Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Duası

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allah'ım, Suriye'de, Mısır'da, Yemen'de, Türkistan'da ve sair yerlerde zulme uğrayan kardeşlerimizi, zalimlerin şerrinden koru ve onları selamete çıkar. Zalimleri bozguna uğrat, onları perişan et, onlara aman verme, şüphesiz Sen'in azabın çok çetindir Ya Rabbi!!

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah (c.c.) peygamberi Hz.Yusuf'un (a.s.) dilinden şöyle buyurdu:

"Ey Rabbim! Sen bana mülk verdin ve sözlerin te'vilini öğrettin. Ey gökleri ve yeri yoktan var eden Rabbim! Sen dünyada da âhirette de benim velimsin , benim canımı müslüman olarak al ve beni salih kulların arasına kat!" (Yusuf, 101)

Bu dua; tevhidi ve Rab Teâlâ'ya teslimiyeti ikrar ve Ona karşı fakirliğini ve Ondan başkasını dost edinmeyeceğini izhar etmeyi bir arada toplayan bir dua olmakla beraber, aynı zamanda bu dua kulun İslâm üzere ölmesini istemesini bir arada toplayan bir duadır.

Nitekim kulun bunu istemesi en yüce gayelerinden biri sayılır. Bu Allah'ın elinde olup, kulun elinde değildir. Bu dua aynı zamanda öldükten sonra dirilmeyi itiraf etmesi ve salihlerle / kurtulmuşlarla beraber olmasını istemesini de bir arada toplayan bir duadır.

(İbnul-Kayyım el-Cevziyye- El-Fevaid)

M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
20150521_015005.jpg

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdullah b. Mes'ud (r.a.) demiştir ki: Resûlullah (s.a.s.) bir hasır üzerinde uyumuştu. Yan tarafında iz bırakmış olduğu halde kalktı. Biz: "Ey Allah'ın Resulü, sizin için bir döşek edinsek..." dedik. Resul-i Ekrem (s.a.s.): "Benim dünyaya ülfetim yoktur (ki yatağa rağbet edeyim). Bu dünyada ancak ağaç altında gölgelenen, sonra ayrılıp terk eden binekli (yolcu) gibiyim" buyurdular. (Riyazü's-Sâlihîn, s. 354-356)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah (s.a.s) şöyle dua ederdi:

«Kovulmuş şeytandan, onun büyüklenmesinden, sihrinden ve çarpmasından Semi (işiten) ve Alim olan (herşeyi bilen)Allah'a sığınırım.»

(Ebu Davud, Nesei, Tirmizi, İbni Mace, Ahmed)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ömrümüzun kalan kısmını, biten kısmından daha hayırlı eyle Ya Rabbi!

Kalbimizi her daim zikrinle nurlandır!

Bizi cahillerden eyleme!

Bize ilim ver!

Bize o ilimle sâlih amel işlemeyi nasip et.

Amin...

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
GÜZEL AHLAK İÇİN OKUNACAK DUA.
İbn Mes'ud (r.a)'dan rivayete göre,Rasululah (s.a.s) şöyle dua ederdi.
''Allah'ım! Ben sen'den hidayet, takva, iffet, ve kalp zenginliği isterim.''
(Buhari)

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öfkelenince Okunacak Dua
"أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطاَنِ الرَّجِيمِ"

( البُخَارِي ومُسْلِمٌ )

" Taşlanmış (kovulmuş) şeytanın şerrinden Allah’a sığınırım. "

(Buhari 7/99, Müslim 4/2015)

Üst Ana Sayfa Alt