Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hatunay ' Alıntı:
biraz gec oldu ama ezberledim.bu duaya özellikle genclerin cok ihtiyacı var.imtihan gibi dua ayetide biraz zormuş.hayır dualarınızı bekliyorum..... :öptüm:///
haftanın ikincisi kardeşim :helalsana :helalsana sanada bir dua gönderiyim buyur

Rabbim sana dünya ve ahiret nimetlerinin tamamını versin!
Sana olan nimetini FİRDEVSLE tamamlasın RAHMAN!!!
SENİ SEVSİN SEVDİKLERİNE DE SEVDİRSİN KARDEŞİM!!!
AMİİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt] kısa bi sure ile tekrar berberiz...suremiz çok kısa baya fazla ezberleyen olur inşallah.............

فَاللَّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ

Allah en iyi koruyandır, O merhametlilerin merhametlisidir"
Yûsuf / 64

(fallahu hayrun hafizavve hüve erhamur rahimiyn)

yakup as duası

hadi buyrun ecire inşallah ....selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Kısaymış.. Ezberlenmiştir balammm.. Eline sağlık.. Allah c.c. razı olsunn.. :dua

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haftanın birincisi hatunay kardeşim ve dusını gönderelim inşALLAH...........

Şu anki sıkıntın her neyse RABBİM rahmetiyle gidersin,
ALLAH'a giden yolda sana destek olabilecek herşeyi sana versin,köstek olacakları da destek olacak şekilde İSLAH ETSİN senin için...
En önemlisi seni SEVSİN kardeşim....
AMİİN!!! :ahim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haftanın ikincisi sifir kardeşim ona da hemen dua inşallah.......................

Rabbim bir an olsun seni kendi haline bırakmasın!
Kendinden başka kimseciklere muhtaç etmesin,ona muhtaç olmakla zengin etsin seni...
Elinden SEVDİĞİN ŞEYLERİ aldığı zaman SEVDİĞİ ŞEYLERİ yapman için fırsat versin!
Rabbimiz sana kulum desin seni sevsin!!!
AMİİN!!!! :ahim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ezber dersine diğer kardeşlerimide bekliyorum..........bir hayır duada onlara gönderelim inşallah.......selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
ruveyda. ' Alıntı:
haftanın ikincisi sifir kardeşim ona da hemen dua inşALLAH.......................

Rabbim bir an olsun seni kendi haline bırakmasın!
Kendinden başka kimseciklere muhtaç etmesin,ona muhtaç olmakla zengin etsin seni...
Elinden SEVDİĞİN ŞEYLERİ aldığı zaman SEVDİĞİ ŞEYLERİ yapman için fırsat versin!
Rabbimiz sana kulum desin seni sevsin!!!
AMİİN!!!! :ahim

Aminnnn balam aminn... Yine elinden, gönlünden bal damlıo bi mukabele.. :seviyorum :öptüm:/// :cimcime7

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=16pt]haftanın birincisi hatunay kardeşim ken isim olarak yanlışlıkla sümeyye yazmışım şimdi düzelttim ama hatunay kardeşimin gönlünü almak için ona yüreğimin derinliklerinde bir dua gönderiyorum

Rabbim seni nuruyla yüceltsin!
Namazlarınla miracı yaşatıp,FİRDEVSİNE alsın!
Eksiklerini tam yanlışlarını yok kabul etsn!!
AMİİN!!!

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH SİZLERİ İKİ CİHANDA AZİZ EYLESİN VE SAYILARINIZI COĞALSIN .AMİN.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=20pt]
رَبِّ قَدْ ءَاتَيْتَنِي مِنَ الْمُلْكِ وَعَلَّمْتَنِي مِنْ تَأْوِيلِ الْأَحَادِيثِ فَاطِرَ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ أَنْتَ وَلِيِّي فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ تَوَفَّنِي مُسْلِمًا وَأَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ
[size=14pt]
Rabbim! Gerçekten bana mülk verdin ve bana sözlerin yorumunu öğrettin. Ey gökleri ve yeri yaratan! Dünyada ve ahirette sen benim velimsin. Benim canımı müslüman olarak al ve beni iyilere kat.”

(rabbi kad ateyteniy minel mülki ve allemteniy min te vilil ehadis fatıras semavati vel ardı ente veliyyi fiddünya vel ahirah teveffeniy müslimen velhıkniy bissalihiyn)

yusuf 101

değerli kardeşler ecir avcıları ............ezberimize başlıyalım ....ALLAH hepinizi muavfak kılsın............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]maşallah bu ne hız allah ilmini amelini artırsın inşallah......haftanın birincisi sümeyye kardeşim :ahim :helalsana ......duasını gönderiyorum :dua...........

ALLAH SENDEN EN ÇOK HANGİ KULUNDAN RAZI OLDUYSA O DERECE RAZI OLSUN!!
VE SALİH KULLARINA VERDİĞİ EN FAZİLETLİ HASLET NEYSE SANA ONDAN VERSİN...
SABIR GEREKTİREN KONULARDA SABRINI ARTTIRSIN,
ŞÜKÜR GEREKTİREN NİMETLERDE DE ŞÜKRÜNÜ ZİYADELEŞTİRSİN....AMİNNNNNNNNN

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry amin ablacım amin duanı kaçrmak istemem :: Rabbim razı olduğu kullaraından eylsein senide inş ecrini versin

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Tamam sayılır inşaallahh balamm
Allah Celle Celalühü razı olsunn
da keşke sure ve ayet sayısınıda bildirsenn :güldüm
bu arda dualarına da AMİNNNNNn !!.. :dua

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]haftanın ikincisi sifir kardeşim :helalsana :helalsana duanı gönderiyorum.....

Rabbim sana ŞAHİDCE yaşanmış bir hayatın sonunda ŞEHİDCE bir ölüm lutfetsin...

Seni FİRDEVSİN VARİSLERİNDEN kılsın!

Firdevsine vesile olacak herşeyi sana bağışlasın,FİRDEVSİNE engel olacak şeyleri de hayırlısıyla islah edip sana FİRDEVS vesilesi olacak şekilde geri versin,eğer islah olmazlarsa onları senden alsın!!

Hayır dualarına icabetini geciktirmesin!!
AMİİN!!!!

selametle

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
AMİNNNNn!! balamm Rabbim amin balam seninde inşaallahh..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
can kardeşlerim esselamu aleykum verahmetullah............ bu haftaki ezber duasını veriyorum bu dua muhammet as ın duası yüce ALLAH bu duayı yapmasını söylüyor deki yle başlıyor ama ben yanlız duasını yazdım .haydi ecir avcıları iş başına .....yüce ALLAH muhammet as ın üzerinden aslında bütün müminleri muhattap alarak bu duayı yapmalarını istiyor .....ALLAHın rahmeti üzerimize olsun inşALLAH...............
[size=22pt] بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ
هَذِهِ سَبِيلِي أَدْعُو إِلَى اللَّهِ عَلَى بَصِيرَةٍ أَنَا وَمَنِ اتَّبَعَنِي وَسُبْحَانَ اللَّهِ وَمَا أَنَا مِنَ الْمُشْرِكِينَ

"İşte bu, benim yolumdur. Ben ALLAH'a çağırıyorum, ben ve bana uyanlar aydınlık bir yol üzerindeyiz. ALLAH'ı (ortaklardan) tenzih ederim! Ve ben ortak koşanlardan değilim."
Yûsuf / 108

(hazihi sebili edu illALLAHi ala basiretin ena ve menittebeani ve subhanALLAHi ve ma ene minel müşrikin)

I Çevrimdışı

"iNŞiRaH"

Guest
Ve Aleyküm selammm..
Allah c.c. razı olsun balammm.. :seviyorum :papatyaa
da arapçasını biraz daha büyütür müsün?? tam harekeleri göremiom daa.. :huhuuhuu

Üst Ana Sayfa Alt