Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İbni Teymiyye'nin Moğolların Yenileceklerini Önceden Bilmesi, Bildiğini İddia Etmesi Şirk midir?

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
10952451_1590180021221008_4532142986477032568_n.jpg

İnşaallh bana zılgıt atmazsınız soru cevap kısmında açmadığım için. Ordan sorsaydım cevap geç gelirdi ama serbest kürsüden bilen kardeşler hemen cevap veriyor.
Benim de acil el cevap vermem için burdan soruyorum. Affedin beni ve mazur görün lütfen.

T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ayetleriyle yeryüzünün müminlerin olacağını müjdelemişken değil bir alim, avamdan biri bile bunu söyler bence.Şimdi Allah levhi mahfuzda Amerika'nın işgal ettiği islam topraklarında yenileceğini yazdı.Biz daha işgal yeni başladığında bile -levhi mahfuzu okumadığımız halde- onların yenileceğini söyleriz.Örneğin eminiz ki Allah Şam'da Müminlere zafer vaad etti.Bunu söyleyince "levhi mahfuzdan" haberdar olmuş mu oluyoruz? Üstelik bunlar şeyhlerinin levhi mahfuzu okuduğunu iddaa ederler.Şeyhülislam rh ise bunu Allah ve resulünün vaadi olduğundan emince söylüyor.Bu benim görüşümdür.Allahu alem...

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ibn teymiyye'nin biyografisini anlatan biri var, 34.dakikada tatarların yenileceğini bilmesini ibn teymiyyenin kerameti olarak söylüyor,bunu rüyasında görmüş olabilir diyor

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi

İnşaallh bana zılgıt atmazsınız soru cevap kısmında açmadığım için. Ordan sorsaydım cevap geç gelirdi ama serbest kürsüden bilen kardeşler hemen cevap veriyor.
Benim de acil el cevap vermem için burdan soruyorum. Affedin beni ve mazur görün lütfen.
Kaynak verdigi kitaplara bakmadıkça ben bu olaya inanmam, sofilere hiç güvenmiyorum, kelimeleri çarpıtmış olabilirler, Elinde bu kitaptan olan kardeşler olayın tam metnini yazarsa konu daha net anlaşılır inşeallah.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahtan once ne demek

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Belki İbn Teymiyye’nin eline, bu yönde bir hadis geçmiş, o hadise göre bunu söylemiş olabilir. O olayı Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bildirdiği için.

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kaynak verdigi kitaplara bakmadıkça ben bu olaya inanmam, sofilere hiç güvenmiyorum, kelimeleri çarpıtmış olabilirler, Elinde bu kitaptan olan kardeşler olayın tam metnini yazarsa konu daha net anlaşılır inşeallah.

EL FURKAN BEYNEL EVLIYA RAHMANI SAHIFE 62 OKUYUN INKARCI HARICILER ( senin yorumunu aynen yazdım ) bana yazdığı cevap.

11150427_1590208574551486_7371074845601410459_n.jpg

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ibni teymiye Abdulkadiri geylani seyhlerin mesayihi üstünü diyor kerametleri mutavatir diyor Vehabiler buna Çok kizacaklar

11040587_1590214581217552_1504341469873480580_n.jpg

?????:(

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Alinti yapilan kaynaga bakacam.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Süpersiniz yaa. Allah razı olsun ..gerçekten de bunlarla baş etmek çok zor bana yazdıklarına bakar mısınız? Aşağıda.

Kitap ismide yazdim içeriğinde yazdim delilleri görünce cehennem köpekleri kinlerinden geberin

Ee hepinizi curuttum hariciler hadi şimdi denize atlayin ancak sönersiniz

o gün ibn kesir (rh) hakkında soru soranlar mı yazıyor sana bunları

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EL FURKAN BEYNEL EVLIYA RAHMANI SAHIFE 62 OKUYUN INKARCI HARICILER ( senin yorumunu aynen yazdım ) bana yazdığı cevap.

11150427_1590208574551486_7371074845601410459_n.jpg
1198 .Boyle bir dilegin... den olarak sayilabilir. kitapta yer edinmiyor.
Ayrica kitabin devamini okuyan bi insan mezar basin dua etmenin caiz olmadigini gorecektir.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ibni teymiye Abdulkadiri geylani seyhlerin mesayihi üstünü diyor kerametleri mutavatir diyor Vehabiler buna Çok kizacaklar

11040587_1590214581217552_1504341469873480580_n.jpg

?????:(
Yaw bu Vahhabiler kerameti ne zaman inkar etmişler? Bunlar "Vahhabi" diye Bayındır/İslamoğlu mutezilelerini mi biliyorlar acaba?
Birde A. Geylani rh hangi kitabında söylemiş? bu sözü hiç bir yerde kaynak yok.Sadece ona nispet ediyorlar yıllardır...

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence bu tür şeyleri tartışmak , sonuçlandırmaya calismak gereksiz ....
Ibn i Teymiyye büyük bir alim ama dinin bizzat kaynağı değil ... onun da yanlısları olabilir ....
kaldı ki bu söz söylenmişse bile bir hadis , bir ayete nazaran mı söylenmiştir, veya baska bir kaynağa duruma olguya mı atıfta bulunmuştur , mücahidkere moral olsun diye mi söylenmiştir (Allahın vaadidir anlamjnda )bilemeyiz ....
kaldı ki diyelim tamamiyle yanlıs bir söz olsun , tövbe edip etmediğini bilemeyiz ...
yanlıslarınIn hesabını Allaha verir biz doğrularını Alalım inşeallah ...

büyük bir Âlimin bir hatasında, o Âlimin bütün sözlerini hiçe sayıp çöpe atanlar , nedense kafirlerin in Alimlerinden sözler paylasmaktan gocunmamaktadırlar ....
ki bende Nietzsche'den güxel sözleri alır gerisini bırakırım .... kaldı ki bir alimi bizi ilgilendirmeyen bir sözden dolayı hiçe sayalım !

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Moğollarla savaş bitmiş artık üzerinde durmaya gerek bir olay değil , ama yine de merak ediliyorsa böyle şeyleri @Abdulmuizz Fida hocaya soralım inşeallah ...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Süleyman Incek Tarikatçı ve Muvahhid sayfası.
Amacın ne diye sormuşsun? sizce ne olabilir ? Muvahhidlere bu kadar saldıran , aşalıyan bizi köpek gibi gören bu insanlarla baş etmeye çalışıyorum ve gerçeğin peşindeyim.
Kadın başıma , burdakilerin desteği ile mücadele veriyorum ama beni de o kadar bıktırdılar ki işi küfüre dökmeye başladılar.
Buyrun siz baş edin onlarla. :)

Üst Ana Sayfa Alt