Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Fetih Suresini Neden Toprak İşgal Etmek Manasında Anlıyorlar?

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Soruma cevap istiyorum , Peygamberimiz hangi beldeleri işgal etti ?? Halifeler devrini sonra konuşuruz.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Soruma cevap istiyorum , Peygamberimiz hangi beldeleri işgal etti ?? Halifeler devrini sonra konuşuruz.

İşgal değil de Fetih etti desek.

Mekke'nin Fethi

Hayber'in Fethi (Bunu tam bilmiyorum, tam emin değilim)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Ay SubhanAllah !! Peygamberimiz Mekkeden zorla çıkarılmıştı , Daha sonra yurtlarına geri dönmesi Savaş mı oluyor ? Ya da Fetih mi oluyor ? Of offf..

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Mekke şehir devleti. Bugünki devlet statüsünde olan onlarca kabileyi emri altına aldı. Bizans'a saldırdı. Yaklaşık beş kez ordu çıkardı (Bizans'a karşı). Diğer devletlerde İslam'a göre üç şeyden birini seçme hakkına sahiptir. 1.İslam'a girmek, 2.Cizye vermek, 3.Savaş. Ayrıca Emeviler'e olan bu kin ne? Benim bildiğim Emeviler'den iki kesim nefret eder. Rafiziler ve Mealciler -ki iki gürühta kafirdir. Allah'tan korkun.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ay SubhanAllah !! Peygamberimiz Mekkeden zorla çıkarılmıştı , Daha sonra yurtlarına geri dönmesi Savaş mı oluyor ? Ya da Fetih mi oluyor ? Of offf..

Mekke savaşılarak alınmadı zaten. Yani Mekke'nin Fethi savaşsız oldu/gerçekleşti.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Mekke şehir devleti. Bugünki devlet statüsünde olan onlarca kabileyi emri altına aldı. Bizans'a saldırdı. Yaklaşık beş kez ordu çıkardı (Bizans'a karşı). Diğer devletlerde İslam'a göre üç şeyden birini seçme hakkına sahiptir. 1.İslam'a girmek, 2.Cizye vermek, 3.Savaş. Ayrıca Emeviler'e olan bu kin ne? Benim bildiğim Emeviler'den iki kesim nefret eder. Rafiziler ve Mealciler -ki iki gürühta kafirdir. Allah'tan korkun.

Peygamberimiz mi Bizansa saldırdı ? :))))) ya ben daha fazla yazmayacağım , Bilgisizlerle İgilenmeyiz ( sanırım Kasas 55 )

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ay SubhanAllah !! Peygamberimiz Mekkeden zorla çıkarılmıştı , Daha sonra yurtlarına geri dönmesi Savaş mı oluyor ? Ya da Fetih mi oluyor ?

Sulh edebilirdi. Medine Peygamber Aleyh'is Salatu ve's Selam'a yeterdi ve yetti. Malum olduğu üzere Allah Rasulu (Sallellahu Aleyhi ve sellem) Fetih'ten sonra Mekke'ye dönmedi. Ayrıca ilk savaş çıkaranda Peygamber Aleyh'is Salatu ve's Srlam'dır. Bu bilgileri siyer kitaplarından tek tek kontrol edebilirsiniz.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Kardesim tarihten emevileri arap milliyetçisi ve ırkçısı olarak tanıdık/öğrendik. Yanlış mıdır? (Gerçekten soruyorum)

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz mi Bizansa saldırdı ? :))))) ya ben daha fazla yazmayacağım , Bilgisizlerle İgilenmeyiz ( sanırım Kasas 55 )

Size göre şu an ki İslamiyetin yayıldığı devletlerin hepsi savunma savaşı yapılarak alında galiba.. :)

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Araştırın Ğassaniler Peygamber'in Aleyh'is Salatu ve's Selam'ın elçisini öldürdü lakin Peygamber ve Bizans zaten düşmandı zira Peygamber (Aleyh'is Salatu ve's Selam) Bizans'ın ekonomik gücünü vuruyordu. Mekke kervanlarının neredeyse hepsi Bizans topraklarına gidiyordu.

Kaç Siyer kitapı okunuz merak ediyorum doğrusu. Beni cahil gördüğünüze göre baya bir fazla herhalde. Aydınlatın dinliyelim yanlışımız varsa neden böyle tavır alıyorsunuz?

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Saldırı varsa , Savaş var...

Selam ( furkan 63 ) Size çocuklar :)))))

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim tarihten emevileri arap milliyetçisi ve ırkçısı olarak tanıdık/öğrendik. Yanlış mıdır? (Gerçekten soruyorum)

Emevi tarihini ciddi şekilde ayrıntılı okumadım ama okuduğum ancak açıkçası çokta güvenmediğim bir kaynakta müslüman Türk, Fars ve Berberiler'den zimmilerden alınan kelle parasından/cizyeden aldığını söylüyordu. Aynı kaynakta bu uygulamayı Ömer bin Abdulaziz'in durdurduğu yazıyordu. Allah'u Ealem.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Emevi tarihini ciddi şekilde ayrıntılı okumadım ama okuduğum ancak açıkçası çokta güvenmediğim bir kaynakta müslüman Türk, Fars ve Berberiler'den zimmilerden alınan kelle parasından/cizyeden aldığını söylüyordu. Aynı kaynakta bu uygulamayı Ömer bin Abdulaziz'in durdurduğu yazıyordu. Allah'u Ealem.

Ben de Ömer bin Abdülaziz (Radıyallahu Anh) dönemi hariç Emevilerin zulüm devleti olduğunu biliyorum. Yanlış biliyor da olabilirim. Allahualem.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi yazılacak çok şey ancak kardeşinden bir nasihat ve tashihi dahi esirgeyen birine bende ancak selam derim.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Îmam'ul Harameyn kardeşim zulm etmek bir devletin meşru oluşunu giderir mi? Ümmetin geçmişi olan bir devlete böyle zulm etmek iki topluluğun sünnetidir. Rafiziler ve Mealciler. Bunu genelde Allah Rasulu'nun Sunneti'ni onlara yamayarak kendilerince bize karşı haklı çıkmaya çalışırken yaparlar.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Îmam'ul Harameyn kardeşim zulm etmek bir devletin meşru oluşunu giderir mi? Ümmetin geçmişi olan bir devlete böyle zulm etmek iki topluluğun sünnetidir. Rafiziler ve Mealciler. Bunu genelde Allah Rasulu'nun Sunneti'ni onlara yamayarak kendilerince bize karşı haklı çıkmaya çalışırken yaparlar.

Kardeşim dediğim gibi bildiğimiz, Duyduğumuz ve öğrendiğimiz şey bu. Yanılıyorsak Rabbimiz affetsin. Bizim kimseyi bile bile karalama ve kimseye bile bile iftira etme gibi bir niyetimiz yok. Bundan da Allah Azze ve Celle'ye sığınırız.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim dediğim gibi bildiğimiz, Duyduğumuz ve öğrendiğimiz şey bu. Yanılıyorsak Rabbimiz affetsin. Bizim kimseyi bile bile karalama ve kimseye bile bile iftira etme gibi bir niyetimiz yok. Bundan da Allah Azze ve Celle'ye sığınırız.

Esteğfirullah, öyle bir iddiam olmadı. Yanlış anlaşılmışsam hakkını helal et inşaAllah. Ama Emeviler'de öyle silip atılamaz demek istediğim bu.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Esteğfirullah, öyle bir iddiam olmadı. Yanlış anlaşılmışsam hakkını helal et inşaAllah. Ama Emeviler'de öyle silip atılamaz demek istediğim bu.

Yok kardeşim sıkıntı yok. Sen de beni yanlış anlama hakkını helak et. Benden yana her zman helal :)

Üst Ana Sayfa Alt