Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Kur'an Gerçekten Korunmuş mudur?

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yemin ederim soru cevap kısmına tıklıyorum konu aç yok,,
p.c yi alıp dışarı çıkcam.
işte de değilim onlara sorardım.
Peygamberlerin namazi ile ilgili sorunu sordum yayinlanmadan once site yonetimi tarafindan denetlenecekmis.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
:hmmm:kime soruyorsunuz çok merak ettim, yani baska bir forumdaki kisileremi yoska gerçek hayattaki insanlarami:)
Rabbim yardimciniz olsun abla, insaAllah bunun sevabini fazlasiyla alirsiniz, bende hayirlisiyla bir gelebilsem türkiyeye insanlara anlatmak istiyom, sirasi gelince islam-tr banada yardim eder insaAllah:)

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Artık ben de öyle düşünmeye başladım, fakat bir çok şeyide öğreniyordum.
iş dışında başka meşguliyetim olmayınca bunlara zaman harcıyorum.

Davet üzerine kitaplar okumama rağmen anlatılan hataları yapıyordum. Bunlardan en önemlileri:
1) aynı anda birçok kişiye hitap etmek
2) yarım bilgi (copy paste bilgi de diyebiliriz)
3) her sapıklığa anında cevap verme hırsı
4) onların ilahlarına/putlarına sövmek ..
5) tebliğde diretmek ...

bunları artık düzeltmeye bakıyorum....
O yüzden de kafirlerin veya sapıkların ortamlarına dalmıyorum, genele hitap etmiyorum, aktarmaktan ziyade kitap tavsiye ediyorum (çünkü sen onun kendisinin okuyup ve kavraması kadar etki edemezsin). Tabi bunlar kaide değil sadece kendi tecrübem ...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:hmmm:kime soruyorsunuz çok merak ettim, yani baska bir forumdaki kisileremi yoska gerçek hayattaki insanlarami:)
Rabbim yardimciniz olsun abla, insaAllah bunun sevabini fazlasiyla alirsiniz, bende hayirlisiyla bir gelebilsem türkiyeye insanlara anlatmak istiyom, sirasi gelince islam-tr banada yardim eder insaAllah:)

gerçek hayatta olanda var, başka tartışma forumlarda var.

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
Bugün,Libya’da birçok yönden farklı bir Kuran basılmış ve “Cemahiriye Mushafı” olarak adlandırılmıştır.

Simdi Internet de bir arastirma yaptim senin demis oldugun bu söz üzerine. Ateis sitesindeki birisi tarafindan bu yazi yazilmis ve orda diyor ki en sonunda yazininda altinda diyor ki >Turan Dursun Kaynak: Turan Dursun, Din Bu IV., Kaynak Yayınları, İstanbul.< Bu Adam zaten bir ateis´ in teki ve bu yazida ona aittir. Bu adamin ayni zamanda birde siteside vardir.[Bu linkler eklemis oldugum yazi icin birinci o Libyadaki Kur´an hakkinda ikincisinde ordaki yazinin icindeki yerde tikladin mi bu eklemis oldugum alttaki ikinci yazi cikiyor.]

Kur'an tahrif edilmistir - Libya Kuran'i ile Arap Kur'an'i arasindaki farklar

New Page 1

Libya Kuran'ı ile bilinen Arap Kuran'ı arasındaki farklar
Çizelge 1

tahrifcizelge1.jpg

Kaynak: Turan Dursun, Din Bu 4.cilt, sf.29, Kaynak Yayınları.

Çizelge 2

Esas makale

İslamiyet Gerçekleri

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
Kur´an-i Kerim gercekten de korunmus mu tek bir tane kitab var ve bilmekte oldugumuz onunda bizzat korunmus oldugu bu da iste o kelamullah denilen Kur´an-i Kerim´dir.

Nasil korunmus diye sorarsan onun her 1 ayetinden tut da 1 kac ayet-i veyahut sayfa sekilinde gibi degisik hacimlerde geldiginde o zaman yazilip zabt edilmistir.

Resulullah (s.a.v.)´e her ayet ve ayet-i kerimeler geldikce onu alir ve ezberin den yaninda bulunan ashabindan birine yazdirirdi.

iste bu gibi bir islem veyahut usul diger peygamberlere inen o kitablarda bunuda bilmiyoruz ve böyle bir seyde sabit degildir.

Sonra Allahu teala o kitabi hakkinda demiyor mu ki "Onu biz indirdik onu koruyacak olanda biziz" diye böyle bir söz karsisinda daha ne denilir ve artik hic bir söze hacet de yoktur.

Yani senin de anlayacagin yüce yaratan bu konuda ayni zamanda bir söz veriyor veyahut baska ifade ile bir garanti veriyor bunun korunmasina dair.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah kardeşlerim bu Libya mushafı konusunda şunu söyleyebilirim ki çizelgeye bakılırsa sadece küçük değişiklikler mevcut onlar da yazımla alakalı. bu ilk defa gördüğüm bir durum değil hacca gittiğimde oradaki basılmış Kuranların da bizim diyanetin Kuranından farklıbir yazım usulü izlediğini gördüm ve hatta havaalanında bir Kuran hediye ettiler Allah razı olsun onda da değişiklik mevcut. fakat bu yazıyla alakalı bir mesele kanımca anlam değiştiren bir durum yoktur. ilk soruya gelince de zaten Kuranın daha fazla olduğuna dair hadisler mevcut ancak biz Allahın bize mushaf olarak ulaşmasına izin verdiği kadarıyla yetinebiliriz bence çünkü korunması gereken kısım bu kadarıymış demek ki diye düşünüyorum ben.
P_20190112_140330.jpg

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve bereketu.Eline saglik bu konu icin sen sag ol derim. Bu üsteki kur´an-i kerim de ayni zamanda tecvitli kur´an-i kerim gibi ve oda yazi sekli olarak bir baska da görünüp dursa ve güne icerik olarak aynidir.

Üst Ana Sayfa Alt