Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Evliliğimin Devamı ve Eşime Sabır Gösterebilmem İçin Neler Yapmalıyım?

B Çevrimdışı

bir bayan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hayırlı günler.. ben evleneli 3 hafta kadar oldu. eşimin eski evliliğinden 3 çocuğu var. 2-4 ve 8 yaşlarında. çocukları için evliliğini sürdürmeyi denemiş fakat yürümemişti. biz evlendik. şimdide aklında hep çocukları var. oysaki ben her zaman görüşmesini istiyorum ve bu konuda ona hep zaman desteğim. ama neyi elde etse arkasında bıraktıklarında oluyor aklı. ben isteyerek evlendim. hemen kestirip atmayıda doğru bulmuyorum. geçiş dönemidir diye düşünüyorum. ama ailemede birşey diyemiyorum. ben bu insanla evlenmemek için başkasıyla evlendim ve 40 gün sürdü sadece. şimdi ikinci hata yapma şansım yok. dualara sığınıyorum. çok rahatına düşkün bir insan. evine bağlı değil. nasıl davranmam gerekir? bana önerebileceğiniz bir dua varmı? nasihatede ihtiyacım var. bana yardımcı olursanız sevinirim. ALLAH RAZI OLSUN..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
hayırlı günler.. ben evleneli 3 hafta kadar oldu. eşimin eski evliliğinden 3 çocuğu var. 2-4 ve 8 yaşlarında. çocukları için evliliğini sürdürmeyi denemiş fakat yürümemişti. biz evlendik. şimdide aklında hep çocukları var. oysaki ben her zaman görüşmesini istiyorum ve bu konuda ona hep zaman desteğim. ama neyi elde etse arkasında bıraktıklarında oluyor aklı. ben isteyerek evlendim. hemen kestirip atmayıda doğru bulmuyorum. geçiş dönemidir diye düşünüyorum. ama ailemede birşey diyemiyorum. ben bu insanla evlenmemek için başkasıyla evlendim ve 40 gün sürdü sadece. şimdi ikinci hata yapma şansım yok. dualara sığınıyorum. çok rahatına düşkün bir insan. evine bağlı değil. nasıl davranmam gerekir? bana önerebileceğiniz bir dua varmı? nasihatede ihtiyacım var. bana yardımcı olursanız sevinirim. ALLAH RAZI OLSUN..
Hayırlı günler kardeşim ;
Nasihat bağlamında olan sözlerime, size Allahtan yardım ve sabır dileyerek başlamak istiyorum.
Eşinizin önceki evliliğinden olan çocuklarını sıkça düşünmesi, gayet doğaldır. Bu da boşanmasının çok uzun süre olmadığını göstermektedir. Gerçi boşanmanın üzerinden uzun süre de geçmiş olsa evladlar düşünülür, unutulmaz.

Sizin şu anki eşinizle evlenmeniz de daha çok yeni. Eşinizin çocuklarına olan hassasiyetine alışmamış olmanızdan dolayı üzgünsünüz. Bu duruma hem siz zamanla alışacaksınız, hem kocanız sizinle yaşadığı yuvadaki (inşeallah) mutluluk ve yeni evladların vesilesiyle, bu hassasiyeti törpülenecektir umuyorum.
Sizin de eşinizin bu durumu bilerek evlenmeniz; ilk evliliğinizin çok kısa sürmüş olmanın (ve toplumun baskı ve bakışı) verdiği olumsuz psikolojinin etkisi toplumumuzda da "seven katlanır" meşhur sözü ve "yuvayı dişi kuş yapar" atasözü vecibesi gereğince güzelce sabretmeniz (bunun karşılığında da ecir) gereklidir. Ayrıca bu kadar doğal/basit bir sebebten dolayı Allah'ın en sevmediği (helal) işlerden olan tâlakın meydana gelmesi mâzeret kabul edilemez.

“Sabrederek ve namaz kılarak (Allah’tan) yardım dileyin; ne var ki bu huşu duyanların dışındakilere şubhesiz çok zordur.” (Bakara 45)

Kabul Olunacak Dualar?

https://www.islam-tr.org/konu/kabul-olunacak-dualar-nelerdir.30507/

Muvahhid Aileye Giden Yol (Bekarlara, Nişanlılara, Evlenmek Üzere Olanlara, Yeni Evlilere)
https://www.islam-tr.org/konu/muvah...-evlenmek-uzere-olanlara-yeni-evlilere.19789/

Kadın ve Erkeklerin Birbirleri Üzerindeki Hakları
https://www.islam-tr.org/konu/kadin-ve-erkeklerin-birbirleri-uzerindeki-haklari-nelerdir.19750/

Aile İçindeki Huzurun Artması İçin Neler Yapmalı?
https://www.islam-tr.org/konu/aile-icindeki-huzurun-artmasi-icin-neler-yapmali.18041/

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
çocuklarının yaşının küçük olmasıda onuda etkiliyordur.....tam baba sevgisine ilgisine alakasına ihtiyaç duydukları zaman.....Allah yardımcınız olsun cümleten.....çocuğunuz olursa biraz daha bu durum hafifler ......selametle kalın......

Üst Ana Sayfa Alt