Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Onların Sözleri

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Muhammed Ali'nin kendisine hapis cezası verilip kazandigi Altın kemerleri ve şampiyonluklari elinden alınmasina ve vatandaşlıktan çıkarılmasına sebep olan o sözleri;

Amerika nin Vietnamla savaşı benim savaşım değil asker kaçağı olmak umrumda bile değil. katillerle bir olup Vietnam'da ki insanları öldürmek için 15.000 km mesafe katetmeyecegim eğer ölmek istiyorsam burada sizinle savaşarak ölürüm çünkü benim düşmanim sizsiniz vietnamlilar Japonlar yada Çinliler degil özgürlüğümü istediğim zaman bana karşı çıktınız hakkımı aradığımda karşı çıktınız eşitlik istediğim de karşı çıktınız ben haklarımı ve dini özgürlüğümü elde etmeye çalışırken karşı çıktınız şimdi benden sizin için Vietnama gidip savaşmamı mi istiyorsunuz hemde hic bir suçu olmayan fakir insanları öldürmemi istiyorsunuz....

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
"ALLAH’ım, beni bir başkası için
ibret kılma. Ve hiçkimseyi, bana öğrettiğin ilimle benden daha mesûd kılma."

İbn Teymiyye (Rahmetullahi Aleyh)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir adam İbn-i Useymin'e sorar:

"Evliyim ve ikinci kez evlenmek istiyorum. Niyetim Müslüman bir kadının namusunu korumaktır."

Şeyh şöyle cevap verir:

"Fakir bir gence para ver, gidib o kadınla evlensin, böylelikle sende ikisinin sevabını al.!

[El-Feteva, 6/241]

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed bin Hanbel rahimehullah şöyle dua ederdi:

"Allah'ım! Bu ümmetten kim hak üzere değilse ve de hak üzere olduğunu zannediyorsa onu hak ehlinden olması için hakka döndür."

El-Bidâye ve'n-Nihâye, İbn-i Kesir

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"ALLAH'ın öyle kulları vardır ki, batılı açıktan yok edip, işlemezler. Gizlice ALLAH'ı zikrederek ihya ederler, ALLAH'a yönelip günahlardan dolayı tasalanır, dünyadan yüz çevirip ahiretteki durumlarının endişesini taşırlar. Ne yaparlarsa yapsınlar hesaptan yana kendilerini güvende hissetmezler. Henüz tatmadıkları (ölüme) yakin inanıp, yaşamak zorunda oldukları hayatı da isteksiz yaşarlar. ALLAH korkusu onları ihlaslı etmiş, kendilerine verilmeyen işlerin peşine düşmezler."

Ömer bin Hattab (Radıyallahu Anh)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
İman ve inancı kendisini kâfirelere itaat etmekten, onların sözüne kulak asmaktan ve onlara güven bağlamaktan alıkoyamayan kimse, daha ilk andan itibaren iman ve inancından fedakârlık etmiş demektir…

(Seyyid Kutub)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"ALLAH'ım; hikmet, irfan, ihsan, akıl ve muhabbet rızkımı bol eyle."

Hz. Aişe (Radıyallahu Anha)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Sünneti yayman için sana ne zaman fırsat verilirse o sünneti hemen yay. Böylece kıyamet gününe kadar onunla amel eden herkesin sevabı sana da yazılır."

İbn Useymin (Rahmetullahi Aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"ALLAH belâ ile imtihân etmiş olduğunda dahi, mu’min için ancak hayrı ister. Bu yüzden yakînini sınamak için belânın arkasındaki güzellikleri ondan gizlemiştir. Şayet mu’min Rabb’inin lutfundan gizlenenleri bilse, âfiyette bulduğu lezzeti belâda da bulurdu."

Abdulaziz et-Tarifi

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Şayet Cehennem ehlinden çıkan irinlerden sadece bir kova dünyaya dökülecek olsa, yeryüzünde yaşayan bir kişi dahi kalmaz, hepsi ölür."

Hasan Basri (Rahmetullahi Aleyh)

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendi yasalarınızı, fikirlerinizi Allah,ın yasalarına tercih edip kendi tanrılığınızı iddia etmekten vazgeçin Allah,ın yasalarına teslim olun bakın iyi nasılmış o zaman göreceksiniz. Değilse bir pislikten diğer pisliğe çağırmanın anlamı yoktur. Bunların hepsi bâtıldır.!

| Ali Küçük Hoca, rahimehullah .

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Cenk meydanındaki cihâd, kadınların üzerine farz kılınmamıştır. Ancak kalpleriyle, dilleriyle, kalemleriyle ve mallarıyla cihâd etmekle mükelleftirler.”

— Şeyh Süleyman El-Ulvân (Allah onu esaretten kurtarsın)

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Cihad sahalarında çözüm ufukları daraldığı zaman Allah’ın bu ufukları genişleterek açması yakındır. Umutsuz kişi: 'Ufuklar kapandı' dediği zaman bu demektir ki Allah'ın yardımı gelmektedir.

İbrahim aleyhisselam ateşe atıldığında,
Musa aleyhisselam denizle karşılaştığında,
Ve Resulullah ﷺ Sevr mağarasında saklandığında Allah'ın yardımı gelmiştir.

"Siz peygambere yardımcı olmasanız da önemli değil. Nitekim inkârcılar onu, iki kişiden biri olarak yurdundan çıkardıklarında Allah ona yardım etmişti: Hani onlar mağaradaydılar; arkadaşına “Tasalanma! Allah bizimle beraberdir” diyordu. Derken Allah ona kendi katından bir güven duygusu indirdi, sizin göremediğiniz askerlerle onu destekledi ve inkârcıların sözünü değersiz hale getirdi. Allah’ın sözü ise en yücedir. Çünkü Allah mutlak galiptir, hikmet sahibidir."

Tevbe, 40

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Cesetleriniz dünyadan çıkmadan kalplerinizi ondan çıkarın. Dünya bilmeyenin yediği, bilenin kaçtığı zehir gibidir."

Malik bin Dinar (Rahmetullahi Aleyh)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Tembeller, insanlar arasında en çok dert, sıkıntı ve hüzün içinde olanlardır. Doğru dürüst bir sevinçleri ve mutlulukları yoktur. Ancak işlerinde ciddi ve çalışkan olan kimselerin durumu bunun aksinedir."

İbn Kayyım (Rahmetullahi Aleyh)
----------------------
"Bazen ALLAH-subhanehu- yeryüzüne nefes alması için izin verir. Böylece büyük depremler meydana gelir. Bunun sonucunda da (ALLAH'ın) kullarında korku, haşyet, (ALLAH'a) yönelme, günahları terk etme, ALLAH'a yalvarma ve pişmanlık (gibi ameller) oluşur. Tıpkı deprem olduğunda bazı seleflerin dediği gibi: 'Şüphesiz Rabbiniz (salih amel yapmanız için) sizlere mühlet veriyor'."

İbn Kayyım (Rahmetullahi Aleyh)

Huzeyfedmr Çevrimdışı

Huzeyfedmr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saygıdeğer Tâbi'î Sa'îd ibn el-Müseyyeb dedi ki:

"Seksen yaşına geldim ve kadınlardan daha çok korktuğum hiçbir şey yok."

Neredeyse tamamen kördü.

[ ابن سعد في الطبقات٦٩٤٨ ]

Huzeyfedmr Çevrimdışı

Huzeyfedmr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
{Allah'a inanan kalbine hidayet verir}

Alqama dedi ki:

İnsanın başına gelen bir musibettir, bunun Allah katından olduğunu bilir, ona boyun eğer ve razı olur.

(İbn Ebi'd-Dünya, hükmü ile Allah'ın rızası 7)

Huzeyfedmr Çevrimdışı

Huzeyfedmr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam İbn Receb şöyle demiştir:

Kulun bu dünyada başına gelen en büyük belaları da ölümdür ve kulun akıbeti hayır olmazsa, ondan sonra gelenler ondan daha şiddetlidir.

(جامع العلوم والحكم)(١ /٤٧٦)

Üst Ana Sayfa Alt