Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Edip Yüksel'den Ebu Zerka'ya Hodri Meydan!

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Ebu Zerka Kur'an ve Sünnet'e hizmet etmek istiyorsa ve gerçekten samimi ise işte fırsat.

Mürted Edip Yüksel kendisini tartışmaya davet ediyor:

Dakika: 21:25'den itibaren...

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kefereye neyi anlatacak ki ebu zerka !

Kefere ne hadis tanıyor ne icma....

ne diyecek yani bana hadis icma getirme sadece ayetler üzerinden mi tartışalım )))

H Çevrimdışı

Hüseyin.

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu kefereye neyi anlatacak ki ebu zerka !

Kefere ne hadis tanıyor ne icma....

ne diyecek yani bana hadis icma getirme sadece ayetler üzerinden mi tartışalım )))

işte asıl mârifet böyle bir kefereyi susturmak.
maksat buna tebliğ etmek değil, bunun saptırmalarına karşı sünneti müdaafa etmek!..
ve bu mürted sayesinde şüpheye düşen müslümanlara Kur'an ve Sünnet ile yol göstermek...

''bunu dinlemeyin, bu adam kâfir mürted demek kolay...''

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yüzü gözü dönmüş nasibsiz, arsız ahlaksız edebsiz kafir;
zaten kâale alınmadığı için dikkat çekmek istediğinden böyle videoların önüne geçip küfrederek rayting yaparak kendini pazarlamaya çalışıyor. Lütfen gündeme almayın. Hayırlı işlere yönelelim.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ne itici bir anlatıştır arkdaş...

2 Dk. Dayanamadım Ebu Zerkanın Ne dediğini hiç öğrenmek dahi istemedim...

Tipinde meymenet yok bu ne haldir yav.Bu ne rezilliktir ya İslam bunlara mı kaldı ya Allah'ım yarabbim

S Çevrimdışı

Selim Bey

Üyeliği İptal Edildi
Banned
s.a.

Bu adam mürted olmadan önce çok aktif, çok iddiacı biri imiş. Aktif olmak güzel de, iddiacı olmak bazı yerde kibrin alameti oluyor. Bunun durumuna düşmemek için sürekli nefis muhasebesi yapmak gerekiyor. Söylediğimizi başkalarını yıpratmak için mi söylüyoruz, yoksa Allah rızası için mi. Bazen vakar ile kibir; ilim ile cehil; mücadele ile saldırganlık; haddini bildirme ile nefsini tatmin etme birbirilerine karışabilir. Müslüman hiç unutmamalıdır ki, hidayet üzere olması akıllı olmasına dayanmıyor. Allahın yardımına dayanıyor. Bazen bir tek kötü huy, Allah korusun, müslümanı Allahın yardımından edebilir. Müslüman ağzını açmadan önce iyi düşünmeli.

Merhum Molla Sadreddin Hocama hürmeten bu adama Allah'tan tevazu, haya ve hidayet diliyorum.

"Bin biliyorsan bir bilene sor."
"Kırk kere ölçmeli, bir kere biçmeli."
"..Nefsinizi temize çıkartmayın. Allah, kimin kendisinden korktuğunu pek iyi biliyor." (53-Necm: 32)

Selamlar.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a.

Bu adam mürted olmadan önce çok aktif, çok iddiacı biri imiş. Aktif olmak güzel de, iddiacı olmak bazı yerde kibrin alameti oluyor. Bunun durumuna düşmemek için sürekli nefis muhasebesi yapmak gerekiyor. Söylediğimizi başkalarını yıpratmak için mi söylüyoruz, yoksa Allah rızası için mi. Bazen vakar ile kibir; ilim ile cehil; mücadele ile saldırganlık; haddini bildirme ile nefsini tatmin etme birbirilerine karışabilir. Müslüman hiç unutmamalıdır ki, hidayet üzere olması akıllı olmasına dayanmıyor. Allahın yardımına dayanıyor. Bazen bir tek kötü huy, Allah korusun, müslümanı Allahın yardımından edebilir. Müslüman ağzını açmadan önce iyi düşünmeli.

Merhum Molla Sadreddin Hocama hürmeten bu adama Allah'tan tevazu, haya ve hidayet diliyorum.

"Bin biliyorsan bir bilene sor."
"Kırk kere ölçmeli, bir kere biçmeli."
"..Nefsinizi temize çıkartmayın. Allah, kimin kendisinden korktuğunu pek iyi biliyor." (53-Necm: 32)

Selamlar.
babası samimi bir tasavvufçu galiba, selefilere karşı çalışmalar yapmış?

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu adam'a diyecek tek soz IT URUR KERVAN YURUR.. bu kopek islami icine sindirememis seytan dostu ... bir de utanmadan ebu zerka ile munazara yapacak .. esseklik bu olsa gerek.. alpaslan kuytulunda ebu zerkaninda yanindan gecemez bu it ...

tam bir seytanmis serefsiz ,,,, hakkinizi helal edin bu iti ben yeni tanidim sinirlerim tepeme cikti uykum kacti .. bilerek seytanlik yapiyor bu ahmak .. islam seriati gelirse kafasi ucacakya istermi islam seriatini .. ozgurce dine kufur edecek 1400 yildir kimse anlamadi bir bu IT anlamis .. suphanallah ...

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ağzına terlikle vurmak lazım vakit kaybetmeyelim bu konuyla

Üst Ana Sayfa Alt