Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Kur'an Her Iman Etmiş Olana Sesleniyor (havvas Ve Avam Ayırt Etmeden)

F Çevrimdışı

fecrislam

Üye
İslam-TR Üyesi
(İSRÂ suresi 9. ayet)
Şüphesiz ki bu Kur'an en doğru yola iletir; iyi davranışlarda bulunan müminlere, kendileri için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler.

(KAMER suresi 17. ayet)
Andolsun ki Kur’an’ı da öğüt olması için kolaylaştırdık, öğüt alan var mı?

(MUHAMMED suresi 24,25. ayetler)
İşte bunlar, Allah'ın kendilerini lânetlediği, sağır kıldığı ve gözlerini kör ettiği kimselerdir. Onlar Kur'an'ı düşünmüyorlar mı? Yoksa kalpleri kilitli mi?

(ZUHRUF suresi 44,45. ayetler)
Sen, sana vahyedilene sımsıkı sarıl. Şüphesiz sen, dosdoğru yoldasın. Doğrusu Kur'an, sana ve kavmine bir öğüttür. İleride ondan sorumlu tutulacaksınız.

(YÛSUF suresi 2. ayet)
Biz onu, akıl erdiresiniz diye Arapça bir Kur’an olarak indirdik.

(A'RAF suresi 3. ayet)
Rabbinizden size indirilene uyun. Onu bırakıp başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!

(BAKARA suresi 121. ayet)
Kendilerine kitab verdiğimiz kimseler, onu gereği gibi okurlar. İşte bunlar ona inanırlar...

(CUMUA suresi 5. ayet)
Tevrat’la yükümlü tutulup da onunla amel etmeyenlerin durumu, ciltlerle kitap taşıyan eşeğin durumu gibidir...
(Yahudilere sesleniyor Allah. Bizimde ibret almamızı istiyor. Kurandan sorumlu olduğumuz halde sorumsuzca davranmamamız için.)

(AHKAF suresi 9. ayet)
De ki: “Ben türedi bir peygamber değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmem. Ben sadece bana vahyedilene uyarım. Ben sadece apaçık bir uyarıcıyım.”

(ÂLİ IMRÂN suresi 189,20. ayetler)
Göklerin ve yerin hükümranlığı Allah'ındır. Allah'ın her şeye gücü yeter. Eğer seninle tartışmaya girerlerse de ki: «Bana uyanlarla birlikte ben kendimi Allah'a teslim ettim.» Ehl-i kitaba ve ümmîlere de: «Siz de Allah'a teslim oldunuz mu?» de. Eğer teslim oldularsa doğru yolu buldular demektir. Yok eğer yüz çevirdilerse sana düşen, yalnızca duyurmaktır. Allah kullarını çok iyi görmektedir.

(TÂHÂ suresi 124-126. ayet)
Kim benim zikrimden/Kur'anımdan yüz çevirirse onun için zor, sıkıcı bir hayat şekli/dar bir geçim vardır; kıyamet günü de onu kör olarak haşrederiz. O: Rabbim! Beni niçin kör olarak haşrettin? Oysa ben, hakikaten görür idim!, der. Buyurur ki: İşte böyle. Çünkü sana âyetlerimiz geldi; ama sen onları unuttun. Bugün de aynı şekilde sen unutuluyorsun!

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
(TÂHÂ suresi 124-126. ayet)
Kim benim zikrimden/Kur'anımdan yüz çevirirse onun için zor, sıkıcı bir hayat şekli/dar bir geçim vardır; kıyamet günü de onu kör olarak haşrederiz. O: Rabbim! Beni niçin kör olarak haşrettin? Oysa ben, hakikaten görür idim!, der. Buyurur ki: İşte böyle. Çünkü sana âyetlerimiz geldi; ama sen onları unuttun. Bugün de aynı şekilde sen unutuluyorsun!

ALLAH (cc) Raqzı olsun...

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
KURAN EN GÜZEL YOLA ILETIR
MÜSLÜMANIN HAYAT REHBERIDIR
ANAYASASI YOL GÖSTERICiSiDiR
ONUN ICIN SECME BASKA YOLLARI
GIRME DEMOKRASI DiNiNE
YAZIK ETME KENDINE
YOKSA GIRECEKSIN CEHENNEME
ÖLÜM GELMEDEN GEL SEN KENDINE
SIRK ISLERSEN DEVAM
NE YÜZLE BAKARSIN RABBINE
MAHSER YERINDE???
O SORMAZMI SiRKI AFFETMEM MAZARETIN OLSA BILE!

MÜSLÜMANIN HAYAT REHBERIDIR KURAN
BEDBAHT OLMAZ ONA SARILAN
ANAYAMIZDIR O BIZE MUTLULUGU TATTIRAN
MÜSLÜMANIN HAYAT REHBERIDIR KURAN

VARMI KURANDAN DAHA GÜZEL ANAYASA
HAZIRLAYAN ALLAH
KANUNLARI KOYAN ALLAH
BIZI BIZDEN DAHA IYI BILEN
ALLAH
LA ILAHE ILALLAH

Üst Ana Sayfa Alt