Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Üniversite Tercihlerim Hakkında Önerilerinizi Öğrenebilir miyim?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kardesler karşımızdaki firavun değil, güzelce anlatsak olmaz mı, dünyada herkes müslüman bir ailede, ortamda müslüman bir toplumda yetişmiyor bazı şeyler hemen kavranmayabilir, ha niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek dalga geçmek, hakaret etmek, küçümsemek aşağılamak falansa o ayrı tabi

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugun Muslumanlarin ozellikle tib alaninda Müslüman doktorlara/hemşirelere ihtiyacı var. Hukuk alanında Müslüman avukatlara ihtiyacı var. Eğitim alanında tevhid eri öğretmenlere ihtiyacı var. Bilisim alaninda Müslüman bilimsicilere ihtiyaci var. Bölüm tercih ederken özellikle ummetin ihtiyacini gözönünde bulunduralım.

*Bir Musluman ramazan ayinda oruclu annesini acile götürmüş. Hemşire oruç fıkhını bilmediği icin igne yapmamış.

*Kitapçıda calisan bir Müslüman anlatıyor. Carşaflı bir abla gelmis. Öğretmen, ablanin oğluna ödev vermiş. "Vurun Kahpeye" kitabini oku demiş. Abla bu kitabi istemis. Musluman, kitabın içeriğini biliyor musunuz? demis. Abla hayir, bilmiyorum demis. Kitap koy imamini gerici, vatan haini, iftiraci olarak anlatıyor. Basiacik ogretmenide çağdaş,uygar,masum olarak anlatıyor. İçeriğini duyduktan sonra kitabi almadan cikmis gitmis.

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Tüm gün evde akide kitaplarının arasında ve haramdan-haram bakışlardan uzak durarak, dış dünyanın zorluklarına göğüs germek zorunda olanları zerre umursamayan tr deki tevhidi bilen bayanlarda sıkça görebileceğiniz bir düşünce yapısı. "Ha kilisede okumuşsun ha bu okullarda."

Nedir bu bazı tevhidi bacılardaki bu düşüncesizlik, bu bencilce takva anlayışı subhanAllah?! Akıllarınca "evlerinizde oturun" ayetine erkeklerin de -aynı şekilde- muhatap olduklarını düşünüyorlar.

Bayan-erkek farketmez, lütfen müslümanlarin imanlarini küçümsemeyin, onların imanları hususunda duyarsız olduğunu ima dahi etmeyin. Rica ediyorum.

Hukuk fakültesi bizler için uygun değil diye düşünüyorm şahsen ama meselem bu değil. Yeri gelmişken bahsetmek istedim. Kendileri kolaycı müslüman iken, bayan erkek zoru yaşamak zorunda olan kardeşlerden, islami hassasiyet neden göremiyorum diye rahat dünyalarından böyle bir iddiada bulunamazlar. Oh ne güzel, sen tüm gün evinde kitaplarınn arasında otur ve herkesi de en aZ kendin kadar muttaqi olmak mecburiyetinde tut :) Allah bizlere basiret versin.

Hukuk okuyan biri küfr ve şirki iyi bilmeli. Zor anlarda neyi savunması, ne tepki vermesi gerektiğini bilmeli diye düşünüyorm. Üniversitede uzun yıllar kalmış bir müslüman olarak söylüyorm.
ne düşüncesizliği ne bencilliği ya !!! tamam erkek olarak bayanlardan daha zor bir yaşam şartınız olabilir ama tevhidden taviz vermemek ZORUNDASINIZ..şu hadiseyi iyi bilirsiniz ki Resule makam teklif edildiğinde reddetmişti AYI GÜNEŞİ ELİME VERSENİZ DAVAMDAN VAZGEÇMEM demişti.. ama siz makam için neyden vazgeçtiğinize bir bakın ! KASEM OLSUN Kİ ALLAHA DİNİNİZDEN TAVİZ VERİYORSUNUZ.. SUBHANALLAH müslümanlar arasında tağutun okulunda okuma-okumama tartışma konusu olmuş.. ALLAH İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!
sizin bu düşünceniz nasıl olsa müslümanım tevhidi biliorum şirk nedir biliorum ama İslamı daha rahat bir şekilde tebliğ edeyim die bu rahatlığı sağlayan iktidara oy vereyim düşüncesiyle bire bir örtüşüor .. kendinize gelin yavv

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne düşüncesizliği ne bencilliği ya !!! tamam erkek olarak bayanlardan daha zor bir yaşam şartınız olabilir ama tevhidden taviz vermemek ZORUNDASINIZ..şu hadiseyi iyi bilirsiniz ki Resule makam teklif edildiğinde reddetmişti AYI GÜNEŞİ ELİME VERSENİZ DAVAMDAN VAZGEÇMEM demişti.. ama siz makam için neyden vazgeçtiğinize bir bakın ! KASEM OLSUN Kİ ALLAHA DİNİNİZDEN TAVİZ VERİYORSUNUZ.. SUBHANALLAH müslümanlar arasında tağutun okulunda okuma-okumama tartışma konusu olmuş.. ALLAH İÇİN !!!!!!!!!!!!!!!!!!
sizin bu düşünceniz nasıl olsa müslümanım tevhidi biliorum şirk nedir biliorum ama İslamı daha rahat bir şekilde tebliğ edeyim die bu rahatlığı sağlayan iktidara oy vereyim düşüncesiyle bire bir örtüşüor .. kendinize gelin yavv

Bacım nerden nereye getirdin konuyu bi sakın ol :)

Bahsettiğim gibi düşüncesiz tez canlı tipler var etrafta, neden üstüne alındın anlayamadım.

Sadece şunu demek istedim: evinizde otururken ki rahatlığınıza bakarak, kendinizi dış dünyada bulunmak zorunda olan erkeklerle veya bayanlarla %100 bir tutmayın. Akide noktasında hepimiz her koşulda biriz elbette ama çocukça çıkışlar olmasın diyorum yani nasıl anlatsam ki :)

I Çevrimdışı

ilerizeka

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yani gülim mi ağlim mi bilemedim yaşlar 12-13 galiba yapılan yorumlara şu tartışma üslubuna bak pe ehh eheheeehe he.

ümmüRuman Çevrimdışı

ümmüRuman

LA İLAHE İLLALLAH
İslam-TR Üyesi
Ha sen şu okulla kiliseyi bir tutandın şimdi hatırladım)))

Valla ben üniliyim ve kilisede olmadığıma eminim :D inşaAllah mü'minlerdenim de elhamdulillah. Tevhidi, nevaqıdı da biliyorum yeteri kadar hamdolsun)
Okula bu kadar düşman olma bence, bu iş akidevi olmaya da bilir bu ihtimali yok sayıp ailene olan öfkeni okuyan müslümanlardan çıkarma derim.

Duana amin diyorum ama kabul et, evdekilerin imtihanı çok çok daha kolay :D e evde tv PC bulundurma ve abid zahid ol kitaplarının arasında oh mis değil mi))
Bende uniliyim..kilise de olduguma da eminim nolcak !!? Arada o siritmis suratlari koymasan cumlelerini daha bi ciddiye alabilecem .. Erkekler olarak bayanlara kiyasen imtihaniniz zor bu konuda aykiri fikir yok ortada.. Bu okul konusunda ne ben dusncemi deistirecem ne de sen deistircen tartismanin sonu yok .. Daha da yazmiycam bu konuda bisi .. Allah'a emanetsin dua et .. Selamunaleykum

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende uniliyim..kilise de olduguma da eminim nolcak !!? Arada o siritmis suratlari koymasan cumlelerini daha bi ciddiye alabilecem .. Erkekler olarak bayanlara kiyasen imtihaniniz zor bu konuda aykiri fikir yok ortada.. Bu okul konusunda ne ben dusncemi deistirecem ne de sen deistircen tartismanin sonu yok .. Daha da yazmiycam bu konuda bisi .. Allah'a emanetsin dua et .. Selamunaleykum

Ben tamamen yanlış anlamışım subhanAllah sen okula gidenleri tekfir etmiyormuşsun :)
Pardon diyorum. Aleykum selam.

A Çevrimdışı

Amir_

Üye
İslam-TR Üyesi
yorumları okudum okudum, universiteye hijabli olduğu için alınmayıp avrupa'ya okumaya gidenleri biryere koyamadım. Yine yanlış anlaşılmayayım ama gerçekten bagzı şeyleri anlamak çok zor

Üst Ana Sayfa Alt