Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Fotoğrafa Iyi Bakın

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan el Benna ve Seyyid Kutub’un örneklediği tevekkül ve mücadele böyle olgunlaştırıldı.

Mısır’da darbecilerin katliamlarına rağmen Müslüman kardeşlerimizin direnişi nasıl sürdürdünü bu fotoğraf oldukça açık bir şekilde özetliyor.
Hasan el Benna ve Seyyid Kutub’un örneklediği tevekkül ve mücadele böyle olgunlaştırıldı:

HAKSÖZ

999704_706643619349363_1645243288_n.jpg

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gayri islami duzenler ve sistemler (fark etmez hengisi olursa olsun. hilafeti yikarak darul kufurlerini kurmuslar.)-nasil gelmisler hakimiyyete?

kufur devletlerini kurduktan sonra nasil katliamlar yapmislar muslumanlara karsi

o duzenler muslumanlarin dusmani !!! iblisin askerleri !!!

onlar sozden anlayan olsalardi zaten okuyup iman ederlerdi :kafaçakma

bu adamin gosterdiyi tavirsa hiristianlikta bir akin var ona cok benziyor- yuzune vurana o biri yuzunu cevir onu da vursun.ama asla karsilik verme .

gayri islami sistemler hic bir zaman hakimiyeti vermezler ki sen seriat kurasin...

onlari cevirmeyin bir yolu var onu da Allah ve Rasulu(s.a.s) bizlere miras olarak koymuslar.oda cihad.
bunu anlayana ve tatbik edene ne mutlu

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adem(a.s)dan bu gune kadar kufur ayni kufur iman ayni iman
hic bir sey degismemis
ne kufr ehlinin bizlere karsi savas yontemleri degismemis
bizlerin de onlara karsi koyacagimiz tavirlar degismemeli.
nasil resullerin nebilerein siddiklarin ve onlarin iziyle giden muvahhid muslumanlarin bu gune kadar karsi koymak ve mucadele tavirlari yontemleri degismez kalmissa ahirete kadar da degismez olarak kalmali.boyle oldugu takdirde Rabbim zafer nasib eder insallah...
yeni icat olunmus, vahye dayali olmayan ,baska tur mucadele yontemleriyle zafere (allahin seriatini hakim kilmak) ulasmak imkansiz.
zafer ancak ve ancak Muhammed(s.a.s)in kufre karsi koydugu yontemiyle elde edilir ve insallah ki oylede olacak
Rabbim nasib etsin

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
"Sözün bittiği yerdeyiz".Artık Allah için salih amellerle yarışmalıyız.Biz sadece Allahın merhametine sığınmalıyız.İzzet ve onur Allahın Resulünün ve bütün müminlerindir.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkesin bu fotoya bakış açısı farklıdır,nitekim yorumlayan kardeşlerde bu farklı bakışla bakmışlardır,lakin bu fotoda bir acziyet değil bilakis bir dik duruş görüyorum,kim bilir belkide bu müslüman etrafındaki bu köpek sürüsünün çokluğuna rağmen ürkmeden onlara parmağını kaldırıp hakkıda haykırıyor olabilir,sonuçta bu fotunun dili yok ama göreceli olarak herkes bu fotodan farklı bir anlam çıkarıyor olsada ben bunu görüyorum.Şayet iki elini iç içe geçirip yalvarır bir şekilde dursaydı ve başı eğik olsaydı o zaman bu acziyet olabilirdi,ama burada büyle bir duruş göremedim,aksine korkmayan bir duruş var ve işaret parmaklarıda buna yorumlanabilir...

velhasıl,bende büyle bir izlenim bıraktı..

selametle

M Çevrimdışı

muaz talha

Üye
İslam-TR Üyesi
bu foto demokrasi dinine mensupların dibe vurduğu andır artık bir an evvel bu küfürden dönüp cihada kalklamalrının farkına varırlar inş. tek yol cihad başka yol yok allahu ekber

- - - Updated - - -

bu foto demokrasi dinine mensupların dibe vurduğu andır artık bir an evvel bu küfürden dönüp cihada kalklamalrının farkına varırlar inş. tek yol cihad başka yol yok allahu ekber

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vay habis pislik herif seni kafan bozuk lan senin. erkeksen sen al silahı eline cihad et ama nerde sizde zerre kadar erkeklik yok.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@ehlicihad,
Ha sizin gibi müslümanları silen aşırı radikal dinciler tekfirciler ha dinden çıkmış kimselerin "onları takmıyorum sözü"..

HER İKİSİNEDE YUHLAR OLSUN VE YAZIKLAR OLSUN

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Vay habis pislik herif seni kafan bozuk lan senin. erkeksen sen al silahı eline cihad et ama nerde sizde zerre kadar erkeklik yok.

her yorumun olay senin... sokak ağzıyla konuşma burda burasının forum sitesi olduğunu unutm hayrın önünü kötü sözlerle kesmek istemeyiz herhalde... senin cihad meydanlarından yazdığını bilmiyorduk emirim... erkeklikten bahsetmeden önce kendimize bakalım hem sen karşındaki kişinin durumunu biliyormusun ? benden söylemesi ama radikal dinci,tekfirci,selefi,vahabi eleştirilerinle(taassubla) sofilerin forumunda daha çok rağbet görürsün senin şirkden sakınan ve itidalli olarak tekfiri şer'i anlamda müşrikler için ve tağut devlet başkanları için kullanan muvahhidlere sataşmaktan başka işin yok mu... hodri meydan en basitçe yetiş ya gavs diyenin,Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenlerin tekfirinin batıl olduğunu bana isbat et ve geçmişte de sorduğum sorulara cevap ver artık senin klişe yorumlarından usandım kendin ve diğer müslümanların hayrı için yorum yapma ve irca ehlinin özelliklerini,tekfirin şeri mahiyetini iyice öğren bak ebu hanife -rh- fıkhı ekberde nevruzda kafirlerin bayramını kutlama amacı ile hediyeleşenin hükmüne bak önce uyarılır devam ederse ne yapılır onu da sen oku bu kadar basit görünen aslında önemli olan bir işte tekfir neden gündeme gelir bir düşün...

Üst Ana Sayfa Alt