Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Islam-tr Yetkili Ve Üyelere!!! :'(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kibirli olmamak kendini asagi gormek degildir bence.insan olarak gormektir.cunku herkesi Allah yaratti.kimsenin kimseden ustunlugu yok.ustunluk ancak takvadadir.

Nas Çevrimdışı

Nas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykum selam kardesim, akhi okadar aciya ragmen ben gene iyi davraniyom, sempati olup kalp kirmamaya çalisiyom
bilmem farkettinmi ama birine ufak bisey yapsam hemen özür dilerim, yapmasam bile dedigim oldu
sence özür dilemek bana bisey kaybettirirmi
ben kibirli degilim, kendimi hep asagi görürüm buda bazilarinin isine gelir
Yalnızca anlaşabildiğin insanlarla iletişim kurmaya gayret et inşaAllah.Seni üzenler konusunda bizim yapabileceklerimiz sınırlı,sonuçta üzülen sen oluyorsun.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
kibirli olmamak kendini asagi gormek degildir bence.insan olarak gormektir.cunku herkesi Allah yaratti.kimsenin kimseden ustunlugu yok.ustunluk ancak takvadadir.

onu biliyorum:) ama neyapiyim bende böyleyim, genede dedigini aklimda tutmaya çalisirim inchaAllah

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah sana sabır versin kalbine sekinet indirsin muvahhid güzel ahlaklı insanlar çıkarsın karşına ahim şeytanın seni aldatmasına izin verme sabret kendine güzel uğraşlar edin ilim tahsil et

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
Hayırlısı be @Ahmet_el_SivaSi akhi :uzgnm: Allah kimseye yüklenemeyeceği yükü yüklemez.Senin de burdaki hoşlanmadığın durumlardan kaçıp sığınabileceğin güzel zamanların vardır.Eğer gavur elinde olmuş olmasan çok abartiyorsun diyecem ama öyle değil.Burada anlattığın gibi arab kardeşlerin devam ettiği cemaate katılmaya bak .

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Allah sana sabır versin kalbine sekinet indirsin muvahhid güzel ahlaklı insanlar çıkarsın karşına ahim şeytanın seni aldatmasına izin verme sabret kendine güzel uğraşlar edin ilim tahsil et

Allah razi olsun akhim suan çok duaya ihtiyacim var. zaten haftaya arapça derslere gidecem, ilim ögrenmeye ilk adimdir inchaAllah
abdulmuizz abinin dedigi gibi müslüman kardeslerle kaynasmaya basliycam, zaten baslamistim:)

N Çevrimdışı

#Nurullah

Guest
korktugum basıma geldi

gerek siteye kayit oldugumdan beri, gerekse sıkıntılarımı anlatdiktan sonra aranızda sempati kurdum ve @Ahmed kardesimin dedigi gibi kendimi sevdirdim... Rabbim ondan ve onun gibi benimle iyi anlasanlardan razi olsun...

üyeleri ben farkli gruba ayiriyom:

bir benimle konusan, sohbet eden, sakalasan, kalp kirmamaya çalisan, karsilikli dualasan vs vs
bir benimle fazla konusmayan, konustugu zamanda üstü kapali beni üzüp kalbimi kiran, kirk yilda bir dua eden, en çok benim konustugum,tartistigim kisilere dua eden vs vs
birde beni hiç sallamayan, ne mesaj, ne dua ne hal hatir sorma vs vs

dedigim gibi ben buraya ne düsman bulmaya ne (dua) yarisi yapmaya geldim, eger düsman olacaksaniz yanlis adami seçtiniz

beni üzenlerin isimlerini söylemedim, söylememde, utanmalarini istemem ama kaç defa üstü kapali özür dilemelerini söyledim hiç ses çikmadi... özelden bile mesaj gelmedi, insan bukadarmi kibirli olur, ben hata yapsamda yapmasamda hemem özür dilerim helallik isterim
demek imtihanim daha bitmemis sabretmeye devam ama size tavsiyem elime sakin düsmeyin....

fransada okul hayatim 13 sene sürdü, sıkıntılarımı azda olsa sizlerle paylastim, hep asagilandim, beni hep hor gördüler, kimse benimle konusmazdi, ben hep güler yüzlü olup içden aglardim, ilerde bu kan aglama olacak, suanda öyle...:uzgnm:

@Abdulmuizz Fida hocami abi gibi görüp sevdim buna Allah sahit, bir mesajinda bana demistiki üyelerin yaptigini abartiyosun, abi 13 sen ayni muameleye maaruz kalirsan inan sende aynisini yapardin....
savas altinda büyüyen çocuk gibi...:uzgnm:

Ekli dosyayı görüntüle 9002

kafama takmiyodum baslarda sonra takmaya basladim ve olan oldu, moralim çok kötü bozuk, istagim kaçti, zayiflamaya basladim, annem diyor oglum ne var noldu, bende yok bisey deyip kan aglamaya devam ediyom:uzgnm:

herkesin dedigi gibi kötüler heryerde var ama böyle güzel bir sitede nasil bariniyorlar anlamiyom, ün saliyorlar
ben herkesle iyi geçinmeye, hal hatir sormaya, kalp kirmamaya çalisirim onlar ise...
herkes kalbinde ne varsa öyle konusur, burda dini seyler paylasmak güzel ama eger sen dini anlamadiysan...
ahirette görüsürüz

iyi olanlar kendilerini tanirlar, kötülerde
ben beddua etmiyom, ama Rabbim görüyor

Hacı abi üyeleri veya müslümanları "benimle konuşan veya konuşmayan" gibi gruplara ayırman bana göre doğru değil sonuçta bu sitede bulunanların çoğunun işi gücü var.ve çoğuda forumu pek fazla takip edemiyor.tabi başta ben olmak üzere inan ki 3-4 gündür ilk defa giriş yaptım ve 5-6 gündür ilk defa yazı yazıyorum.tamam bizim senden haberimiz olmayabilir şahsen ben, sen dahil bu sitede hiç kimseye özelden hâl hatır sormadım vaktim yok arada bir bakıyorum ondada resim veya görsel medya ile ilgili çalışmalar yapıp paylaşıyorum.

bazen başkalarından mesaj beklemek değilde ilk adımı senin atman lazım.bide çok kafaya takıyorsun bende bir zamanlar böyleydim ancak arkadaş ortamına karışınca takmamaya hatta hâkiki gerçekler haricindekileri hiç takmamaya başladım [Bkz: üniversite sınavı, para vb..]. sen sabret zamanı gelince güzel kişilerle tanışacaksın zamanı geldiğinde belki helalini bulacaksın zamanı gelince belki ALLAH yoluna çıkacaksın amma önce sabretmen lazım.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
zaten sabretmekten baska çarem yok, herkesin isinin oldugunu biliyom ama iyilik yapmiyon bari kötülük yapma, öyle degilmi
çogunun burda olduklarini biliyom, istedikleri kadar gizlensinler... ben iyi niyetliyim bundan hiç süphem yok, Rabbim sahit
1 aydir sabrettim ama biryere kadar, o mesaji yazmaktan zevk almiyom ama salak yerine konmaktan hiç hoslanmam, çok sabrettim ama sen benim çektigimi çekte sonra sabret kardesim de, yani uzaktan demek kolay:uzgnm:

bir kardese yazdigim mesaj:

birisi senin kafana durmadan vuruyo, seni asagiliyo ve sen hiç bisey yapmiyosun ve demiyosun, sabrin tasti tasacak ama adam sana vurmaya,hakarete devam ediyor ve senin içinde bir kin, öfke birikiyor, sonuç ne olacak sence, biryerde patlayacaksin, sabretmek güzel ama bazen insanlar susuyorsun diye daha çok eziyorlar

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Hacı abi üyeleri veya müslümanları "benimle konuşan veya konuşmayan" gibi gruplara ayırman bana göre doğru değil sonuçta bu sitede bulunanların çoğunun işi gücü var.ve çoğuda forumu pek fazla takip edemiyor.tabi başta ben olmak üzere inan ki 3-4 gündür ilk defa giriş yaptım ve 5-6 gündür ilk defa yazı yazıyorum.tamam bizim senden haberimiz olmayabilir şahsen ben, sen dahil bu sitede hiç kimseye özelden hâl hatır sormadım vaktim yok arada bir bakıyorum ondada resim veya görsel medya ile ilgili çalışmalar yapıp paylaşıyorum.

bazen başkalarından mesaj beklemek değilde ilk adımı senin atman lazım.bide çok kafaya takıyorsun bende bir zamanlar böyleydim ancak arkadaş ortamına karışınca takmamaya hatta hâkiki gerçekler haricindekileri hiç takmamaya başladım [Bkz: üniversite sınavı, para vb..]. sen sabret zamanı gelince güzel kişilerle tanışacaksın zamanı geldiğinde belki helalini bulacaksın zamanı gelince belki ALLAH yoluna çıkacaksın amma önce sabretmen lazım.
Bak güzel kardeşim. Ayrıyeten hemşerim! Nurullah kardeşim çok güzel Şeyler yazmış sana bunları dikkate al. Gerçekten insanlardan her an ilgi beklemen yanlış. Kardeşimizin dediği gibi herkesin işi gücü ailesi ve binbir türlü sıkıntıları var. Senin kendine güvenin biraz az gibi ama bu çok yanlış. Eminim seni çooook seven bir ailen var en azından, ailesi olmayanları düşündün mü hiç? Sana kilo kaybediyon diye üzülen bi annen var seninde Dediğin gibi.

Başkalarını kafana takmayı bırak ve kendini faydalı şeylere ver mesela Kuran-Sünnet bilgisine yoğunlaş. Gerçekten insanın kalbini rahatlatıyor bu.

Sen kendini bildikten sonra başkaları sana iyi Demiş kötü demiş neapacan?? Sen ilk başta Allah seni insan yarattığı için değerlisin ve birde üstelik müslüman olduğun için daha da değerlisin bunu unutma. Sakin ol sabret ve her halükarda Allah'a Hamd et Olurmu kardeşim

N Çevrimdışı

#Nurullah

Guest
zaten sabretmekten baska çarem yok, herkesin isinin oldugunu biliyom ama iyilik yapmiyon bari kötülük yapma, öyle degilmi
çogunun burda olduklarini biliyom, istedikleri kadar gizlensinler... ben iyi niyetliyim bundan hiç süphem yok, Rabbim sahit
1 aydir sabrettim ama biryere kadar, o mesaji yazmaktan zevk almiyom ama salak yerine konmaktan hiç hoslanmam, çok sabrettim ama sen benim çektigimi çekte sonra sabret kardesim de, yani uzaktan demek kolay:uzgnm:

bir kardese yazdigim mesaj:

birisi senin kafana durmadan vuruyo, seni asagiliyo ve sen hiç bisey yapmiyosun ve demiyosun, sabrin tasti tasacak ama adam sana vurmaya,hakarete devam ediyor ve senin içinde bir kin, öfke birikiyor, sonuç ne olacak sence, biryerde patlayacaksin, sabretmek güzel ama bazen insanlar susuyorsun diye daha çok eziyorlar
Ben mesajımı kötü niyetle yazmadım sadece nasihat amaçlı yazdım.yanlış anlama ayrıca kimseyi de salak yerine koymuyorum dertini anlatmanda sana veya kimseye zevk vermez.Biz imtihan dünyasındayız elbette ki çok zor günler geçireceğiz elbetteki sıkıntılar içinde kalacağız ama inşallah sabredenlerden olacağız..

Andolsun ki sizi, biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden yana eksiklikle imtihan edeceğiz, sabredenlere müjdele. [Bakara - 155]

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Ben mesajımı kötü niyetle yazmadım sadece nasihat amaçlı yazdım.yanlış anlama ayrıca kimseyi de salak yerine koymuyorum dertini anlatmanda sana veya kimseye zevk vermez.Biz imtihan dünyasındayız elbette ki çok zor günler geçireceğiz elbetteki sıkıntılar içinde kalacağız ama inşallah sabredenlerden olacağız..

Andolsun ki sizi, biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve mahsullerden yana eksiklikle imtihan edeceğiz, sabredenlere müjdele. [Bakara - 155]

kardesim ben sana kizmadimki eger öyle anladiysan özür dilerim, hakkini helal et:)
ama nebiliyim bunalima girip kendime zarar vermektense bu mesaji yazmak daha uygun geldi diye düsünüyom, hepimiz insaniz, zayif varliklariz bende çaresiz yazmak zorunda kaldim, üzdügüm kisilerden özür dileyip helallik istiyom

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Bak güzel kardeşim. Ayrıyeten hemşerim! Nurullah kardeşim çok güzel Şeyler yazmış sana bunları dikkate al. Gerçekten insanlardan her an ilgi beklemen yanlış. Kardeşimizin dediği gibi herkesin işi gücü ailesi ve binbir türlü sıkıntıları var. Senin kendine güvenin biraz az gibi ama bu çok yanlış. Eminim seni çooook seven bir ailen var en azından, ailesi olmayanları düşündün mü hiç? Sana kilo kaybediyon diye üzülen bi annen var seninde Dediğin gibi.

Başkalarını kafana takmayı bırak ve kendini faydalı şeylere ver mesela Kuran-Sünnet bilgisine yoğunlaş. Gerçekten insanın kalbini rahatlatıyor bu.

Sen kendini bildikten sonra başkaları sana iyi Demiş kötü demiş neapacan?? Sen ilk başta Allah seni insan yarattığı için değerlisin ve birde üstelik müslüman olduğun için daha da değerlisin bunu unutma. Sakin ol sabret ve her halükarda Allah'a Hamd et Olurmu kardeşim

Allah razi olsun abla, ama ne biliyim bazen çok çaresiz oluyom neyapacam bilmiyom
ailem var Allaha sükür ama utandigimdan onlara sevgimi gösteremiyom:( bir örnek babam hasta oldugu için hiç doya doya sarilamadim:uzgnm: en son sarildigim bayramdaydi, annemede öyle:uzgnm:
neyse inchaAllah düzelir

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun abla, ama ne biliyim bazen çok çaresiz oluyom neyapacam bilmiyom
ailem var Allaha sükür ama utandigimdan onlara sevgimi gösteremiyom:( bir örnek babam hasta oldugu için hiç doya doya sarilamadim:uzgnm: en son sarildigim bayramdaydi, annemede öyle:uzgnm:
neyse inchaAllah düzelir

Ben seni anlıyom eminim yiğenim Ebu Ubeyde de anlıyor ama bizim oralarda Öyledir, yani babalarımız bize mesafeli oluyor kolay kolay sarılamaz sevgi gösteremezler, biz de tabi öyle. Onlar öyle görmüş babalarından. Mesela babalarımız dedelerimizin yanında bizi sevemezlermiş, ayıp sayarlarmış bunu büyükler. Ama eminim sen onlara sarılmasanda sarılamasanda onları nasıl sevdiğini biliyorlardır ve onlar da seni küçüklüğünde olduğu gibi kucaklayamasalarda bilki onlar da seni seviyor..

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
beni çok sevdiklerini biliyom, bundan hiç süphem yok, dedem babama çok sıkıntı çektirdi o yüzden böyle yapiyomus, annem dedi
bende onlari seviyom, bir ispat sunmak gerekirse uzakta stajlar bulmustum eger onlari yapsaydim ilerde çok para kazanabilirdim,
babamgilin gönlü fazla yoktu, bazilari dedilerki oglunuz kocaman oldu gerekirse uzaga bile gidecek, babam dediki
önce Allah sonra ahmet bizim yardimcimiz o bizim elimiz ayagimiz o giderse bize kim bakar, onlar dediki oglun büyüdü
hep senin yaninda kalacak degilya, sonra babam bana boynu bükük bakti ahmet ne istersen yap dedi ben neyaptim
baba sen ne dersen o baskalarina bakma deyip yaninda kaldim... suan issizim, Rabbim inchaAllah hayirli kapilar açar amin ecmain

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Rabbim 2015 senesini müslümanlara hayirli eylesin...
Mücahit kardeslerime güç kuvvet versin...
Kafirin ve destekçilerinin kabuslu senesi olsun, kayiplarida çok olsun...
tövbe edip islami seçen kisilerin sayilari çogalsin...
dünyadaki tüm müslüman kardeslerimin günahlarini bagisla ve onlari cennetine al yüce Rabbim...
bizleri tevhid bayragi altinda senin ugruna savasmayi nasip eyle...
islam ümmetine yardim et sıkıntılarını gider, hastalarina sifa ver, helal rizik kapilari aç...
ve tüm kardeslerimin dualarini kabul eyle ya RABBI...

AMIN
konu açmak istemedim ve nereye yazacagimi bilemedigim için buraya yazdim:)
belki bir kismi bakmaz bile gene ne istiyor bu[..] diye:uzgnm:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...