Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Muhammet Kutup Yaşıyor mu?

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
S.A Seyyid Kutupun kardeşi Muhammet Kutup yaşıyormu yaşıyorsa şuan ne işle meşgul?

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam sufi alakası yok bunla benim dediğim Seyyid Kutupun kardeşi olan yaşayıp yaşamadığıyla ilgili bir bilgi bulamadım ama en son Suudi Arabistandaymış

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistanda olduğunu biliyordum ama son durumu hakkında bilgi bilmiyordum zaten Suudi Arabistanda Seyyid Kutupun kitaplarıda yasaklanmıştı

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
suudi arabistana niye gitmiş ki?hayatını pek araştırmadım bilgim yok kendisi hakkında,Allah yardımcısı olsun baya yaşlıymış.

K Çevrimdışı

Khaled21

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Onu bilmiyorum ama böyle bir bilgi var:

] Üniversite eğitimini Cidde Kral Abdulaziz Üniversitesi’nde tamamlayan Usame, buradaki eğitim kadrosunda yer alan Filistinli Abdullah Azzam ve Mısırlı Muhammed Kutub’un İslamî yaklaşımlarından etkilenmiştir.

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed Kutub 1919 Mısır Asyut doğumlu, halen Mekke'de yaşıyor.Abdunnasır devrinde yedi yıl hapis yatmış.Batı medeniyetini, demokrasiyi, sosyalizmi, hümanizmi vs. alanında ehil bir müslümandan okumak isteyenler varsa Muhammed Kutub'un kitaplarını tavsiye ederim.Üstad islami ilimlerin yanında psikoloji, dinler tarihi alanlarında da yetkindir...Hatırlarsanız Şehid Şeyh Usame bir videosunda Muhammed Kutub'un 'Düzeltilmesi Gereken Kavramlar' kitabını davetçilere ve alimlere özellikle tavsiye etmişti.

B Çevrimdışı

berae24

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sudi arabistanda ev hapsinde...