Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Heniye'ye Teşekkür Eden Zevahiri, Molla Ömer'e Biatı Yineledi

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
El Kaide lideri Eymen Zevahiri, Usame bin Ladin'in batıya karşı sürdürdüğü cihad hattının sürdürüleceğini ifade etti

El Kaide lideri Eymen Zevahiri, “işgalcileri İslam ülkelerinden defetmek için Usame bin Ladin’in hattının sürdürülerek batıya karşı cihadın sürdürüleceğini söyledi.

el Kaide’ye yakınlığıyla bilinen internet sayfalarında yayınlanan görüntülü mesajında Zevahiri, Ladin’in “Müslüman ülkeler güven içinde yaşamadığı sürece batılılar da güven içerisinde olmayacak” ahdinin baki kalacağını vurgulayarak “Usame bin Ladin’in dirisi kadar ölüsü de Amerika’yı korkutuyor. El Kaide, Amerika’ya 11 Eylül gibi bir gün vaadetmektedir. Amerika, yeni 11 Eylül’ü beklesin” dedi.

Açıklamasının devamında Zevahiri “Amerika, son yıllarda 4 ağır darbeyle karşı karşıya kaldı. Birincisi 11 Eylül, ikincisi Irak hezimeti, üçüncüsü Afganistan hezimeti ve dördüncüsü ise Amerika’nın Mısır ve Tunus’taki müttefiklerini deviren gençliğin devrimidir” dedi.

Zevahiri ayrıca, Amerika'nın Ladin operasyonunu kınayan Filistin Başbakanı İsmail Heniye'ye teşekkür etti. Zevahiri "Ladin, ümmeti cihade teşvik etme hedefine ulaştıktan sonra şehid oldu. Amerika ve batı şimdi sadece bir grup ya da hareketle karşı karşıya değil. Amerika'nın karşısında artık cihadla başkaldıran bir ümmet var" dedi.

Zevahiri, Ladin'in "Ey Filistinli kardeşlerimiz, kanınız kanımızdır. Kana kan yıkıma yıkım! Zafere kadar ya da Hamza Ibn 'Abdul-Muttalib'in tattığını tadıncaya kadar sizleri yalnız bırakmayacağız" sözünü hatırlattı.

Zevahiri "Ladin, son nefesine kadar mücadele etti. Ebu Abdullah Usame Muhammed Bin Ladin, ailesinin ve çocuklarının arasındayken öldürüldü. Tıpkı Ebu Abdullah Hüseyin'in Kerbela'da ailesi ve çocuklarının arasındayken öldürüldüğü gibi. Ebu Abdullah Hüseyin'in Kerbela'da "zillet bizden uzaktır" dediği gibi Ebu Abdullah Usame Muhammed Bin Ladin de Abbatobad'da "Amerika ve haçlı emperyalizminin zilleti, Pakistan'ın işbirlikçiliği, ümmetin onurunun çiğnenmesi bizden uzaktır" dedi" şeklinde konuştu.

Zevahiri, açıklamasının sonunda, Taliban lideri Molla Ömer'e biatını yineledi.

isra haber

E Çevrimdışı

ebucuheyman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bakalım heniyyeyi tekfir edenler ne diyecek haması tekfir edenler ne diyecek..belki eymenide tekfir ederler..(ALLAH onu korusun)

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bakalım heniyyeyi tekfir edenler ne diyecek haması tekfir edenler ne diyecek..belki eymenide tekfir ederler..(ALLAH onu korusun)

hani çocuklar kendi yaşıtlarından biriyle iddia ye girer bir konu üzerinde, sonra birine sorar haklı çıkar, sonrada diğer arkadaşına der ki ' bak bak gördünmü ben sana demiştim olum' sizin cevap ta böyle bir cevap olmuş..

eymen el zevahiri Allah ondan razı olsun zamanında türkiye halkınada teşekkür etmiş ti şimdi biz o zaman eymen el zevahiri türkiye halkına teşekkür etti diye bütün türkler müslümanmı diyecegiz?

zevahiri sadece teşekkür etmiş bunda anormal bir şey yok..

Hamas a gelince zaten ne oldugu belli en azından kendi agızlarından soyledigi soylemler belli, ha eger değiştiyse nasıl kendini aleni şekilde soylemlerle safını belli ettiyse gene aleni şekilde söylemlerde bulunarak durumunu düzeltebilir...

Rabbim bizi tevhid bayragı altında birleşen ve birbirimizi tekfir etmek için kardeşinin açığını kollamayan kullarından eylesin..

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
gerçekten sizleri anlayamıyorum ya bir cihad meydan larını görseniz böle tekfir yapanı hiç görmezsiniz

https://www.islam-tr.org/cecenistanli-sehitler/28367-sehid-komutan-abdullah-bir-videosu.html

burda irandanda bahs ediyor yani size bir örnek daha vereyim ırakta sunnilerle beraber cihad eden şii lerde vardır
bir örnek daha vereyim bir abi tanıyorum çok tekfir ederdi cihad meydanlarına gitti afkanistan pakistan da kaldı ilim öğrenmeye gitmişti geldiğinde ise bir daha ağzından tekfirle ilgili bişey duymadım burdakiler rahat rahat oturup tekfir ediyor işte ben bunu anlamıyorum arkadaş

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
gerçekten sizleri anlayamıyorum ya bir cihad meydan larını görseniz böle tekfir yapanı hiç görmezsiniz

https://www.islam-tr.org/cecenistanli-sehitler/28367-sehid-komutan-abdullah-bir-videosu.html

burda irandanda bahs ediyor yani size bir örnek daha vereyim ırakta sunnilerle beraber cihad eden şii lerde vardır
bir örnek daha vereyim bir abi tanıyorum çok tekfir ederdi cihad meydanlarına gitti afkanistan pakistan da kaldı ilim öğrenmeye gitmişti geldiğinde ise bir daha ağzından tekfirle ilgili bişey duymadım burdakiler rahat rahat oturup tekfir ediyor işte ben bunu anlamıyorum arkadaş

Öncelikle şunu söyleyeyim alıntı yaptığın site işine geleni verir işine gelmeyene ise kör, sağır, dilsiz oyununu oynar.

Konuşmasında şeyh Eymen Şeyh usame için gıyabi cenaze namazı kılan bütün müslümanlara teşekkür etti ve yaptığı açıklamadan dolayı heniye'yede teşekkür etti.

Şeyh Eymen haması hiçbir zaman tekfir etmedi ama siyasi kanadının yapmış olduğu icraatlarıda devamlı eleştirdi. Bu ilkeli ve mutedil bir duruşun örneğidir. Ne hamas islami bir hareketir diye demokrasi bataklığına batma hamlelerini kabul edip ilkesizlik yaptı. Ne de hamasın yaptığı hatalardan dolayaı hızlı tekfirciler gibi hemen tekfir etti. Onun için şeyh eymen'in daha önce hamasla ilgili açıklamalarına bakın.

Irak'ta şiilerin sünnilerin safında savaştığıda büyük bir yalandır, Şiilerin çoğu sünnileri katletmekle meşkul ama kameraların karşısına geçincede vahdet nutukları atarlar. Tabi itikadında takiye olan bir topluluktan bundan başkasını beklemek yalan olur. Bu şii sevdası nedir böyle sizde? Suriye'deki ayaklanan halkı Allah düşmanı ilan eden hamaney ve amarikan işbirlikçisi ilan eden nasrullah'ın bu tutumları uyanmanız için yetmiyor mu?

Kardeşim merak etme cihad meydanlarındaki insanların tekfirci olmadıklarını bizde biliyoruz ama aynı zamanda demokrasi pisliğini kabul etmeyecek, şiilere de sevgi besleyecek kadar ilkesiz değiller.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Kardeşim birincisi ben alim değilim ki İslami bir topluluğun yöneticilerinin yaptığı hatalardan dolayı o topluluğu tekfir edyim.
İkincisi şeyh eymen tekfir etmediyse ben tekfir edemem.
üçüncüsü tekfir için bütün şartların oluşması gerekiyor ki ancak tekfir edilsin.
dördüncüsü te'vil de bulunmaları onları tekfir etmemizi engelliyor.
Beşincisi ben onları tekfir etmedim diye Allah katında masumdurlar demiyorum.
öncelikle bana düşen onların hatalarına karşı insanları uyarmaktır. Tekfir ise alimlerin işidir. Cihad'daki Alimler onları tekfir ederse bizde onlara tabi oluruz.

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
wel hasıl habercilik yapalım dedik ama işte kim nedemiş ne dememiş kimi tekfir etmiş kimi etmemiş ben ehli kıbleyi (tabi açıkça sapmamış ise) tekfir etmekten yanada değilim
eğer haber doğruysa veririm yanlışsa düzeltmeye çalışırım herkes sonunda hesabıı ALLAH a verecek biz her işimizin sonunda ALLAH a hamd ederek geçirelim ALLAH razı olsun
yazımı bidaha veriyorum altta anlıyana çok şey ifade eder

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Kardeşim Cihaddaki alimler senden de benden de bu konularda daha hassastırlar.
onlar tağutları yok etmek için herşeylerini ortaya koyan insanlardır.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
wel hasıl habercilik yapalım dedik ama işte kim nedemiş ne dememiş kimi tekfir etmiş kimi etmemiş ben ehli kıbleyi (tabi açıkça sapmamış ise) tekfir etmekten yanada değilim
eğer haber doğruysa veririm yanlışsa düzeltmeye çalışırım herkes sonunda hesabıı ALLAH a verecek biz her işimizin sonunda ALLAH a hamd ederek geçirelim ALLAH razı olsun
yazımı bidaha veriyorum altta anlıyana çok şey ifade eder

Haberciliği amatörce değil yapacaksan düzgün yap.
kimden alıntı yaptığına dikkat et çünkü seni saptırabilirler.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Kardedişim Eğer bir konuda yeterli değilsek bu konuyo en ehil olan alime götürüz.
Bu tür konularda da en ehil alimler cihaddaki alimlerdir.
Sen bir hadisin sahih olup olmadığına kendin mi karar veriyorsun yoksa hadis alimlerinin yaptığı açıklamalara mı bakıyorsun?
İslami olarak çıkmış, uzun yıllar cihad etmiş bir topluluğu tekfir etmek ciddi bir meseledir öyle herkes bu konuda hüküm verme konumunda değildir.

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Türkiye'ye gelince AKP'yi tekfir ediyorsunuz da Hamas'a gelince neden duraksıyorsunuz? Hangi kaygılarla ?

Benimde son cevabımdır: Allah korkusuyla