Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber O Saldırıyı Israil Değil Nusret Cephesi Düzenledi!

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
israil hizbulşeytani vurdu diye el manar iddasidir

egerki nusra vurdu diye haber yapsaydi küçük düşecekti
cuma cumartesi ğünü twiter hesabi olanlar bilirler böyle bir haber çikti nusra hizbulşeytana darbe diye bizim kaynagimiz el manarsa sözüm yok

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu açan arkadaş ''iddia ediliyor'' diye bir ifade kullanmış. Sanırım bu konu hakkında bir kesinlik yok. baktığım haber siteleri de israil diyordu. Velev ki Nusra cephesi vurmuş olsun, buna sevinmeli miyiz? Kafirlerin devamlı surette körüklediği ehli sünnet - şia ihtilafı kimin işine geliyor? Evet, şianın bir bölümü belki de çok büyük bir bölümü akidede ciddi sapmalar gösteriyor. Fakat biraz aklı selimle düşündüğümüzde şu yaşadığımız dönemde stratejik olarak şiilerle uğraşmak hatadır. Zaten kafirin son 10 senedir istediği bu. Farkettiyseniz Suriyeye kafirler hiçbir askeri müdehalede bulunmuyor. Irak'ta bir katliam yaptılar fakat ciddi bedeller de ödediler. Şimdi akıllandılar ve Müslümanların yumuşak taraflarını buldular. Sünni ve şia arasındaki ihtilaf ateşini tekrar körüklediler ve koltuklarına yaslanıp film izler gibi izlediler. Ve gördüğümüz kadarıyla bu taktiklerine de devam ediyorlar.

Şimdi ben bunları diyince çocuksu bir tepki alıyorum ''ama onlar başlattı...'' Yahu kimin başlattığı önemli değil, önemli olan bir şekilde bu ateşkesin sağlanmasıdır. Karşı taraf halis kafir olsa bile böyle anlaşmalar yapmak gerekebilir. Hendek savaşında Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem akın akın gelen kafirlere karşı ayak bağı olan gatafan kabilesini savuşturmak için onlara hurma vad etmişti.

Bilemiyorum bunlar benim cahil kafamla düşündüğüm şeyler. Acaba bu ümmetin müteffekirleri, alimleri, fakihleri oturup bu konular hakkında derin derin düşünse, bir çıkar yol arasa Allah Teala onları felaha kavuşturmaz mı?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konuyu açan arkadaş ''iddia ediliyor'' diye bir ifade kullanmış. Sanırım bu konu hakkında bir kesinlik yok. baktığım haber siteleri de israil diyordu. Velev ki Nusra cephesi vurmuş olsun, buna sevinmeli miyiz? Kafirlerin devamlı surette körüklediği ehli sünnet - şia ihtilafı kimin işine geliyor? Evet, şianın bir bölümü belki de çok büyük bir bölümü akidede ciddi sapmalar gösteriyor. Fakat biraz aklı selimle düşündüğümüzde şu yaşadığımız dönemde stratejik olarak şiilerle uğraşmak hatadır. Zaten kafirin son 10 senedir istediği bu. Farkettiyseniz Suriyeye kafirler hiçbir askeri müdehalede bulunmuyor. Irak'ta bir katliam yaptılar fakat ciddi bedeller de ödediler. Şimdi akıllandılar ve Müslümanların yumuşak taraflarını buldular. Sünni ve şia arasındaki ihtilaf ateşini tekrar körüklediler ve koltuklarına yaslanıp film izler gibi izlediler. Ve gördüğümüz kadarıyla bu taktiklerine de devam ediyorlar.

Şimdi ben bunları diyince çocuksu bir tepki alıyorum ''ama onlar başlattı...'' Yahu kimin başlattığı önemli değil, önemli olan bir şekilde bu ateşkesin sağlanmasıdır. Karşı taraf halis kafir olsa bile böyle anlaşmalar yapmak gerekebilir. Hendek savaşında Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem akın akın gelen kafirlere karşı ayak bağı olan gatafan kabilesini savuşturmak için onlara hurma vad etmişti.

Bilemiyorum bunlar benim cahil kafamla düşündüğüm şeyler. Acaba bu ümmetin müteffekirleri, alimleri, fakihleri oturup bu konular hakkında derin derin düşünse, bir çıkar yol arasa Allah Teala onları felaha kavuşturmaz mı?

Sia ırak,suriye,yemen,afganistanda kime karsi mucadele ediyor?
Sana ucu dokunmuyor diye boyle konusuyorsun..Birde bu soylediklerini suriyede ırakta yemende siaya karsi cihad eden mucahidlere soyle bakalim ne cevap alacaksin...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geberen hizbuşşeytanlara zerre miktar üzülmedim. Yaptıları katliamların, işkencelerin, tecavüzlerin ve bin bir türlü zulümlerin karşılığını aldılar. Ahirette ise boynuzlu keçiden boynussuzun hakkını alan Allah swt onlardan yaptıklarının hepsinin hesabını tek tek soracaktır. Allah hizbuşşeytanı daha beter etsin.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Ne yazıkki tüm islam cephelerinde baş düşman şialar olmuş. Şialar kafirlerin paralı-parasız askerleri olmuş. Bir yer gösterde şialar hiç bir yer şey yapmıyor sadece kendi hallerinde olsun. Yok öyle bir yer. Adam ta afganistandan, pakistandan getirilmiş ve suriyede şavaştırılıyor. İşte örnekleri. hazar şiaları. pakistan şiaları.vb...
Hattab kardeş seninde şialar konusundaki düşüncelerini öğrendim sevindim. Zahiren öyle diyorsun.Sana inanıyorum. Bka kalbine bakma gereği duyuuyormuyum hayır. duıymuyorum. Ancak diyarbakırda kendini hudapara hizbullaha nisbet eden bir sürü insan şimdilerde şialığı yaymaya çalışıyor. Ben gözlerimle görüyorum. O yüzden konuştum. Sözüm kesinlikle ehli sünnet için değildir.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benimde tanıdık Huda parlı arkadaş var. ama suriye hizbullatını sevmiyor. Yani homojen bakmamak lazım.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Ancak diyarbakırda kendini hudapara hizbullaha nisbet eden bir sürü insan şimdilerde şialığı yaymaya çalışıyor. Ben gözlerimle görüyorum. O yüzden konuştum. Sözüm kesinlikle ehli sünnet için değildir.
Bende,camianın şia,son dönemlerde hizbullah ve nasrullah hakkındaki düşüncelerinden dolayı,kırılan ve tepki veren şiileşmş bazı kişleri görüyorum,şialığı yaymaya çalışan kişiler bu camianın içinde olabilir ama asla bu camianın anlayışı değildir,hatta bunu farkettikleri vakit,ciddi tepki verirler ve bu uygulamanın doğru olmadığını ve fitne olduğu cevabını alırsın,tavırda alırsın,ha keza ışidçilk yapanlarada aynı tarzda tavır takınılır,asla iklik yapmıyacaksın,mezhepçilik yapmak fitnedir,asıl olan ümmetçiliktir ve vahdettir cevabını alırsın..bu camianın anlayışı budur..şimdi kendini bilmez mezhep taasubçusu bir kaç kşinin yaptığını genele mal etme...
Düşün bu camia şiiyse,tvlerinde ibni teymiyeden baahsedermi?seyyid kutubun hayatını işlermi?üsame bin ladenin cenaze namazına gidermi?daha bir çok sebeb var..
Kanı kaynayan gençler heryerde olur,birisi ışidi sever,birisi şiiyi sever,bu normaldir,ama sen asıla bak..bu camianın değerli seydalarından molla enver,şiileşme ve tekfr hastalığından bahsedip,uzak durulmasını söylüyor,bunları neden görmüyor ve duymuyorsun?insanoğlu garibtir,hesabına gelen şeyleri çabuk görür,ama diğer meselelere kulakları kapalıdır...

Benim nazarımda,ışid-bağdadi=hizbullah ve nasrullah..Ama şunu net diyorum..Amerika ışide saldırınca,kobanye bomba atınca canım yanar,öldürülen ışid militanlarına inşaALLAH şehidtir derim,zoruma gider,kabullenemem,ha keza israil hizbullaha saldırınca zoruma gider,canım yanar,imad muğniyenin oğlu vurulunca inşaALLAH şehidtir dedim,israilin vurması zoruma gider,ışid için hisettiğim acıyı,hizbullah içinde hissederim..kafirlerin saldırması zoruma gider,bu bizim meselemizdir,onlar müdahil olmamalı,ışid vurulunca sevinen şiileri,hizbullah (israil tarafından)vurulunca sevinen müslümanları anlıyamıyorumve o anlayışta değilim.Bu mezhepçilk anlayışından değil,ümmetçilik anlayışından ileri geliyor.Bizim birbirimizle sorunumuz olabilir,ama bunu biz kendi aramızda hallederiz ve haletmeliyiz,eğer bu iş kafirlere kalırsa ve onlar müdahil olursa ve buna sessiz kalırsak yarın kökten yok olacağız,zaten öylede olmuyormu..Emperyalist ülkeler ve israil bizi parçalayıp tek tek yutuyor ve bizlerde halen buna seviniyoruz,Allah aşkına görmüyormuyuz oluşan tabloyu..israil hizbullahı vuruyor diye sevinenler,amerika ışidi vurunca neler hisediyor?bu tablo ve sonuçtan memnunmuyuz?güçsüzleşiyoruz,suriye yıllardır ne halde,aldığımız yerlerdede biz birbirimize vuruyoruz.işte oluşan tablo bu..

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sia ırak,suriye,yemen,afganistanda kime karsi mucadele ediyor?
Sana ucu dokunmuyor diye boyle konusuyorsun..Birde bu soylediklerini suriyede ırakta yemende siaya karsi cihad eden mucahidlere soyle bakalim ne cevap alacaksin...

''önce o başlattı...'' demek istediğim buydu zaten. O halde kıyamete kadar devam etsin bu sürtüşme. neden bir süreliğine de olsa uzlaşma yoluna gidilmiyor. bilmiyorum belki bunu da denemişlerdir fakat ortada kafirleri sevinçlerinden çıldırtacak bir vâkıa var. bunun kılıçla, silahla çözülemediğine de tarih şahit. O halde bu kısır çekişmeye bir şekilde son verilmesi gerekiyor. bu nasıl olur, kime nasip olur bilemem, fakat ümmetin önünde duran öncü şahsiyetlerin bu konuyla ilgilenmesi gerekiyor.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''önce o başlattı...'' demek istediğim buydu zaten. O halde kıyamete kadar devam etsin bu sürtüşme. neden bir süreliğine de olsa uzlaşma yoluna gidilmiyor. bilmiyorum belki bunu da denemişlerdir fakat ortada kafirleri sevinçlerinden çıldırtacak bir vâkıa var. bunun kılıçla, silahla çözülemediğine de tarih şahit. O halde bu kısır çekişmeye bir şekilde son verilmesi gerekiyor. bu nasıl olur, kime nasip olur bilemem, fakat ümmetin önünde duran öncü şahsiyetlerin bu konuyla ilgilenmesi gerekiyor.
Senin annene soven bir camiayla nasil bir hasimligin ,dostlugun olur?

Esad gibi bir kafire acik sekilde destek veren bi camia ne zamandir musluman olmuski kardesimiz ola vahdet olussun?

4.144 - Ey iman edenler! Mü'minleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinize Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

60.1 - Ey İman edenler! Benim de düşmanım, sizin de düşmanınız olanları dost edinmeyin. Siz onlara sevgi gösteriyorsunuz. Hâlbuki onlar size gelen hakkı inkâr ettiler. Rabbiniz olan Allah'a inandınız diye Resûlü ve sizi yurdunuzdan çıkarıyorlar. Eğer rızamı kazanmak üzere benim yolumda cihad etmek için çıktıysanız (böyle yapmayın). Onlara gizlice sevgi besliyorsunuz. Oysa ben sizin gizlediğinizi de, açığa vurduğunuzu da bilirim. Sizden kim bunu yaparsa, mutlaka doğru yoldan sapmıştır.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nerde silah ile çözülmeyeceğine tarih şahitmiş. Yavuz safevilerle savaştıktan sonra, Kendi arkasını güvene aldıktan sonra coştu. Oğlu kanuni de safevilerden sonra batıya gittikçe gitti. Fransıza bile dansı yasakladı. Kuduse giden yol şamdan geçer. İsteyen istediği kulbu takabilir. İsteyen mezhepçi desin isteyen radikal. Son suriye olayından sonra hala sırf siyonistin işine gelmesin diye şiayı vahdet olarak düşünenler almanyada ki neo nazileride kendi vahdet anlayışına dahil edebilirler.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hakikaten bu forumda yorum yapmak çok zor. ''siyaseten doğru değil bu sürtüşme'' manasındaki sözümden şiaya muhabbet beslediğimi ve onlarla vahdet içinde olmamız gerektiğini söylediğimi çıkarmış. Bir kimse sahabeye sövse onun imanından şüphe ederim. Lakin siz olaya çok dar bir çerçeveden bakıyorsunuz. Madem esad dediniz... Esada karşı başlatılan ayaklamaya, isyanın başladığı günden bugüne kadar geçen sürece kuş bakışı olarak baktığımızda bundan kim kârlı çıktı? Müslümanlar mı kafirler mi? Kaç kafir ve kafir yalaması helak oldu, kaç yüzbin müslüman katledildi, muhacir konumuna düştü? Suriyede şimdi kaç bin farklı örgüt, cemaat kol geziyor? Her gün kaç tane müslümanın canına kıyılıyor? Adeta birileri suriyede ve genel olarak ortadoğuda büyük bir kazan kurdu, dünyanın her yerinden müslümanları buraya doldurdu, ateşi yaktı, pişirdi, başta esad olmak üzere uşaklarına da hadi oturun afiyetle yiyin dedi. Ve bu kısır döngü hâla devam ediyor. Kimse de kafasını kaldırıp ocağın başındakini görmek istemiyor. ''önce o saldırdı, ailelerimizi öldürdü, karılarımıza tecavüz etti'' diyor. İyi de mübarek adam bunun altyapısını kim hazırladı? kim kızıştırdı ortalığı. Nasıl oldu da onlarca kafir devlet işidin ırakta devlet gibi yerleşmesine engel olamadı? gerçekçi mi bu?

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Mutedil;farkettiyseniz kâfirler Suriye'ye askeri müdahalede hiç bulunmuyor,dedi.bu bir şaka mı?Amerika ve müttefikleri Suriye'ye Takriben üç ayda üçyüz küsür hava Bombardımanı yapmış.obama Suriye'ye askeri müdaheleyi karar aldığında şunu söyledi."biz askeri müdahale için seksen devletten destek aldık".suriyede Amerikan insansız hava uçaklarının uçmadığı bir dakika yok.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mutedil;farkettiyseniz kâfirler Suriye'ye askeri müdahalede hiç bulunmuyor,dedi.bu bir şaka mı?Amerika ve müttefikleri Suriye'ye Takriben üç ayda üçyüz küsür hava Bombardımanı yapmış.obama Suriye'ye askeri müdaheleyi karar aldığında şunu söyledi."biz askeri müdahale için seksen devletten destek aldık".suriyede Amerikan insansız hava uçaklarının uçmadığı bir dakika yok.
bu bir göz boyama olabilir. Irakta olduğu gibi bir müdehale yok. Tek yaptıkları fitneyi alevlendirmek. Geçenlerde hepimiz şahit olduk, güya işide karşı kobanide uçaklardan askeri techizat indirdiler fakat bir bölümünü ''yanlışlıkla'' işidin eline verdiler. havadan bombalamak suredityle ne şiş yansın ne kebap diyorlar adeta. ne esada bir şey olsun, ne de amerika zulme karşı sesiz kalmasın (!) bombaladığı zaman da kimi bombaladığı ortada. ve ırakta olduğu gibi karadan girmeye cesaret edebileceklerini sanmıyorum. zaten bunu gerektirecek bir durum da yok. öyle bir fitne saldılar ki, amaçlarına oturdukları koltuklardan ulaşabiliyorlar.

E Çevrimdışı

ezmeray

كفى بالموت واعظا
İslam-TR Üyesi
Fıransız bir tarihçi Şunları söyledi;"eğer şialar olmasaydı,biz Berberiler gibi oturmuş Kur'an okuyor olurduk".tarihte İslam ordularını şia hep arkadan vurmuştur.bağdat'ın iki istilasında,Tatar ve Amerika istilasında şiaonlara destek olmuştur..tarihe ve günümüze baktığımızda bunu görürüz.tarih tekerrürden ibarettir.bu ,şia düşmanlığı değil vâkıanın ta kendisidir.ibni teymiyye rafiziler hakkında Şunlar söylüyor."rafiziler bir kimseyle ancak nifak üzere muamele eder.onların kalplerindeki din bozuktur,yalan,hıyanet ve insanları aldatmak için tahammül ederler,onlara kötülük etmeyi dilerler.hiçbir kötülük bırakmadan yapmaya Güçleri yetse mutlaka bunu yaparlar.bu onu tanımayanlara göre iğrenilecek bir şeydir.onun rafiziler olduğunu bilmesede onun suratında Münafıklık siması ve konuşmasında bozukluk belirir."

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu bir göz boyama olabilir. Irakta olduğu gibi bir müdehale yok. Tek yaptıkları fitneyi alevlendirmek. Geçenlerde hepimiz şahit olduk, güya işide karşı kobanide uçaklardan askeri techizat indirdiler fakat bir bölümünü ''yanlışlıkla'' işidin eline verdiler. havadan bombalamak suredityle ne şiş yansın ne kebap diyorlar adeta. ne esada bir şey olsun, ne de amerika zulme karşı sesiz kalmasın (!) bombaladığı zaman da kimi bombaladığı ortada. ve ırakta olduğu gibi karadan girmeye cesaret edebileceklerini sanmıyorum. zaten bunu gerektirecek bir durum da yok. öyle bir fitne saldılar ki, amaçlarına oturdukları koltuklardan ulaşabiliyorlar.
kardeşim kimsenin durduk yere hizbuzşeytana saldırdığı yok kendileri karıştılar diyoruz karışırlarsada nusra böyle dağıtır adamı esad kafirinin yaptıklarını israil köpekleri bile yapmadı sen hala vahdet diyorsun adamlar yahudilerden beter müslümanlara zarar veriyorlar

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hakikaten bu forumda yorum yapmak çok zor. ''siyaseten doğru değil bu sürtüşme'' manasındaki sözümden şiaya muhabbet beslediğimi ve onlarla vahdet içinde olmamız gerektiğini söylediğimi çıkarmış. Bir kimse sahabeye sövse onun imanından şüphe ederim. Lakin siz olaya çok dar bir çerçeveden bakıyorsunuz. Madem esad dediniz... Esada karşı başlatılan ayaklamaya, isyanın başladığı günden bugüne kadar geçen sürece kuş bakışı olarak baktığımızda bundan kim kârlı çıktı? Müslümanlar mı kafirler mi? Kaç kafir ve kafir yalaması helak oldu, kaç yüzbin müslüman katledildi, muhacir konumuna düştü? Suriyede şimdi kaç bin farklı örgüt, cemaat kol geziyor? Her gün kaç tane müslümanın canına kıyılıyor? Adeta birileri suriyede ve genel olarak ortadoğuda büyük bir kazan kurdu, dünyanın her yerinden müslümanları buraya doldurdu, ateşi yaktı, pişirdi, başta esad olmak üzere uşaklarına da hadi oturun afiyetle yiyin dedi. Ve bu kısır döngü hâla devam ediyor. Kimse de kafasını kaldırıp ocağın başındakini görmek istemiyor. ''önce o saldırdı, ailelerimizi öldürdü, karılarımıza tecavüz etti'' diyor. İyi de mübarek adam bunun altyapısını kim hazırladı? kim kızıştırdı ortalığı. Nasıl oldu da onlarca kafir devlet işidin ırakta devlet gibi yerleşmesine engel olamadı? gerçekçi mi bu?

Bak kardes mucahidler irana yada lubnana gidip orada siilere dadanmadi.Aksi durumun ise ortada kor olmayacak kadar oldugu belli.

Sii buvehogullari abbasi halifesini devirme pesinde,fatimiler eyyubilere karsi haclilarla ittifaklari,safeviler osmanlinin gerek icinde gerek disinda etrikalari...humeyni devriminin sadece siiler has kilmalari ders olmuyorsa bundan sonra konusmanin bi geregi olmadigi kanisindayim...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence abd'nin işid'e saldırma durumu ile israil'in hizbuşşeytana saldırma durumunda takınılacak tavırlar çok farklı olmalı, ben şahsen abd'nin işid'e vurmasına üzülürüm ama hizbuşşeytana asla..

Bir tarafta yanlış teville mücahidlerle savaşan sünni bir yapı olan işid, aynı zamanda koalisyon güçleri, esed, iran ve ırak merkezi hükümetiyle savaşan işid

diğer tarafta başka bir ülkenin iç işlerine dahil olan, asli kafir olan rusya ve nusayrilerle her türlü katliamı sünniler üzerinde icra eden hizb, ayrıca akidelerindeki sahabeyi tekfir ve sünni düşmanlığı da sabittir. Elini vicdanına koyan bir müslüman ikisini farklı olduğunu düşünür kolaylıkla..

Cihad mugniye kesinlikle şehit değildir. Çünkü suriye de bulunma amacı ehli sünnet ile nusayri kafirlerle işbirliği yaparak sünni avına çıkmaktır.

Yakılan her bebeğin, tecavüz edilen her kadının, bombalanan ve tarihi yok edilen her sünni mescidinin vebalini tek tek Allah'a verecek bi'iznillah..

Hatırlayın esed rejimi bitmek üzereyken hizbuşşeytan onlara can simidi olmuştu, kusayrda..

Hizbuşşeytanın israile ve abdye olan düşmanlığı bir tiyatrodan ibarettir. akidelerinde bulunan takiyye siyasetlerinin bir sonucudur. Ehli sünnete karşı harbi konumundadırlar.

Tabii şii halkın avamı için bunları söylemek mümkün değil toptan, ama hizbuşşeytanın neye hizmet ettiği ve ne amaçladığı ortada..

Üst Ana Sayfa Alt