Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hayırlısı Demek Câiz mi?

I Çevrimdışı

IsbaraAlp

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Birşeyi çok isteriz çokda dua ederiz? ve sonunda istediğimiz şey olmazsa hayırlısı değilmiş demek nekadar doğru? Allah'ın herşeye gücü yeter, hayırsız olan bişeyi hayırlı kılabilir değil mi? Peki istediğimiz dua ozaman neden kabul olmayabiliyor? Ben hayatımda 7-10 senemi verdiğim canımdan çok sevdiğim kişi ile evlenmek istedim, çok dua ettim, okadarda çok ettim ki ama gönülden okadar dua ettim ki. ama nasip olamadı... hayatımdan bukadar acı çekmedim, nasip olmadı tamam unutayım diorum yine unutmak için dua ediyorum yine unutamıyorum, beraber kurduğumuz hayallerin hepsini başkası ile yaşayacak, başkası ile evlenecek başkası nın çocuklarını doğuracak, hayatım booyunca onunla yaşamayı planladığım bütüm güzellikleri başkası ile yaşıyacak bu durumda benim aklıma geldikce kahrediyor beni her geçen gün biraz daha eridiğimi hissediyorum, stresten sıkıntıdan mide ağrıları yaşıyorum, hayatımda düzen denen bişi kalmadı 8 ay oldu ruyamda görmemek için dua edip yatar oldum, ne işe konsantire olabiliyorum ne de hayata ne yapmam lazım? bazende soruyorum Allahım ben ne yaptımda bunları yaşıyorum diorum bazen günaha giriyomuyum?

Bu acıyı unutmak için neler yapmalıyım, tavsiyelerinizi alabilirmiyim?

I Çevrimdışı

IsbaraAlp

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar dualarınızı bekliyorum, gerçekden şu mübarek kandin gecesi dualarını bekliyorum arkadaşlar... unutup, içim rahat artık dinine bağlı bir insan olarak hayatı devam etmek istiyorum, unutamazsam eğer onun başkası ile nişanlandığını görmek, onun başkası ile evlendiğini görmek, onun başkasının sevdiğini görmek, onun başkasının çocuklarını doğurudğunu görmek benim için çok büyük bir acı olur. YÜCE RABBİM BENİ BU ACIYLA İMTİHAN ETMESİN İNŞALLAH...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
oruç tut inşaALLAH kardeşim önümüzde hayırlı ramazan ayı bunun vesilesi ile unutursun.kardeşim flört hayatı geçirdiğin biri ile sana nasıl sadakatli kalacağına bu kadar emin olabiliyorsun

bu gibi durumlar hep böyle sonuçlanır !

ALLAH için temiz,iffetli,müslüman bir hanım bul veya çevren vesile olsun gidip isteyin

ALLAH korkusu veya islamdan bi haber olan biri ile nasıl evlenilir bilemiyorum sübhanALLAH evliliği yuvayı sadakati ve güveni ayakta tutan tevhidtir bu olmadıktan sonra herşey boş

Muvahhid Aileye Giden Yol

https://www.islam-tr.org/konu/muvah...-evlenmek-uzere-olanlara-yeni-evlilere.19789/

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Öncelikle her duanın kabul edilmeyeceğini bilmen gerek.

Ayrıca unutmak zor olsada bunun basit ama pratikde çok uzak durduğumuz yöntemleri de vardır.

Boş boş durup, devamlı olayı düşünürsen içinden çıkamaz bir hal alırsın ve saplantıya girersin.

Kurtulmanın reçetesi inşaAllah, erkek arkadaşlarınla, özellikle de islam üzere olan arkadaş çevrenle boş zaman geçirmen gerek.
Bol bol kuran okuman gerek, mesala günde 20 sayfa okursan düzenli okursan bu inşaAllah size şifa olacaktır.

Sizi ve beyninizi yoracak şeylerle meşgul olmanız gerek bol kuran ve kitap üstüne spor, çevreye ziyaret vs yapmanız gerek.

Asla ve asla, vay efendim ben kaç sene oldu o şuan nerede bilmem ne gibi şeylerden uzak durun. Psikolojiniz bozulabilir.

Kim bilir, Rabbimiz belkide size daha hayrlısını nasip edecek. Biz hayr mı , değil mi bilemeyiz. Hayr umarız..

Siz Rabbimize dua edin, sadece Rabbimizden istemeye devam edin sabrla.

Zor bir durum, kelimeler bu durumlarda tükenir, empati kurması güç olur.

O yüzden dedigim tavsiyelere şiddetle uymanızı tavsiye ederim.

kuran kuran kuran...

I Çevrimdışı

IsbaraAlp

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çok şükür yüce Rabbime, sonunda imtihan yerinde insan ile imtihan edildiğimi anladım, heryeyin hayırlısı hayırsız hiçbirşeyi istemem, Yüce Rabbim hayatımda herşeyin hayırlısını versin belki evlenseydik ayrılacaktık ozman dahamı iyi olucaktı tabiki hayır, o yüzden herşeyin hayırlısı demekki hayırlısı buymuştu. Allahım beni kötü düşüncelerden korusun... benden dualarını esirgemiyen, benim için dua eden bütün arkadaşlara çok teşşekür ederim, allah razıolsun.

Üst Ana Sayfa Alt