizi ezberlemiştik.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
evet kardeşim haklısın hemen dersimizi inşallah veriyorum bu hafta baya yoğundum (beyin olarakta) ondandır hakkınızı helal edin bu duyarlılığın beni çok sevindirdi allah razı olsun kardeşim..........selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

رَبِّ لَوْ شِئْتَ أَهْلَكْتَهُمْ مِنْ قَبْلُ وَإِيَّايَ أَتُهْلِكُنَا بِمَا فَعَلَ السُّفَهَاءُ مِنَّا إِنْ هِيَ إِلَّا فِتْنَتُكَ تُضِلُّ بِهَا مَنْ تَشَاءُ وَتَهْدِي مَنْ تَشَاءُ أَنْتَ وَلِيُّنَا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنْتَ
خَيْرُ الْغَافِرِينَ
وَاكْتُبْ لَنَا فِي هَذِهِ الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الْآخِرَةِ إِنَّا هُدْنَا إِلَيْكَ

araf 155 156

'Rabbim, eğer dileseydin, onları ve beni daha önceden helak ederdin. (Şimdi) İçimizdeki beyinsizlerin yaptıklarından dolayı bizi helak edecek misin? O da Senin denemenden başkası değildir. Onunla sen dilediğini saptırır, dilediğini hidayete erdirirsin. Bizim velimiz Sensin. Öyleyse bizi bağışla, bizi esirge; Sen bağışlayanların en hayırlısısın.'
Bize bu dünyada da, ahirette de iyilik yaz, şüphesiz ki biz Sana yöneldik.

(inna ila rabbina munkalibun .ve ma tunkimu minna illa amenna bi ayati rabbina lemma caetna ,rabbena efriğ aleyna sabran ve teveffena muslimiyn)

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:öptüm:/// :öptüm:/// :örgü :örgü :örgü ezberledim bileee :güldüm :güldüm :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:öptüm:/// :öptüm:/// :örgü :örgü :örgü ezberledim bileee :güldüm :güldüm :güldüm
maşallah kardeşim........bu haftanın birincisi sensin........allah cc sana dünya ve ahirette bütün güzellikleri ikram da bulunsun firdevsini nasip etsin...selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
hıı tekrar yapsın :güldüm

bende ezberledim ablam :güldüm :öptüm:///

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sifir ' Alıntı:
hıı tekrar yapsın :güldüm

bende ezberledim ablam :güldüm :öptüm:///
ezber bilen tekrarlasın inşallah.............haftanın ikincisi sifir kardeşim.......darısı diğer kardeşlerimin başına .......Rabbim seni firdevsinde ağırlasın inşallah.selametle :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamu aleyküm kardeşlerim bu haftaki dua ezber dersimiz i veriyorum...bakalım dersimizde ilk üçe girecek kardeşlerim kimler baya merak ediyorum..hadi kolay gele .......okuduğumuzla ve ezberlediğimizle amel edenlerden oluruz inşallah ......selametle

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

حَسْبُنَا اللَّهُ سَيُؤْتِينَا اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَرَسُولُهُ إِنَّا إِلَى اللَّهِ رَاغِبُونَ

"Allah bize yeter, O ve Peygamberi bol nimetinden bize verecektir; doğrusu biz Allah'a gönül bağlayanlardanız"

(hasbünallahü seyutiynallahu min fadlihi ve resuluhu inna illahi rağibun)

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben geldiiim ezberlediiim

maşALLAH subhanALLAH.ne güzel ..haftanın birincisi sümmeyye kardeşim :helalsana :helalsana :helalsana :helalsana :helalsana

Rabbim anlayışımızı açsın,kalbimize genişlik,zihnimize kuvvet versin!
İlmimizi arttırmayı,öğrendiğimiz ilimle amil olmayı ve tüm çalışmalarımızı yaparken HASBİ olup,sonucunda FİRDEVS kazanmayı lutfetsin bizlere...AMİN! :öptüm:/// :öptüm:/// :öptüm:///

Üst Ana Sayfa Alt