Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hak Yayinlarinin Tekfir Listesi !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"müşriği(!) tekfir etmeyen kafirdir" kaidesine göre bu listedekilerden birini bile tekfir etmeyen de kafir oluyor.ve dolayısıyla ziyaeddin el kudsi ciler dışındaki dünyadaki herkes kafir olmuş oluyor.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geniş şeyler koyuyorlar,cehaletin mazeret sayılmayacağını iddia ederek.çokça kez tartışıldı bunlar.

M Çevrimdışı

menese

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Cehennem köpekleri bunlar.
Gök Kubbe altında bunlar tarafından öldürülen adam ne hayırlı adamdır...
Gök Kubbe altında bunları öldüren adam ne hayırlı adamdır...

Bunlar kafirliğinden dolayı değil yeryüzünde fitne ve fesad çıkardıkları için öldürülmesi gereken taifedir.

hani cehalet mazeretti....o zaman ne diye içlerinde nasıl kimseler olduğunu bilmeden ağzını bozuyorsun.içinden çıkamadın mı hemen hakarete başla değil mi?...kendi içinizde çelişiyorsunuz işte.....
siz hepiniz fetoşcular nurcular gibi körü körüne bağlananlardan hiç bir farkınız yok.
SİZE SESLENİYORUM.SADECE PEYGAMBERLERİN HATASI OLMAZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) BİLE BENİ HRİSTİYANLAR GİBİ ÖVMEYİN DİYOR,KALDIKİ ŞU ZAMANIMIZDA TEVHİD KİSVESİNE BÜRÜNÜP MASONLUK GÖREVİNİ YÜRÜTEN ÇOK İNSAN VAR.FİTNENİN EN ŞİDDETLİ ZAMANLARINDA O SAYDIĞINIZ HOCALARI GÖĞE ÇIKARMAYIN.DUR BİR ARAŞTIRAYIM ODA İNSANDIR DEMEK HİÇ YOK SİZDE DEĞİLMİ?O ZAMAN SİZ O KADAR KİŞİ, ONCA MÜSLÜMAN NEDEN GİDİP SAVAŞMIYORSUNUZ İSLAMI GETİRMEK İÇİN.OTURDUĞUNUZ YERDEN ONLARIN ACINASI FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞMAKTAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORSUNUZ.HERKES MÜSLÜMANSA ALLAH ONLARI BUNCA YILDAN BERİ MUZAFFER KILARDI ELBETTE.İSLAM GARİP OLARAK BAŞLADI,GARİP OLARAK BİTECEKTİR.GARİPLERE NE MUTLU!!!!!!!!!1HİÇMİ DÜŞÜNMEYECEKSİNİZ???????

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
hani cehalet mazeretti....o zaman ne diye içlerinde nasıl kimseler olduğunu bilmeden ağzını bozuyorsun.içinden çıkamadın mı hemen hakarete başla değil mi?...kendi içinizde çelişiyorsunuz işte.....
siz hepiniz fetoşcular nurcular gibi körü körüne bağlananlardan hiç bir farkınız yok.
SİZE SESLENİYORUM.SADECE PEYGAMBERLERİN HATASI OLMAZ.PEYGAMBERİMİZ(S.A.V) BİLE BENİ HRİSTİYANLAR GİBİ ÖVMEYİN DİYOR,KALDIKİ ŞU ZAMANIMIZDA TEVHİD KİSVESİNE BÜRÜNÜP MASONLUK GÖREVİNİ YÜRÜTEN ÇOK İNSAN VAR.FİTNENİN EN ŞİDDETLİ ZAMANLARINDA O SAYDIĞINIZ HOCALARI GÖĞE ÇIKARMAYIN.DUR BİR ARAŞTIRAYIM ODA İNSANDIR DEMEK HİÇ YOK SİZDE DEĞİLMİ?O ZAMAN SİZ O KADAR KİŞİ, ONCA MÜSLÜMAN NEDEN GİDİP SAVAŞMIYORSUNUZ İSLAMI GETİRMEK İÇİN.OTURDUĞUNUZ YERDEN ONLARIN ACINASI FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞMAKTAN BAŞKA BİRŞEY YAPMIYORSUNUZ.HERKES MÜSLÜMANSA ALLAH ONLARI BUNCA YILDAN BERİ MUZAFFER KILARDI ELBETTE.İSLAM GARİP OLARAK BAŞLADI,GARİP OLARAK BİTECEKTİR.GARİPLERE NE MUTLU!!!!!!!!!1HİÇMİ DÜŞÜNMEYECEKSİNİZ???????

Ben sizin gibi karaktersiz ve pişkin bir taife görmedim,ALLAH (c.c) sizin gibilerin şerrinden muhafaza eylesin amin

ONCA MÜSLÜMAN NEDEN GİDİP SAVAŞMIYORSUNUZ

Cihad alimlerimiz oturmuş değil ve kıyamet saati kopuncaya dek savaşacaklar bi iznillah.peki ya sizler ne yaptınız ? ortada olan liste belli

Sizler Ümmeti fitne fesad çıkarmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz,aksine bu ümmetin ayağına bağ olmaktasınız.

sana şu ayeti hatırlatırım

Bakara suresi

Rahman ve Rahim olan ALLAH'ın adı ile

191-Fitne Çıkarmak adam öldürmekten beterdir

193- Fitne ortadan kalkıp Allah'ın dini tam anlamı ile egemen oluncaya kadar onlarla savaşın. Eğer yaptıklarına son verirlerse zalimlerden başkasına asla saldırılmaz.

E Çevrimdışı

euzufitne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hz. Ebu Zerr radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm seslendiler:
"Ey Ebu Zerr!
"Buyurun, Ey Allah'ın Resûlü, emrinizdeyim!" dedim.
"İnsanlara (kitle halinde) ölüm isabet edip, kabirlerin (ücretli) hizmetçiler tarafından kazılacağı zaman ne yapacaksın?" buyurdular.
"Benim için Allah ve Resûlü neyi ihtiyar buyurursa onu yaparım!" dedim.
"Sabrı tavsiye ederim!" buyurdular -veya sabredersin! dediler- ve sonra bana tekrar seslendiler:
"Ey Ebu Zerr!"
"Buyurun ey Allah'ın Resûlü, sizi dinliyorum!" dedim.
"Zeyt mıntıkasının taşları kanda boğulduğunu gördüğün zaman ne yapacaksın?"
"Allah ve Resûlü benim için neyi ihtiyar buyurursa onu!" dedim.
"Sana kendilerinden olduğun yakınlarını tavsiye ederim!" dedi. Ben sordum:
"Ey Allah'ın Resulü! (O zaman) kılıcımı alıp omuzuma koymayayım mı?"
"Böyle yaparsan (fitneci) kavme ortak olursun!" buyurdular.
"Bana ne emredersiniz!" dedim.
"Evine çekil!" buyurdular.
"Evime girilirse?" dedim.
"Eğer kılıcın parıltısının seni şaşırtacağından korkarsan, elbiseni yüzüne ört. Gelen hem senin günahınla, hem de kendi günahıyla dönsün!" buyurdular."Ebu Davud, Fiten 2, (4261); İbnu Mace, Fiten 10, (3958)

Ebu Sa'id radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Kişinin en hayırlı malının, peşine takılıp dağ geçitlerini ve yağmur düşen yerleri takip edeceği koyunu olacağı zaman yakındır. Böylece dinini fitnelerden kaçırmış olur."
Buhari, İman 12, Bed'ü'l-Halk 14, Menakıb 25, Rikak 34, Fiten 14; Muvatta, İsti'zan 16, (2, 970); Ebu Davud, Fiten 4, (4267); Nesai, İman 30, (8, 123, 124).

Mikdad İbnu'l-Esved radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Bahtiyar, fitneden kaçınan kimse ile, belâlarla karşılaşınca sabreden kimsedir. Ne mutlu ona!"
Ebu Davud, Fiten 2, (4263).

4731 - İbnu Abbas radıyallahu anhüma anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Yaklaşan bir şerden yazık Araplara! Elini çeken ondan kurtulur."
Ebu Davud, Fiten 1, (4249).
7158 - Hz. Ömer radıyallahu anh'ın anlattığına göre: "Bir gün Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın mescidine gitmiştir. Orada Hz. Muaz İbnu Cebel radıyallahu anh'ı Aleyhissalâtu vesselam'ın kabrinin dibinde oturmuş ağlar bulmuş ve: "Niçin ağlıyorsun?" diye sormuştur. Hz. Mu'âz: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'dan işitmiş olduğum bir hadis sebebiyle" demiş ve Resülullah aleyhissalâtu vesselâm'ın hadisini okumuştur: "Şurası muhakkak ki riyanın azı dahi şirktir. Kim Allah'ın velisine düşmanlık yaparsa şüphesiz Allah ile savaşmaya çıkmış olur. Allah itaatkâr, takva sahibi ve halktan uzak duran öyle (kendi halinde) kullarını gerçekten sever ki, onlar görünmedikleri zaman aranmazlar (ehemmiyet verilmedikleri için, yoklukları kimsenin dikkatini çekmez), hazır bulundukları zaman (da meclislere, ciddi meşguliyetlere) çağırılmazlar, tanınmazlar. Kalpleri pırıl pırıl hidayet kandilleridir. (Onları hiçbir şey şekke şüpheye atamaz.) Her müşkil meselenin, ağır belanın altından kalkarlar."
7178 - Hz. Muâviye radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: "Dünyanın bela ve fitneden başka hiçbir şeyi kalmadı."
7179 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "İnsanlar öyle aldatıcı yıllar görecek ki, o yıllarda yalancılar tasdik, doğru söyleyenler tekzib edilecekler. Keza o yıllarda hâine itimad edilecek, emin kimseye de hainsin denecek. O zaman ruvaybıda adam amme işinde söz sahibi olacak."
"Ruvaybıda kimdir?" diye sorulmuştu. "Amme işlerinde (söz sahibi olan) değersiz adam" diye cevap verdi."
7180 - Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "İyi hurmalar adilerinden ayıklandığı gibi siz de ayıklanacaksınız. İyileriniz gidecek, kötüleriniz kalacak. (O devirde kötülerin içinde kalmaktansa) elinizden gelirse hemen ölün (ölün de hayırlı olanı tercih edin)."

7181 - Hz. Enes İbnu Malik radıyallahu anh anlatıyor: "Resülullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "(İslam'ı yaşama) işi gittikçe zorlaşacak. Dünya da (gerçek müslümanlara) gittikçe sırt çevirecek. İnsanların da cimriliği artacak. Kıyamet ancak şerirlerin tepesine kopacak. Mehdî, Hz. İsa'dan başkası değildir."
zaman fitne devri,yukarıdaki hadislerin gerçekleştiği devir,gerçek müslümanlara düşen elini şerden çekip,kendi islamını yaşamak,sıkı sıkya sarılmak.......................
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: "İnsanlar öyle aldatıcı yıllar görecek ki, o yıllarda yalancılar tasdik, doğru söyleyenler tekzib edilecekler. Keza o yıllarda hâine itimad edilecek, emin kimseye de hainsin denecek. O zaman ruvaybıda adam amme işinde söz sahibi olacak."
"Ruvaybıda kimdir?" diye sorulmuştu. "Amme işlerinde (söz sahibi olan) değersiz adam" diye cevap verdi."

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
geniş şeyler koyuyorlar,cehaletin mazeret sayılmayacağını iddia ederek.çokça kez tartışıldı bunlar.

cehalet insanın küfre girmesinde bir mani ve bir özürdür. Ama İslam Alimler cehaleti ortalığamı atmışlar. Her önüne gelen o tarafını çeksin, biri bu tarafını çeksin, olur mu. Olmaz tabi.
Karrafi, meşhur usul alimlerinden Furuk kitabında Cehaleti şöyle tanımlıyor. Ne diyor: “ İnsanın kendinden def edebildiği cehalet kesinlikle cehalet değildir.”
Aynı şekilde ibni Liham ne diyor El kavaid Vel Favaid’de “ Eğer kendisi araştırmazsa, kendisi koşturmazsa, cehalet onun için hiçbir zaman özür değildir. “

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
her cehalet her cahili mazur yapmaz,fakat bu tekfirde bizim hızlı gitmemizi yine gerektirmeyecek bir şey.her kişide aynı şartlar olmadığı gibi,herkesin şartlarını tek tek araştıracak değiliz.

T Çevrimdışı

tugceclk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'a şükürler olsun Kur'an Kerim var evlerimizde hiç değişmeyen ne kadar cok karışık bir kisiye güveniyoruz birşeyi çıkıyor hep bişeyler çıkıyor sonra alay ediliyor Müslümanlar la inandıkları için o ne güzel kardesim benim kalbi Allahin sevgisiyle dolu ve temiz Allah diyene inanıyor iste .. ama iyiki var Kuran'ı Kerim var Allah cc hepinizden razı olsun

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya bunları alıp güzel sopaya çekeceksin cihad bölgelerindede ya dayak yerler bunlar dikiş tutturamayıp geri gelirler sonrada emir gönderdi ben görevliyim diye orda burda para toplar iş çevirirler.Tekfirci telefi damgacılar..

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
listede tekfir edilecek klişiler var. ama bunlar abartmış. ümmetin bütün asri alimlerini tekfir etmişler. delilleri de yok. harici kılıklılar.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ya bunları alıp güzel sopaya çekeceksin cihad bölgelerindede ya dayak yerler bunlar dikiş tutturamayıp geri gelirler sonrada emir gönderdi ben görevliyim diye orda burda para toplar iş çevirirler.Tekfirci telefi damgacılar..

Musluman demiyorlar ki, cihad beldelerine gidip gelsinler. Muşrikler kendi aralarında harb ediyor diyorlar!

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Talibanı ve El kaideyide tekfir etmiş hainler birde talibana utanmadan selefi düşmanı olarak göstermişler talibana tasavvufçu iftirası atıyorlar talibanın hocaları diye birkaç isim vermişler araştırıyım dedim bu isimleri bir tanesi için sitelerinde yazmışlar:

Onların hocalarından Sıbgatullah Müceddidi

Bu kişi Taliban’ın ve Molla Ömer’in hocası bu kişi şöyle inanıyor! Velilerin kâinat üzerinde tasarruf yetkisi vardır. Ve hulul akidesine inanıyor.vahabilere karşı çok aşırı tavırları vardır.

Bu adamı araştırdım:

Müceddidi, 1989'da Afganistan'daki geçici hükümet tarafından başkan olarak atanmıştır. 1992'ye kadar bu görevi yürütmüştür.
12 Mart 2006'da Müceddidi'ye bir saldırı düzenlenmiştir. Kabil'de arabasının yanında bir bomba patlatılmıştır. Müceddidi bu saldırıyı hafif yaralarla atlatmıştır. Saldırı sonrası devlet başkanı Hamid Karzai yaptığı açıklamada, Müceddidi'nin bu saldırıyı atlatmasının Afgan halkı tarafından sevinçle karşılandığını söylemiştir.

Talibanın tasavvufçu hocası dediği bu kişiye bombalı saldırı yapılıyor Karzaide destek çıkıyor adama getirmişler bu adamı Talibanın hocası yapmışlar bari utanmadan iftira atmayın

Talibana demediği iftira bırakmamışlar ama kendi sitelerinde Osmanlının son Şeyhulislamı Mustafa Sabri öve öve bitirelememekte oysa Mustafa Sabrinin İbn Teymiyeyi tekfir ettiği bilinmekte bir başka çelişkileri daha birde selefiyim geçinirler

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SubhânAllah !

Bu tekfirciler bunca ağır iftirâ ve cürümün altından nasıl kalkacaklar bir düşünsünler, tekfir ettikleri Müslüman'ların elleri yakalarında olacak.
bence kimse muhatap olmaz mahser meydaninda bunlarla,yakinda hayvanlari ciplak dolasiyor diye tekfir ederlerse sasirmayin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt