Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ogrencitalebe Olarak Ben, El Kaide'yi Desteklemiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

ogrencitalebe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İFTİRA

İstanbul da yaptigi saldirilarda bir cok musluman hayatini kaybetmedi mi?Sizi kim kandiriyor nasil oluyorda bu asiri orgutun resmen propagandasini yapiyorsunuz?Dunya halklari İslam a akin akin girecekleri anda el kaide denilen hareket buna engel oldu.

Görüşmelerden sonraki gelinen nokta :

İTİRAF ve ÖZÜR
Arkadaslar acmis oldugum kkonuda iftira etmissem sizlerin huzurunda ozur diliyorum.Ama bu o olusumu destekledigim anlamina gelmez.

Tamam konuda yazdiklarini okudum.o saldiriyi baskalari yapmis senden ozur dilerim.konumu siler missin?ben de ssorularimi sorayim sana.ama medydan yanlis mi aktardilar o zaman tv ler bangir bangir bagiriyorlardi

Benden özür dileme;
3 Yaşında altına pislerken gerçekleşen bir olaydan dolayı hakkına girdiğin El Kaide ve Mucahidlerinden özür dile! Bunu da açtığın konuya yaz!

Abdulmuizz Fida:
"İftira ettim, ozur diliyorum" diye anlayalım mı bunu?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
(bkz: tamam)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilimsel yaklaşım mi. Felsefi mi.
Ben bush dan dinledim. O ikna etmisti beni

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakka en çok düşmanlık yapanlar hak olduğunu idda eden ve hak geldiğinde yok olacagına inanan insanlardır.!

Umarım dediğimi anlamışssındır ogrencitalebe.!

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
İstanbul da yaptigi saldirilarda bir cok musluman hayatini kaybetmedi mi?Sizi kim kandiriyor nasil oluyorda bu asiri orgutun resmen propagandasini yapiyorsunuz?Dunya halklari İslam a akin akin girecekleri anda el kaide denilen hareket buna engel oldu.

El Kaide müslüman halkları hedef almaz. Afganistanda ve Irakta CİA'nın sivil insanların bulunduğu yerlere bombalı saldırı düzenleyip suçu El Kaide'ye attığı bilinen bir gerçektir, ha ismi o zaman Irak İslam Devleti, şimdi ise sadece İslam Devleti olan örgütün hataları o zaman da vardı ancak bu hatalar El Kaidenin emriyle yapılmadı tam tersi o zaman da aşırılıklarından dolayı uyarılmışlardı. İstanbulda saldırı ne zaman, kime, hangi sebeple yapıldığını da belirtsen iyi olur.

Peygamberimiz bir beldeye saldırmadan önce o bölgede ezan okunuyor mu, okunmuyor mu ona göre hareket ederdi. Münafık dahi olsalar, peygamberimiz islam alametleri üzerinde taşıyan kişileri, müşrikler ''Muhammed kendi adamlarını öldürüyor'' demesinler diye saldırmamıştır. Hatta savaş anında bir kafir tam öldürülmek üzereyken La ilahe illallah demesini dinimiz kabul ediyor ve kanını haram kılıyor,% 99 ihtimalle korkudan söylemiş olsa bile, o yüzde birlik ihtimal onu kurtarıyor.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle kavramlarımızı İslam'dan almalıyız : Terör nedir ve terörist kime denir ?
Kardeşime tavsiyem buradan başlayıp meseleye adaletle yaklaşmasıdır, zaten sonrasında hakikat kendisine açılacaktır.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeslerim cihadi elimize silah almadan yapalim!

Silahsiz cihad zordur. Yürek ister.
Okuyalim, ögrenelim, ögretelim, cogalalim ama silaha el degdirmeden yapalim.

Kendi ileri üniversitelerimizi acalim.
Islamin isiginda fizikten, kimyadan, bilimden, sosyal alandan vs yeni üretim yapalim.

Ülkemizde bir müslüman bilim adami ciksa ve Allah'in izniyle ben su hastaliga su veya bu ilaci buldum dese ne güzel olmazmi.

Kanserin caresini Rabbimin izniyle biz bulsak ne gurur verici olmazmi bir müslüman olarak.
Kafirde bize imrenip islama bu sekilde girse ne hos olur.

Veya kafirler 50 katli gökdelenler yapiyorsa biz müslümanlar bunlarin pesinsden gitmeyelim.
Bizde yerin dibine 50 kat uzun ömürlü enerji tasaruflu binalar yapalim.

Övkünerek degil kendi buluslarimizla islama ve insana nasil hizmet ederiz inanci ve kanisiyla hareket edelim.

Vesselam

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Islamin isiginda fizikten, kimyadan, bilimden, sosyal alandan vs yeni üretim yapalim.

Ülkemizde bir müslüman bilim adami ciksa ve Allah'in izniyle ben su hastaliga su veya bu ilaci buldum dese ne güzel olmazmi.

Kanserin caresini Rabbimin izniyle biz bulsak ne gurur verici olmazmi bir müslüman olarak.

Veya kafirler 50 katli gökdelenler yapiyorsa biz müslümanlar bunlarin pesinsden gitmeyelim.

Övkünerek degil kendi buluslarimizla islama ve insana nasil hizmet ederiz inanci ve kanisiyla hareket edelim.

Vesselam
dediklerini yapmayalım diye kime bir şey demiyor kardeş ama ehl-i salib bacılarımıza tecavüz ederken, bize kanun verirken, Allah'ın hakkını gasp ederken, demokrasi söylemiyle kardeşlerimizi öldürürken, çin'de müslümanların derisi soyulurken, arakanda diri diri müslümanlar yakılırken tutup da bizim "yaa ben bilim adamı olcam beni ilgilendirmez cihad falan .ss" dememiz ne kadar doğru? dediklerini de yapalım ama birilerinin cihad etmesi ümmeti zilletten kurtarması lazım görüyorsun işte küfür sisteminde yaşaya yaşaya nesiller bu sisteme intibak ediyor. islam tebliğ, hicret ve cihat üzere yükseldi ve yine öyle yükselecektir.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Vesselam

Kardeşim hep sana laf söylüyorum gibi geldi ama öyle değil :)

Yukarıdakileri saydıklarını elbet yapalım ama silahları bırakmak zilleti kabul etmek demektir..

Eğer silahsız cihadı savunuyorsan Afganistanda ve Irakta ve Suriyede yapabileceklerimizi de söylesen daha iyi olur

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

elinde kılıç olmayan başkasının kılıcı yemek zorundadır.

nureddin yıldız

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

konuştuğun laflara dikkat edeceksin yoksada defolup git.Mücahidlere dil uzatmayacaksın.Yapıcı eleştiri olur o başka.Ama bu yaptığın amerikan ağzıyla konuşan bir zavallının konuşması.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Vesselam

yazdığın herşeye katılıyorum... sadece biri hariç.... silahsız cihad.... silahsız cihad yürek ister iseşöyle meydanlara doğru bi atılıp bakmak lazım hangisi yürek istrer..... silahla mücadele edilirken kalemle de edilebilir ... sen kalemle mücadele ederken kaşına çıkanlara karşı takiyye yapar öz değerlerinden taviz verir isen bu mücadele artık bitmiş demektir.... chat ise sen mücadele ederken önüne çıkan engelleri kaldırmak için edilir...

C Çevrimdışı

cnkr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yunanlılar şöyle diyor; Bilim, Aydınlanma, Modernite, Batı kültürü ne varsa hepsi Antik Yunan'a dayandırılıyor pekala biz nasıl oldu da Osmanlı Devleti tarafından atanan bir valiyle 400 yıl yönetilirken bu Avrupalılar aldı yürüdü? Bizide mi kandırdılar yani? Hikayeye Yunanlılar bile inandıysa bizden de inananların olması garip

gelmiyor. Biz Batılı olmaya talip olduk, kendimizi reddedip onlar gibi olmak istedik, değişmeye(başka biri olmaya) çalışmak kendini reddetmektir bir nevi ruh hastalığı da denilebilir. Batı diye başladığımızda bizden çok uzakta adamlar aklımıza geliyor. Onlar da bizim gibi yani bizden farkı yok aynı düzen içinde(onların düzeninde) yaşıyoruz, aksini iddia etsek bile onların kanunlarıyla yönetiliyor, yargılanıyor, yiyip, içiyoruz... Şimdi çok çalışıp, çok okuyup, bilimle ve teknikle Batı'yı egale etmeyi düşünenler, Batı'ya rağmen Batılı olmaya çalışmak aptallıktır adam sahip olduğu herşeyi neden seninle paylaşsın neden bu refah seviyesinden ve güçten vazgeçsin bu soru aklına geldi mi? Onun yürüttüğü ve gösterdiği yol seni nasıl kurtuluşa götürebilir?

Bir adam savaşmadan çözüm arıyorsa:

-Kendi çapında zamanı durdurur herkesten ve herşeyden sıyrılıp şöyle bir dünyaya bakar,
-toplum için sıfır noktası bulur, kendince en mükemmel formları Batı'dan seçer (kanun, teknik, bilgi)
-Faydalı ne varsa alalım halka dayayalım biz bu Batıyı geçeriz der, dünyada kendi cennetinizi vadedersiniz 300 yıldır bu hikayeye inanan ve bunu uygulayan mal sayısı hiç azalmıyor.

Şimdi bu metinde tek bir islami kaynak, ne ayet ne hadis yazdım fakat bu eleştiri için insanlar 100 yıl bekledi. İçinde ilahlık, peygamberlik, yeni bir düzen, sınırsız irade, herşeyin merkezinin nefis(id) olma iddiası var. Altına binlerce ayet hadis yazarsınız. Ben 5 yıl okudum öyle gördüm halbuki 1400 yıl önce verilen kitapta hepsi yazıyormuş ben de geç görebilenlerdenim. Oku denildiğinde harflere yazılara bak denmiyor, anla deniliyormuş...

Batı çözümleriyle Türkiye/İslam problemlerini çözmeye çalışırsanız daha büyük sorunlarınız olur, yanlış bir düzen içinde doğru noktaları bulmak zor hatta imkansızdır. Kemalizme Post Modernlikle yüklenirsiniz; Kemalizm, dinsiz ulus devleti dayattı, astı kesti, İslam'ı yasakladı der isyan edersiniz elitler de gel sana bu demokratik düzen içinde hakkını verelim der dayar diyanet işlerini yaşarsın devletin İslamiyetini, mevlid dinleyip sevap kazandığını düşünen vatandaşların olur. Bakarsın yola çıktığın müslümanlar ortam bulunca birer tane şeyh şıh edinir onun yolunda yürür o devlete/efendisine hesap verir sen de ona. Adam der ben Ruhban okulumu geri istiyorum, biri apartmanı kilise yapar öteki biz müslüman değildik sakladık der bir köyün tamamı ortodoksk hristiyanlığa geri döner.

Batı dedik, demokrasi, hak hukuk dedik e Özgürlük ve eşitlik dedik ya herkes haklara sahip, Avrupa'da bu şöyle oldu Kapitalizmin dayatması olan erkek egemen dünyaya, çalışma hayatına , sosyal statüye o ulus devletin sanayide kullanmak için köleleştirdiği insanların tepkisi olarak ortaya çıkan 3. bir tür iddiası var. Lezbiyen, gay, homoseksüeller... Kural ve sınır olmadığı için nasıl olsa herşeyi biz uyduruyoruz e bu da dedi ben 3. türüm... Ver hakkını ama sen müslümansın e olmadı bu i.nelik işi nasıl yapacağız hangisini seçelim, Batı tarzını mı İslami usülü mü derken bakmışsın bir çözüme varamamışsın ama toplumda bunlar yer edinmiş, aile yapını bozuyor, herşeyi temelden sarsıyor... Bu Batı hayranı Modernist düzeni post modern eserler okuyarak eleştirirsiniz ama unutmayın ki post modernliğin de eleştirisi var onu okuyan da sizi taklaya getirir. Sürekli batan bir gemiden belki daha hızlı belki daha yavaş batan başka bir gemiye atlar durursunuz, hiç bir yere varamazsınız. Ne başını ne sonunu bildiğiniz bir yolculukta sürüklenir durursunuz.

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaş galiba 15 ve 20 kasım 2003 istanbul saldırılarından bahsediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt