Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

DUA EZBERİ DERSİ

? Çevrimdışı

...

Üye
İslam-TR Üyesi
ruveyda. ' Alıntı:
aşkhamalı ' Alıntı:
bu hafta tatil die tembellik yaptım henüz ezberlemedim :(
canın saolsun ezberlersin inşALLAH...bekliyoruz.......selametle
yok kardeşim siz isterseniz varsa başka dua ona geçecekseniz geçin Allahın izniyle yetişirm ben size
benim yüzümden zamanınızdan olmayın.... vicdan azabı çekerim vallaa...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]

إِنِّي تَوَكَّلْتُ عَلَى اللَّهِ رَبِّي وَرَبِّكُمْ مَا مِنْ دَابَّةٍ إِلَّا هُوَ ءَاخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا إِنَّ رَبِّي عَلَى صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ

'Ben gerçekten, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a tevekkül ettim. O'nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiç bir canlı yoktur. Muhakkak benim Rabbim, dosdoğru bir yol üzerinedir (dosdoğru yolda olanı korumaktadır.)'
Hûd / 56(hud as ın duası)

(inniy tevekkeltü alallahi rabbiy ve rabbikum ma min dabbetin illa hüve ahizu binasiyetiha inne rabbiy ala sıratımmustakiym)

bu haftanın duasınıdı vermiş olduk hepinize kolay gele........katılımlarınızı bekliyoruz........allah cc ü hepmizi doğru yolundan ayırmasın..........selametle[size/]

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben geldim ezberledim inş :güldüm kimseciklere kaptırmayayım ilk sırayı :güldüm

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:)sümeyye:) ' Alıntı:
ben geldim ezberledim inş :güldüm kimseciklere kaptırmayayım ilk sırayı :güldüm
maşallah be kardeşime yine ilk sıraları kimseye kaptırmamış. :öptüm:/// :öptüm:/// ....yüce allah cc ü seni sıratı mustakimden ayırmasın inşallah.......selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]çok güzel bir dua ile tekrar beraberiz...........

رَبِّ السِّجْنُ أَحَبُّ إِلَيَّ مِمَّا يَدْعُونَنِي إِلَيْهِ وَإِلَّا تَصْرِفْ عَنِّي كَيْدَهُنَّ أَصْبُ إِلَيْهِنَّ وَأَكُنْ مِنَ الْجَاهِلِينَ

Rabbim! Bana zindan, bunların benden istediklerinden daha iyidir! Eğer onların hilelerini benden çevirmezsen, onlara meyleder ve cahillerden olurum!
yusuf 33.ayeti kerime
(rabbissicnu ehabbu ileyye mimma yeduneniy ileyhi ve illa tasrif anniy keydehunne asbu ileyhinne ve ekum minel cahiliyn)

bu duanın tefsirinede bakmanızı tavsiye ederim.......ALLAHın emrini çiğneyeceğine zindanı tercih eden ve gelmiş ve gelecek müslümanlara ne güzel bi mesaj tabiki anlayana akladene....aynel yakin hissedene .....bu duayı tüm kardeşlerim in ezberlemesini ve tefsirine bakmasınını canı gönülden isterim....hadi hayırlısı..cevablarınızı bekliyorum......buluşma yerimiz firdevs olsun inşALLAH....selametle

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocam beni yanlis anlamayin da lutfen birsey soylemek istiyorum ilk basa dikkat ederseniz arabca rabbe siz turkcesini rabbissicnu yazmissiniz hangisi acaba RABBIM razi olsun hakkinizi helal edin, hocam birde sayfa 13 e dikkat ederseniz bir zahmet RABBIM razi olsum

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sa kardeşim bunu herkes karıştırıyor şeddenin altına yazıldığı için o üstün değil aslında esredir ........ama şeddenin üstüne hareke gelsydi bunu üstün olarak okuyacaktık..mesela رَبِّ.........burda hareke şeddenin altında bu rabbi dir bazı kuranı kerimlerde böyle yazılıdır ....bunu da bilmekte yarar var yanlış okumamak için.....birde sayfa 13 e dikkat edermisiniz diyorsunuz anlıyamadım kardeşim neye dikkat etmem gerektiğini yardımcı olursan sevinirim...........selametle

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hocam bilgilendirdiginiz icin RABBIM sizden razi olsun bizler daha neler ogrenecegiz bu hic anlatilmamisti sayfa 13 de, de aynisi var idi ozaman oda esre olmus oluyor hocam

RABBIME emanetsiniz hakkinizi helal edin

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
helal olsun canım ne demek ...........bu yüzden bir çok kardeşim bana uyarı mesajı göndermişti yanlış yazıyorsun diye hep de mesajları aldığımda müsait değildim açıklıyamamıştım.şimdi ye nasipmiş ..tabi bu mesaj ı okumayan tekrar soracak ...görevimiz yardımcı olmak inşallah.............selametle

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ibni kudame kardeşim allah razı olsunda bu konuda ilmim var istersen ilmi ehline bırak sen görmemiş olabilirsin ben gördüm ama ........istersen internettte kuranı kerim siteleri var adresleri vereyim onlarada bak arzu edersen.......göreceksin böyle .........selametle kal kardeşim

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
can kardeşim ilim ehli demek bu ilimle hemhal olmuş zamanını harcamış onun üstünde çalışma yapmış demektir ama tabiki ilmin sonu olmadığı için ilimde yüksek seviye en üstün seviye diye kimseyi koyamayız .....çünkü insan oğlu acizdir ölüme kadar ilmin bilginin öğrencisidir..hocası değil tabiki en azından bunu hisseder ve devamlı bir şeyler öğrenmek için çaba sarfeder ve görür ki daha bilmediği çok şey vardır......ilim olarak görüşüm budur ................bir alim ismi söyleyin derseniz ben alimim diyen çok kimseyi duyarız.....onlarda insan olma hasebiyle yanlışlarınada şahid olmuşuzdur...eğer yanlışları şirk değilse onlardan arı misali çiçeklerden en güzel poleni alıp bal yaparız kendi içimizde.......bu yüzden şu alimdir bu alimdir diyemiyeceğim.......................................

http://www.kuranmeali.com/
http://www.kuran.gen.tr/?x=s_main&kid=5

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ibn kudame ahim bende kuran ı eskiden beri okurum ilk öğrendiğim zamanlarda dediğiniz şekilde öğrendik fakat daha sonra farklı kuranlara baktığımda bu şekildede yazılıp okunduğunu gördüm hatta nette baktığım çoğu sayfada öle.....

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
bu konu biraz fazla uzadı gibi,şeddenin altında ki cizgi her zaman esre olmuştur ama bunu bizim okuduğumuz kuran larda pek rastlanmaz ,ama hadis kitaplarına ve arapca metinlere bakarsanız rastlaya bilirsiniz.selametle kalın.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
[size=14pt]kardeşlerim hadi bu güzel duayı ezberlemeye başlıyalım inşallah..orda yazdığım gibi cidden güzel ve derin manalar içeren bi dua..selametle.........

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
maşallah yine haftanın birincisisisin allah senden razı olsun ......Rabbim senin yüzünü FİRDEVSİYLE güldürsün...
ŞEHADET sonun olsun!!!
PEYGAMBERİMİZ VE PEYGAMBERLER DE komşun...
AMİİN!!!!!

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:crycry amin amin amin ne güzel dua ettin ablacım RABBİMin razı olacağı kullardan olabilmek duasyla selametle...

H Çevrimdışı

hatunay

Üye
İslam-TR Üyesi
biraz gec oldu ama ezberledim.bu duaya özellikle genclerin cok ihtiyacı var.imtihan gibi dua ayetide biraz zormuş.hayır dualarınızı bekliyorum..... :öptüm:///

Üst Ana Sayfa Alt