Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ

سُبْحَانَكَ اللَّهُمَّ وَتَحِيَّتُهُمْ فِيهَا سَلَامٌ وَءَاخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

"ALLAH'ım! Seni noksan sıfatlardan tenzih ederiz!" (sözleridir). Orada birbirleriyle karşılaştıkça söyledikleri ise "selam" dır. Onların dualarının sonu da şudur: Hamd, alemlerin Rabbi ALLAH'a mahsustur.
(subhanekellahumme ve tahiyyetuhum fiyha selam,ve ahiru da vahum enilhamdü lillahi rabbil alemiyn)
yunus suresi 10.ayeti kerime

sa. kardeşlerim yeni duamızı verdim hadi kolay gelsin.....ezberleyen kardeşlerimizi bekliyorum.selametle

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:güldüm saolasın ablam allah ecrini versin inş... ezberledim Rabbimin izniyle ::

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
:güldüm saolasın ablam ALLAH ecrini versin inş... ezberledim Rabbimin izniyle ::
maşallah haftanın birincisi sümeyye kardeşim :öptüm:/// :öptüm:///...........dua ibadettir .....dua ibadetlerimizi eksik etmiyelim inşallah........selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Derslerden dolayı 5 - 10 dk uğrayabiliosam uğruom çok saolasın ablam :güldüm
RaBBim RaZı oLSuN İNŞAALLAHH.. :öptüm:/// Kolaymış bu dua Allah'tan bende ezberledimm :güldüm
SeNdDe DuAnda eksik etme bizleri inşaalahh..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ALLAH razi olsun sizlerden ikinci kardesim sifir kardesim...allah razı olsun temin dari kardesim...selametle

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
ben biraz uzak kaldım netten ama bende geriden geliyom inşlh. :)
ezber tamam... :)

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
(subhanekellahumme ve tahiyyetuhum fiyha selam,ve ahiru da vahum enilhamdü lillahi rabbul alemiyn)
Rabbil alemiyn olması gerekmiyormuydu,arkadaşlar hareke hatası var sanırım.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sa nete bazı sebeblerden dolayı giremiyorum girdiğim zaman bakıp hata varsa duzeltecem ins. ALLAH razı olsun kardeşim selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt] عَلَى اللَّهِ تَوَكَّلْنَا رَبَّنَا لَا تَجْعَلْنَا فِتْنَةً لِلْقَوْمِ الظَّالِمِينَ
وَنَجِّنَا بِرَحْمَتِكَ مِنَ الْقَوْمِ الْكَافِرِينَ

'Biz ALLAH'a tevekkül ettik; Rabbimiz, bizi zulmeden bir kavim için bir fitne (konusu) kılma.'
'Ve bizi, kâfirler topluluğundan rahmetinle kurtar.'

Yûnus 85-86

(alALLAHi tevekkelna rabbena la tecalna fitnetellilkavmizzalimiyn. ve neccina birahmetike minel kavmil kafiriyn)

sa kardeşlerim elimde olmadan verdiğim kısa bi aradan sonra dersimize ALLAHın izniyle devam ediyoruz inşALLAH elhamdülillah .....katılımzcı kardeşlerimi bekliyorum hepinize kolay gelsin ....ALLAH ccü firdevsinde ağırlasın inşALLAH sizleri ..selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hatunay ' Alıntı:
Ezberledim inşaalah ,kardeşlere tavsiyem tefsirine baksınlar.
maşallah haftanın birincisi hatunay kardeşim....inşallah yüce allahın rızasını kazanan kullardan olursun .........selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]

رَبِّ إِنِّي أَعُوذُ بِكَ أَنْ أَسْأَلَكَ مَا لَيْسَ لِي بِهِ عِلْمٌ وَإِلَّا تَغْفِرْ لِي وَتَرْحَمْنِي أَكُنْ مِنَ الْخَاسِرِينَ

'Rabbim, bilgim olmayan şeyi Senden istemekten Sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamaz ve beni esirgemezsen, hüsrana uğrayanlardan olurum.'

Hûd / 47(nuh as ın duası)
(rabbi inniy euzubike en eseleke ma leyse liy bihi ilm ve illa tağfirliy ve terhamniy ekumminel hasiriyn)

Selamun Aleyküm.kardeşlerim dua ezberinde haftanın ilk üçünü merakla bekliyoruz.bakalım hangi kardeşler olacak.............
Rabbim zihnimizi açsın, hafızamızı genişletsin, ezberlerimizi kalıcı kılsın (amin).[size/]

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
s.a ablacım benim ezberimde vardı tekrarlamış oldum :güldüm
maşallah ne güzel allah ilmini ve amelini artırsın inşalllah.ama ezberinde olduğu için haftanın birincisi diyemicem :öptüm:/// :öptüm:///.........selametle

Üst Ana Sayfa Alt