Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Nikahı Bayan Bitirebilir mi?

S Çevrimdışı

senceri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm öncelikle,
Sorum şu şekilde; Bir bayanla nişanlanmak için ailesinin olduğu şehire gittik fakat "bizde adet" dini nikah kıymamız gerekiyor dediler, Caferi olduklarını Akrabalarının Humeyni taraftarı olduğunu bilmiyorduk. Sonra bu bayan düğüne 2-3 hafta kala iftira atarak ailesi ile birlikte nikahlı olmamıza rağmen beni terk etti, ben talak hakkı vermemiştim ama yine de terk ettiği için boşamak zorunda kaldım. Bu kadın hem iftira bakımından hem de hakkı olmayan bir şeyle terk etmesi boşamaya zorlaması kebair (büyük) günahlardan mıdır veya dinimizce bu bayan ve iftira atan ailesi nasıl bir günah içerisindedir?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten kafir oldukları için günah içerisinde falan olmaları farketmez.

S Çevrimdışı

senceri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Selman el Yaziri - kardeşim özür dilerim tam anlayamadım ne demek istediğini? Rica etsem açıklayabilir misin.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Selman el Yaziri - kardeşim özür dilerim tam anlayamadım ne demek istediğini? Rica etsem açıklayabilir misin.
Kardeşim humeyni taraftarı caferi dedin, yani müslüman falan değil bu kişiler eğer dediğin gibiyse.

S Çevrimdışı

senceri

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Gözlerimle akrabalarının evinde Humeyni sapığının resimlerini gördüm boy boy, sürekli İrana gidip geldiklerini de kendileri bizzat ifade ettiler ama çok bilgimiz olmadığı için iftira atılıp nikah bittikten sonra araştırarak öğrendim.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gözlerimle akrabalarının evinde Humeyni sapığının resimlerini gördüm boy boy, sürekli İrana gidip geldiklerini de kendileri bizzat ifade ettiler am açok bilgimiz olmadığı için iftira atılıp nikah bittikten sonra araştırarak öğrendim.
Uzak durmalısın bunlardan kardeşim, nikah zaten caiz olmaz. Genelevin başına molla dikip mut'a nikahı ile zinayı meşrulaştıran namazlarına sahabeye söven aişe radiyallahu anha zina iftirası atan tiplerdir bunlar.

Üst Ana Sayfa Alt