Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber O Saldırıyı Israil Değil Nusret Cephesi Düzenledi!

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Velev ki Nusra cephesi vurmuş olsun, buna sevinmeli miyiz?

Kesinlikle sevinmelisin. Müslümanları acımasızca havadan karadan bombalayarak katleden esadı ve hizbuşşeytanı Nusret Cephesi vuracak ve biz buna sevinmeyeceğiz, pes vallahi. İranın komutanları, hizbuşşeytanın eğittiği paralı çeteler hepsi suriyede esad ile birlikte kaç yıldır müslüman kıyımı yapıyor ve buna rağmen halen vahdet diyenler var aramızda. Yılların vahdet çığırtkanları bile eski heyecanlarını suriyede yaşananlardan dolayı kaybettiler ama siz halen bu kindar katiller sürüsüyle vahdet diyebiliyorsunuz yazıklar olsun.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle sevinmelisin. Müslümanları acımasızca havadan karadan bombalayarak katleden esadı ve hizbuşşeytanı Nusret Cephesi vuracak ve biz buna sevinmeyeceğiz, pes vallahi. İranın komutanları, hizbuşşeytanın eğittiği paralı çeteler hepsi suriyede esad ile birlikte kaç yıldır müslüman kıyımı yapıyor ve buna rağmen halen vahdet diyenler var aramızda. Yılların vahdet çığırtkanları bile eski heyecanlarını suriyede yaşananlardan dolayı kaybettiler ama siz halen bu kindar katiller sürüsüyle vahdet diyebiliyorsunuz yazıklar olsun.

benim şiilerle ile bir vahdet olsun dediğimi nereden çıkardın? aramızda akide sorunu çözülmeden hangi çizgide birleşip tek bir ümmet olacakmışız? sorun şudur: bir kavim var ve kendilerine müslümanım diyor. Kafirler de onlarla aramızdaki problemi çok iyi biliyor. Bu sebeple tek gayeleri olan İslam'ı bu derin ihtilaf ile çökertmeye çalışıyor. Müslümanların şu anki uğraşı şiiler olmamalı. Eğer diyecek olursan, aramızdaki mesele çok şiddetli bir meseledir. onlardan da bizden de büyük kayıplar oldu, bu geri dönüşü zor bir olaydır... buna diyecek bir şey bulamıyorum. bunu ümmetin önderlerine, alimlerine havale etmek gerekir. onların da aklı selimle bir an önce buna bir çözüm bulmaları gerekir. artık camilerde patlayan bombalar, sünni-şii arasındaki silahlı çatışmalar gündememe gelmemelidir. yoksa ümmetin enerjisi Kudus'ü göremeden iranda suriyede eriyip gidecektir.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence abd'nin işid'e saldırma durumu ile israil'in hizbuşşeytana saldırma durumunda takınılacak tavırlar çok farklı olmalı, ben şahsen abd'nin işid'e vurmasına üzülürüm ama hizbuşşeytana asla..

Bir tarafta yanlış teville mücahidlerle savaşan sünni bir yapı olan işid, aynı zamanda koalisyon güçleri, esed, iran ve ırak merkezi hükümetiyle savaşan işid

diğer tarafta başka bir ülkenin iç işlerine dahil olan, asli kafir olan rusya ve nusayrilerle her türlü katliamı sünniler üzerinde icra eden hizb, ayrıca akidelerindeki sahabeyi tekfir ve sünni düşmanlığı da sabittir. Elini vicdanına koyan bir müslüman ikisini farklı olduğunu düşünür kolaylıkla..

Cihad mugniye kesinlikle şehit değildir. Çünkü suriye de bulunma amacı ehli sünnet ile nusayri kafirlerle işbirliği yaparak sünni avına çıkmaktır.

Yakılan her bebeğin, tecavüz edilen her kadının, bombalanan ve tarihi yok edilen her sünni mescidinin vebalini tek tek Allah'a verecek bi'iznillah..

Hatırlayın esed rejimi bitmek üzereyken hizbuşşeytan onlara can simidi olmuştu, kusayrda..

Hizbuşşeytanın israile ve abdye olan düşmanlığı bir tiyatrodan ibarettir. akidelerinde bulunan takiyye siyasetlerinin bir sonucudur. Ehli sünnete karşı harbi konumundadırlar.

Tabii şii halkın avamı için bunları söylemek mümkün değil toptan, ama hizbuşşeytanın neye hizmet ettiği ve ne amaçladığı ortada..

Işıd sünni mi harici mi ?

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim kimsenin durduk yere hizbuzşeytana saldırdığı yok kendileri karıştılar diyoruz karışırlarsada nusra böyle dağıtır adamı esad kafirinin yaptıklarını israil köpekleri bile yapmadı sen hala vahdet diyorsun adamlar yahudilerden beter müslümanlara zarar veriyorlar

''bu bir göz boyama olabilir. Irakta olduğu gibi bir müdehale yok. Tek yaptıkları fitneyi alevlendirmek. Geçenlerde hepimiz şahit olduk, güya işide karşı kobanide uçaklardan askeri techizat indirdiler fakat bir bölümünü ''yanlışlıkla'' işidin eline verdiler. havadan bombalamak suredityle ne şiş yansın ne kebap diyorlar adeta. ne esada bir şey olsun, ne de amerika zulme karşı sesiz kalmasın (!) bombaladığı zaman da kimi bombaladığı ortada. ve ırakta olduğu gibi karadan girmeye cesaret edebileceklerini sanmıyorum. zaten bunu gerektirecek bir durum da yok. öyle bir fitne saldılar ki, amaçlarına oturdukları koltuklardan ulaşabiliyorlar.''

bu yorumum ile nasıl vahdeti kastettiğimi çıkardın anlamış değilim. vahdetten bahsetmiyorum, artık müslümanların biraz dünya siyasetine gözlerini açmaları gerektiğinden, biraz strateji bilmeleri gerektiğinden bahsediyorum... düşünene birileri öldürülüyor ve bu öldürülenler kendilerine müslümanım diyor, öldürenler ise ya nusra ya da israil. bu makul mu sahiden? nasıl olurda israil ve nusranın aynı hedefe saldırma ihtimali olabilir. evet bu öldürülenler bunu belki de haketmişlerdi, kim olduklarını amaçlarının ne olduğunu itikadlarını bilmiyorum. fakat yahudi ile nusra nasıl namlularını aynı hedefe yönlendirebilir bunu anlayamıyorum. bunun tam aksi olması gerekirdi bunu demek istiyorum. yani nusra da kendisine hizbullah diyen güruh da bir süreliğine aralarındak cedelleşmeyi durdurup yahudiyi hedef almaları gerekiyor bunu söylüyorum. bunun mümkün olup olmamasını da bilemem. fakat şu anki ameliyenin de doğru olduğunu söyleyemem. kaç yüzbin kardeşimiz bu basiretsizlik yüzünden katledildi, muhacirlerin sayısı milyonu geçti. hala kısır bir savaş devam ediyor ve hala müslüman kanı akıyor. esad paşalar gibi koltuğunda, olan yine masumlara oluyor. demek ki ortada bir yanlış var..

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sanki Şiilerle uğraşan Sünniler. Adamlar katliam yapıyor sen gelmiş bu adamlar kendine Müslüman diyor felan filan diyorsun ... yok strateji yok siyaset ... yahu senin önceliğin kendi kanın ve namusun .. sen neden bahsediyorsun ... birkere Dünya siyasetine bakip müdahil olman icin can güvenligin olmali ... pes ...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Azzam kardeş dün akşam aklıma geldin(rüyama değil):)
sebebine gelince,dün sohbetteydik,bir hoca cihadı anlatıyordu,cihadın büyük ve küçük diye ayırılması hususuna tepki veriyor ve bu hadisin olmadığını söylüyordu,ibni teymiyeden ve şehid Abdullah azzamdan delil getiriyordu...Bir kardeş bu hadis imam humeyninin kırk hadis şerhinde geçiyor dediği vakit,hoca*ehli sünnet kaynaklarının hiç bir sahih kitabında geçmiyor,biz ehli sünneti baz alırız dedi...buna şahid olunca aklımdan sen geçtin...heyy gidi azzam kardeş,gel gör şiiler dediklerin ne diyor diyesim geldi...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amedi kardeş
Allah razı olsun. İçinizdeki şiileri temizlerseniz ne güzel olur. Demek ki ateş olmayan yerden duman çıkmıyor. Ben humeynini bahsedilen kitabını bilmiyorum. Okumakta istemem. Bu dünyada şii belası bastırılmadan bizlere rahat yoktur

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amedi kardeş
Allah razı olsun. İçinizdeki şiileri temizlerseniz ne güzel olur. Demek ki ateş olmayan yerden duman çıkmıyor. Ben humeynini bahsedilen kitabını bilmiyorum. Okumakta istemem. Bu dünyada şii belası bastırılmadan bizlere rahat yoktur
şileri temzlemekten kastın nedir onu bilmem,ama onlarında gerçekleri anlaması için çabalamak zorundayız,yüz yıllardır kimse kimseyi temizleyemedi,ıslah olmalarına odaklanmak daha öncelikli görevimizdir.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ne islahından behsediyorsun. Al sana suriye, ırak al sana yemen. Şu anda haçlı zihniyetinin kılıçları olmuşlar. Ummetin tüm iyi niyetine rağmen değerlerimize küfredilmekte ve ümmet felakete sürüklenmekte takkiye yetenekleri sayesinde senin gibi halis ve çok iyi niyetli insanları bile kandırabilmektedirler diye düşünmekteyim.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen ne islahından behsediyorsun. Al sana suriye, ırak al sana yemen. Şu anda haçlı zihniyetinin kılıçları olmuşlar. Ummetin tüm iyi niyetine rağmen değerlerimize küfredilmekte ve ümmet felakete sürüklenmekte takkiye yetenekleri sayesinde senin gibi halis ve çok iyi niyetli insanları bile kandırabilmektedirler diye düşünmekteyim.
Sen ne temizliğinden ve bastırmasından bahsediyorsun,bak islam coğrafyasına,her yer kan deryası,şii sünni kavgasından dolayı,ümmet yüzünü kafir batıya ve emperyalistlere,siyonistlere çevirecek fırsat bulamamaktadır,heryerde vurgun yiyiyoruz,nerede bir islam devletimiz?nerede bu ümmeti izzetlice yükseltecek ordularımız...tüm enerjimizi buna vermişiz,ilk hedef şiiler olmuş,şiilerin llk hedefi sünniler olmuş,kafirler oturmuş,olan bize olmuş ve senin gibi iyi niyetli kardeşlerde halen ilk dertleri bu savaşın sürdürülmesi olmuş desem ve büyle düşünsem,suçmu işlemiş olurum acaba...
Kuranı kerim ve sahih sünnete yüzümüzü çevirip bu doğrultuda çalışmak lazım,aksi halde birbirimizi öldürmekle(ki öldürmeklede bitmez)bir yere varamıyoruz,yüz yıllardır biyere varamadık,yeni yerleri fethedemedik,eldekileri kaptırdık,kalan yerlerinde hali ortada...

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler, allta copy-paste yaptığım alıntı pressmedya isimli sitede yemenle ilgili bir makaladen aldım.

Husiler Türkiye'de bilinenin aksine Zeydi değil İran Devrimi ile beraber İran tarafından rafızileştirilen 12 İmam Şia'sına bağlı bir aşirettir. Bu anlamıyla Husi ismi bir dini kesimi değil bir aşireti refere ederken, aynı zamanda ülkedeki Şii saldırganlığına da bir örtü oluşturmakta ve etnisite ya da aşiret temelli bir çatışma olduğu yönünde yanlış analizlere neden olmaktadır. Husi Hareketi 1992 yılında İran desteği ile kurulan Genç Müminler Hareketinin devamıdır. Bu hareket Zeydilerin Sünnileşmesine tepki olarak ve İran'ın bölgedeki siyasetinde araç olmak üzere Zeydi'lerin daha katı bir Şii kimliğe bürünmeleri için Şii misyonerliği yapmıştır.

Ben doğu bölgesinde iranın etkisi ile bazı örgütler ve dernekler aracılığı ile müslüman kürtlerin yemende yapılan gibi şiileştirilmesinden korkuyorum. İnşaallah yanılıyorum.

Üst Ana Sayfa Alt